Som fakt taká zlá?

1. máj 2024

Ahojte, asi sa chcem iba vyrozpravat a dostat to zo seba von. Ale uz nevladzem, psychicky aj fyzicky som vycerpana. Po dlhom case mam dnes konecne volno kedze je sviatok, chcela som ist s muzom na wellnes. No on sa dohodol zo svojou rodinou a par priatelmy ze pojdeme snimy k jazeru. Teda jeho sestra ho volala ze ci nepojdeme tiez. Nas volala den dopredu, hoci oni boli dohodnuty uz dlhsie. Vobec sa ma neopytal. Len na hotovo my to oznamil ze my pojdeme tiez snimy. Ja som tam ist vobec nechcela, navrhla som mu nech tam ide bezomna a ja ostanem doma. Chcela som mat konecne pohodovy den, trosku si oddychnut od vsetkeho, vypnut hlavu od problemov. On sa urazil, ze vraj nemam rada jeho rodinu, ze sa im zamerne vyhybam. Tak teraz obaja trcime doma a mame tichu domacnost. Urcite nieje pravda ze nemam rada jeho rodinu, ja som jednoducho vycerpana. Mame zasebou velmi narocne obdobie, stahovanie, problemy v praci. Stahovanie my dalo poriadne zabrat, vsetko som riesila sama, zabalila a vybalila vsetky veci sama. Teda okolo stahovania som uplne vsetko riesila ja. Do toho som robila zaskoky za kolegou. Pracovala som po 6 dni v tyzdni. Poriadne volno pre seba som nemala od februara.
Jeho sestra je tehotna. My deti nemozeme mat. Mne to pride v tomto obdoby velmi tazko sa snou stretavat a vydiet ju ako jej rastie brusko, ako kupuju vybavicku a vyberaju meno. Tesim sa ze je tehotna, ale na druhej strane my to pripomina ze my nikdy take nieco nezazijeme.

autor
1. máj 2024

Celkovo ked vidim niekde tehotnu zenu, je mi velmi tazko. Som fakt ta zla? Ze som nam pokazila den?

haley7897
1. máj 2024

Rozprávala si sa s ním o tej poslednej časti? Týkajúcej sa tehotenstva?

drago12587
1. máj 2024

Je to normalne, že clovek je vyčerpany a nechce vidiet ludi.. aj ked si myslim, že keby si sa premohla mohla si sa uvolnit aj tam s nimi.. nejde o nič važnez hlavne to nedramatizovat.. chlapovi povec, že sorry, chcela som byt len s tebou bez ludi, mala som tažke obdobie, nemala som energiu sa bavit s tvojou rodinou... Vybavene. :D on to pochopi

tenerifka
1. máj 2024

Vidim to na chybu v jasnej komunikacii s manzelom

gribka1
1. máj 2024

Mohli ste sa dohodnúť, že najprv tam a potom wellness. Chápem teba, ale chápem aj jeho.

derdia
1. máj 2024

V prvom rade mu to vsetko takto povedz. On to nemoze vediet, potom si povymysla svoje pravdy a veri im. A toto co pises, vobec nie je nic zle. Je to tvoje prezivanie a manzel by o tom mal vediet. Ak mate vztah medzi sebou.

dadis
1. máj 2024

mi/ami koncovka sa pise vzdy makkym i (priatelmi, s nimi)
mi zameno - v zmysle mne samotnemu
my zameno - v zmysle my vsetci

kitycat
1. máj 2024

Vidim toho viac:
1. Vylet na poslednu chvilu
2. Uz si naplanovala vas wellness? Dalsi sviatok sa neda?
3. Stahovanie. Nepomahal lebo ty si chcela pobalit a vediet kde vsetko mas alebo je za tym nieco ine?
4. Trapi neplodnost iba teba a muz deti nechce? Umele oplodnenie?

matullienka
1. máj 2024

Aj ste sa o tvojich pocitoch rozprávali? Že ako sa cítiš pri tehotných ženách? Vie, že si unavená a potrebuješ zresetovat aby si dokázala fungovať a stretávať sa aj s jeho rodinou? Vedel o tom, že plánuješ pre vás wellness a aj tak sľúbil sestre, že pôjdete s nimi?

autor
1. máj 2024

@kitycat
2. Wellnes sme planovali od januara, no stale do toho nieco prislo. Stahovanie, zdr.problemy a potom moje problemy v praci.
3. Zo stavanim mi pomoct nemohol, pretoze mal zdravotne problemy.
4. Viem ze to trapi aj jeho. On je silno veriaci a stale dufa ze sa to este podari. No ja som to po rokoch uz vzdala a nechcem si robit ziadne falosne nadeje.

autor
1. máj 2024

@matullienka
@haley7897
Ano rozpravala. Jeho jedina odpoved bola ako mozem ,,zavitiet,, tehotenstvo jeho sestre.
Ja jej to nezavim. Ja sa tesim ze je tehotna, ale mna boli ze nam to nieje dopriane

autor
1. máj 2024

@matullienka ano vedel ze by som radsej isla na wellnes, ale ist s rodinou k jazeru mu prislo ako ovela lepsi plan na dnes

gribka1
1. máj 2024

Tak dopredu niečo zarezervujte a zaplaťte. To už s tohto nejde vycúvať. Ale očividne máte každý iný pohľad na túto záležitosť (netvrdím, že sa to nedá zladiť).

haley7897
1. máj 2024

Ok. To je trochu nepochopenie toho ako sa cítiš z jeho strany... Zabudni na dnešok, nejako to snáď prehrmi, čo ale do budúcna. Evidentne máš potrebu byť mamou. To len tak nezmizne. Sústredila by som sa na to na tvojom mieste, lebo okrem toho ze ta to evidentne ťaží a trápi, môže to byť kameň úrazu vo vašom vzťahu. Nieje otvorený adopcii, prof. rodičovstvu?

pinkgirl
1. máj 2024

Nie si zlá. Akurát si tiež len človek čo má svoje limity fyzické aj psychické. Nuž a teraz ťa ten všetok tlak a stres dobehol a potrebuješ si oddýchnuť. Nestojí ti za ti dnešný deň si pokašľať - choďte sa spolu prejsť. Len tak, alebo aspoň na kávu/pivo. Aj k jeho sestre ešte môžete skočiť, veď tam nemusíte byť celý deň. Hodinku posedieť a domov.
A čo sa týka jej tehotenstva, musíš sa s tým sama vyrovnať. Nemôžeš sa celý život vyhýbať všetkým tehotným ženám. Áno tešíš sa s ňou, ale nechceš sa stretávať lebo rieši výbavu a pod. - takže to v sebe ešte nemáš spracované. Možno je čas uvažovať o inej ceste mať dieťa, nebiologické.

sevrin
1. máj 2024

Nie si zlá, ale keď čítam, že "zo svojou rodinou a par priatelmy ze pojdeme snimy k jazeru" ty musíš byť tvrdý chlap.
Teda povahovo.
Ale inak OK, keď ste niekam mali ísť, tak ti to mal skôr povedať, nie že on niečo piskne a ty skočíš ako pudel z gauča. To nie takto.

samimami777
1. máj 2024

A prečo by ti bez opytania mal rozkazovať kam máš alebo nemáš ísť ? Asi má trochu problém s egom ak si myslí že okolo neho sa točí svet a bude vždy po jeho. Kašľala by som na neho , zobrala kreditku a išla na ten wellness sama a nech pánko sedí doma zdutý ako malé decko že nieje po jeho. Nenechala by som si ním skaziť voľno, zaslúžiš si oddych .

mk1111111111
1. máj 2024

No, je to tazko sudit. Zla nie si, ale, aj on ma pravdu. Nemoze za to, ze setra je tehotna, je to jeho rodina, Ty tiez chodis za svojou rodinou. Zda sa mi, ze ten wellnes bol skor vyhovorka, ako tam neist. Sadnite si spolu, porozpravajte sa, daj mu vediet, ze si to nemyslela zle, len si to nezvladla emocne. Je to tazke, ale svagrinej sa dieta narodi a to tam nebudes chodit vobec? Mozno som to tvrdo napisala, ale zivot je taky, bude to tazke, ale Ty to zvladnes a uvidis, ze aj vam bude dopriate.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenicka999
1. máj 2024

Nie si zlá, práve naopak, chceš dať seba na prvé miesto ale muž ti nerozumie a nepodporuje ťa.
Všetko máš ty na hlave (sťahovanie, balenie) a ešte si aj ty zlá že hneď neskáčeš radosťou keď on niečo bez dohody s tebou dohodol. Okrem toho keď ho volali na poslednú chvíľu tak s vami asi úplne nepočítali a bolo to len tak aby sa nepovedalo.
To že prítomnosť tehotných žien nevyhľadávaš je úplne normálne. Ťažko sa na nich pozerá a ako píšeš, vôbec nejde o to že by si im to nepriala.
Teraz nechcem aby so vyznelo zle, ale nepremýšľala si skúsiť si nájsť iného partnera? Niekoho kto bude k tebe empaticky(pochopí že potrebuješ pauzu), ťahať za rovnaký koniec (pridá ruku k dielu pri sťahovaní), bude ťa rešpektovať (napr sa poradí s tebou predtým ako prijme pozvanie na grilovacku) a ktovie, možno by ste boli aj kompatibilný čo sa plodenia detí týka?

deatea
1. máj 2024

Určite nie si zlý človek, ak ťa pohlad na tehotnú ženu robí smutnou. Je to normálne, žiarlivosť a smútok. Ja som potratila jedno dieťa a týždeň na to, moja švagriná oznámila radostnú správu, že je tehotná. Tiež sa ma to dotklo a nedokážem sa z toho tešiť. Nie si zlá, si len človek...

tetapetra
2. máj 2024

Nie si zlá, si len unavená, vyčerpaná. Niekedy to tak vypáli. Každý potrebuje jednoducho vypnúť.