Októbrovky 2012 z Popradu

petacvicka
27. sep 2012

Ahojte maminky, pozeram ale nenasla som nikde zienky z PP 🙂 Ako sa citite, ja uz sa neviem dockat ked pride den "D" dufam ze si k nemu aj pomozem.. len ci sa to aj da... som v 36.tt a rada by som rodila uz v 38.tt tak skusam babske rady... a co vy???

astazika
27. sep 2012

Cua Peťa, len nič neskúšaj, babäko sa narodí, ked bude na to pripravené. Ja som skušala hocičo, nič nepomohlo. ešte si užívaj, že neplače, a nosíš si ho kde chceš. viem, že sa nemôžeš dočkať, ale vydrž.

nicky07
27. sep 2012

Ahoj Peti.. ako píše @astazika nič neskúšaj... Ja som rodila v auguste a už som bola po termíne a keďže som sa všemožne snažila vyhnuť vyvolávačke tak som skúšala každú babskú radu ktorú som niekde objavila... Chodila som po schodoch, dlhé prechádzky, horúca sprcha, sex, kari jedlá, pikantné jedlá, umývanie okien, tonik... A nič z toho vôbec nezabralo. A to som bola od 24tt na rizikovom pre hroziaci predčasný pôrod... :( nakoniec som predsalen rodila vyvolávačkou... A všetky tieto procedúry ma akurát tak obrali o energiu ktorú som mohla radšej využiť pri pôrode... Je naozaj pravda to že bábo vie kedy je jeho čas a ničím ho skôr nedostaneš... Aj ked to moje to asi nevedelo, lebo mi ho vyvolali v poslednej chvili...Užívaj si kým si ešte 2v1 venuj sa sebe lebo po pôrode to už bude nonstop iba bábo 24hodín denne...

katkas1
27. sep 2012

len si este uzi spanku a ticha

aptl
27. sep 2012

🙂 ahoj ja by som tiez neskusala nic naco ja sa tiez nemozem dockat jr to ako nekonecny pribeh 🙂 ale musime vydrzat nase lasky pridu na svet vtedy ked to uznaju za vhodne.🙂 drzim palceky

petacvicka
autor
27. sep 2012

@nicky07
@astazika no aj ja som sa chystala na vsetko mozne ale pozeram ze ste vymenovali asi vsetko co som chcela skusit na urychlenie porodu 😀 sranda ze clovek si mysli ze mu to pomoze a nakoniec aj tak nic... mate pravdu, babatko bude vediet kedy ma ist von 🙂)) posledny mesiac je asi u kazdej maminky dlhy 🙂)) 😀 😀

nicky07
28. sep 2012

@petacvicka Najdlhší zo všetkých... Keď každý deň čakáš kedy to príde a keď ma len s prepáčením pichlo v zadku tak už som bola v strehu že či to už nebude... :D manžel nonstop v pohotovosti...každý den šiel do práce s tým že dávaj pozor na mobil lebo mi tvrdne bruško... a večer prišiel normálne z práce a nič z toho :D a to podotýkam toto bolo už moje 3 babatko ale ani jedno som nemala spontánne tak som nevedela ako to príde... naozaj som mala pocit že ja asi nikdy neporodím... a asi by to tak aj bolo nebyť tej vyvolávačky :D nakoniec teda naozaj netuším ako to je máť úplne spontánny pôrod lebo som mala všetky tri v podstate indukovane...

petacvicka
autor
28. sep 2012

@nicky07 no super.... 😀 😀 takze sa tesim na dlhe dni... teraz mam pocit ze sa vlecu.. doteraz mi zbehlo cele tehotemstvo rychlo ale teraz 🙂 no a neviem si predstavit ze by som mala este prenasat to by som si asi vlasy trhala hihih 😀 ... ja mam stale v hlave ze pojdem skor... neviem preco.. mozno preto ze to velmi chcem, zatial mi vsetko vyslo ako som si naplanovala... krasne a bez problemov....niekde sa to musi zastavit 😉no uvidime... ja mam tiez pocit ked ma niekde pichne alebo moc tlaci babo tak uz cakam co bude dalej a ono to pekne prejde a nic 🙂 hihhi

nicky07
28. sep 2012

@petacvicka ja som mala tiež pocit že to príde skôr... Asi preto že mi hrozil predčasný od 24tt. tak som na to bola nejak pripravená že príde skôr... no jemu sa už potom asi nechcelo... :D darmo je to typický chlap - kde mu bude lepšie ako pri maminke... aj teraz je na mne nalepený a spí mi na hrudniku a počúva srdiečko... nič neuponahlaj a užívaj si posledé dni oddychu - aj ked ani ja som už nevedela sa dočkať a užívať si to obrovské brucho... nemyslela som na nič iné len ako porodiť - normálne som tým bola posadnutá... :D je to ešte len mesiac ale mám pocit akoby to bolo už poriadne dávno...

lenocka80
5. okt 2012

Ahojte tehulky. Ja by som chcela otravovat s takou od veci otazkou 🙂 Je v PP este HMko? A otvaracie hodiny nahodou netusite, neviem to nikde na nete najst... ☹ Poradite mi?

drakvak
27. okt 2012

Mamičky a tehuľky z Kežmarku a okolia, ktoré sa zaujímate o masáže bábätiek, v utorok 6.11. od 16.00 bude v Materskej škole na Možiarskej ulici kurz Babymasáž. Robí to vyškolená pani učiteľka Mgr.Anna Navalanyová v rámci projektu Dotyk rozpráva, je to bezplatné, tiež som dávnejšie bola so synčekom, fakt odporúčam. Mamičky masírujú cez oblečenie vlastné dieťatko, tehuľky dostanú bábiku V prípade záujmu sa treba prihlásiť mailom na: babymasaz@centrum.sk

astazika
30. okt 2012

@lenocka80 ano je v Poprade, A myslím, ze otvorene je od10-18.asi

astazika
30. okt 2012

@astazika takze opravim sa Po-pia od 09,00-19.00, so 09,00-17.00 🙂

lenocka80
31. okt 2012

@astazika dakujem kraaasne za odpoved. Velmi si mi pomohla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre