Kedy najskôr mi ukáže tehotenstvo tehotenský test?

28. mar 2023

Ahojte, nečakane musím ísť na operáciu v narkóze, ešte nemám stanovený termín, takže to môžem oddialiť, ale nie o veľa. Mala som nechránený pohlavný styk ešte len pred troma dňami, nakoľko sa pokúšame o dieťa. Vie mi niekto poradiť ktorý tehotenský test mi čo najskôr ukáže tehotenstvo? Kedy najskôr testovať? Ďakujem

stellarstar
28. mar 2023

10 - 12 d

cuci22
28. mar 2023

Lekar mi povedal ze test si mam spraviť 2 týždne od ovulácie čiže keď mi nepríde menštruácia a už by to malo ukázať

clori
28. mar 2023

ak si mala v čase styku ovuláciu, potom je možné hcg v moči zachytiť cca od 10. dňa od ovulácie. žena je však plodná cca 5 dní pred ovuláciou, čiže ak si ju ešte nemala, ten čas čakania sa ti predĺži.

autor
28. mar 2023

A je jedno akým testom sa budem testovať? Alebo sú nejaké “lepšie” ktoré to zachytia skôr? Alebo naopak máte skúsenosť s nejakymi horšími?

katuskamala1
28. mar 2023

Najskor 10dni po. Najlepsie podla mna test dr max on mal vela pigmentu

clori
28. mar 2023

dr. max sú spoľahlivé.

autor
28. mar 2023

A dajú sa teda skôr spozorovať nejaké príznaky? Mala by som sa na niečo zamerať a odpozorovať sa alebo je to zbytočné? Samozrejme počkám do testu, ale nechcem sa unáhliť aby mi test po napr. 14 dňoch neukázal negatívny výsledok, ja pôjdem na operáciu a nakoniec zistím, že sa test mýlil a som tehotná. Ale zas neviem ako dlho budem môcť operáciu oddiaľovať

katuskamala1
28. mar 2023

Priznaky pridu ked telo zaznamena ako take hcg , preto napr zeny ktore su tehotne si myslia ze uz uz dostanu ms lebo sa tak citia,v skutocnosti ale uz pozorovat hormonalne zmeny. Aj to ojedinele. Bezne je pozorovat priznaky v 5-6tt teda tyzden dva po meskajucom menzese. Aby si mala priznaky skor ako vynechanie.menzesu je podla mna nerealne ale nevravim nemozne

bejka90
28. mar 2023

Ja viem tak ze krvny test je najrychlejsi. Moze ukazat uz tusim 8dpo. Ja nemam osobne skusenost len som to citala tak skuste sa na to pozerat. Na priznaky absolutne sa nespoliehat lebo psychika si ich vie krasne vytvorit aj same...a klasicke testy vraj test Slunicko celkom skoro a vyrazne vie ukazat skoto ale ak to tak suri lre vas tak by som skusila ten rvny alebo to slunicko 10dpo. Ale nemusi ukazat tak skoro. 12 dpo je uz vacsia sanca

katuskamala1
28. mar 2023

@bejka90
Jasne,krvny je najspolahlivejsi. Nebolo by od veci vyziadat si ho urobit pred operaciou, rataj autorka ale tak ze 2-3dni pred aby stihli prist vysledky. A najskor napr ja som mala 6dni po oplodneni 5dnovym embryom. Cisla boli malicke. Test (pepino. Ale meviem o tom ze i v tej dobe tak duchoval ako teraz) mal tak slabeho ducha ze ho bolo vidno ozaj zazrakom. O dva dni slabuliliiiiinky duch a na dr max pekne pekna slaba ciarka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre