Svokra si začala dovolovať

24. apr 2024

Neverili by ste .. ale stale som mala svokru velmi rada...vazila som si ju...no ona ma proste neznasa...nema absolutne ziadny dovod...uz aj moj manzel jej do oci povedal, ze ma bez priciny nenavidi a pohadal sa s nou vcera :( ...mne je z toho strasne smutno...nasa dcerka ochorela, ma vysoke horucky a ziadne ine priznaky.. zrejme to bude piata choroba..doktorka sa vyjadrila...a prisla neohlasene vcera na navstevu svokra, akurat ked s nou manzel siel k lekarovi...ja pracujem na HO len dva tyzdne v novej praci a s doktorkou som komunikovala mailami a aj dohodla presny cas, kedy tam manzel s nou ma prist...je na neho spolah a doktorku mame 200 metrov od bytovky...svokra zacala vrieskat ze co som to za matku ked necham chlapa ist k lekarovi s malou a ze ona tam ide s nim lebo on nevie co ma povedat 🤦‍♂️ a mala ma uz prechodne topanocky a nie zimne a aj na to strasne hundrala...vadi jej na mne este aj to, ze som vysoka....vcerajsim dnom ale uz prestavam byt k nej mila..lebo ona ma ocividne nenavidi a ja s tym uz nemam co spravit...aj som si poplakala...je toho strasne vela, aka je ku mne neprijemna ..ja som jej nikdy neodvrkla ani jej nic skarede nepovedala...dokonca som ju ani nekonfrontovala s nicim, ked na mna nieco skarede povedala...mrzi ma to kvoli manzelovi, ale ja tam uz k nim na navstevu nepojdem :( mam jej podla vas normalne vysvetlit z oci voci, ze preco tam uz nepridem? Svokor je podpapucnik a strasne mily clovek...je mi ho luto :(

patus_2
24. apr 2024

A čo povedal manžel? Verím, že sa zastal svojej rodiny a nenechal robiť so seba ťuťka, čo nevie s dieťaťom ísť ani k lekárovi. Treba si nastaviť hranice, treba aj rešpektovať iných, ale zas, aby niekto vrieskal v mojom dome, tak to ďaleko cez čiaru.

autor
24. apr 2024

@patus_2 on ju poslal prec, vzdy sa nas zastane, nemozem povedat ani pol slova...ked nieco na mna povie, je schopny jej nedvihnut telefon aj dva mesiace...len ja som furt bola makka a este som sa staviala na jej stranu ,, ze ona to tak predsa nemysli, ze urcite ma musi mat aspon trochu rada...no vcera som si to definitivne prestala mysliet

gejb
24. apr 2024

Nevysvetluj nič. Manžel jej povedal už dost..prerušila by som kontakt s takým človekom.. ved načo? Potrebuješ takého toxickeho človeka v tvojom živote?

ddaassuullaa
24. apr 2024

Svokra chodi na neohlasene navstevy v pracovnej dobe? Vrieska vo vasom byte/dome? Prekaza jej, ze otec dietata ide s nim k lekarke? Pani svokra ma vazny problem sama so sebou. To by som mala dlhy slusny monolog smerom k nej. Aj o nezelanych navstevach pocas pracovnej doby koholvek z vas, aj o rovnocennych partneroch vo vychove a starostlivosti o deti, aj o nerespekrovani vas ako rodicov-manzelov, vasho sukromia. Hlavne vsak zachovat klud, nenechat ju skakat ti do reci, je nacase dohodnut si pravidla. Ty sa spravas slusne k nej ako k matke tvojho manzela, je nacase, aby to iste zacala robit ona voci tebe ako manzelke svojho syna. Na navstevy k nin nemusis chodit vobec, ja by som jej to demonstrativne neoznamila, proste by som tam prestala chodit.

autor
24. apr 2024

@gejb nepotrebujem....ale po narodeni dcerky ( 17 mes.a jej prve vnuca) prirodzene sme sa zacali viac stretavat..ja som strasne nekonfliktny, ussmievajuci typ...nemam s nikym ziadne problemy...az na nu...a mna to mrzi :( jej vadi na mne uplne, ze vsetko, este aj to, ze malu stale kojim

autor
24. apr 2024

@ddaassuullaa no presne tak to mienim spravit...uz tam proste nebudem chodit ....chcela som sa aj vykecat...lebo naozaj...nikdy som jej nijako neublizila a preto ma to tak trapi..predsa je to moja rodina...manzelova mama...babka mojej dcerke..no zamrzi to :(

ddaassuullaa
24. apr 2024

Rozumiem ti. O to viac, ze teba to trapi a jej to je zjavne jedno. Nerozumiem, ale pre svoj klud by som to naozaj riesila. Tak male dieta vyciti nepohodu, aj tvoje napatie. Naozaj nemaj vycitky svedomia, ze isiel manzel s dcerou k lekarke. Jeho matka by mala byt na neho pysna a nie degradovat teba, jeho ako otca a aj vas vztah. A kym je dcerka taka mala, je idealne tie pravidla nastavit. Mozno sa spamata.
Drzim palce

bluka2
24. apr 2024

Dovoľuje si, lebo si jej nič nepovedala, tak je teraz na koni a mysli si, že si môže dovoliť všetko. Proste ako k dieťaťu, ktoré sa nevie brániť. Muž ma dobrý bod, ty ju nabudúce prekvap (možno tým, že jej ani neotvoris)

bluka2
24. apr 2024

@ddaassuullaa jej nejde o degradáciu jeho ako otca. Len chce, aby jej synacka žena obskakovala a on nemusel nič robiť

anketkarka
24. apr 2024

Keď je to taká povaha ako píšeš, tak aj keď nebudeš chodiť, tak si to bude kompenzovať cez malú. Bol by zázrak, ak by to tak nebolo... Tu pomôže len rozhovor. Aj tak neverím, že by sa niečo zmenilo. Starého psa neprevychovaš. Pre dobro malej by som chodila a hrala divadlo s tým, že by som si strážila hranice ako rodič, partner a nevesta slušne a jasne. Iba ak by ju manžel chcel úplne odstaviť od vás. Lebo to je človek, ktorý vždy bude mať také ,,prejavy". Pevné nervy želám.

ddaassuullaa
24. apr 2024

@bluka2 moze byt. Pani ma pocit, ze ked dirigovala vsetkych doma, bude aj v synovej domacnosti. A sucasne pochybujem, ze doma sama manzela obskakuje, skor mam pocit, ze stale buzeruje aj jeho

karolinakr
24. apr 2024

nehnevaj sa, tieto komunisticke nazory, že čo si to za matku a chlap nevie nič povedat, tak koho je to hanba, že si tak syna vychovalala, ked nevie chlap hovoriť,? ja verim, že tvoj manžel je mily človek, ale povedz nech začne čitať feministicke platky, to nie je na chvalu a čim sa chvaliť, ked dospely chlap akykolvek neovlada zakladné úkony...on ťa musí vedieť zastúpiť v starostlivosti o dieťa vo všetkom, ked vypadneš a byť napomocny, nie sa zrútiť a čakať pomoc od okolia
však mali ste to dohodnute, chlap to zariadil, čo ona čo má vrieskať, mala si ju slušne vypoklonkovať

karolinakr
24. apr 2024

asi žiarli, klasicky vzťah matka -syn, stale je to jej maly synačik, ty si ho odviedla, ku chvale ti služi, že si nekonfliktna a ustretova, namiesto, aby si to važila vrieska na teba a robi šikanu ---to sa jej raz vypomsti, lebo aj tebe pohar pretečie a potom jej take pekne veci povieš do očí, čo si jej manžel nikdy nedovolil a znašal, a bude ako obarená..ver mi, tvoja svokra sa zadelava na velky problém, rozháda celú rodinu

stannkal
24. apr 2024

Musíš svokre dat rázne najavo ze si neželaš aby tak s tebou jednala. Možno si do teba rada kopne práve preto ze sa nevieš brániť, je to taka forma šikany. Musíš sa naučiť nastaviť si hranice, byt milá za každú cenu nie je dobre pre nikoho.

stanulienkat
24. apr 2024

To chlapi nemaju chodit s vlastnymi detmi k doktorovi?😄 Co su nesvojpravni. K dr s nasim dietatom chodi vacsinou len manzel. Asi som krkavcia mater.😁

jennky13
24. apr 2024

zrusit vztahy je to najjednoduchsie a uplne posledne riesenie. Tvoja dcera potrebuje babku a aj dedka, ak tam prestanete chodit, pride o oboje.
Najprv sa ty snaz o nadhlad do vasho vztahu. Potrebujes vidiet, ze ked sa ona hneva a uraza je to o nej, nie o tebe. Kludne ju nechaj a s uplnym nadhladom jej povedz, ze je to v poriadku, ze manzel isiel s dcerou k lekarovi, lebo v sucastnosti uz aj muzi vedia povedat, co dieta trapi.....alebo ine veci, ktore vybuchuju. Ak sa ty naucis byt pokojna nad vecou, tak vyhras a verim, ze sa upokoji aj vas vztah. Svokra ako general si mozno nieco uvedomi a mozno nie, ale ty budes zrelejsia pre kazdy dalsi problemovy vztah, ktory ta postretne. Ber ju ako skolenie zrelosti.

tiezjedna
24. apr 2024

ľudom ako je tvoja svokra musíš jasne vymedziť hranice, inak budú tie vlastné posúvať oni... Je to nepríjemné, ale nevyhnutné. Ak nechceš obmedziť kontakt, tak ju budeš musieť usadiť, byť asertívna. Ona sa buď stiahne alebo urazí. Oboje lepšie ako to, čo je dnes.

dankanka
24. apr 2024

Zrejme este nespracovala synov odchod z domu. Pomohli by jej terapie, evidentne nevie, co so sebou. Skoda zahodit vztahy, dcerka raz bude vdacna za babku a dedka. Toto vsak Ty nevyriesis.

matullienka
24. apr 2024

No tvoja svokra má v konečnom dôsledku šťastie, že si kľudný človek. Keby toto začala robiť u nás doma veru by tak rýchlo neprišla znova ak vôbec pre to čo by si vypočula. Ja by som k nej veru na návštevu nešla ak by chcel ísť manžel s dcérou tak nech idú, ako náhle by som zistila, že má pred dieťaťom ociernuje viac by ju nevidela ani žiadne ďalšie moje dieťa. Áno deti potrebujú starých rodičov, ale takých čo nepodarí akú autoritu rodičov a nerobia z nich pred deťmi neschopakov

simca06022011
24. apr 2024

Okrem toho co si popisala, treba riesit jej neohlasene navstevy.. :D bezohlasenia moze ist tak do obchodu.
Inak to su staromodne nazory, nevsimajte si ju a proste si treba urobit po svojom. Tiez pocuvam tieto reci roky, jednym uchom dnu a druhym von, otec nema co sa starat o chore dieta, nema co ist k lekarovi, nema co riad umyt atd atd... do su zeny co by za synacika aj kakat chodili keby mohli a o to viac kopu, cim su dalej od syna.

Spravanie treba nechat na neutralnom mode, netreba sa na jej uroven znizit. AK prekracuje hranice poveadt dost, ale netreba teraz "stekat" po sebe, ak vies co myslim... proste poviem, nezaujima ma vas nazor, urobime si aj tak po svojom alebo nieco v zmysle ze tieto starodavne praktiky u nas uz n ie su :D a vybavena vec.

simca06022011
24. apr 2024

a inak hundranie = to nie je nenavist. Niektore zeny maju zafixovane, ze to co si ony myslia, je to jedine spravne a vsetci ostatni su mimo a maju potrebu neusatle hundrat a upozornovat a komentovat... "vychovavat". Cize to netreba hnat do extremu. Ona je nespokojna, ako vela zien co sa rozlucia so synacikom, ziadna nie je dost dobra :D spokojna by bola mozno jedine keby sa o dieta sama starala aj to by lamentovala ako je unavena, ako musi, ako nevladze a toto a hento...

hope87
24. apr 2024

No tak tvoja svokra ma jedine "stastie", ze si taka aka si. Ale ja sa ti cudujem, fakt. Trebalo ju upratat hned. Toto, keby si ku mne dovolila svokra, ze pride neohlasene a este bude po mne skriekat vo vlastnom dome, ze co som to za matku, zasratou metlou by som ju od nas vyhodila a to co by som jej povedala, by si len tak za klobuk nedala. Vsetko ma svoje hranice...aj ta tvoja "milost" uz bola asi prehnana. Nezazlievam ti, ze si taky typ cloveka ale cim viac si taka k ludom, tym viac si k tebe budu dovolovat, lebo ta povazuju za splachovaciu. Chcela si verit, ze predsa ta musi mat aspon trochu rada, lebo si jej nevesta...no nemusi a ani nema, inak by sa takto k tebe nespravala. Aspon, ze tvoj muz si ta zastane a vie jej povedat svoje. Ty by si sa vsak mala vediet obranit aj sama 😉

macekovam
24. apr 2024

nic nevysvetluj.. ked sa opyta tak potom povies..ale potom urcite povedz!aj ked sa opyta v dobrom...

ddaassuullaa
24. apr 2024

@macekovam ona sa nepyta (svokra myslim)....

alenka58
24. apr 2024

nemusí Ťa nemať rada ale veľa vecí jej vadí a to keby mala akúkoľvek nevestu, evidentne žije v tom čo má robiť žena a čo muž - teda v minulosti, dnes už tieto veci neplatia, na tomto sme mali so svokrou tiež problémové debaty a hádky a ľutovala svojho syna čo všetko musí robiť

chodec15
24. apr 2024

Rob jej zrkadlo. Ked na teba zvysila hlas, mala si ho zvysit tiez. Ked bude mila, bud tiez. Ak na teba bude niekto vrieskat u teba doma, tak mu povedz, tam su dvere, nech si ide vrieskat domov na muza, ty nie si povinna ju pocuvat. Na manipulatorov inak nemozes. Ked jej nedocvakne, obmedzit kontakt.

macekovam
24. apr 2024

@ddaassuullaa ved ano.. ale nehovorit o tom.. svokru to nezaujima.. ked sa opyta preco nechodi tak povie...rozumiem..hadam by k nim nevolala ze preto a preto nepridem..

autor
24. apr 2024

Baby veľmi pekne ďakujem...naozaj ste mi tu super napisali...len trosku uvediem na pravu mieru...nie som ten typ cloveka co si vsetko necha...ja som vzdy svokre povedala svoje...vklude...ze vy ste to robila takto ale ja to budem robit takto...a neriesila som co dalej rozprava...vcera ju upratal manzel...stretli sa uz pred vchodom, ja som cez okno vsetko pocula, mala som hovor z prace, ani som nemohla vybehnut...baby jej vadi, ze som vysoka (169 cm) ona 150 ...asi si na mne riesi aj nejake komplexy...manzel od nej odisiel hned po maturite...mal frajerky atd...my sme spolu 7 rokov, od jeho 25-ky...dcerku uz mame..ono sa to cele len vlastne stupnuje...napisala som jej naozaj slusny asertivny mail, lebo ma to tazilo...prave som ho odoslala...spomenula som aj to, ze s nou prerusujem kontakt a ze nebude mi takto zasahovat do nasho rodinneho zivota dalej...proste som sa nasrala uz...v dobrom..bola som slusna...samozrejme som jej aj napisala ze dcerka k nej dalej moze s manzelom chodit...a som jej troaku aj pohrozila ze uz manzel ju chce od seba totalne odstrihnut tak nech trosku prehodnoti vztah k nemu a ako ho degraduje ako otca...ak sa on takto rozhodne, bude jej smutno za vnuckou...lebo nasa dcera nemoze chodit ani von lebo prechladne...zle ju obliekame...kojim ju stale, zle je...nevieme sa podla nej vobec o nu postarat...pritom nasej dcerke nechyba absolutne nic...este spomeniem ze ano, mate vo vsetkom pravdu...ona je ten typ, co vsetkych diriguje, vsetko musi byt podla nej...nevie uvarit ani krupicu a to naozaj neprehanam...vsetko robi a aj robil svokor...ach..chudak chlap..na rukach by ste ho nosili vsetky tu, kebyze ho poznate ... no teraz sa citim omnoho lepsie po tom maili...v piatok som mala anafylakticky sok...modre pery saturacia mizerna...trcalo zo mna 500 hadiciek...a jej reakcia? Pane boze teraz to jej vnučka zdedi !...ziadna otazka ako mi je, ako sa to stalo...no des...takze uz mam srdce momentalne na pokoji...po tom maili...a dakujem aj Vam vsetkym 😘😘

komplikovana
24. apr 2024

Drzim palce, nech sa citi vasa rodina dobre, ci so svokrou, alebo bez nej. Len preto, ze je matka manzela, jej nedava pravo po vas ziapat. Ak by sa to opakovalo, treba ju okamzite stopnut. Ste dospeli ludia.

cacianka
24. apr 2024

To s tým mejlom je super krok .
Všetko si jej napísala, slušne, máš písomný dôkaz že si jej iba vysvetlila a bez urážok, o čo ide a čo môže očakávať. A ak to nepomôže, šípim že ešte bude robiť cirkus, tak obaja sa viete zariadiť. Ty so svokrou, muž s matkou, a bude to objasnené. Nič poza chrbát, nič potajme.