Mám nárok na rodičovský príspevok?

katrenka85
20. feb 2012

Viete mi niekto poradiť? Som rok evidovaná na úrade práce a v júny čákame bábo. Na materskú nárok nemám, keďže som rok nepracovala. Ale mám nárok na rodičovský príspevok , ktorý je myslím 194,70€? Ďakujem za odpoveď.

medyna
20. feb 2012

samozrejme a aj na pridavky na dieta

trnka77
20. feb 2012

samozrejme,máš nárok 🙂 odo dňa pôrodu

viki2912
20. feb 2012

na ten ma narok kazda zena,matka...takze aj ty.

anieli_1
20. feb 2012

na rodicovsky prispevok ma narok kazda mamicka 😉 matersku ma len mamicka kotra ma v socialnej poistovni zaplatenych 270 za dva roky do dna porodu a rodicovsky ma kazda kedze to vyplaca stat a nie socialna poistovna a este aj rodinne pridavky co je 22 euro

terina25
20. feb 2012

na RP má nárok každý, je jedno,či si pracovala alebo nie.

feb13
20. feb 2012

RP je viazany na trvaly pobyt v SK a zdravotne poistenie matky minimalne rok pred porodom. Ak si bola evidovana na urade prace myslim ze za teba platil zdravotne poistenie stat takze je to OK. Keby si na urade prace nebola ani neplatila dobrovolne zdravotne poistenie ako samoplatca tak smola.

adika_pl
7. mar 2012

a kočky, kedy by mal RP začať chodiť na účet? ja viem, že nárok vzniká dňom pôrodu. ale všetky žiadosti o príspevky a pod. som dala na raz a všetko okrem RP mi došlo vo februári. som študentka, čiže za mňa zdravotku platil štát, tam by problém nemal byť. mala som doniesť nejaké potvrdenie, že nemám nárok na materskú? ale uvádzala som, že som študentka... nejako tomu nerozumiem... 😠

maribell
8. mar 2012

a pridavok k prispevku na prve dieta tych 678e tusim. na ten maju pravo ake mamicky?

forkate
8. mar 2012

http://baby-web.topky.sk/clanky/a2173-Aj-pri-dr...
tu najdes odpoved..........narok mas pri prvych troch detoch