Požiadanie o ruku

13. jan 2023

Priateľ ma požiadal o ruku a keď som to nadšená hovorila rodine, otec mi nahnevaný povedal, že mal požiadať o moju ruku v prvom rade jeho že také zásnuby neplatia ani. Tak som mu na to povedala že nech sa vráti do 21. storočia. Myslite že sa to stále má robiť tieto ceremónie? Pre mňa je táto tradícia veľmi odveci a nikdy som jej nechápala skôr ma poburovala, tak ma trochu zarazila otcova reakcia. Je to už mesiac a stále mi to vyhadzuje na oči. Ale priateľ si stoji za svojím, nebude prosit o moju ruku jeho lebo tiež mu to príde ako bullshit. Je to podľa vás o slušnosti alebo je to len tradícia?

katka5161
13. jan 2023

riesila som podobny problem pred skoro 10 rokmi...priatel ma poziadal o ruku ja v siedmom nebi..hned som to zvestovala mame ta len napisala: super, budte stastni...
a nasrata na cely svet ze to nepoziadal ju ale mna...cele mi to skazila.
je to blba tradicia podla mna ale niektori postarsi si na tom este evidentne potrpia

eeffka
13. jan 2023

Neviem ci si niektori rodicia uvedomuju ze sa mozes vydat a ani im o tom nepovedat.

kvetinka75
13. jan 2023

no v dnešnej dobe robiť takéto drahoty , mi príde smiešne. Veď v prvom rade ty ho musíš chcieť. Ja som nikdy nevidela zmysel v tom, aby muž žiadal o ruku ženy jej rodičov. Keď je dospelá, má sa sama rozhodnúť.

autor
13. jan 2023

@katka5161 môj otec nie je inak vôbec taký starý, ja neviem čo ho to zobralo tiež mi to úplne skazilo celú radosť. Mama zas že dúfam že nie si tehotná :D ale tak nad tým som mavla rukou

katka5161
13. jan 2023

chore...toto svojmu dietatu urcite neurobim..taka dolezita udalost pre vas a rodicia to dokaslu cele

zuzana9393
13. jan 2023

A co v pripade, ze by poziadal otca, ten by suhlasil a ty by si nesuhlasila? Ci ty nemas co kecat do takych veci podla neho? 😃

hilda08
13. jan 2023

Tak ked ste sa dozvedeli, ze to tak chcel, mal ist za ním a povedat, ze som vase dcéru požiadal o ruku, dáte mi ju?😀 jedna blba veta vas nebude nic stat a začnete s čistým štítom…takto uz od zaciatku si budete niesť takýto konflikt…na co je to dobre, ved je to taka malichernost

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
13. jan 2023

Moj muz sa opytal, ked sme prisli oznamit zasnuby. Ze ak teda nemaju ziadne namietky 😀 a mij otec: len si ju ber, usetrime. 😀

opica_skorica
13. jan 2023

Neber to ako tragediu. Skus sa na to pozriet z inej strany.
Si otec a mas dceru. Mozno jedinu dceru. A pride muz, co ju chce za zenu. Je okej, ze ju poziada o ruku a je okej, ked sa slusne spyta teba, otca, date mi ju? ;) s nadhladom a vsetci su stastni.
Otec sa moze chvalit, ze bol poziadany o dceru a tomuto slusnemu muzovi, co vyznava tradicie ju dal.

autor
13. jan 2023

@hilda08 nie je to spätne jedno keď som už súhlasila? :D a konfliktom by som to nenazval, keď chce byť zduty tak nech je nebudem túto tradíciu podporovať celá mi príde chorá aj priateľovi.

luccija
13. jan 2023

Otec žiarli🙂
Ale súhlasím, že ste mali ísť spolu k vašim posedieť nie len oznámiť, že boli zasnuby

kaktusik007
13. jan 2023

mal sa ho spytat. akoze potom, co si mu povedala ano --- suhlasim, je to kravina, ale tvojmu otcovi by to dodalo pocit dolezitosti

takto tvoj otec dostal facku od zivota, lebo si uvedomil ze si uz dospela zena - pricom on ta stale vnimal ako svoje dievcatko...

to je fakt tak tazke ked ste videli tu reakciu nabehnut tam a zahrat im divadlo pre radost?

autor
13. jan 2023

@luccija keď ja som to nevydržala, to by som musela štyri mesiace tajiť kým by sme tam prišli a to som sa chcela podeliť s tou radosťou.

hilda08
13. jan 2023

Je to uplne jedno, otec to proste potreboval lebo sa nevie zmieriť s pocitom, aka si uz velka…ja neviem ale pride mi to take detinské teraz dupat nohou ze nepodporujes tradície, je to tvoj otec, je to to najmenej co mozes pre neho urobit…ale je to na vas 🙂 nech ste šťastní

kaktusik007
13. jan 2023

zijete na druhom kontinente, ze s tvojimi rodicmi budete az o 4 mesiace?

autor
13. jan 2023

@kaktusik007 a čo je zle na tom že som dospela žena a nie dievčatko? Bolo na čase aby si to uvedomil nie? Toto nazývate fackou od života?

autor
13. jan 2023

@hilda08 tak hlavne to nebudem robit ja, myslím že to je na niekom inom

hilda08
13. jan 2023

Ano je to na tvojom priateloci

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jan 2023

@kaktusik007 to síce nie, ale trepať sa kvôli kávičke a "zásnubám" 700 km mi príde odveci. A to som zvedavá ako scénu urobia keď zistia že svatba bude na úřade a nebude oslava tradičná s tým programom čo tam býva. To zas budú scény

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
13. jan 2023

Je to uz prezitok no :D Mne sa nepaci ani odpytovanie na svadbe :D Este, ked sa to robi symbolicky, ze iba od rodicov, tak dajme tomu, ale zazila som take, kde sedeli aj surodenci, stari rodicia a mam pocit, ze kazdy, kto isiel okolo :D

kittykat22
13. jan 2023

velmi neprijemne. Skus povedat otcovi, ze si nevedela, ze mu na tom tak zalezi. A spytaj sa ho, ako to chce riesit. Mat rozhadanu rodinu na svadbe - to dufam, nenastane. Treba to dat dohromady co najskor. Mas planovat svadbu a tesit sa a nie pocuvat staznosti zo strany otca a snubenca.

autor
13. jan 2023

@kittykat22 rozhádaní asi úplne nie sme ale cítim dusno keď sa spomenie niečo okolo toho. A svatbu do roka a do dňa neplánujeme, ani do dvoch rokov pravdepodobne takže ja pevne verím že táto malichernosti prehrmi.

opica_skorica
13. jan 2023

@elizabet173 chodis s otcom vsade? Ved to neni o tom, co si ty pocula alebo nie. Chlap toto vsetko preziva inak nez zena.

adeladulova
13. jan 2023

To iste sa stalo nam pre 7rokmi. Rodicia sa na mna ani poriad e nepozreli proste urazeni ze to islo okolo nich... a po nejakom case moj vtedy snubenec "sklopil usi" a siel za mojim.otcom ktory samozrejme suhlasil ale aspon sa "udobrili", teda aj ked neboli pohnevani. Bol to znak dobre vychovaneho muza, ktoreho som si vzala a moj otec odvtedy ho ma viac v úcte. Chapem vsetky nazory ale. Ked budes mat deti, malicko viac pochopis ako to otec myslel. Ze si jeho male dievcatko a ze chce pre teba to najlepsie a chcel byt pri tom, ked sa bude rozhodovat o tvojom zivotnom partnerovi. Chápeš 😊 lepsie sa mu s tym zmieri

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yonce
13. jan 2023

nechala by som to tak. ono ano kedysi to bola velka tradicia, ktora sa musela v istych castiach miest dodrziavat, ale tak povedzme si tak, ze to uz davno neplati a malo kde sa v tejto dnesnej dobe robia taketo ceremonie