Partner mi povedal, že nechce dieťa

dyzzi
13. feb 2013

ahojte damy a slecny
mam 33 rokov a stastny dvojrocny vstah.velmi si rozumieme a sme spolu stastny.moj partner je starsi , ma 48 rokov.
pred mesiacom mi povedal ze uz nechce mat deti kvoli svojmu veku a ze si mysli ,ze by nebolo spravne mat deti len preto ze ich chcem ja ...
comu rozumiem a chapem ho ! ja vsak stojim pred rozhodnutim svojho zivota ! mam ostat snim a zit bez deti ? alebo sa mam vzdat milujuceho muza ( co sa mi zda nemyslitelne , neviem si predstavit ako opustit muza ktoreho milujem ) a ist opat na trh a hladat pripadneho tatika pre moje deti ?zor
co si o tom myslite ? zaujima ma vas nazor

kattrin5
13. feb 2013

Ja si zivot bez deti neviem predstavit...skor by som sa snazila mu vysvetlit ze chcem deticky s nim, nemyslim si ze je moc stary kamoska ma 52 rocneho muza a snazia sa o babatko, myslim ze dietatko by zmenilo aj jeho postoj a urobilo vas oboch este stastnejsimi.

dorenika
13. feb 2013

noo ja som sa rozisla s priatelom s ktorym som bola 2 roky (od 15) pretoze povedal ze on nikdy nechce deti lebo su to hnusny hajzli co len nicia stastie ludom (on bol o 10 rokov starsi ale ja som si povedala ze no ako ja nebudem s niekym s kym viem ze ma taketo nazory (bola som mlada hej ale naco stracat cas s takym clovekom?)
Ale zase chapem toho tvojho ze ked je uz taky stary tak by sa uz asi tazko hraval s babom a behal s nim po vonku...a zrejme nikdy ani take tuzby nemal kedze ziadne nema.Je to tazke kedze ty uz mas vek kedy by si sa mala zacat snazit...no snad sa rozhodnes spravne 😉

liz_lemon
13. feb 2013

@dyzzi jednoznacne co najskor sa s nim rozid, myslim ze by si ho zbytocne presviedcala, a stracala tak cas
mam kamosku, ktorej ex tiez stale hovoril, ze nechce svadbu ani deti, a ona si myslela, ze ho zmeni, a roky utekali, az sa s nou po 8 rokoch rozisiel, a ona nema ani deti a uz bude mat 36 rokov, keby sa s nim hned rozisla, podla mna uz mohla byt vydata a mat deti

marecek1
13. feb 2013

@dyzzi aj pre môj život sú deti veľmi-veľmi dôležité, neviem si život bez nich predstaviť... my máme s mm jedného synčeka, a ten neskutočne obohacuje náš život. deti sme vždy chceli obaja, neviem si predstaviť, žeby som mala stáť pred takým rozhodnutím, ako stojíš teraz ty: určite by som sa snažila presvedčiť partnera o tom, že dieťa by váš - ako píšeš krásny a šťastný vzťah - len a len obohatilo, 48 rokov - veď to nie je až tak hrozne veľa.... neviem, prvé roky vzťahu bývajú väčšinou takéto šťastné a krásne, človek si vystačí len so svojou polovičkou, ale potom príde obdobie, kedy začne najmä žena cítiť, že tomu vzťahu ešte niečo (niekto 🙂 ) chýba - dieťa. no a máš 33, o pár rokov 35, 38, no a môžu prísť problémy s otehotnením, aby si potom neľutovala, že si neriešila niečo skôr....

namornicka
13. feb 2013

Ja rozumiem 48-ročnému človeku, že už nechce deti. To je už vek, keď potrebuješ viac kľudu, na svoje koníčky, kamarátov, partnerku, prípadne svoje už odrastenejšie deti. A zas chápem aj teba, že po deťoch túžiš. Ste v tomto nekompatibilní, každý vo svojej pozícii uvažuje "normálne". U mňa by na tvojom mieste túžba po dieťati zvíťazila, toto by som chlapovi neobetovala, že ostanem k vôli nemu bez detí.

elize
13. feb 2013

Ak sa rozhodnes zotrvat vo vztahu, skor ci neskor nebudes stastna, hlavne kvoli tomu, ze ty po detoch tuzis. Tvoj priatel vedel do coho ide, ked si zacal s o tolko mladsou partnerkou, ktora este deti nema. Podla mna je jeho pohlad na vec cisto "sebecky". Ja nesuhlasim s vetou "nie je spravne mat deti len preto, ze to chces ty". A je spravne ich nemat len preto, ze ich nechce on? Viem, ze ho velmi lubis. No myslim si, ze casom tvoja tuzba po dietati zvitazi. Ale aby uz nebolo neskoro.

zivika
13. feb 2013

@dyzzi na tuto otazku si dokazes odpovedat jedine sama, my ti tu mozme popisat, co len chceme 🙂 iba ty vies, aka silna je tvoja tuzba po dietatku...len moj osobny nazor je, ze casom ti vztah vo dvojici prestane vyhovovat a ist ako ty pises na "trh" bude s kazdym rokom tazsie, lebo vek nezastavis...a myslim si, ze ak by ta tvoj muz uprimne miloval, nedokazal by ti zobrat moznost stat sa matkou jeho dietata, aj ked ma 48, ale je to naozaj len moj nazor... 🙂

irriss
13. feb 2013

@dyzzi
Partneri zivotem a srdcem "prichazeji a odchazeji"..ale deti nejen v srdci navzdy "zustavaji"... 😉

Chapu Tveho manzela..zrejme si udelal matematicke pocty..jako ten muj..mame 18 let rozdil...
kdysi pricital ke svym 48mi rokum - rok- dva (snaha otehotnet + tehotenstvi) 😉
k vysledku = 50 let pricetl 20let, nezbytne leta-po ktere ho deti budou potrebovat nejvice..a vyslo mu 70 let... ☹
Pak se podival s Laskou na mne 😉 🙂 a splnil mi me "posledni prani"..manzelovi je temer 59let, mne je 41 a detem -dvojcatum bude 10 😉

lvka
13. feb 2013

@dyzzi ty tomu sice rozumies a chapes ho, ale ja si myslim ze je trosku egoista.... on si zivot zariadil, ma "vela" rokov, je pochopitelne ze sa mu do toho nechce... ale ty mas zivot pred sebou, doslova... povedz si co bude o 10 rokov... budes mat 43, mozno fajn desatrocnicu so skvelym muzom (ak nahodou vam to vydrzi lebo ved stat sa moze hocico)... on bude mat po 60tke... a ty budes pravdeopdobne na vela veci sama.
treba si velmi dobre rozmysliet co spravit... muzi su boli a budu... aj dobri aj ti menej dobri... deti ostavaju navzdy, a laska k detom je neporovnatelna s laskou k muzovi....
drzim palce v spravnom rozhodovani ;)

ivetkabab
13. feb 2013

@ahojky.to si musis vyriesit asi sama. Zamilovanost este bude trvat nejaku chvilku a potom aj tak tvoja tuzba po babatku bude vacsia.Bohuzial,nemladneme a treba to riesit teraz.Uvedom si ,ze ked ty budes tuzit za take dva roky a bude to cim dalej tak viac-potom sa rozidete a kym najdes noveho partnera a otca ...????to bude zlozitejsie.Takze ja si myslim,ze bud bude sa dat presvedcit aby ste mali rodinku ,alebo si musis najst niekoho ineho.Tvoje biologicke hodiny zacnu tikat cim dalej viac...

sisaha
13. feb 2013

@dyzzi tvoj partner rozmysla cisto sebecky. Ma nejake deti z predchadzajuceho vztahu? Si mlada a mas najvyssi cas na dieta..chod za svojim srdcom

elise
13. feb 2013

@dyzzi 48 rokov nie je veľa bolo by to vela ak by si ty mala 48. ja som prve porodila ked som mala 31 a manžel 43 rokov a teraz v januári sa nám narodila dcerka a ja budem mať tento rok 38 rokov a manžel 50 a ešte do 2 rokov by sme chceli ešte jedno dieťatko. (ked sme sa s manželom spoznali on mal iba nejake lásky nič trvale a deti nemal žiadne a bol sklobodný) teraz mi vravel že vek je len čislo že on sa citi dušene mladý a má kopec enerie a sil a deti o naplnaju.

bodka13
13. feb 2013

@dyzzi ...nepríde mi to od neho sebecké,ale skôr zodpovedné ,ale myslím že tvoja túžba po dieťati je teraz 1000x silnejšia ako akýkoľvek náš argument či rada ....mám pocit,že uvažuje do budúcnosti - môže sa dožiť aj 70 rokov,ale koľko rokov bude ešte schopný finančne zabezpečiť rodinu...možno premýšľa,aké by to nebolo pre teba jednoduché keby si ostala s dieťaťom sama 😉
...nám sa podľa veku starý nezdá,ale ako sa cíti na svoj vek on 😕 predsa len také malé dieťa narobí riadnu búrku v živote (nemyslím to v zlom) -nočné vstávanie,venovanie sa dieťaťu,zrazu sa musíte obmedziť v určitých činnostiach a to je pre neho možno už nepredstaviteľné

ervenka
13. feb 2013

@dyzzi moj otec mal 56r. ked som sa narodila. 😉 Vsetko ma svoje + aj -. Myslim si,ze ako dochodca mal na mna viac casu, ako napr. vytazeni 30. rocni otcovia. ziadne kluce na krku mi nevyseli, ale na druhej strane, ked so mnou trieskala puberta, on uz chcel mat pokoj. Moj otec sa tiez bal,ze sa nedozije mojich deti, mal pravdu, zomrel, ked som mala 19.

inffinity
13. feb 2013

@dyzzi touha ženy po dítěti je silnější než jakákoliv láska a dřív nebo později uvidíš že vyhraje..ale jak už holky napsaly, aby to už nebylo pozdě.. ☹ tvuj manžel to může brát ze dvou stran 1. chce už mít svuj klid a při představě brečícího mimina mu to nějak nevychází a po 2. možno aj ta zodpovednost že co potom?... ale zdá se mi sobecké to že je to jen jeho rozhodnutí, myslím že byste si meli v klidu promluvit a probrat to spolu, nemůže o tom rozhodovat sám, jste dva!! 😉

bets
13. feb 2013

pre mna mat v zivote deti bolo dolezite. v case ked som zacala chodit s manzelom, tak od deti som bola na mile vzdialena, ale vedela som, ze raz pride cas, kedy si budem chciet zalozit rodinu. prave sme nedavno s muzom spominali na tieto veci, ako sme sa sice citili volne, bezstarostne, ale tieto veci sme si poriesili hned na zaciatku. mali sme rovnaky nazor na rodinu, na to, ze deti chceme raz mat a rozpravali sme sa aj o alternativach, ak by nahodou to biologicky nebolo mozne. takze uz vtedy som vedela, ze je to pre mna perspektivny vztah, lebo splnal atributy zivota, aky bol pre mna dolezity. predpokladam, ze keby v tomto smere nebola suhra, tak nas vztah sa rychlo rozpadne. mozno ani by to nebol priamy dovod ale v pozadi by nahraval na potencialne nezhody a problemy....
mam kolegu, ktory mal smolu na partnerky, ktore vyhlasovali, ze nechcu deti, tak musel hladat dlhsie a az teraz ako 40tnik si zaklada rodinu. svojej tuzby mat deti sa nevzdal, aj ked uz nenasiel zenu svojho srdca, ale len partnerku s ktorou ma deti... neviem, ci je aj toto stastne riesenie (neviem sa vzit do jeho koze, lebo okrem deti povazujem za dolezity aj vztah a nemam skusenost s takymto druhom kompromisu), vo vztahu k detom je stastny, partnerku ma sice rad, ziju spolu, ale ich vztah nie je vztahom v pravom slova zmysle ale hovori, ze je stastny lebo ma deti...

ejmi25
13. feb 2013

ja mam jedno dieta s priatelom,ktorym to bohuzial nevyslo,a ked som mala 32 som stretla chlapa do ktoreho som sa zalubila,boli sme spolu rok a pol,a nakolko sa mi prestala tvori ovulacia,tak som mu pov,ze by som s nim chcela dietatko on mal 3O,on ,ze este nie,neskor..mozno som bola vtedy taka ,ze vsetko na rovinu,som mu pov,ze pokial on to dieta nechce aj ked mi to bude luto,sa s nim rozidem..pretoze ak ma chlap miluje ako tvrdi,mne tiez neni 20,tak naco cakat..a nato som otehotnela..je mi zvlastne,ze tvoj partner babatko nechce,nechcem ta plasit,ale na dieta uz fakt tikaju..darmo niekto hvori,ze maju aj v 40,ano maju,ja ho mam v 33,a unavena som cez cele tehotenstvo,no musim sa premahat,ja osobne by som bez deti nevedela zivot predstavit,

salamistka
13. feb 2013

mať deti je prirodzená túžba väčšiny žien, nie je to len nejaký sebecký výmysel...takže ja by som si jednoznačne vybrala dieťa a nie muža, ktorý dieťa nechce...

maria117
13. feb 2013

@dyzzi
Nebudem opakovat,co ti uz pisali ine,len taky iny pohlad. I s mladsim a po dietatku tuziacim partnerom nemas "zaruku" ze deticky ozaj budu,i ked jasne,aspon mate spolocny ciel.... Este taky napad,ak je jeho "problem" len vek,co tak si adoptovat nejake starsie dietatko? 6-12 rocne? Btw.on nahodou nema nejake deti z predchadzajucich vztahov?

danjelca
13. feb 2013

bez detí nebudeš šťastná zrejme.
A čím dalej tým viac to budeš svojmu milovanému vyčítat..to dobre vieš...
Ja osobne by som s partnerom ktorý deti už nechce nebola v prípade že už nejaké nemám

vejula
13. feb 2013

@dyzzi no kaží sme iní, ale poviem ti za seba. Podla mna s partnerom tvojho života by ťa nemala spajať len zamilovanosť, ale aj spoločné ciele a tužby. Ak tužobu tvojho života je mať deti a jeho nie, podla mna je to dostatočný dôvod na to aby ste to skončili.
Teraz sa ti môže zdať, že to snad z lasky k nemu prekonaš. Ale ver, že vo vnutri mu to neskôr začneš vyčítať. KAždá vaša hadka môže skončiť s tym, že kvôli nemu si sa vzdala tvojej obrovskej tužby po deťoch. JA by som takého muža jednoznačne nemohla mať. _Je absolutne prirodzene že chceš mať deti, čudne by bolo keby keby si nechcela.
Mne to príde niečo, ako keby si mužovi povedala, že ho miluješ ale proste nechceš sex, preto, lebo jednoducho nechceš, a ak ťa miluje tak nepriek tomu s tebou ostane. Som zvedava ako by sa zachoval. Tužba ženy po deťoch určite nieje menšia ako tužba muža po sexe, tak nech si to vyskuša, ake je to žiť bez niečoho čo k svojmu životu jednoducho potrebuješ.

anjelicek26
13. feb 2013

@dyzzi - hm kvoli veku, tak to by sa ani to nase c.3 nemalo narodit, drahy je vekovo podobne. Podla mna dieta nijako starsim ockom netrpi, aspon to nevidim, on deti zboznuje, maju krasny vztah. Osobne by som nevedela zit s niekym, s ktorym sa rozchadzam v tak absolutn zakladnych veciach, ako je mat ci nemat deti. Lebo povedzme si otvorene, to dietatko je naplnenim nasho zivota. Mame len par rokov na to ich mat a premrhat to je strasne skoda, ja sa velmi tesim, ze aj v starobe tam budem mat vnucata a mozno aj pravnucata, kde bude prudit moja krv a budu tak trosku "moje" a budem sa z nich moct tesit. Nebudem nikdy sama, o tom to je. Stale budeme my. Nikto ti nebude blizsi ako vlastne dieta. A pod touto klauzulou by som asi pochovala asi aj ten najkrajsi vztah, proste to tak citim. 🤐

katarinnak
13. feb 2013

@dyzzi A je spravne nemat deti len preto lebo on tak chce? Ty si musis hlavne polozit otazku ci dokazes nemysliet na dieta a nebudes nazerat do kazdeho kocika co okolo teba prejde. Lebo ak Tvoja tuzba po dietati je silna, tak sa moze stat ze za toto rozhodnutie budes svojho partnera po case nenavidiet. Drzim palce

haslerka27
13. feb 2013

si mlada a deti su korenim zivota.ja som vzdy chcela jedno dietatko a mam nadhernu dcerku,uzasnu.tak si myslim,ze aspon to jedno by si si mala dopriat.byt matkou je nadherne a my zeny sme na to predurcene.chapem ho z isteho pohladu,ale myslim,ze ty stastna nebudes a musis brat ohlad na seba..byt tebou ukoncim tento vztah,podam si s nim ruku,a odovodnim to tym,ze mas pravo byt 100 percentne stastna...

djamilia
13. feb 2013

tazka rada...ak by som sa rozhodovala ja, tak by som si vybrala dieta. lebo urcite este stretnes cloveka, ktoreho budes lubit, a s ktorym dietatko budes mat. raz by si mozno, ked budes mat 40 a tvoj partner 55 mu vycitala ze ste dietatko nemali. ale ja som teraz tehotna, velmi sa tesime a tak z mojho pohladu je dieta vacsi a vzacnejsi dar ako partner. (chlap pride a moze odist)...ale idealne je samozrejme ho presvedcit ze by ste mali mat dietatko spolu 🙂 drzim palec.

zuzka38
13. feb 2013

@dyzzi a co ked ta posle do prdele o desat rokov lebo si najde mladsiu a tej trebars spravi dieta? chlap moze mat dieta aj v 60tke ale zena tazko.. ty si v najlepsich rokoch a z toho ako to pises mi vychadza, ze deti xces.. podla toho by som sa zariadila dalej, drzim palce a prajem vela stastia.. 😉

aristka
13. feb 2013

ono je pekné mať zabezpečeného partnera,ale si predstav,že keď ty budeš mať 40,žena v rozkvete a on 60,chlap v prechode,to akoby si zamrela aj ty,to nehovorím len tak,mám tak aj kamarátky a nie raz mi bolo povedané nikdy viac taký vekový rozdieľ a bez dieťaťa ani nehovorím a je to od neho dosť egoistické vôbec si s tebou začať,veď vedel koľko máš rokov a budeš túžiť po dieťati,alebo ho teší tvoja starostlivosť a pozornosť ,preto sa nechce deliť,inak ja som sa svojho manžela nepýtala ani raz či chce dieťa,čo by robil ak by si aj tak otehotnela,to by bolo zaujímavé vedieť 🤐

digysa
13. feb 2013

@dyzzi Ak on nechce mat deti, tak ti nechci jeho.....Mala by si dlhyyyyyyyyyyyyyy smutnyyyyyyyy zivot.

Pokial ho nepresvedcis, tak sa budes musiet s nim rozijst 😔

acrobaleno
13. feb 2013

V prvom rade ho rešpektuj! Žiadne "zlyhala antikoncepcia". Je to ťažké rozhodnutie, ale ak ty chceš mať deti a on nie, tak sa mi nezdá správne, aby si sa prispôsobila alebo naopak on. Ja to napríklad chápem z jeho strany, pre mňa deti do úvahy nepripadajú nikdy...nechcem ich. Nepresviedčaj ho, nechaj si čas na rozmyslenie a potom sa skús rozhodnúť.

miraska333
13. feb 2013

Moj bude mat 50, este minuly rok velmi tuzil po dietatku, ale podarilo sa mi ho presvedcit, preco radsej nie.Mozno to znie velmi sebecky, ale ako tak pozeram, co dnes z toho vyrasta, uprimne nemam chut do toho ist, to je len jeden z dovodov.Je to kazdeho osobna vec.Neda sa povedat, ze to alebo to rozhodnutie nie je spravne.Momentalne sa velmi tesim z tyzdnoveho krstniatka.Az sa vo mne prebudza tuzba byt matkou. . .Tak neviem neviem.