Hladina hCG hormónu

gertys
4. jan 2022

Ahojte,
chcela by som počuť Vaš nazor poprpade yvaše skusenosti.
13.12 mi bol robeny odber HCG, hodnot bola 3700. Začala som na novy rok špiniť. Ružovkasty vytok 1 deň. Šla som na pohotovosť. Gestačny vak je vidieť, plod nie. Zmerali mi 4.1. Znova HCG a je 29 000. V tyždni neviem akom som mevedia to ani lekari. Je to špinenie ok? Aj to že nie je vidieť plod? Neviem čo si mam myslieť. Ďakujem za Vaše odpovede.

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gertys
autor
4. jan 2022

@jana65l naposledy v roku 2020. Preto nevedia vyratať v akom som tyždni.

gertys
autor
4. jan 2022

@jana65l hodnoty su možno vyššie oebo povodne boli vaky 2 a stale su ale rastie len jeden a druhy sa vstrebava pomaly ale isto

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
4. jan 2022

@gertys to hcg ti pekne rastie, ale pri tak vysokom, by už malo byť vidieť aj srdiečko. Nech ti čím skor urobia ultrazvuk. Povedzme toho 13. Ešte nemuselo byť vidieť, aké teraz už musí. Mne po 2 týždňoch oplodnenia merali hcg a bolo 2100, týždeň nato bolo vidieť plodik aj srdiečko. Kedy si objednana na ultrazvuk? Špinenie môže a nemusí byť v pohode. Ja som napr. Spinila aj krvacala od 5. Do 8.tt. Držím palce, aby bol ultrazvuk uspesny🙏

ailiba
4. jan 2022

@gertys aha, tak preto také vysoké hcg... To môže mylit

gertys
autor
4. jan 2022

@ailiba na ultrazvuk idem 13.1. Doktor vravel ze je to cele akesi cudne sam nevie co si mysliet. Otehotnela som pred rokom tak isto. Tento rok mi to potvrdili 13.12 pred rokom 29.12. A vtedy som na ultrazvuk sla az 18.1 a bolo krasne vidiet. Tkze urcite 13.1 by nieoc malo byt len je to cele akesi matuce. Vysoke hodnoty hcg stupa plod nevidno druhy to vobec velmi sa k tomu nevyjadrovali. Na pohotovosti lekar ze ruzovy vytok je v poriadku nic mi neni moj doktor tvrdi ze to urcite nie je v poriadku. Ziadne kevacanie nie je. Nemoze ist napriklad o cystu alebo hematom?

ailiba
4. jan 2022

@gertys podľa mňa u teba ten zmätok robí to, že si mala 2 plodiky a jeden sa prestal vyvíjať... To špinenie a krvácanie je otázne. Ako som už písala, ja som spinila, dokonca dosť krvacala od 5.do 8tt...dovod nezistili. Nemala som myom, ani cystu... Ale môže to byť u niekoho aj z toho. Babo je zatiaľ v poriadku (teraz som v 17.tt). Ale čo som počula, v 1.trimestri je mierne špinenie bežné a môže byť aj krvácanie....zalezi na dôvode.
Verím, že ti to vyjde a na tom ultrazvuku už bude pekne všetko vidiet👍

gertys
autor
4. jan 2022

@ailiba snaď ano ďakujem. Ďalšie tehotenstvo som neplanovala a dosť ma to zaskočilo ale určite už keď ke tu snaď bude všetko v poriadku

zuzi0911
5. jan 2022

20000 a len prázdny gestácny vak... O 2 dní žĺtkovy a o 5 dní už aj srdiečko.. No túto hodnotu neviem, ake za 5 dní určite viac ako ty... Takže nestráca nádej...

pietrula
15. nov 2022

@ailiba Tych 2100 si mala cca v den ocakavanej ms ?

ailiba
15. nov 2022

@pietrula bolo to na 14.den, bola som na KET (2100). Pri prvom babu zas na 14.den 867. Obaja zdravi chlapci. Podstatne je ako hcg stupa, totiz je dost velky rozptyl v tom, co je normalne.

pietrula
15. nov 2022

@ailiba 14.den od vkladu? Prve bolo prirodzene?

ailiba
16. nov 2022

@pietrula ano... Obe boli na 14.den hcg prve 867, druhe 2100. Obe po IVF.

pietrula
17. nov 2022

@ailiba mala si predlzenu kultivaciu ci obycajnu ?

ailiba
17. nov 2022

@pietrula v oboch pripadoch predlzenu kultivaciu. Vsetko v oboch pripadoch rovnaké. A predsa taky velky rozdiel. Pritom v oboch na 9.den ducha na teste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre