Single maminy - škôlka a práca

25. mar 2024

Slobodné mamičky ako ste zvládli byť samé s dieťaťom a zvládať škôlku aj pracu bez akejkoľvek pomoci ?

denkatn
25. mar 2024

hladaj v danej skolke mamicku v podobnej situacii, niekedy si pomozete ason odviest doviest deti, hladaj na forach ine mamicky

stvura
25. mar 2024

skolka nie je problem - tam tie hodiny su fajn co tam dieta moze byt (6:30-7 rano a poobede do 17tej), problem bude neskor skola - ak vies najdi si ty pracu aspon s 50percentnym uvazkom nadoma a skutocne ako kocky radia sa dohodni s niekym kto by bol ochotny ti dieta obcas zaniest, doniest, nechat u seba (ci uz mamina v podobnej situacii alebo starsia pani) nakolko tie choroby tam budu, prvy rok s tym musis ratat

petrad15
25. mar 2024

A nemajú ti ani ako pomôcť rodičia prípade príbuzní? No najlepšia možnosť je ako písala denkatn vyššie nájsť mamičku v podobnej situácii, ideálne rovno zo škôlky.

cookie29
25. mar 2024

ked nemas na vyber, zvladas, ale je to o drzku

pe_mi
25. mar 2024

@stvura v škole je družina.tiez škola otvára o 6.30 u nás ranná družina a poobedna do 16.30.prvy stupeň.od 5 ročníka už domov.ako si to myslela?vy nemáte družinu ani ráno,ani poobede?

stvura
25. mar 2024

@pe_mi ono zalezi od skoly, na dedine druzina rano nie je, poobede max do 15:30-16tej..ja som kvoli tomu deti musela dat do mesta (samozrejme ked som uz davala do mesta som si vybrala skolu s pridanou hodnotou). Do 4r som mala situaciu vyriesenu ale v 5r mi vystal problem ako s dietatom domov? Skoly totizto stale funguju v rezime ked na ne chodili deti zo spadovej oblasti - co vsak uz nie je realita. Mestska doprava mizerna, autobuska/zeleznicna stanica od skoly vzdialena na peso 20minut. Nechaj ist 10r dieta durch mestom same, plus potom este vymysliet ako pojde ak nebodaj musi ist vlakom same 2km zo stanice v dedine kde nie je chodnik (stanica je mimo dediny). Proste vsetko treba domysliet este predtym ako na skolu dieta das. Takze teraz stale deti vozim ako taxikar a zrejme do 9r aj vozit budem (moj SS uz chodi sam ale on ma skolu kusok od autobusky a chodi len autobusom)

betulinka1
25. mar 2024

Zalezi aj aku mas pracu a ci 8 hodin alebo sa vies dohodnut na 7,5 a podla toho ako mas pracu ale u nas bola skolka v pohode od 6:30 do 16:00 hod.. Cize to sa zmestis do pracovneho casu. Inak sa da najst vzdy niekto na pomoc pri vyberaní dietata, daj otazky do nejakej miestnej skupiny.

autor
25. mar 2024

@petrad15 nie rodina nie je ochotna a s ex nemame žiadne kontakty

nikaeli
25. mar 2024

Myslím, že je to veľmi individuálne. Mne pomohlo aj to, že školu mala 7min chôdze od bytu, ráno šla do družiny, ja cez cestu na MHD, do 15min som bola v práci. Poobede bola v družine, vyzdvihla som ju cestou z prácr, šli sme spolu na nákup a potom sme sa spolu učili alebo šli von, zahrali sa nejaké hry. Ex mi v tomto smere nijak nepomáhal, ani keď bola chorá dcéra, či ja. Dá sa to, len si musíš nájsť systém, nastaviť režim.

autor
25. mar 2024

@betulinka1 prácu si len hľadám ale zatiaľ nič som nenašla a co som nasla neprijali ma hodinovo im asi nesedim

denkatn
25. mar 2024

este ma napadlo, najdi si prechodne pracu v danej skolke alebo skole. viem ze niekedy pod svoju kvalifikaciu, ale nie je to natrvalo, na druhom stupini bude dieta samostatne. viem ake to je, moj muz robi v zahranici a rodina je daleko, ak je v skole napr. riaditelske volno a nie je to statny sviatok, stale musim riesit co a ako. ale tym ze ja bravam cudzie deti k sebe, tak aj mne zoberu dieta ked bezim neskoro a tak...

letfenixa
25. mar 2024

@stvura toto ma zaujalo "Skoly totizto stale funguju v rezime ked na ne chodili deti zo spadovej oblasti - co vsak uz nie je realita. " ako to myslíš?

denkatn
25. mar 2024

@letfenixa asi tak, ze nezohladnuju zaciatok akcii podla spojov autobusov, ze idu akoby vsetci byvali 5 min od skoly...

pe_mi
25. mar 2024

@stvura áno,rozumiem.ja som nevedela,že na dedinách je to takto.to je ale že veľmi veľká nevyhoda.

stvura
25. mar 2024

@letfenixa no na skole kde mne chodia deti je 30 percent deti cezpolnych...autobuska a vlakova su fakt 20min od skoly - ono ked vyzdvihujem tak vidim vela babiek/dedkov. Ja taku moznost nemam (pracuju, byvaju daleko), v skole dokonca nie je ani priestor kde by mi dieta mohlo hodinu zostat lebo skutocne musim naplanovat odvoz domov - dakedy mali "klubovnu" kde mohli deti zostat do tej stvrtej pod dozorom (hovorim o druhom stupni), no kedze tendencia skoly je mat co najviac tried tak klubovna padla za obet novej triede. Ani v satni nemoze sediet - v pripade mojho syna satnu napriklad nema lebo ma na chodbe len male skinky. Tak si predstav ze tam mam 6taka a 7macku a nie vzdy koncia v jeden cas...tak hodinu caka dieta co ma menej hodin na zastavke lebo mne sa proste neda tocit z dediny co je 15km do hodiny (plus je to neefektivne).....skolu som vybrala kvoli tomu ze je jazykova - takze preto moja volba padla na nu (plus ze u nas na dedine by som nemala sancu odpracovat 8,5h kedze druzina fungovala/funguje zrejme len pre nezamestnanych

letfenixa
25. mar 2024

@stvura aha. Naša škola je teda najbližšie k autobus. aj želez.stanici, ale väčšina ZŠ má autobusové zastávky pri bráne. Ano, žiaci po skončení vyučovania nemôžu ostavat v priestoroch školy.

denkatn
25. mar 2024

@letfenixa aj keby vacsina, tak autorkina skola to tak nemusi mat, ked to vnima ako problem. vychadzaj z toho co pise, ak jej chces pomoct,

letfenixa
25. mar 2024

@denkatn ty si jej na začiatku dobre poradila.

nikijezikova
25. mar 2024

@stvura u nás na dedine je ranná družina a poobedná je do 16:30 ...presne tak isto ako sú otvorené aj škôlky v okolitých dedinach

yanni
25. mar 2024

Autorka, je ti poviem takto, nie som sice sama mamicka, mam manzela ktory ale v nedela/pondelok/utorok (ako kedy) skoro rano odchadza a vracia sa domov v piatok v noci. Chalani su uz velki, na intraku, ale mam dve baby doma skolkarku a stvrtacku a sme v zahranici a nemame tu nikohoooo, kto by nam pomohol. Mala som babysitterku, ktora je ale taka nespolahliva, ze si vsetko musim organizovat sama. Ak nemas problem s financiami tak najlepsie part time a este lepsie HO. Ja mam od 2017 HO plus jeden den office, od minuleho oktobra komplet len HO. K tomu 50% a funguje to v celku dobre. Ale mam uplne flexibilnu pracovnu dobu, sluzobky minimalne. Ono vsetko sa da zariadit ale ak robis na 100% a este musis dochadzat, tak to bude tazsie. A halvne, ked dieta zacne mat nejake hobby a nema sancu sa tam same dopravit MHDckou. Ja som povestna mama taxi, prakticky okrem HO sedim len v aute a rozvazam. Lepsie bude od septembra, ked najmladsia pojde do skoly. Autobus stoji pred domom a potom rovno pred skolou. Aspon cestovanie do a zo skoly a tym denne 40-60 min mam k dobru.

autor
25. mar 2024

@yanni no aspoň keby mam vodičský ah

stvura
26. mar 2024

No musis to skutocne dobre naplanovat, fakt najidealnejsie je mat aspon 50percent HO robotu, pripadne polovicny uvazok tie tri roky co ti dieta bude v skolke (aspon prvy je ideal lebo kym sa mu zoceli imunita bude raz za mesiac minimalne doma) - najidealnejsie vyber statnu instituciu ak sa rozhodnes ist do prace, kde mozes byt na OCRke, lebo malo zamestnavatelov je tak ohladuplnych ze ti bude tolerovat vecne vypadky, pripadne ak aj ano tak to pocitis na odmenach/bonusoch. Potom vyber skolu tak aby sa ti tam dieta vedelo dopravit same kedze od piateho rocnika nie je druzina - ak to nespravis tak budes stale v aute a dost tazko sa to zosuladi s pracou (pripadne niektore centra volneho casu maju taku poobednu druzinu kde aj sami beru dieta zo skol). Ale tak to je este daleko 🙂

yanni
27. mar 2024

Ten sa zide stale. Nevies este co sa pritrafi. Takze sup sup robit vodicak.

lujza123
14. apr 2024

Najhoršia bola škôlka lebo dostať tam dieťa bolo umenie (pokiaľ si neprišla na BMW a nenaslubovala štedré sponzorské dary) a navyše ju hrozne skoro zatvárali, už o 16:30.
Ja som mala šťastie ze zamestnávateľ dovolil skrátený pracovný úväzok len 7 hod denne, ináč by som to nedávala. Bývanie, práca aj škôlka boli v okruhu 1,5 km takže sa to dalo stíhať.
Prázdniny sa u nás dali tak vyriešiť ze u nás v meste bola možnosť dať do inej skolky na mesiac takže sa to dalo vykrit
Choroby som riesila s OČR a nosila sopľave dieťa do skolky, ked dr povedala ze môže ist do kolektívu tak išla aj ked na mňa zazerali.

Moja bola už v jasliach od 1,5 roka takže tu imunitu mala v už v skolke vycvičenu ze nebývala až tak vkuse chorá ako deti ktoré prišli do kolektívu až v 3

Potom už škola bola pohodicka, aj družina aspoň do 17.00 to už sa dalo stíhať