Púšťate bábätkám klasickú hudbu?

anaxamon
13. jún 2012

Ahojte, prave som si precitala jeden clanok o klasickej hudbe a jej prospechu ci uz v rannom stadiu vyvoja (o tom ale vsetci vieme) ale aj o pozitivnej "vychove" prostrednictvom klasickej hudby u babatiek a starsich deti. Pustate svojim deturencom klasicku hudbu? Hoc aj ked same sa jej nevenujete alebo nemate sluch ako napr. ja. Ja nemam sluch totalne ziaden na hudbu ale mam hudbu rada a klasicka ma vzdy fascinovala🙂 Budem vdacna za kazdy prispevok a snad bude diskusia zaujimava.

modrofuzik11
13. jún 2012

nie, pretoze ani my ju nepocuvame🙂.

timuss
13. jún 2012

raz za čas...aj ja ju občas počúvam, ale dnes si mi to pripomenula tak asi pustím Bacha 🙂

adnrea
13. jún 2012

nie ale pušťam mu relaxačnu hudbu. má to rád, počuť štebotať vtáčikov 🙂

bubelko
13. jún 2012

hej pustam. pocuvala som aj v tehu, rada chodim na koncerty aj do opery. starsi syn mal obodbie, ked zaspaval pri cd s pavarottim. pocuvame tiez obcas v aute. ako kedy. ale nenutim ich. chodia si vyberat cd do pracovne sami, takze co donesu, to pustim 😉

irriss
13. jún 2012

@anaxamon - Krasne tema😉 🙂
Podle meho krasu klasicke hudby clovek objevuje postupne..pokud v takovem prostredi nevyrusta a neni podporovan v samotne rodine ci skole...

Moje deti nasly krasu v klasice az pozdeji - syn okolo 15ti let, bral ji jako terapii, doslova jako leky...Hledal Lasku a pochopeni a nasel ji v muzice - behem par mesicu diky klasice se naucil hrat na trombon a to tak dobre, ze byl po 6ti mesicich prijat do mistni mestske kapely..Laska at uz ke komukoliv nebo k cemukoliv... je mocna carodejka 😉
Cetl autobiografie skladatelu a ponarel se do klasiky nekolikrat za den.. 😎
Dcerka zacina vnimat klasickou hudbu jako prijemnou az nyni - temer 13 let...pomohla ji k tomu skladba Vltava a Hymna.
Nejmladsi dvojcata (9 let) reaguji ohrnovanim nosu, stebetanim negativnich pripominek...
a ja s manzelem? Radeji si pustime neco, kde jsou slova - text ve forme pribehu..a hledame se v nem "navzajem" 😉

amulienka
13. jún 2012

ano, mojej dcerke kazdy den hravam na klaviri a velmi sa jej to paci, smeje sa a celu pesnicku okomentuje svojim blabotom. ci to nieco aj robi ukaze len cas, ale vraj to stimuluje mozog.

ritusuk
13. jún 2012

Nie, ak budu chciet, dostanu sa k nej same 🙂 Ja klasiku nepocuvam takmer vobec, partner castejsie, ale ziadny extrem, vyslovene ak je nalada...Od narodenia im vsak pustame Queen, Beatles, Led Zeppelin, priatel pocuva hlavne 60. a 70. roky, to u nas hra denne. Ja im to striedam s Florence and the machine napr. 🙂 Takze ani nie ze vedome pustame, im nic ine ani nezostava, iba pocuvat s nami 🙂

anjelicek26
13. jún 2012

Nasi ficia na modernejsich veciach 😅 😅 Podla mna je klasika nieco, k comu sa clovek prepracuje casom, lebo za klasickou hudbou je - tema, myslienka, hlbka - to dieta nechape.

anaxamon
autor
13. jún 2012

dakujem vsetkym za reakcie, fascinuje ma najviac odpoved od @amulienka kedze nieco podobne ja nikdy nebudem schopna, je to super ze vies hrat na hudobny nastroj a malej sa to este aj paci..

@irriss zaujimave, ze tvoje temer "dospele" deti maju radi klasicku hudbu, tento vek je predsa len inak orientovany na hudbu🙂

som zvedava ako bude casom na klasiku reagovat moja dcerka, dnes som jej to radio nechala pustene cca hodinu a spokojne sa hrala (neviem ci prave koli tomu) lebo ostatne dni sa nevedela sama zabavit, stale bola zavesena na mojich teplakoch🙂

kokorunecka
13. jún 2012

Inak... Klasickú hudbu milujem... Malinká má radšej niečo iné ako som zistila...Treba do nej dospieť..
Viete o tom, že nadpriemerne inteligentní ľudia klasickú hudbu málokedy počúvajú? Výskumy dokázali, že títo ľudia v 90tich % počúvajú hard rock. 🙂 Len tak na okraj 😅