Zvýšené hCG a na sone doktor nič nevidel

nanenka13
9. mar 2021

Dobrý den rada by som sa spytala ci uz ste sa s niecim podobnim stretli . Posledny menzes som mala 1.1.2021 dalsi mi uz neprisiel po tyzdni meskania som si urobila test a vysiel pozitivny tak som isla k lekarovi na ulyrazvuku nic nebolo vidiet tak mi zobral krv hodnota bola okolo 560 dal mi dalsi termin o tyzden hcg sa zhvihlo na 1089 ale pred terminom kontroli som mu volala ze som zacala spinit tak mi povedal aby som pre istotu prisla ale na sone stale nebolo nic vidiet to bol pondelok poslal ma do nemocnice tak som aj isla ale ani tam nic nevideli a poslali ma domov ze mam prist o 2 dni a v stredu som uz zacala krvacat tak som isla hned naspat a bolo mi povedane ze je to skori potrat . Zmierila som sa s tym velmi tazko ale islo to. Chodim na kontrolne odbery hcg lebo to klesalo pomali a v piatok prisiel pre mna sok ked hcg bol zvysene o 40 tak ma znovu poslali na ultrazvuk ale nic tam nebolo vidiet doktor ktory mi robil sono mi povedal ze tam nic nevidi ze mu to pride skor ako keby sa telo pripravovalo na menzes tak som dostala dalsi termin v pondelok zobrali krv a hcg sa zase o nieco zvysilo doktorka bolo na nervy z toho znovu ultrazvuk kde bolo 5 lekarov a ziaden tam nic nevidel tak ma poslali na specialni ultrazvuk kde hladali ci mi nieco neostalo na vajecnikoch alebo vajcovodoch a samozrejme ze nic nenasli uz som zufala z toho 😔 v piatok idem na dalsi odber
klesalo a jedneho

vikus17489
9. mar 2021

Och, tak s tymto som sa veru este nikdy nestretla, zaujimave. Drzim palce, aby to dopadlo dobre, aj ked ty tomu uz asi neveris

mikasz
9. mar 2021

@nanenka13 tu je velke riziko ci to nie mmt. Lebo aj ten rast hcg je dost nestandardny, ak teda medzi prvymi 2odbermi bol tyzden rozdiel. HCG totiz rastie kazde 2-3dni dvojnasobne, cize za tyzden by si z 560 mala minimalne cez 4000
Je mozne,ze ak ti bude hcg takto rast, ale v podstate minimalne, tak radsej spravia laparoskopiu nech vylucia mmt. Aj ted teda po 2mes uz by nieco videli aj na sone
Drzim palce nech to dobre dopadne a mas to rychlo za sebou 🙏🍀

nanenka13
autor
9. mar 2021

@mikasz mimomaternicove mi povedala doktorka ze to neni pretoze som bola na nejakom lepsom sone a nic tam nenasli

deanalla
9. mar 2021

@nanenka13 mala som skoro rovnaký postup..najprv pozitívny test aj z moču aj krv, začala som spiniť, dostala som duphaston a čakali sme. Pri kontrole o týždeň hcg kleslo, takže duphaston som mala vysadiť a už len čakať na menzes...ten prišiel a po skončení na kontrolu. A tam začalo hcg znova stúpať, ale máličko. Čakali sme myslím ďalšie dva týždne, ale stále stúpalo málo a tak som musela ísť na vyčistenie...záver neúplný potrat

veronickat
9. mar 2021

Mohlo to byť molarne tehotenstvo, na to veľký pozor... To je nebezpečné, treba riesit s lekármi
@nanenka13

nanenka13
autor
9. mar 2021

@veronickat vsetko riesim s lekarom od toho dna ako mi vysiel pozitivny tehotensky test

veronickat
9. mar 2021

@nanenka13 myslím tak ze sa treba opýtať na túto možnosť molarne tehotenstvo, keďže si nemala kyret nič nešlo na histologiu tam by to zistili, takže určite sa nato opýtaj je to mimoriadne nebezpečné a toto je tiež typický znak to hcg

nanenka13
autor
9. mar 2021

@veronickat a to by na sone nenasli ?

veronickat
9. mar 2021

@nanenka13 nie to sa nedá...

nanenka13
autor
9. mar 2021

@veronickat lebo ja som citala ze sa to da zistit aj z ultrazvuku

mikasz
9. mar 2021

@veronickat fuuha doteraz som ani nevedela, ze nieco take existuje 😮
https://www.procare.sk/co-je-to-molarne-tehoten...

nanenka13
autor
9. mar 2021
rachel36a
9. mar 2021

@nanenka13 ja som si presne takymto presla pred lar rokmi...hcg mi niekolkokrat stuplo a nasledne kleslo...uz mi aj urobili lps ze mimo aternickve tehu a tiez ho nenasli...dokonca zvazovali hormonalny nador lebo vtedy sa stava ze vzrastie hcg a kolise...po troch mesiacoch mi konecne zacalo klesat...uzavreli to ako mmt, s tym ze plod sa uhniezdil na mieste kde nebol vidiet, postupne odumrel a vstrebal sa

mmka0070
9. mar 2021

@nanenka13 ja som toto mala v oktobri minulý rok potratila som spontálne v 6tt a na miesto toho aby mi hcg klesalo tak mi stúplo maternicu som mala čistú aj vaječníky tak isto mal dr poslal do nemocnice za primarom aby mi urobili kyretáž ale on nechcel kedže matenica bola čistá aj tam mi kontrólovali hcg chodila som tam ako na klavír po troch týždnoch mi začalo klesať hcg ...po potrate som krvácala 6 týždnov ..a hcg mi dlho klesalo asi dva mesiace ... ak ty bude takto stúpať tak ťa pošlú na čistenie držím palce nech všetko dobre dopadne

nanenka13
autor
10. mar 2021

@mmka0070 ja som krvacala ako pri silnom menzese... na kyretaz nechcem ist nakolko v maternici ani mimo neni nic

pamelaandersom
7. dec 2023

@nanenka13 ahoj nehnevaj sa že sa spytam ako si lotom dopadla stim hcg?išlo tehotenstvo na dalej?alebo nie.lebo mám podobni problem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre