Zistenie tehotenstva čo najskôr

18. mar 2023

Ahojte, sestra sa snaží s manželom o babo. Nakolko ma však rizikovú pracu, potrebuje vedieť ze sa "zadarilo" co najskôr.
Tie, ktoré mate skusenosti, poraďte prosím, kedy najskôr moze testovať po styku a pripadne aj ktorými testami.
Ďakujem

katka281
18. mar 2023

Mne baby top test ukazal velmi slabu ciarku priblizne 11dni po styku, ci bola presne v ten den ovulacia - neviem, zalezi skor na tom....dva dni predtym som mala spinenie. Skor som testovala kvoli liekom, inac by som pockala na meskajucu menstruaciu.

mogaa
18. mar 2023

Tak test si môže robiť aj každý deň, ak na to má financie.....lebo predpokladám že ak sa snažia o dieťa, tak nesexujú 2x za mesiac ale častejšie....nviem si predstaviť že po každom sexe čakám 2 týždne či mi ukáže pozitívny výsledok....nehovoriac o tom, že môže byť aj falošná pozitivita, rovnako nie vždy ukáže test pozitivitu hneď , to záleží od cyklu kedy....dnes ti ukáže test negatívny a zajtra už môže byť pozitívny....

mogaa
18. mar 2023

Inak pozitivitu jej môže ukázať cca od 10dňa ale kludne aj na 14deň....

ildiko36
18. mar 2023

lekar skôr ako 10tt -12tt neda tehotenskú knižku,lebo do vtedy môže byť aj biochemicke aj mimo maternicove tehotenstvo.. takže aj keď bude tehotna a zistí to skôr musí ešte pracovať.
Ja som mala tiež rizikovú pracu a tehotna po 40.a som pracovala

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. mar 2023

@katka281
@mogaa
@ildiko36
@elizabet173
Robi s chemikáliami v laboratórií, akonáhle ma aspoň pozit.test je postavená mimo pracu a caka sa ano ci z toho niečo bude. Jasne ze nebude testovať den po styku, ale kedy by uz mohla som myslela.
Išlo mi aj o značku testov (čítam ze pepina duchuju) a tiež citlivosť. Nevyznám(e) sa v tom, preto sme chceli rady od skúsenejších 😊

54tinka54
18. mar 2023

Tak doma to vie zistiť povedzme v deň očakávanej MS, ale kým jej to potvrdí aj lekár… najviac sa mi osvedčili paličkové testy s najvyššou 10tkovou citlivosťou, buď mamatest alebo livsane.

autor
18. mar 2023

@54tinka54 dakujem ti za skusenost, poviem jej

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marion30
18. mar 2023

Mne ukázalo slabú čiarku na 8 dpo

helcanw
18. mar 2023

Mne môj lekár po prvej kontrole (6tt+1) vypísal lístok, že som tehotná pre zamestnávateľa, knižku mi vypísal až v 10tt. A napríklad som som študovala biochémiu kde sme tiež v labaku prichádzali do styku so všeličím, učitelia nám hneď prízvukovali, že ak sa dozvieme že sme tehotne treba hneď povedať aby nás preradili z labskov preč. Takze určite aj so zamestnávateľom sa dá na tom dohodnúť.

autor
18. mar 2023

@elizabet173 ano, na zaklade toho ju hneď docasne preradi. Je na to BOZP. Pracu preto menit nemusi.
@helcanw ano presne, ako píšeš, je to aj jej pripad. Akonáhle bude tehotná, musi prec z labaku a čím skôr to vie, tým lepšie.

luluska1234
18. mar 2023

Ja som robila v nemocnici na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sestričku zistila som že som tehu podľa testu išla som 5+3tt k dr videl len gestacny vak povedal že ma nemôže dať na pn že mám ísť za obvodnou a niečo si vymyslieť, povedala somže ma strašne prehana že som ledva nočnú vydrzala dala ma na pn na týždeň po týždni už dr videl zltkovy vak dá ma na pn on. Testy by som robila každý deň 7dni po styku(prípadnej ovulácie) ja som teraz tehu zas a zistila som to na 12den dpo.

veselo_neveselo
18. mar 2023

Testovat najskor 12 dni po ovulacii. Ak nevie kedy bola ovu, tak v den ocakavanej dalsej menstruacie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
18. mar 2023

Ja som merala BT, takže som išla na istotu. Najskôr mi test ukázal pozitivitu na 8.-9. deň po ovulácii. 5. tt +6 som už mala aj tehotenskú knižku.

luciah187
18. mar 2023

Mne ukazal test 9 dpo

autor
18. mar 2023

@elizabet173 dakujem ti za vyjadrenie. Poprosím ta nemudrovat tu, ked nevies ako to maju dane v praci. Dakujem ti ešte raz a prajem pekný deň

autor
18. mar 2023

@zuzanockamt ano, sli "na istotu" ovu mala odsledovanu, bola v pondelok.

zuzanockamt
18. mar 2023

Autorka
Ja tiež, keďže som merala BT, tak som presne vedela, kedy bola ovulácia a aj kedy sa vajíčko uhniezdilo. A hneď po uhniezdení som testovala. Pri oboch tehotenstvách hneď deň po uniezdení vyšiel test pozitívny.

autor
18. mar 2023

@zuzanockamt tak to gratulujem🙂 uz som jej napísala, ze nech skúsi testovať 10 dni po.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. mar 2023

@elizabet173 este raz ti veľmi pekne ďakujem. A prosím ta, aby si sa sla zabávať do inej diskusie.

ildiko36
18. mar 2023

Nech si kúpi clear blue digital, ten je najpresnejsí ,mne to už ukazal 2dni pred očakávanou ms, 3dni pred tym este bo negatívné.
Ja som pracovala s pacientami s nozokomialkou na dých.príjtrojoch atď..mala som aj pac. s hepatitis C. ťahala som do 6mes.Bol covid a som sa 3mes.nedostala domou na Sk ,tak som pracovala aj pocas covidu ako tehotna v zdravotnictve.

ness222
18. mar 2023

Dobry den, ja som na konci 5.tyzdna jemne jednorazovo spinila ( skor sa jednalo o ruzovy fliacik na toaletnom papieri), bola som u Dr. a aj ked krcok maternice som mala uplne cisty cize akoby spinenie sa ani nepotvrdilo, hned ma pre istotu vypisal na PN, stacilo ze som mu povedala ze denne dochadzam 40km tam a spat a mame v praci iba schody nie vytah.
Bohuzial babatku prestalo bit srdiecko v 7. tyzdni a bolo mi diagnostikovane MA, ale to uz je iny pribeh, cize tehotensku knizku som ani nedostala.
Chcem tym povedat, ze myslim si ze nebude mat problem s vybavenim PNky u doktora, maximalne trosku nieco prikrasli ze mala spinenie alebo co, pripadne povie ze ma narocnu pracu…

luciah187
18. mar 2023

@ildiko36 uff snad to dobre dopadlo. Respekt teda, ak si to zvladla. To si neviem predstavit, ja som brblala na 10 schodov v robote.

hudakkkovaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciah187
18. mar 2023

@hudakkkovaaa podla mna ano

ildiko36
18. mar 2023

@luciah187 ano dobre dopadlo, syn bude mat 2roky a druhy 5 v maji .s oba detmi som pracovala ,pritom zo zakona som mala zakazane,ale som to nepovedala v robote tak som pracovala ďalej, ja som chcela pracovať

jaskolka
18. mar 2023

@ildiko36 môže jej dať potvrdenie o gravidite a na základe toho môže oznámiť tehotenstvo zamestnávateľovi. Ten by ju mal preradiť na pracu, ktorú môže vykonávať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre