Slobodné maminy, ako ste sa osamostatnili?

12. sep 2020

Zdravím dievčatá, som v takej situácii nepríjemnej a neviem si akosi dať rady. Zatiaľ budem ešte necelý rok na RD a potrebujem si nájsť nejaký prenájom a prácu. Lenže tu v meste kde momentálne bývam sú nájmy drahé už 1i byt stojí minimálne 400€ čo ja si určite dovoliť nemôžem aj keby som pracovala. Chcem sa spýtať ste tu nejaké slobodne mamičky ktoré to zvládli (ale mali ste malé dieťa ktoré nebolo ešte v škôlke ani v jasliach) ako ste sa zvládli osamostatniť , čo ako prvé hľadať? Tým že tu sú nájmy vysoké, šla by som do menšieho mestečka, ale tam zase nemajú jasle a do škôlky mi malú nezoberú. Čiže ako potom? Chcela by som keby mi napíšete vaše skúsenosti reálne ako sa to dá zvládnuť lebo viem že niesom prvá ani posledná. Opatrovateľku nechcem lebo mi to príde ešte drahšie ako jasle a samozrejme treba aj natrafiť na vhodnú osobu.

mirola
12. sep 2020

Najst si opatrovatelku, ale taku co ma viac deti, lebo osve je velmi draha. Alebo si najst pracu aj so skolkou/jaslami vo firme to je najlepsie aj financne najvyhodnejsie.