Ako sa hráte so 16 mesačným dievčatkom?

nelie
25. mar 2016

Ahojte mamule ... pár dni dozadu sme dovrsili 16 mesiacov ... co vase babule uz v tomto veku vsetki vedia??? A ako sa s nimi hravate ( myslim nieco aj take naucne a hlavne, aby ju to bavilo ) ...
Dakujem

rhiannon
25. mar 2016

Mala ma tiez 16m, citame knizky, pomenuva co tam je. ja jej citam basnicky, ona dokoncuje slohy, ked ich uz pozna. To ju bavi. Ale teda ona uz velmi vela rozprava, vo vetach...Hrame sa s platelinou, kreslime, staviame bunkre, kde sa rada schovava. Najviac je bavi umyvat babiky vo vanicke, potom im dat papat a da spat do postielky. Tym sa dlho zabavime.

nelie
autor
26. mar 2016

Tak to je sikula🙂 ... my este vela nenarozpravame ...

kikush1811
26. mar 2016

Jeeeho 😀 vsak moja Eli ma tiez 16 m a povie maximalne mama, baba, dede, bobo a ci ci 😀
My si "citame" leporelka..Hra sa s hrackarskymi riadikmi a hrncekmi. Potom mame tu kocku, do ktorej vhadzuje podla tvaru a farby. Zboznuje sa mojkat s plysakmi. Ale najviac casu travime vonku. Byvame pri vlakovej stanici a na vlaciky sa strasne tesi. Uz vidim jej buduce povolanie 😀

kuceravasue12
27. mar 2016

@rhiannon wau paráda už hovorí vo vetách? fakt ti závidím, bože moja by plastelínu zožrala 😀

kuceravasue12
27. mar 2016

@nelie no moja malá vtedy vedela len zo 6slov, teraz má 19mes, vie asi 40slov všetko sa naučila len za posledný mesiac, najprv nechcela povedať nič a posledný týždeň zopakuje všetko. Výhoda je, že všetkému rozumie, nemusím jej všetko tri hodiny vysvetľovať a nepozerá na mňa akože čoooo?? Práveže počuje aj čo nemusí 😉 Od jedného roka ju začali baviť kuchynské riady, aj keď sme išli vonku musela držať v ruke naberačku 😉 tak som jej postavila kuchynku a je pri nej každý deň, zapne ši šporák dá do misky "jedlo" začne miešať variť, donesie mi imaginárny čaj nakrmi ma 😀 učí sa obúvať, nenítim ju sama si vyberie topánky obúva sa a hovorí ta! (ta- isť von) Najradšej upratuje ma svoj šuflik s handričkami, bože kefy na topánky ...keď jej ju dám 2x mi az to príde dať pusu. Žehlička je číslo 1. Má všetko pre bábiky ale je to taký malý sebec, bábiku vyhodí z vaničky a sadne si do nej, a začne sa akože mydliť, umývať si vlasy. Toto všetko robí približne od 14mes. Úplne najradšej číta, začína to byť nuda, lebo vie všetko naspamäť tak musime kupiť nové knižky. Učí sa jesť sama, piť z pohára, ak jej nedám do rúk lyžičku nechce jesť. Hrá sa na doktorku. Máme také veľké pozzle, zvierata sú na nich napoly a ja chcem aby ich spojila...nič, alebo tie hračky čo sa vkladajú do nádoby podľa tvaru..nič absolutne to nevie, radšej s tým tresne. Najnovšie si chce celý deň umývať zuby 😀