Ako zabrániť pretáčaniu na bruško v spánku?

jespera
1. sep 2010

Maminy prosim o radu,
mam 10 mesacnu dcerku, ked spi v postielke to je jedno ci noc - ci den, po urcitej dobe sa z boka dostava na brusko. Vysledok je ze v polospanku si sadne, pripadne konci na bruchu a nevie sa dostat naspat, zacne plakat a je po spanku. Skusala som ju dat do vaku - paplon, v postielke po bokoch ma hniezdo - medzi tu latku a postielku som skusala dat vankusik a tym jej zuzit priestor na spanie..nepomohlo.. Ako ste to riesili vy?dakujem

salvinka
1. sep 2010

mne sa tiez drobec zakazdym otacal, tak som mu vankusik co ma pod hlavicku dala k nozickam.. zo zaciatku pomahalo, no teraz sa aj tak pretoci na brusko a necham ho tak 😀

maryanna
1. sep 2010

aj mne to môj robil dlho a potom prestal a teraz sa sem tam stane tak ho prevrátim ak to nespraví on sám, takže ja by som len bola trpezlivá na tvojom mieste....

zuzkat1
1. sep 2010

zaujimava otazka... ja to neriesim moja sa pretaca na brucho od 4,5 mesiaca,ale ona sa vie pretocit aj naspat... skus ju oblozit niecim,alebo esxistuje taky vankusik na polohovanie ak chces aby lezala na boku z toho vankusika by sa jej nemalo podarit ist na brusko...

martinaho1
1. sep 2010

Muj malicky uz ma pres 7 mesicu a dela to taky, umi se pretocit na brisko i zpatky behem spanku a jeste se v noci i plazi a presouva se ruzne po posteli. Obkladam ho ruzne perinami a polstari, ale stejne to nepomaha... Takze taky nemam radu, jen pripojuji zkusenost....

blumka
1. sep 2010

vydrzat...ked sa sama nauci pretocit aj v spanku bude uz klud 😉

dadulka151
2. sep 2010

naša malá robí to isté..niekedy keď sa pretočí spinká ďalej, niekedy nie..to je hlavne cez deň...v noci tiež putuje po celej postieľke, prevráti sa na bruško, spinká a potom v spánku cúva..takto to ide, pokiaľ nepríde až na druhý koniec postieľky...prestrčí nožičky cez postieľku a potom sa na to budí....neviem, či sa tomu dá nejako zabrániť..lebo ja som poobkladala postieľku,aby sa nepretáčala...ale nefunguje to..asi to chce čas.....čo bude,keď sa naučí stáť? to bude ešte ťažší oriešok,aby drobec potom spal nie?

miska246
2. sep 2010

aj mne to moja mala robieva a ide mat 5 mesiacov, este k tomu si zo spanku aj dviha hlavicku 😀 😀 😀 Vzdy musim k nej vstat a pretocit ju naspat... davame 😖 😖 😖 vedla nej vankus, no nepomaha...

lucinka4
2. sep 2010

mame presne ten isty problem..teda nie so sedenim kedze este nesedime ale pretoci sa na brusko ale v spacom vaku sa nevie pretocit naspat a budi sa..niekedy spi na brusku az do rana ale niekedy sa zobudi..takze len znova uspavam,ked mala 5 mesiacov tak sa otocila a spala len na brusku,teraz ju uz na brusko niekedy polozim a prespi tak dlhsie ako ked ju dam na chrbatik a ona sa zobudi na pretocenie..myslim,ze to chce len cas,prejde jedno obdobie a pride dalsie..

kala33
2. sep 2010

My máme ten istý problém , ale neriešim ho. Malý bude mať 10m a robí to asi 1mesiac. Doteraz spával vo vaku tak sa prevracal len na boky , už ho dávam pod paplónik tak sa od neho dištancuje. Určite by som mu nerušila priestor aj tak ho má dosť málo v postieľke. Ja som kúpila v Ikea mantinel okolo celej postieľky má asi len 20cm na výšku tak mu už netrčia nožičky ale na bruško sa otáča hlavne v noci , a skončí na konci postieľky naprieč, to je jeho špecialitka. Niekedy sa prebudí keď sa chce otočiť niekedy spinká ďalej. Keď ho napravím znova si nájde svoju polohu. Nemôžem ho nútiť aby spal ako sa mne chce. Spinká ako to jemu vyhovuje. A že sa budí.......... ? Aj to pominie , treba čas a trpezlivosť, tiež sme niekoľko krát za noc hore.

fem
2. sep 2010

treba nechat tak, nijako to nekorigovat, lebo len si tu motoricku zdatnost nebude vediet nacvicit...ak to budes korigovat, tak zbytocne predlzis toto nekludne motoricke obdobie...jednoducho sa to musi naucit...sama sa dat naspat do pohodlnej pozicie a ta motoricka "vrtulka" sa tiez nejako po case stlmi...inak tazke obdobie, treba vydrzat