Strach a zmiešané pocity pred pôrodom

18. apr 2024

Baby mali ste niektora pred porodom stav, že by ste najradšej vratili čas späť🙈 povedzte mi, že je to ok lebo sa citim ako tá najhoršia žena a matka na svete🥹 Normalne keď viem že sa to bliži, tak by som to najradšej všetko vzala späť, citim sa nepripravene, mam zmiešane pocity a myšlienky. Ide o najviac vytúžené dieťatko pritom.

feiticeira
18. apr 2024

Ahoj, ak ma s prve dieta, neboj sa, vobec nevies, do coho ides, ked si si tym nepresla este. Je to ale uplne normalne, ze sa bojis, vela zien to tak ma. Ja cakam teraz druhe, prve bolo pred 7 rokmi a uz viem, co ma caka mozno, co nie.... bojim sa tiez, ale isla som do toho dobrovolne a vravim si, ze zena zvladne vsetko...to si asi treba vzdy povedat, zena fakt zvladne vsetko na svete..

autor
18. apr 2024

@feiticeira ďakujem za podporu a pekne slova❤️ je to prve babatko ano🙏

petronellla87
18. apr 2024

Haha ja to mám teraz v ôsmom mesiaci😃 pred prvym pôrodom som sa nebála vôbec nejaká som bola kľudnejšia práveže 🙈

maryetta
18. apr 2024

Strach je ok. Ale tak realne si treba priznat ze vratit to spat nejde. Proste to musi ist von 😉

autor
18. apr 2024

@petronellla87
@maryetta
Joj baby ďakujem, aspoň viem, že nie som sama.. je mi jasné, že to nevrátim späť😂 keď vidim dieťatká tak revem jak šialená, milujem deti najviac na svete ale teeraz? Posledné dni? Mám pocit, že zrazu ich vidím všade, vyhýbam sa tomu, opantá ma strach, či to dokážem, zvládnem, či mu dám všetko a podobne 😔🙏

kiki68
18. apr 2024

Je to normalne

feiticeira
18. apr 2024

je to prirodzene, ale neboj sa, to zvladnes, vela nas to uz zvladlo. A naozaj, pri prvom nevies, co bude nasledovat, kedy... sice to ani pri druhom, tretom, ale uz vies, ake je to cele. Tak podla mna sa nestresuj, vsetko zvladnes lavou zadnou 🙂

evaachesa
18. apr 2024

Pri prvom je to úplne prirodzené. Tiež som kompletne panikárila že na čo som sa to vlastne dala. 😂

petronellla87
18. apr 2024

Chápem taký strach som mala tiež...od "ako to zvládnem sa o ňu postarať " až po "všetci umreme". Prešlo to po šestonedelí postupne😉🙂

maryetta
18. apr 2024

Zvladnes. Teraz este nechapes. A vlastne ani potom nebudes chapat kde sa tov tebe vzalo. A ako si to statocne zvladla 😉

autor
18. apr 2024

@kiki68
@feiticeira
@evaachesa
@petronellla87
@maryetta
Ženy ďakujem, ste super. Dnes som revala mužovi, že sa namiesto tešenie a radosti stresujem a strachujem. Ostatne kamošky tehotné to už chcú mať za sebou a nevedia sa dočkať a ja by som to najradšej vrátila na začiatok ešte🙈

kiki68
18. apr 2024

Normalka, ja som sa skoro zlozila lekarke 3 dni pred porodom, ze to uz nedavam. Mne bolo strasne zle od tlaku, do toho tieto strachy, potom zrazu som nejak zahadne z toho ozila a rodila uplne na pohodu. Takze je to urcite normalne tieto strachy

anicka329
18. apr 2024

Ja som tiež v 8.mesiaci, tiež prvé bábo a cítim sa presne tak isto. Mám strach z pôrodu, aj z toho ako sa zvládnem postarať o dieťa.

autor
18. apr 2024

@kiki68 no snáď sa aj ja otrasiem takto..presne, ja mam inak tiež problem s nízkym tlakom a vkuse mi je z toho zle 🙈 ďakujem moc❤️

autor
18. apr 2024

@anicka329 môžem ti napísať? Môžeme pokecať 🙂

anicka329
18. apr 2024

Jasné

evaachesa
19. apr 2024

Vôbec nič si z toho nerob. Ja som sa skoro zložila keď som žehlila tie mini vecičky a bolo už len pár dní do terminu. Že ja to nezvládnem, neviem či budem dobrou mamou atd. O pôrod až tak neslo.Taká som bola z toho pokakana že až. Inak tiež som mala problémy s nízkym tlakom a keď už som bola na príjme tak som ležala na chrbte a zrazu mi prišlo na omdletie...mala som na prste monitor tak ma hneď sestrička natočila na bok lebo si všimla že tam niečo vyskočilo na monitore...bábo mi zatlačilo na dutu zilu a preto mi prišlo tak zle.
Inak ďalšia vec čo mi nikto nepovedal je, že po pôrode sa vôbec nemusí dostaviť okamžitý pocit šťastia a tej najvyššej nebeskej lásky k dieťaťu ..odvšadiaľ som o tom počúvala ako ťa tá láska zrazu prevalcuje že to je pocit ktorý príde hneď po pôrode ako ti položia dieťa na hrudník. U mňa neprišiel a práve to ma prevalcovalo že som sa cítila ako tá najhoršia matka na svete...absolútne nikomu som o tom nepovedala, hanbila som sa za to....dostavil sa až po nejakom čase...takže je to úplne v poriadku ak ti nepotečú slzy šťastia....lebo u nás tiekly len mužovi. 🙄
Až oveľa neskôr som tu čítala podobnú diskusiu a bola som v šoku koľko žien to malo úplne rovnako. Škoda že som to nevedela vtedy, určite by som to niesla lepšie. A teda môžem ti povedať že láska je to fakt obrovská každý jeden deň, na celý život. 😍 Neboj, zvládneš to, len si ver a nestresuj (viem ľahko sa mi to teraz povie🤭 ). 🍀❤️🍀 Držím palce. 😊

andrea2323
19. apr 2024

Pripájam sa do klubu “nie som na to pripravená” 🙋🏼‍♀️😁

autor
22. apr 2024

@evaachesa ďakujem za tento krásny komentár 🙏❤️ fakt…ja mám v hlave tieto otázky presne, či to zvládnem, či budem dobrá mama, či vlastne som toto chcela, či sa nezložím a nezrútim keď sa narodí, či budem šťastná a naplnená ako som si to vysnívala…fakt som po tomto roky túžila a teraz? Nechápem tým myšlienkam🙄🙈 tiež paradoxne pôrod takmer vôbec neriešim..fakt ďakujem za podporu..po pôrode by to teda malo tieto myšlienky prejsť? 🙈😅

autor
22. apr 2024

@andrea2323 vidím, že nás je viac😅

feiticeira
23. apr 2024

mne v poslednej dobe beha po rozume to, ako to bude s tou laskou, ked uz bude na svete druhe, ako to ta zena vie rozdelit pre dve deti? aby to druhe sa necitilo zle, odstrcene?? a myslim, ze casom pridu aj dalsie otazky... budem dobra mama obom detom?? mozno to len vsetko prehnane riesime, ale to sme proste my zeny...

autor
23. apr 2024

@feiticeira ja ťa úplne chápem🙈 určite budem pri druhom riešiť to isté🙈😅 presne ako hovoríš, to sme my ženy, vôbec by sme nemuseli nad ničim takým premýšľať ale my si to evidentne radi komplikujeme🙈 chcela by som mať v tomto bezstarostnú myseľ ako chlapi😅

feiticeira
23. apr 2024

Presne, co uz no. Ale je to hrozne, ked ti taketo veci vrtaju v hlave. Muzovi to ani nehovorim lebo ma vysmeje, ze co zas riesim 🙂 ci nemam co ine na robote. Ale ked v noci neviem spat, trpnu mi ruky alebo ma zobudi nejaky uzasny zivy sen, tak mi zacnu hlavou virit taketo veci... dufam, ze ma to prejde do porodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre