Mám nárok na rodičovský, keď som nezamestnaná?

w3w3
3. mar 2015

Ahojte 🙂 potrebovala by som poradit. Som nezamestnana a evidovana na urade prace. Narok mam len na rodicovsky,6.3 nastupujem na Md, ale uz par tyzdnov som v nemocnici na rizikovom. Potrebujem vybavit pnku pre urad,alebo nejake ine tlacivo ? Ovplyvni nejak moha hospitalizacia ten prispevok ? Popripade co musim vybavit po prepusteni ? Dakujem za odpovede 🙂

ellca123
3. mar 2015

na UPSVR vyplnis tlacivo na rodicovsky prispevok a pridavky na dieta
po narodeni miminka sa nahlas na socialnu poistovnu a zdravotnu-budes poistencom statu

ja by som odniesla na urad prace ze som PN- potvrdenie

danushka23
3. mar 2015

PN=práce neschopná, ak si evidovaná na ÚP, tak nepracuješ, čiže nemôžeš byť PN. Resp. aj opačne, ak si PN (ochorieš napr. v ochrannej lehote po ukončení pracovného pomeru), tak na úrad práce sa môžeš zaevidovať až po ukončení PNky... Nie je možný súbeh PNky a poberania dávok v nezamestnanosti.

danushka23
3. mar 2015

a to isté platí aj pre MD, ak si na MD, tak nemôžeš byť PN. PNka sa vybavuje len v prípade, že pracuješ.

ivet1371
3. mar 2015

PN na urad prace Len do tej materskej potom az ked sa babo narodi treba zaniest rodny list aby ta mohli vyradits evidencie a vybavit hned po narodeni rodicovsky

w3w3
autor
4. mar 2015

Dakujem pekne 🙂

kmh1010
11. mar 2019

@ellca123 ahoj síce starý príspevok ale vidím ze asi sa tomu trochu rozumieš. Ak som nezamestnaná budem poberať rodičovsky, prihlásená na sociálnej poisťovni tak bude za mňa zdravotnú platiť štát? Vďaka 😊