Robí sa v škole vašeho dieťaťa niečo na predchádzanie šikany?

michaelaray
17. feb 2021

Ked som mala 8 rokov, spravila som v skole malú chybu a tým sa to všetko začalo.
Ucitelka zareagovala takým spôsobom, že podnietila spolužiakov, aby ma začali sikanovat.

Detaily príbehu sú tu: https://www.modrykonik.sk/blog/michaelaray/article/ako-ucitelka-nastartovala-sikanovanie-di-fikcdi/

Zaujímalo by ma, čo sa robí v dnešnej dobe a či školy a učitelia aktívne predchádzajú sikane. Ake sú vaše skúsenosti?

gabika20
17. feb 2021

Ahoj. U nas v skole sa tejto teme aktivne venuju..deti mali online akoby sedenia s psychologickou k tejto teme, rozpravali sa o tom, co robit, koho kontaktovat, ze sa mozu na nu kedykolvek obratit. Venovali sa najma kybersikane s ktoru sa stretli v triede. Dcera je piatacka a chodi do mensej dedinskej skoly.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thewitch
17. feb 2021

Ja viem jedno ja som si v škole základnej aj strednej odskákala svoje dokonca po piatich rokoch sa dozvedela niečo ako ma niekto verejne strápnil a ja som to netušila doteraz ale kašlem už na to, preskákala som si roky posmechu za rodinu, matku, môj vzhľad a celkovo za všetko a už sa tým nezaoberám ako kedysi, len som sa naučila dávať si pozor na ľudí a vyberať si priateľov naozaj starostlivo hoci ich je len na jednej ruke viem spočítať a jedno viem určite, moje dieťa určite nebude raz tak šikanované ako som bola celé roky ja a budem sa snažiť ho chrániť ako pôjde, samozrejme kým ono sa nestane šikanátorom... vtedy pristúpim v rámci možností a situácie ku krokom ako budú najlepšie možné spraviť aby boli spravodlivé

kittykat22
17. feb 2021

U nas v triede zbieraju deti gombiky do krabicky - je to mimo znamok, ako ocenenie za ucast, zaujem, extra ulohy atd. atd. Kazde dieta ma vlastnu krabicku a zbiera gombiky za ktore su vyznamenania. Niekto vybrakovat spoluziakovi krabicku 2 tyzdne spat. Pani ucitelka povedala celej triede, ze nech ten kto to spravil gombicky vrati, a povie jej to sukromne - ze sa ma ospravedlnit a ona to nikomu nepovie. Bolo to od nej pekne. Ale neviem ako to dopadlo lebo gombiky vratila a nic nepovedala 🙂

sara07
17. feb 2021

nie snažia sa ale je to malo

michaelaray
autor
18. feb 2021

@gabika20 to je super, ze maju taky aktivny pristup a deti vedia kam sa mozu obratit, keby sa nieco dialo.

michaelaray
autor
18. feb 2021

@kittykat22 to bolo od ucitelky pekne. Deti robia male prehresky, snad sa ten kto gombiky zobral poucil, ci sa uz priznal alebo nie. 🙂