Dištančné vzdelávanie a stredoškolská odborná prax

medea2003
3. nov 2020

Ahojte. Prosím vás, tie čo máte stredoškolákov na odborných školách, rieši sa v týchto časoch odborná prax? Predpokladám, že sa online nedá naučiť robiť krvné odbery či opravovať motor auta. Neviete, či aj napriek zatvoreným stredným školám prax prebieha? Vďaka za každú skúsenosť.

mogaa
3. nov 2020

@medea2003 výnimku majú zdravotné školy....ostatné sa prax doženie keď sa školy normálne otvoria....na jar by mali byť v EU už vakcíny, zaočkujú sa rizikové skupiny a bude sa fungovať normálne aj s koronou....ona nezmizne, len už nebude hrozba že skolabuje zdravotníctvo....

medea2003
autor
3. nov 2020

@mogaa Práve ja mám osobnú rodinnú skúsenosť, že zdravotné školy, aspoň teda prvý a druhý ročník, žiadnu prax nemal, ani na jar, ani teraz, druháci vedia maximálne spraviť z gázy obväz, to je všetko :(

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benit
3. nov 2020

@medea2003 moja je na pedagogickej a teraz im dali, ze si maju najst skolu na prax. Urcite ich v tejto situacii budu brat vsetkymi desiatimi.🙈 U nas na skole sa drzime od septembra bez zavretia, nechcu brat nikoho zvonku a dalsie skoly v okoli su na tom podobne.

medea2003
autor
3. nov 2020

Presne. Od jari sú pomaly doma. Vtedy bola prváčka. V septembri mal niekto zo spolužiakov koronu, tak triedu zavreli na desat dni, ked mala konecne ist do skoly, zavreli vsetky stredne skoly. Do konca roka doma, podla mna aj dlhsie. To uz budu koncit druhy rocnik. A prax ziadna..... Toto ako mozu dohnat? aj na trhu prace potom budu uplne mimo...

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
3. nov 2020

@medea2003 niekto mi kedysi vravel, že na zdravotke chodia na prax až od 3.ročníka,čo ma trochu prekvapilo. Ale na druhej strane, suseda šla v septembri na prax,doháňajú z marca a teraz maturujú. A celá skupina sa tam nakazila.. Tak čo je teraz lepšie..