Môj problém so svokrou

preciosa
2. máj 2013

ahojte ja uz fakt neviem co mam robit s mojou svokrou... 😒 ked som byvala v zahranici bola ta najmilsia osoba na svete ale rozhodli sme sa zit na slovenku a mame malicky dom pri ich chate....a narodila sa nam prva dcerka....a bola zo zaciatku taka ze ju chcela na prechadzky,strarala sa o nu a venovala jej starsne vela casu ze som sa az nikedy nudila..😀 a raz som ju pocula ako sa rozprava z mamou a vravela jej ze je taka unavena nema cas si oddychnut ze stale sme na chate..tak som prestala chodit na chatu chodila som tam len z muzom a ona chodila ku nam na dom
ale raz sme isli navstivit rodinu do ciech a dozvedela som sa ze ma ohovara po celej rodine ze moje dieta chodi po dvore spinave ! (pritom ako kazde dieta sa mi zaspinila na dvore)
ma to hrozne nahnevalo a pohadala som sa s nou a povedala som jej ze uz k nej nepridem nikdy sama na navstevu ...ze pridem len z manzelom a takto to je doteraz ked ma prist k nam na navstevu tak je mi az zle
a teraz sa moj manzel pohadal s mamou ze povyzliekala dcerku do nohaviciek a ona je teraz chora a kasle ona sa strasne urazila..ze bolo strasne teplo a preco by mala behat po dvore v teplakoch...
jak jej mam vysvetlit nech sa nestara do naseho zivota???

preciosa
autor
2. máj 2013

a este som zabudla dodat ze mame druhu dcerku a tej nikdy nic nedonesie ☹ a tej prvej stale....a ona uz papa vsetko a nedonesie jej ani cokoladu a ani ziadny keksik nic ☹

aristka
2. máj 2013

tak prečo k vám chodí,zatrhni návštevy a hotovo aj tak máš z toho len nervy a ak chce vidieť deti,máš manžela ,nech si zoberie deti a ide si mamičke na návštevu,on to trpieť musí je to jeho mama

xlucia
2. máj 2013

@preciosa vysvetlit jej to mas normalne, slusne, slovne, si dospela. a ze sa urazi? no a co, aspon budes mat pokoj a ciste svedomie.
a to ze babka nenosi cokoladu a keksiky teda to uz len za zle nepovazujem

a ty kde si bola, ked dieta v aprili vyzliekla tvoju dceru do nohaviciek??

asfodelka
2. máj 2013

@preciosa ja nie som zastancom radikalnych rieseni ako vyskrtnut babku zo zoznamu. ked som bola dieta moja mama sa citila strasne ponizovana otcovou mamou, teda svokrou a vyriesila to tak ze ju jednoducho vyskrtla z nasho detstva. a to babka byvala vo vedlajsom meste a my na dedine. ked siel oco na vianoce k nej, my ako deti sme boli nuteni rozhodnut sa ci okaslat mamu a nechat ju samu alebo ist s otcom. a tak sme prestali chodit k babke. nevideli sme ju hadam aj 12rokov. a ked sme dospeli a rozhodli sme sa ze pojdeme za nou bolo to take cudne chladne, nie ako s druhou babkou u ktorej sme boli denno denne. nie je to dobre rozhodnutie. moja mama sa s nou nikdy viac nestretla, a babka uz ani nezije. nemyslim si ze mama je na seba hrda a poviem Ti ze to rozhodnutie celkovo ochladilo aj manzelstvo mojich rodicov.
a nemyslim si ze svokra by nebola schopna postarat sa o deti ked vedela vychovat Tvojho manzela. to k tomu prechladnutiu. urcite nechcela malej ublizit.

eeffka
2. máj 2013

@preciosa co ti na to povedat... ja mam taku istu svokru, akurat ze toto robi vlastnej dcere a mne nuka vsakovaku pomoc , ktoru je zdvorilo odmietam 😀 , a vlastnej dcere ked opatruje 3r poslusne, samoobsluzne dieta 1den v tyzdni, tak je strasne unavena ( rozumej dochodkyna, nema na starosti NIC len kukat telenovely) a aby som z nej nerobila invalidku, ked treba ist zhanat darceky, vypredaje... ojojo by ste ju nedobehli 😀
takze nam sa stazuje ake su tie druhe deti nerocne, vycerpavajuce... ked boli male ani ich nechcela vziat ( vlastnej dcery), moju starsiu tam mala nasackovanu stale, aj chcela, aj sa nam to hodilo... bohvie co o nas hovorila( mne su nastastie take veci egal)
A ze kasle a do gatiek.... heh, no moja by jej obliekla tielko ( aj ked je vonku 35) a dala satku na krk.... a potom ze svagrina je v dopelosti taka ze na nu kychnes a ma zapal pluc...
a teraz mam 2.dceru... 4.dieta v poradi a nespomina si ze by mala taky zapal ako predtym voci mojej starsej, nehovoriac o "financnych benefitoch" co odtial dcera nosi pravidelne... naposledy jej kupila album MonsterH a 15balikov !!! nalepiek, mojej 2.dcere co? velke lobogo! To jej este pripomeniem 😀 ma to u mna schovane.

preciosa
autor
2. máj 2013

@xlucia asi si si zle precitala ona donesie sladke starsej dcerke a druhej nedonesie nic...a oni ju zobrali na chatu tak ked som prisla bola vyzlecena a manzel jej povedal ze co robi ze na horach je sneh a mala beha v nohavickach...a teraz je urazena..ale mne to je jedno

preciosa
autor
2. máj 2013

@asfodelka no tak na toto mozem povedat ze ja tiez nechcem aby moje deti vyrastali bez babky...a aby mali len jednu 100km dalej ale ked bola zima a ona isla na chatu a u nas sa nezastavila( isla nakrmit macky) pozriet deti tak to je smutne ☹ a ked tak prisla na ked isli deti spat

preciosa
autor
2. máj 2013

@eeffka ona je tiez na dochodku a tiez vecne unavena a sa mi zda ze niekedy nechce vidiet vnucata...ale som pochopila jednu vec ze ona straca nie ja
a este jednu vec viete co mi povedala ze si ked pojdem do roboty tak nam nepomoze z detmi ☹ ze si to musime nejako zariadit....ze jej tiez nikto nepomohol
tak som si to zariadila tak ze ked budem potrebovat tak mi pride moja mamina ktora pojde na dochodok v tom roku -pomoct

ajkam
2. máj 2013

problem svokier v každej rodine je nekompromis a neochota spoznať sa s novými ľuďmi, utvoriť jedno krásne spoločenstvo-ako je veľká dobrá rodina. Netráp sa, málokedy natrafíš na mamy synov, ktoré ťa budú brať tak ako svojho vlastného syna a málokedy natrafíš na mamy dcér, ktoré muža budú brať tak dobre ako teba. Avšak, je to horšie pre ženy so svokrami. 😀 Moje kamarátky majú s nimi tiež problémy a vieš ako to vyriešili? na ústach med v jazyku jed! navonok sa správajú ako tá najlepšia rodina, no svokra a ona vedia, že je to len navonok. neviem, niekedy treba zachovať postoj - odchádzam a niekedy sa zasa osvedčí, že -budem bojovať, lebo svokry prídu na to, že aj ty si silný človek 🙂

asfodelka
2. máj 2013

@preciosa ja neviem z vlastnej skusenosti povedat ake je to. ja mam skvelu svokru, ale byva od nas daleko a nie sme spolu casto. maly je jedine vnuca a zahrnaju ho darcekmi, laskou a zniesli by mu modre z neba. ale napr. ked sme tam boli minule na par dni uz na 3den vecer bolo vidno ze by chceli mat so svokrom pokoj. sadli pred telku a na maleho uplne zabudli. ale ja sa nehnevam lebo chapem ze oni uz deti vychovali a maju svoj stereotyp v ktorom nenahanaju dieta. proste uz nas mali dost aj ked nas maju radi.
mala by si sa dohodnut s manzelom co si ako predstavujes ohladne svokry, aby potom nebolo ze ho obchadzas. chlapi nedaju dopustit na matku. snaz sa tiez vsimat si hlavne co Ti pomohla a co robi dobre a nie len to zle. ak sa mame bavit o tom ako casto k Vam chodi tak moja mama k nam chodi len ked ju urgentne zavolam strazit maleho. byva vo vedlajsej dedine. ale ma ine povinnosti a nerada cestuje do mesta. tak my chodime k nim cez vikendy.
no nepoznam Tvoju svokru tak ju neidem sudit. ale drzim palce aby si s nou nasla spolocnu rec a nejaku strednu zlatu cestu.

snopkulka
2. máj 2013

"Rodičia vychovávajú, starí rodičia rozmaznávajú". 😵 Treba si to vysvetliť, ak nepochopí, pritvrdiť. Hlavne si do toho nenechaj kecať, nerobí to dobrotu, viem o čom píšem 🙂

sonagolisova
2. máj 2013

@preciosa slusne a kludne by som ju poprosila aby bud nosila sladke obom vnuckam alebo ani jednej..mate predsa 2 deti aked sa jej nechce minat peniaze na 2 keksiky tak radsej nech nenosi ziaden a osobne by som poprosila nech radsej donesie ovocie alebo orechy..su zdravsie a dost drahe..
co sa tyka toho prechladnutia, mne sa stalo to iste ale so synom..pomaly prvy letny den ho vyzliekla do slipov a maly tak lietal po dvore, sedel v chladku a potom zapal priedusiek ..1x skoro ma slak trafil...ale pokojne som naznacila, ze je to jej vina a bolo 🙂 odvtedy v slipoch nebol ..len ak som ho ja vyzliekla 🙂... vsetko je o komunikacii, odstranit babku urcite nie, aj ja som o 1 babku takto prisla ako uz pisala 1 kocka predo mnou a bolo mi to vzdy luto, ze mam iba 1 a pre tu druhu sme neexistovali :(

sweetjanka
2. máj 2013

@preciosa my mame problem so svokrou podobny ako effka, so svojou najmladsou dcerou je spojena asi pupocnikovou snurou. Moje deti od nej nikdy nevodeli ziadny darcek (okrem ako narodky,meniny alebo vianoce) nic len tak, ze nech sa paci, toto mate odo mna..nikdy nic!!! Ostatnym vnucatamm nakupuje ako dracica, hracky, oblecenie,obutie o sladkostiach nehovoriac. Nikdy som moje deti nehuckala ani nehuckam(teda hovorim hlavne o starsom synovi, lebo obaja su este maly,no starsi syn je velmi vnimavy),oni tam vobec nechcu ist,ked nie je doma dedo..oni ju jednoducho nechcu. Dovod? ona sa im vobec nevenuje ked sme tam..hra sa s nimi len dedo ona sa venuje vnuckam jej dcery, ktore su tam hadam nonstop! Stale ked sme na navsteve su tam...proste nenormalne..ked boli male deti velmi male a ja som bola chora,unavena...ani ju nenapadlo prist,ked sme ju poprosili,lebo som bola ozaj chora, rano jej manzel volal prisla na obed na dve hodiny a hned utekala, lebo musi dedovi hriat obed(vyhovorky)lebo dedo este pracuje a je absolutne samostatny!!!!! Nastastie manzel to vnima rovnako!! Mrzi ma to velmi, lebo deti potrebuju starych rodicov, a myslela som si, ked sa vedeli s takym nasadenim venovat prvym vnucatam,ze aspon z pol takym nasadenim sa budu venovat aj nasim, no velmi sme ostali sklamani. Keby nase deti nestretavala vobec, ani by ju to nemrzelo..pritom rozprava, ze deti su pre nu vsetko. Aj sme jej to povedali, ze nas to a ono mrzi..no raz to nechce robit,tak to robit nebude. Je to hrozne sledovat to, mrzi ma to za manzela, lebo ho to velmi trapi.

sweetjanka
2. máj 2013

@ajkam neskutocna pravda!!!

cawes
2. máj 2013

Baby nic v zlom kazda druha tema je tu o tom ake su svokri zle. Na jednej strane verim ze niekotri ludia su hold specialny na druhej strane tu pisat ze svokra povedala ze je unavena no ako sorry ale ked ma niekto dochodok tak ho ma na odpocinok nie na vychovavanie a staranie sa o vnucata. Urcite obcasna pomoc ok ale ved treba aj pochopit ze starsi clovek nevladze tolko kolko mlady.

tinuska4
2. máj 2013

prepac, ale rozmaznala si si svokru, ked si ju nechala so svojim dietatom tak casto ze si sa az nudila
ja mam dobru svokru, vie, kde su hranice, a nedovoluje si takto, kedze nemala ani nikdy moznost
ona ma so svojim synom taky vztah, ze sa nema montovat, pokial o to nie je poziadana
jasne ze mamky obcas radia aj tak, ale nedovoluje si
v prvom rade ma byt s dietatom jeho vlastna matka a az potom svokra
mali by ste si to prediskutovat ako 2 dospele, pokial sa s nou da, neviem aka je
skoda ze ta ohovara, spytala by som sa jej s cim ma problem, a vysvetlila na zaver, ze sice uznavas jej vychovu, ale nemusi byt ta najlepsia a neznamena ze ty budes taka ista...

tinuska4
2. máj 2013

@preciosa prepac, ale rozmaznala si si svokru, ked si ju nechala so svojim dietatom tak casto ze si sa az nudila
necuduj sa jej ze teraz sa ti montuje do vsetkeho...
ja mam dobru svokru, vie, kde su hranice, a nedovoluje si takto, kedze nemala ani nikdy moznost
ona ma so svojim synom taky vztah, ze sa nema montovat, pokial o to nie je poziadana
jasne ze mamky obcas radia aj tak, ale nedovoluje si
v prvom rade ma byt s dietatom jeho vlastna matka a az potom svokra
mali by ste si to prediskutovat ako 2 dospele, pokial sa s nou da, neviem aka je
skoda ze ta ohovara, spytala by som sa jej s cim ma problem, a vysvetlila na zaver, ze sice uznavas jej vychovu, ale nemusi byt ta najlepsia a neznamena ze ty budes taka ista...
a na navstevu sa taktiez chodi az ked sa dohodnete, nie ze sa ti objavi vo dverach kedykolvak ju napade
urcite sa snaz udobrit sa, nevies kedy ju budes potrebovat, ale ako vravim nepoznam ju...
a nielen pre to ,ale aj pre dobry pocit

janinah
2. máj 2013

sorry,ale mala si dieťa,tak si sa mala oň starať ty a nie svokra/ a ty si sa nudila/...resp. ak bola svokra s malou,tak si mala byť s nimi aspoň vo väčšine prípadov,potom by s anestalo,že povyzlieka malú a ona ochorie 😒 ....a že ti povedala,že nebude sa ti o deti starať,keď pôjdeš do práce? a prečo by sa mala?....malé dieťa pre babku a dedka by malo byť na chvíľku na návštevu,na potešenie sa vzájomné a pohranie,nie na celodennú starostlivosť,ak budú deti choré,tak máš možnosť očr či dovolenku a manžel tiež....

preciosa
autor
2. máj 2013

@sonagolisova no to nebolo prvy krat minuleho roku v lete nasa mala mala zapal stredneho ucha a po tyzdni sme isli na kontrolu a doktorka jasne povedala ze este tyzden nema ist do bazena aby sa jej to nevratilo...ja som potrebovala ist s malou na ockovanie a dala som malu na chvilu na chatu a povedala som jasne ze do bazena nema ist 🙂 ale ked som prisla nasa mala bola cela mokra a ked som jej povedala preco ju pustili do bazena tak mi povedala len jednu vec ze ved je teplo
no proste ona moj nazor vobec neberie a neberie nazor ani doktorky

preciosa
autor
2. máj 2013

@tinuska4 no to bolo obrazne povedane ze som sa nudila 🙂 lebo ja som s mojimi detmi stale a oddychnem si tak pri mojej mamine a to aj tak na zahrade...ona mi zoberie tak dieta na 1 hodinu a ja sa uz nudim lebo niesom zvyknuta bez deti

preciosa
autor
2. máj 2013

@janinah no to bolo obrazne povedane ze som sa nudila emoticon lebo ja som s mojimi detmi stale a oddychnem si tak pri mojej mamine a to aj tak na zahrade...ona mi zoberie tak dieta na 1 hodinu a ja sa uz nudim lebo niesom zvyknuta bez deti

preciosa
autor
2. máj 2013

inaksie moja sestra ma dobru svokru byvaju spolu a si aj navzajom pomahaju ved podla mna to ma byt takto pomahat si navzajom,....a mojim detom ja nic nevravim ze babka je zla alebo nieco take..vzivote by som si to nedovolila ved ked vyrastu uvidia sami aka je ze na mackach jej zalezi viacej ako na vnucatach,......

livocka21
2. máj 2013

@preciosa tvar sa ze nie si doma, alebo ked sa to neda poobliekaj deti a strasne sa niekam ponahlaj 🙂 mozno jej to potom dojde... svokry su take...s tym musime zit...🙂 drz sa 🙂

preciosa
autor
2. máj 2013

a neviem ci som to napisala ale ked k nam chodila na dovolenku k moru tak vtedy som bola najlepsia najmilsia

tinuska4
2. máj 2013

@preciosa juj, ved ja som to pochopila, prepac, nevravim ze sa nevenujes detom...
aj keby si mala dobru svokru, je skratka nezdrave aby bola vzdy pri tebe, a netvar sa ze nie si doma, lebo treba s ludmi jednat na rovinu, a vysvetlit si to, a nespoliehat sa na to ze dakomu daco dojde, lebo vobec nemusi, kazdy premyslame inak , preto treba jednat na rovinu a slusne hlavne :o))) (ani ja obcas neviem :o))) )

preciosa
autor
2. máj 2013

@cawes ale ja pomoc potrebujem a to vtedy ked mi bude koncit materska...nemam kde nechat svoje dieta do skolky ju zoberu az v septembri a mne konci materska v juni ..nastastie mam moju maminu ktora je velmi chapava a vie pomoct ked clovek potrebuje 🙂 a nemysli si ze to vyuzivam lebo ja moju maminu vidi raz za mesiac a ona chodi do roboty a to co sa da pomozem ja jej a ona mi tiez pomaha....

janicka11
2. máj 2013

Ahoj,masi by som an tvojom mieste si snou sadla a neako sa rozumne snou porozprávala... 😒 Určito je ešte v tom,že ked kedysi mala dovolené voziť malu a starať sa o teba že može všetko...
Ale nemala by teda robiť rozdiely medzi detičkami,to sa nemá ☹

cawes
2. máj 2013

@preciosa tak vidis cakas od nej pomoct a ked pomoze je zle. Tak to sa potom tazko robi. Ja zijen v zahranici takze ziadnurodinu tu nemam k tomu materska je tu 16tyzdnov potom bud doma bez penazi alebo do prace. Maly ma 8mesiacovja som nastupla do prace a tiez ho nemam kam dat ake skusam a hkadam co sa da. A bohuzial musim platit drahe sukromne jasle. Co by som dala za svokru nech je aka chce.

preciosa
autor
2. máj 2013

@cawes ja som tiez zila v zahranici s nasou prvou dcerou ale manzel si nasiel robotu tak sme sa vratili a na materskej som bola tiez 3 tyzdne a mala chodila do jasli...a platili sme tiez dost penazi takze ja viem co je to zit v zahranici 🙂 ale s peniazmi co som tam zarobila som nemala problem zaplatit jasle ..a od mojej svokry chcem len to aby ma respektovala ze ked jej poviem aby mi dieta po zapale ucha nedavala do bazena , ked poviem ziadne sladkosti nech jej nedava sladkosti(a potom mi povie ze moje dieta je zavisle na cokolade)
a ked donesie jedne dcere nieco tak nech donesie aj druhej alebo radsej nech nenosi nic