Urážlivý partner a problémy so správaním

drsmolinka
3. nov 2019

Ahojte, zijem v spolocnej domacnosti s partnerom s ktorym mame dve male deti. Momentalne som na materskej dovolenke takze som plne zaneprazdnena detmi a domacnostou. Moj partner ma 30rokov avsak sa sprava ako totalne male decko. Stale sa neskutocne uraza ak mu niekto nieco povie aj ked v dobrom ked mu chce pomoct poradit vzdy to skonci tym ze sa urazi pohada a odide prec. Je pohadany so svojou aj mojou rodinou so susedmi s kamaratmi. Vzdy urazky koncia hadkami. Uz neviem co s nim robit! Ked mu poviem nech sa nad sebou zamysli odpoved JE vzdy ze on sa pretvarovat nebude a ze je iba uprimny a ak sa inym nepaci jeho to nezaujima a aj keby mal ostat sam tak ostane aj na ulici ale on sa nebudepretvarovat a bude vzdy uprimny. Avsak ak on nieco niekomu povie co a ako ma robit ten druhy musi skakat ako on piska inak je tiez zle a ohen na streche. Jemu nemozno nic poradit ale on rozkazuje kazdemu aj svojim rodicom, svokrovcom,,,,,, a ak mu nevyhoveju zase sa urazi pohada a nebavi sa s nikym. Co sa deti tyka tak syn ho ma velmi rad a vzdy sa na neho tesi a rad s nim travi cas. Ja som si na jeho povahu ako tak zvykla ale uz mi ide neskutocne na nervy ze kam ideme tak sa stale len tvoria hadky lebo vzdy si nieco najde. Podla mna vnutorne s niecim bojuje, uz som munavrhla X krat aj psychologa ale jasne vzdy povie ze psychologa potrebujeme my a nie on. Viete mi nieco poradit mozno ste mali rovnaku skusenost. Pomoze psycholog alebo nejako zmenit moje/nase spravanie. Uz som bezmocna. Dakujem

pribinak
3. nov 2019

To je taky naturel, povaha. S tym neurobíš nic.

chocholousek
3. nov 2019

Opíš či bol taký aj pred svadbou, ešte keď ste nemali deti? Rozpamätaj sa, kedy takýto začal byť.

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

Ja som taka bola dlhé roky aký to už len bol na nič život a ešte trápiť tým ostatných vždy si to odskákal partner najviac . To je doslova emocionálne týranie dobre že som z toho vyšla a urobila to hlavne pre nich. On ti isto povie že to je drist ale on sa fest nemá rád a tým že si sám nevie poradiť s problémom ubližuje tebe a sebe tiež to že ho to akože netrápi je len maska. Píšem to ja čo som bola na Tom mieste

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

Ešte ten komentár že to vy potrebujete psychológa aj ja som to používala a pritom to mne sa ťažko žilo so sebou. Tomu sa často hovorí hanba. Hlboko zakorenená v nás ale nejde o hanbu v zmysle že všetci sa ti smiali lebo..... To je častokrát z detstva napr potláčané potreby , strach prejaviť svoje emócie inak dostaneš bitku atď. Hanbu v nás zakorenili často rodičia keď napr povedali "ty si taký neposlušný pozri ako teraz trpím lebo si odvraval" alebo kostol príkladov je miliarda a také správanie z toho vyniká

chocholousek
3. nov 2019

Kvetinka Andrejka ako si sa z toho dostala?

drsmolinka
autor
3. nov 2019

@chocholousek pred tym ako sme mali deti to bolo take iste a este horsie, nemal pracu casto sa opijal s kamaratmi ked som otehotnela zmenil sa v tom ze sa usadil nasiel robotu a prestal sa tak opijat, cas trapi s rodinou nechodi po krcmach ani s kamaratmi po zurkach, z roboty domov a venuje sa praci na zahrade spolu so synom, cize celkovo sa zlepsil ale toto spravanie urazlive mu ostalo

deti95060810
3. nov 2019

nezmení sa....ani psychológ mu nepomôže...je to jeho povaha...ja to poznám - také som mala....nedokázala som s ním žiť....veľmi rýchlo som od neho zmizla ....

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

@chocholousek vieš čo nejak som sa dostala do takého stavu, že som nemohla byť sama so sebou. Cítila som voči sebe takú nenávisť, že som sa chcela zabiť lebo mi bolo so sebou tak zle. Akurát ja nie som z tých ľudí, čo by to reálne chceli urobiť, lebo zabiť sa je strašne egoistické a ubližuješ tým iným tiež veď nežijeme len pre seba. Ležala som asi 3 mesiace po pôrode a začala som plakať že viem, že ich ničím (partnera a syna) ale neviem si s tým inak poradiť jediné riešenie vidím odstránenie seba. Znie to dosť trápne ale aj napriek tým pocitom som chcela v tom momente iba harmoniu sama so sebou. Chcela som sa na seba pozrieť do zrkadla a vidieť normálnu ženu čo si síce veľa od narodenia prešla ale všetko zvládne. Proste som nemala na tie všetky veci v detstve žiaden vplyv. Partner mi povedal iba že musím začať mať rada samu seba. A celý čas mi vytýkal moje vybuchy hnevu atď. V jednom momente na mňa navrieskal, že už nechce trpieť za to čo mi narobila matka a ako mi dojebali rodičia a ešte jeden človek život. Že on s tým nemá nič spoločné že on chce iba pokoj a ma ľúbiť ale takto sa mu už nedá. Začala som veľa čítať, teraz som pripojila meditáciu a mám motiváciu že to čo mi dali rodičia do vienka nechce prenášať na Ďalšiu generáciu ako to urobili oni. Proste stop nechcem aby moje dieťa vyrástlo s podobnou hanbou ako ja. Jedna kniha mi veľmi pomohla. Veľa som pochopila čo moja rodina robila ako ma zahanbovali skrz svojej hanby a prečo som vnímala že všetko je moja chyba. Tak ako píše nado mnou pani komentár že sa nezmení možno to nie je pravda celkom lebo sa to dá ale viete najväčši problem je tma že to ten dotyčný musí chcieť. A to je tažke lehšie je sa schovať za masku arogantného človeka podla ktorého su všetci debili a všetko robia zle ešte na nich navrieskať

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

Skrátim ten dlhý príspevok tak, že som mala strašný hnev vo vnútri za to ako mi ako malej
Aďke ubližovali fizycky aj psychicky dlhé roky a snažia sa to doteraz ale už sa im to nedarí. Idem pohľadať knihu v SK alebo CZ lebo ja ju čítam dookola v inom jazyku

lubka2510
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evalin88
3. nov 2019

@drsmolinka ja som mala takeho kamarata. Doslova nemal rad ľudi ( myslim, že tych ktorí ho prevyšovali ) lebo chodili cvičiť, byvali sami, mali rodinu, vysoku školu, stale sa na takych ľudi sťažoval. Rozčuľovali ho. Asi im niekde v kutiku zavidel a nechcel to sam sebe priznať. Upozornil ma, že ľudí vo svojom okolí veľmi ľahko odstrihne, že to urobil s vačšinou svojho okolia, keď sa mu niečo nepáčilo. Nakoniec jedného dňa takto ostrihol aj mňa, doteraz neviem prečo. Chviľu ma to trápilo a snažila som sa o kontakt, lebo som to chcela pochopiť. Ale jeho negativne videnie sveta a najmä ľudí mi nechyba.

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

@lubka2510 https://www.martinus.sk/?uItem=1774 jedna je táto nečítala som ju ešte ale autor o nej často spomína v mojej oblubenej knihe a sú tak dosť veľké fragmenty skopírované.
https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-se-zbavit... a toto je tá kniha o hanbe ktorá mi veľmi pomohla. Doslova mi otvorila oči na to prečo sa tak správam a veľmi som plakala počas cvičenia keď som sa mala kože stretnuť so sebou v rôznych etapoch svojho zivota. Tak strasne som plakala a tak veľmi ma to uvolnilo .....doteraz som meditujucch luzi povazovala za trapakov a správala sa tak ako píše
@evalin88 a tiež som od seba odstrihávala ludi.........mnohým som sa už ospravedlnila a ku môjmu zdiveniu mnoho ludi to pochopilo ale bola som fest uprimna

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

Nezmenilo ma to tak, že teraz už nemám rada iróniu a sarkazmus lebo jednak ten štýl humoru ma bavi. Nelietam s kvetinkami a nehovorím ľuďom že sú krásni žiadna šalamúnka ani dalajláma zo mna nikdy nebude ale už nemám tu nenávisť v sebe teraz občas keď píšem svoj "akože" blog tu tak vyhodím zo seba to zle do textu a idem dalej. Proste je mi lepšie so sebou.

evalin88
3. nov 2019

@kvetinka_andrejka ja ani nevuem preco, ani hadka ani nic. Odvodila som si to z kontextu. Vztah sme mali iba kamaratsky.

kvetinka_andrejka
3. nov 2019

@evalin88 viem ako sa cítiš alebo si sa cítila, lebo keď som ja taká osoba stretla podobnú a odťala ma tak ma strašne bolelo to že nemám žiadne vysvetlenie. Teraz sa sama vyhýbam takým ľuďom lebo už ich spoznám. Strašne to frustruje. Ale podľa mňa to bola banalita v tvojom prípade ako všetko pri takých ľuďoch čo sa dá vydiskutovať a vtedy eventuálne zatvoriť za nou dvere. Okrem jednej stalkerky a podobnej osoby už to nerobím to sa nepatrí.

bambulienka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
3. nov 2019

Takéhoto človeka nezmeníš, život s ním je ťažký, ešte sa len ráno zobudí a už je všetko a všetci zlí, hovorí sa im toxický ľudia. A veľmi trefne to tu bolo, len nie pravým slovom - závisť týchto ľudí ovláda, aj ked si to neuvedomujú a pritom nahlas povedia, že ich druhí nezaujímajú, to vôbec nie je pravda a čo sa týka psych., presne, všetci naokolo sú chorí, len dotyčný nie a to všetko jeho správanie a konanie je naj. Nedajbože si povedať vlastný názor na jeho chovanie a konanie. Takže, buď sa s ním a s tým naučíš žiť, alebo neviem.

lubmar
3. nov 2019

Nezmeni sa, a vekom to bude este horsie a horsie... Mame v robote taku kolegynu, este len prichadzame rano do prace a uz nadava na vsetko, huka, sama pre seba si hundre na chodbe, vsetko jej vadi, vyslovene toxicka povaha🤨 S kazdym sa len vadi, kazdemu nadava, rodinu nema ziadnu, s nikym sa neznesie, vsetci naokolo su ti zli, vsetci jej ublizuju, nevidi na nicom nic pozitivne, nic nepochvali, s nicim neni nikdy spokojna, hnusna povaha🤮🤮Ako sa len tesime, ked niekedy v praci chyba, aky tam je klud a aka pohoda☺️

drsmolinka
autor
3. nov 2019

@lubmar co sa tyka pracovneho prostredia tak tam tento problem nie je, robi si svoju robotu najlepsie ako vie a do inych sa nestara ani ich neotravuje svojimi vecami cize nie je to tak ako s tvojou kolegynou ze by ho neznasali, ludia ktory ho nepoznaju tak dobre ho vnimaju ako pracoviteho a sikovneho cloveka ktory aj rad pomaha co je pravda len uz ked sa s nim niekto viac zblizi a uz nastavaju hadky,,,,, cize vsetko je ok ak sa vidi s niekym raz za mesiac na 5 minut ale ak je v kontaktes clovekom castejsie tak su hadky hadky a hadky

timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
4. nov 2019

@drsmolinka Časom sa partner mení na obraz svojho partnera, ergo stáva akoby kópiou svojho partnera. Nie úplne, samozrejme, ale v správaní, prežívaní, v reakciách a pod. Treba sa zamyslieť aj nad sebou, nad vaším vzťahom. Vo všeobecnosti takéto jeho správanie mi príde akoby bol vnútorne nespokojný. S niečím, so svojím životom. Rozhovor, v kľude, s chápaním, i keď budete zatínať zuby.

veronika33
7. nov 2019

@kvetinka_andrejka prosím odkiaľ si zohnala túto knihu, nepodarilo sa mi ju cez internet zohnať

kvetinka_andrejka
8. nov 2019

@veronika33 čítam ju po poľsky mám ju z knižnice požičanu