Žiadosť o ruku

david987654
3. júl 2018

Chcel by som v blízkom čase požiadať svoju priatelku o ruku. Chodíme spolu rok a pol a už bežne sa rozprávame o svojej budúcnosti, začali sme riešiť spoločne bývanie, tak by som sa chcel k tomu odhodlať. Chcem s nou prežiť celý život. Len by som sa chcel opýtať, že aké kvety by sa hodili ku žiadosti o ruku, zrejme ruže a ešte počet kusov. Koľko ste ich vy dostali ? :D Dávajú sa kvety po oznámeni rodine aj svokre, bo niekto mi to spomínal. Ako prebiehali vaše zasnuby? Dakujem

lilyianka
3. júl 2018

@david987654 naše zásnuby neprebehli nijak, lebo neboli...planovali sme rovno svadbu ...a ak by mali prist, tak som chcela, aby ma chlap požiadal o ruku bez svedkov... čiže len my dvaja a nik iný.. ani rodičia, súrodenci, kamaráti atď...
Prsteň som síce neskôr dostala, pretože som vravela, že taký by som chcela keby sme sa zasnubovali.. síce trošku neskôr, ale nevadilo mi to

janynyna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja197
3. júl 2018

@david987654 to musíš vedieť ty, aké kvety má rada, nie všetci kupujú práve ruže, ale ak to nevieš tak myslím že ružami nepokazíš nikdy nič, čo sa týka počtu, ja osobne si nepamätám koľko ich bolo, v tej situácii si určite nebude počítať koľko ruží dostala 😂 len si daj pozor aby to nebol párny počet, u nás sa párny počet kvetov dáva na pohreb 😋 a k tomu ostatnému, môj drahý rovno s mojou sestrou niesli aj kyticu pre moju mamu a fľašku pre otca, keďže ma žiadal o ruku pred celou rodinou, pokiaľ ju ale budeš žiadať medzi 4 očami tak hneď nemusíš brať všetko, len keď to pôjdete oficiálne oznámiť rodine tak myslím že sa patrí prísť k tvojej budúcej rodine s kvetmi a niečím pre jej otca, keď už im chceš zobrať tú dcéru 😊 v každom prípade držím palce, nech to vyjde podľa tvojich predstáv, hlavne nič netlač umelo, ani si nemusíš nič špeciálne vymýšľať, najkrajšie je to keď to ide spontánne a priamo od srdca, mne sa trasú kolená ešte teraz keď si na to spomeniem a o tom to je, aby ste si to pamätali navždy 😚

bucko555
3. júl 2018

ja som dostala jednu ruzu a zasnubny prsten bolo to v tichosti bez vsetkych len mi dvaja, o tyzden sme to oznamili mojim rodicom ako hotovu vec ze sa ideme brat a svokrovcom az po nejakom mesiaci, samozrejme sestra to vedela hned v ten vecer.

alaguema
3. júl 2018

@david987654 nijak. Žiadne zásnuby neboli a ja žijem v tom, že dnes sa to už ani nerobí. Je iná doba, deti nejdú od rodičov rovno do manželstva, väčšinou už spolu žijú predtým, než sa vezmú a veľmi silno by som to každému odporúčala, skôr, než dá akýkoľvek partnerský sľub. Čo sa týka kvetov, hodia sa akékoľvek. Ak si chceš vziať ženu, tak by si mohol vedieť, ktoré kvety sú jej obľúbené. Počet nie je daný zákonom, ale iba obsahom tvojej peňaženky 😉 Čo sa týka samotného aktu, tiež by som nijak neocenila, keby ma muž požiadal o ruku pred svedkami. Má to byť intímna chvíľa a nie divadlo pre rodinu. Časy sa menia, rodičia nevydávajú dcéry a neženia synov, mladí sa rozhodujú sami, preto nie je potrebné ísť formálne žiadať otca a matku o ruku dcéry. Teda pokiaľ nemáte 16 rokov, v tom prípade by to bolo nevyhnutné 😉

telusikk
3. júl 2018

@david987654 pokiaľ má tvoja priateľka rada ruže, tak jej daj ruže. Závisí to hlavne od toho. Ja ich zbožňujem, takže môj priateľ ma žiadal o ruku s obrovskou kyticou červených ruží a potom samozrejme jednu menšiu kyticu doniesol aj mojej mamine

janinah
3. júl 2018

Ja tie ruže z obchode neznášam,nevoňajú a rýchlo zvädnú.Čakala by som kvet,ktorý mám rada a čakala by som,že môj partner vie,ktorý to sú😉 a ešte súkromie by som čakala,nie predstavenie s divákmi.

fokuska
3. júl 2018

@david987654 Ziadost o ruku prebehla v sukromi, s kyticou a prstenom. Na druhy den sme to isli oznamit mojim rodicom a mamka dostala kyticu - opytal sa, ze ci ma nasi daju 😃
Asi za dva tyzdne sme rodicov a surodencov pozvali na "oficialnu" zasnubnu veceru.

Kvety ake ma priatelka rada, ruzami podla mna nic nepokazis a ak das kyticu aj mamkam, tak je to podla mna len plus - pekne gentlemanske gesto 😉

majkaaa318
3. júl 2018

@david987654 mňa najskôr môj drahý požiadal v deň mojich narodenín keď sme boli sami dvaja. Kvietok som dostala, ale to skôr k narodeninám. A dal mi tiež symbolický prstienok (obyčajný z bižutérie) a až potom som si šla vybrať sama taký, ako som chcela (aby mi sedel veľkosťou aj sa mi páčil). Tomuto som rada, inak by mi asi vybral nejaký s poriadnym kamienkom, ktorý by mi iba zavadzal. No a o pár dní sme to oznámili rodičom, pre moju mamu samozrejme doniesol tiež veľkú kyticu a pre otca fľašu. A pekne si ma od nich vypýtal, s tým, že sa zmienil o tom, že ja som už súhlasila. Bolo to super a stálo to fakt za to ;) Držím palce, nech to aj vám dobre dopadne a budete mať pekné spomienky...

titla
3. júl 2018

Ja som bola o ruku požiadaná veľmi romanticky, ale bez kvetov (i keď ich od muža inak dostávam pravidelne). Požiadal ma o ruku na dovolenke, po romantickej večeri, na terase pod hviezdami a pri sviečkach. A bez svedkov. Rodičom sme to potom už len oznámili.
Ak chceš priateľku požiadať o ruku s kyticou, tak tým myslím nič nepokazíš. Ruže sú večná klasika, ale ak vieš že má záľubu v nejakých iných kvetoch (tulipány, slnečnice,..), tak by som volila tie (ak je ich sezónna).

janinah
3. júl 2018

..teraz mi napadlo,že moja dospelá dcéra miluje kaktusy😉

zuzanka.zuzu
3. júl 2018

@david987654 hlavne v súkromí, lebo také tie romantické pokľaknutia sa mi síce páčia ale iba na youtube a nechcela by som to zažiť osobne 😂 ja som veľmi praktická, takže manžel spravil najlepšie možné rozhodnutie, keď mi povedal, nech si vyberiem prsteň 😀👍 ostatné mi docvaklo...

p.s. viem, že to má byť výnimočná chvíľa, ale keď budete spolu dvojciferný počet rokov, tak vlastne zásnuby zostanú "iba" spomienka, pekná, no lásku preverí až reálny život 😉

bielavila
3. júl 2018

@david987654 ja som kvety nedostala iba prsten, ale ja som silna alergicka😂 ale pltesil by ma ten luxusny box ruzi... moj muz daval kvety sj mojej a svojej mamke a vino ockom, ale to az na oficialnych zasnubach, normalne ma poziadalno ruku sam bez svedkov

mijunik
3. júl 2018

@david987654 ahoj, ja by som sa potešila hocijakému kvietku. Hlavné je, aby bol darovaný zo srdiečka. 🙂 My sme klasické zásnuby nemali, ani prekvapujúce požiadanie o ruku nebolo. Chodili sme spolu 4 roky a jeden večer sme sedeli na schodoch v kulturáku (vtedy ešte priateľ, teraz manžel tam brigádoval) a ja som začala rozhovor, že: "Už by som chcela bábo, nemohli by sme sa zobrať?" Odpoveď: "Môžme..." 😁😁 Hehe, silná romantika... 😄 Ale nesilené, pohodové. Dodatočne tuším bola nejaká kytica 💐 a vypýtanie od našich, ale prsteň nie, nechcela som, nenosím. 🙂 Dokonca aj obrúčky máme odložené v krabičke. 😊 Ak je Tvoja priateľka romantická duša, možno by ju potešilo, ak by si jej požiadanie o ruku napríklad vyskladal z kamienkov na chodníku, zo šišiek v lese alebo z písmeniek v písmenkovej polievke. Mňa by to potešilo oveľa viac ako niečo strojené. Ale dôležité je, aby ste z požiadania o ruku mali obaja radosť. 😊😊

3009
3. júl 2018

@david987654 ja som nemala žiadne zásnuby ani prsteň, rovno sme kupovali obrúčky keď sme po troch mesiacoch chodenia sa rozhodli, že pôjdeme spolu na dovolenku, tak pred dovolenkou sme urobili svadbu. Dnes je tomu už 38 rokov. Takže to veľká romantika nebola, ale doteraz sme spolu vydržali. Takže nezáleží od počtu kvetov, darčekov, drahého prsteňa, ale až život vám ukáže či vám to spolu vydrží a ako dlho.

pininka
3. júl 2018

Mna partner poziadal necakane a bolo to krasne. Dal mi prsten do cukornicky a ked som si isla dat cukor do caju.... Urcite by som nechcela si ist prsten kupovat sama. A potom ma bol poziadat u rodicov a tam kupil dve kytice take vacsie, jednu mne, druhu mame a este flasku otcovi. Podla mna by sa niektore zvyky mali zachovavat a urcite je to pekne. Ked robime rozlucky so slobodou tak neviem preco nie aj pekne zasnuby,je to spomienka na cely zivot.

majka99999
3. júl 2018

Poziadal ma bez kytice, len s prstenom, nie prilis romanticky. Jedine, na com som trvala, ze nechcem zlte zlato, inac prsten vybral sam. 😀 Potom ked sme sli o par dni k nasim, tak doniesol mojej mame kyticu a popytal aj tak formalne. Ziadne ceremonie neboli, uz sme mali hypoteku spolocnu.

dzukeles
3. júl 2018

Mna poziadal v Parizi, vecer v parku ked sme popijali vinko. Ziadny kvietok som nemala, iba prsten. Ked sme sa vratili, oznamili sme to rodicom na oboch stranach. Pred svadbou cca mesiac sme urobili spolocnu veceru pre obe rodiny, kedze sa nepoznali.

kvetinka75
3. júl 2018

@lilyianka u nás tak isto. Tiež nebolo žiadne požiadanie o ruku, rovno sme riešili bývanie a potom svadbu ale ak by malo byť, tak iba my dvaja. Žiadni iní svedkovia. Asi by som sa necítila dobre. Ja nie som na takéto verejné prejavy.

anett63
3. júl 2018

Mňa požiadal už manžel o ruku v Paríži na pikniku pod Eiffelovou vežou...Láska prosím ťa postav sa ,chcem ťa odfotiť 😂 a potom to prišlo,nečakala som to po 8 rokoch vztahu. A následne o pár minút požiadal kamarát svoju priateľku,takže sme mali dvojnásobne zásnuby.Mali sme šampanské,kytičku nie lebo by som si ju nemala kam odložiť,keďže sme na druhý deň odchádzali na Sardiniu. Po príchode sme to oznámili rodine. Ale je úplne jedno,kde sa to udeje,či s prsteňom a kyticou alebo bez,dôležité je,že to bude od srdca. A keď chces kup jej kvietky aké má rada,aj prstienok podľa jej vkusu. Môj muž vie,že prstienky moc nenosím a mám rada jednoduchosť,takže mňa by moc prezdobeny "suter" nepotešil.

dada_99
4. júl 2018

@anett63 jeej, to muselo byt krasne.. Pariz je krasny a zaroven aj romanticky.. tvoj drahy si nemohol vybrat krajsie miesto ako je Pariz 😍😍

lucilaines
4. júl 2018

Tak isto na dovolenke v NY, necakane s prstenom a bez kvetov..a teda svedkov tam bolo kopec, cudzich ludi okoloiducich a turistov, kedze to bolo na znamom mieste..a mne sa to veru pacilo, vsetci nam tlieskali, pristavili sa gratulovali..ja som si to uzila aj s tym publikom a pripadala som si nachvilu ako celebrita vo filme, ale teda ja som taky typ, vacsina bab tu ocividne preferuje ziadost v sukromi, takze ty si musis poznat priatelku, co by ocenila ona 🙂 od rodicov ma pytal este pred tym, o com som tiez nevedela, len ked som chcela volat mame, aby som jej oznamila novinku, tak mi povedal, ze nasi to uz vedia, lebo si bol pytat suhlas 🙂 mozno pre niekoho staromodne, ale mna to dojalo, ze na tom tak dlho pracoval a vsetko si zariadil a ja som nic netusila..maly tip odo mna, aj ked su nazory, ze to nie je potrebne uz v dnesnej dobe, pre mna to bol krasny zazitok, na ktory nezabudnem, plakala som jak mala od stastia a som rada, ze som to zazila..takze ti velmi fandim, ze si davas zalezat..a ani tak neries kvety, to nie je az take dolezite, skor porozmyslaj, ako to cele spravit, aby aj tvoja priatelka mala nezabudnutelny zazitok presne podla jej gusta 🙂

david987654
autor
4. júl 2018

Dakujem za vase reakcie. Za chvilku ideme s priatelkou na dovolenku do Turecka, tak ma napadlo, že tam by som ju mohol poziadať. Rozmýšlal som, že by som ju poziadal na plazi niekedy večer a samozrejme bez svedkov, osamote. Ruze by dostala až dodatočne na slovensku. Bude mať 27 rokov, tak zrejme dam 27 ruzi :D Len ma tak zaujímalo, či nie je nejaka zvyklosť kolko kvetov sa dava, ja sa do toho moc nevyznam. dik :D

anett63
4. júl 2018

@dada_99 ďakujem 😃,tym,že nie je romanticky typ prekvapil. Povedala som mu,že tuším som si vybrala romantiku na ďalších 10 rokov dopredu. 😂 Vedel,že Paríž je jeden z mojich cestovateľských snov,nechcela som ísť autobusom tak to vymyslel,tak,že sme šli autom na vlastnú päsť,odporúčam.

anett63
4. júl 2018

@david987654 Tak na pláži to bude krásne,romantické a nezabudnuteľné. Dobre si to vymyslel. 😉

derdia
4. júl 2018

@david987654 ja si myslim,ze ked povies slova,ktore naozaj citis....uprimne zo srdca, nemusis pri tom klacat...a ani mat žiadne kvety...len vybrat prsten z vrecka a spytat sa,ze ci chce s tebou prezit cely zivot😉nie basnicky,ale uprimne slova...to si kazda zena vazi najviac😉

sasenka522
4. júl 2018

Mňa zobral priatel do reštaurácie a tam ma požiadal o ruku ale ja som o tom vedela, keďže prsteň sme vyberali spoločne a stále od neho dostávam ruže keďže ich milujem a dostala som ich aj vtedy a mamke síce nedal žiadne kvety ale tej potom dodatočne dokúpil keďže u nas je taky zvyk 🙂

david987654
autor
4. júl 2018

Prsten som už objednal, taký trošku drahší, ale velmi sa mi páčil. Inak ma zauíma, ked ju budem ziadať o ruku, tak mam jej prve ukazať prsten v krabičke, či si ma vezme, alebo bez nej? ukazali mi v predajni, aka bude aj s nejakým podsvietením, len ta krabička je dosť velka, neviem ako ju napcham do vrecka :D

1sonda
4. júl 2018

Mne povedal, keď som bola tehotná, že tak sa zoberme, keď už máme prečo...bez kvetov, bez prsteňa, bez svedkov. Ale zato manžel aj otec je výborný ;)
Tým som chcela povedať, že keď jej povieš to čo tu, že chceš s ňou prežiť celý život, postačí to. Aj bez kvetov a za mňa aj bez prsteňa. Ja by som vtedy len tie slová uvítala iné 🙂 ...neviem, mne tie kvety prídu len ako také gesto, ktoré je pri takomto vážnom kroku zbytočné...ale dôležité je, čo si myslí tvoja priateľka.
Teraz som si prečítala, pekne si to vymyslel. (dala by som jej krabičku, nech si otvorí sama a ty jej nasadíš prsteň...teda asi, keby som bola chlap :D )

david987654
autor
4. júl 2018

A ešte taka otazočka - rozmýšlal som, že by to mohlo byť ten mesiac piatok trinásteho. Co by ste povedali na tento datum. Pre mna osobne je tento datum celkom stastný, len neviem, čo by na to povedala rodina a tak.