Pôrodnica Komárno - pôrodný plán

saleska111
9. nov 2018

Ahojte holky ...Som z Nitry a pomaly zacinam rozmyslat nad porodnicou kam ist rodit ...isto viem ze Nr a NZ to nebudu ... je tu niektora ktora rodila v poslednej dobe ? Ake to tam je a ci respektuju porodny plan prosim ?
Chcem bonding ,dotepat pupocnik a veci podobne ...dakujem 🙂

lindusss2016
9. nov 2018

@saleska111 ja som tam rodila, lekari su super. Treba tam ale vopred ist na take "zaskolenie", ak chces aj muza pri porode, cize by som to vyuzila a opytala sa pri tej prilezitosti na tieto podrobnosti. Myslim, ze s bondingom nemaju problem, k pupocniku ti neviem povedat. Ja som nakoniec isla sekciou, takze nemam taketo skusenosti, ale personal je tam uzasny, podla mna sa s nimi bude dat dohodnut.

saleska111
autor
9. nov 2018

@lindusss2016 ďakujem ...cize treba predporodny kurz hej ? Take nieco ? A asi aj poradne u nich ? Odkial si prosim ?

lindusss2016
9. nov 2018

@saleska111 poradne nie. Toto je len taka jednorazovka, dohodnes si cca mesiac ored terminom nejaky datum s vrchnou sestrou, zaplatis, tusim, 5€ a ta vam tam vsetko ukaze. Ja som z NZ.

lindusss2016
9. nov 2018

@saleska111 samozrejme tam mozes ist rodit aj bez toho, ale takto sa s nimi budes moct dohodnut aspon. Ja som nakoniec na tom kurze nebola, lebo som porodila predcasne a nestihla som 😀 ale sluzbukonajuci dr povedal, ze manzela pusti aj tak k porodu, ze s tym nema problem. No nakoniec z toho bola sekcia, takze vsetky moje plany padli.

lindusss2016
9. nov 2018

@saleska111 akurat toto ty mozno budes musiet riesit s gynekologom a asi aj detskym lekarom, co budu mat vtedy sluzbu. Bonging uz sa tam podla mna berie tak automaticky, ale s tym pupocnikom ti neviem ozaj povedat, aj ked osobne si myslim, ze by tam uz mohli byt zvyknuti na take poziadavky.

saleska111
autor
9. nov 2018

@lindusss2016 dakujem ti za recenziu ,tak ja si tam zavolam ...som sice rizikova a leziaca tak snad sa tam dostanem 🙂 😘

lindusss2016
10. nov 2018

@saleska111 ked si rizikova, duplom by som sla do KN. Lekari su tam naozaj sikovny. Neviem, ci planujes aj nadstandardnu izbu, ale ak by si si chcela priplatit, je to, myslim, 30€/noc, ale izby su naozaj krasne spravene. Inak klasicke izby su stare, ale za to ciste, mne tam nic nechybalo, len rataj s tym, ze tvoje spolubyvajuce asi ani nebudu vediet po slovensky 😂 ale sestricky sa v tomto snazia vychadzat v ustrety a vyberu ti taku izbu, kde budes spokojna. Ak by ti nahodou hrozil predcasny, chod do NZ, tam aj tak tych drobcov prevazaju, ale ked porodis inde, nemozes ist za babom. No verim, ze toto nebude nutne. Rodila som aj v NZ, vsetko ok, nemocnica pekna, ale personal otras, ziadna podpora dojcenia, sestricky na gynekologii podaktore priserne, to sa ani nevyjadrujem, ale tak celkovo sa to tam da zvladnut, toblen keby si nahodou az kn nestihla. Len mala rada odo mna, prilis sa na ten svoj plan neupinaj, lebo vsetko moze vypalit inak a budes potom velmi sklamana. Treba to brat tak, ze bude, co bude, budes mat uz babo pri sebe a to je hlavne. Zelam ti krasny a jednoduchy porod 😀

jatva
10. nov 2018

@lindusss2016 ako vyzera ten bonding?

lindusss2016
10. nov 2018

@jatva ako myslis konkretne u nich ci vseobecne?

bellabell
10. nov 2018

Rodila som prednedávnom v kn.. bonding aj dotepanie pupočníka som mala tak “automaticky”, bez plánu 🤷‍♀️
Za mna super, rodila som tam obe deti 👍

saleska111
autor
10. nov 2018

@bellabell dakujem 🙂 no ja tych veci mam viac na porodny plan ale toto je zaklad bez ktoreho isto nechcem rodit 🙂
Bonding bol plne dve hodiny ?

jatva
10. nov 2018

@lindusss2016 u nich 🙂

lindusss2016
10. nov 2018

@jatva nvm, pisala som vyssie, ze nakoniec som sla.sekciou a v plnej narkoze, takze u mna bez bondingu 😀

jatva
10. nov 2018

@lindusss2016 diky 🙂 lebo obcas mam pocit, ze bonding je pre niekoho zobrat dieta, vyumyvat a potom na par minut polozit na matku. A vsetci happy 🙂

lindusss2016
10. nov 2018

@jatva nie, aspon co som pocula o porodnici v KN. Ale teda osobnu skusenost nemam, tak su to len take sprostredkovane infosky, to uz ozaj neviem, komu ako dlho nechali babo. Ale rodila tam aj jedna znama, co bola rozhodnuta pre domaci porod s dulou, nakoniec mala nejake komplikacie, isla tam a bola spokojna. Ale su to uz tri roky dozadu, moc si ten pribeh nepamatam 😀

lindusss2016
10. nov 2018

@jatva kamoska tam rodila sekciou v spinaly a jej maleho dali k tvari uz pocas sitia, potom ich tam nechali aj s oteckom, ale ako dlho, to uz fakt neviem

lindusss2016
10. nov 2018

A za seba mozem povedat tolko, ze nebyt tych super sestriciek, tak ja asi nekojim

saleska111
autor
10. nov 2018

@lindusss2016 super dakujem moc za vsetky infosky 🙂

lindusss2016
10. nov 2018

@saleska111 v pohode, keby ta napadlo nieco konkretne, opytam sa ti, viacero kamosiek mi tam rodilo. Teda asi vacsina 😂 uz malokto si trufne na tu divocinu v NZ

saleska111
autor
10. nov 2018

@lindusss2016 v NZ som bola a teda nikdy viac ...prislo mi to tam ako sto rokov za opicami a pristup sestriciek a celkovo no hruza ...podpisala som reverz ale aspon mam skusenost ... 🙂

andrea_ff
10. nov 2018

Ja som tam rodila pred cca 1,5 rokom a bolo to fayn. Ja som chodila aj na ten kurz, ale nie je to nič, bez čoho by sa nedalo. Akurát, že som vedela ako mám dýchať. Snažila som sa ísť do pôrodnice čím neskôr a teda prvých pár hodín som sa doma prechádzala a potom aj v areály nemocnice..... a až potom som šla dnu. Je tam dosť veľa mladších lekárov a preto je tam pohodová atmosféra.... popýtali sa ma na nejaké informácie.... medzi tým som predychávala kontrakcie a potom ma nechali tak.... čo mi maximálne vyhovovalo.... šla som do sprchy... tam som bola asi aj hodinu....sem tam pozreli odozvy cez taký malý prístroj..... keď už to bolo viac "rozbehnuté" tak sa pýtali, či nezavolám otecka..... ten prišiel.....dali mu oblečenie a pustili nás na pôrodnú sálu....cca asi hodinu pred samotným pôrodom....ja som bola v kuse v pohybe...na nohách a dýchala a dýchala a manžel mi masíroval kríže (to bolo super).... tam už boli v pozore aj pôrodná asistentka aj doktorka a aj sestrička z novorodeneckého. Rešpektovali moje požiadavky. Od začiatku sa vždy pýtali, či chcem klistír, či chcem oholiť. Rešpektovali, že som si neželala oxitocín a ani nástrih..... Takže proti mojej vôli mi nedali nič, vždy sa opýtali a prípadne vysvetlili +/- . Bábo po pôrode mi hneď dali na cca 5 min. Potom ho zobrali trošičku poutierať, trošičku kyslíka dostal....ale bol pri ňom aj manžel. Hladil ho a potom mi ho priniesli do náručia a mohol sa prisať a mala som ho počas šitia. A preto šitie bolo znesiteľnejšie....lebo na rukách som mala náš poklad a plná endorfínov.... a vytešená, spokojná.... manžel pri nás.....to bolo super. Bola tam super atmosféra. Starali sa pekne a s citom. Potom aj novorodenecké oddelenie je fayn.... dosť podporujú dojčenie....a naozaj sa snažia, aby každá mamička kojila......takže ak chceš kojiť, budeš kojiť.....treba vydržať...ale naozaj sa snažia a ak sa nedarí....treba sa na nich obrátiť a pomôžu....len si ale pre boha nedaj "klobúčiky" čo mne odporučili....lebo sa mi to v budúcnosti vypomstilo. No rozpísala som sa, ale aj ja som toho času chcela viac info o KN pôrodnici....a nič extra som nenašla. Ako netvrdím, že je to tam na 100%, ale bolo to fayn.... aj tak je to hlavne o tebe a dieťatku a tak si to nenechaj pokaziť. Dôležité je, aby si ty bola v akej takej pohode v rámci nemocničného prostredia. Pôrod nie je choroba a nie si pacient.....ak ide všetko hladko, ale predsa je to bezpečné...že keby dačo...sú tam pre teba. No o pár mesiacov budem rodiť 2x a dúfam, že to zvládnem.....lebo mám rešpekt 🙂 tak nech sa darí 🙂

lindusss2016
10. nov 2018

@saleska111 bola som aj ja teraz v januari, lebo kn bolo zavrete zrovna. Mala som komplikacie, zas akutna sekcia, ja som bola rada, ze sme to aj s malym prezili v zdravi, takze ma tam tie "prijemne" sestricky vobec nerozhodili. S kojenim nebol ziaden problem, malemu sa, darilo, takze som bola nad vecou, ale keby som prvorodicka, tak tam prerevem cely pobyt, ako sa chovali. Ako nemocnica je uz prerobena, celkom ok to tam vyzera, ale pristup nekomentujem. Boli sme tam nastastie len tri dni, ja som sa citila dobre, takze maly bol uz na druhy den so mnou, tak som ich mala proste na haku.

saleska111
autor
10. nov 2018

@andrea_ff krasne si sa rozpisala ,dakujem,presne takyto pristup potrebujem...hlavne minimum zasahu do porodu ...a teda respektovanie ...dakujem ti moc 🙂

andrea_ff
10. nov 2018

poviem úprimne....9 mesiacov som si v hlave nastavovala..... že to zvládnem a že chcem prirodzený pôrod.... manžela som tam ani nechcela mať...lebo som nevedela, ako to sama budem zvládať a nechcela som, aby som sa musela nejak "kontrolovať"..... proste prírodne 🙂 no a týždeň pred samotný pôrodom som zažila veľmi zlú skúsenosť.....lebo mala som nejaké sťahy a tak som pre istotou šla do pôrodnice a nechali si ma tam..... že čo keď? No a šupli ma rovno na vzdycháreň, kde mala kočka rozbehnutý oxitocínom vyvolaný pôrod.....baba ležala na posteli a bola tak ochromená bolesťou, že tam revala, ako keby ju vraždili......bola to pre mňa KATASTROFA...... toto vidieť a byť tam s ňou......a teda všetko sebavedomie, ktoré som za 9 mesiacov v sebe vybudovala sa vynulovalo a s plačom som odchádzala domov.....mala som z toho nočné mory a stále som plakala....že toto nedám.....že to bola katastrofa......že to nevydržím.... najhorší týždeň môjho tehotenstva......proste toto som pred pôrodom nemala zažiť! No tak som si zaumienila, že za žiadnu cenu si nenechám pôrod vyvolať.... tak som skúšala všetky babské rady, aby sa pôrod spustil sám....a zázrakom sa to splnilo.....a asi to tak príroda zariadila, ale keď mi ráno o 6:00 odtekala voda a začali sa mi kontrakcie, tak som bola vnútorne kľudná a vedela som, že dnes to bude..... a kľudne som ešte poslala manžela na hodinku do práce, ja som sa šla von prechádzať .... dýchať.... potom som vyšľapala na 7 poschodie v činžiaku..... potom som sa doma tmolila.....potom sme šli do nemocnice a tam som asi hodinu bola vonku v areály a dýchala a chodila. Manžel pri mne.... proste som chcela ísť do vnútra čím neskôr....... vo vnútri som bola sama ešte stále som nebola istá, na čo mi tam ten môj manžel bude?..... a sestrička sa vypytovala....či ho nezavolám?.... tak ja že OK.... zavolám..... a nakoniec som bola rada, fakt mi pomohol zvládnuť záver, ktorý už nebol fayn a bolo mi už ťažko....ale s tým masírovaním krížov mi trošku rozptýlil tie sťahy, ale fakt je dôležité DÝCHAŤ a byť na takej "svojej vlne"...... no potom samotný pôrod si pamätám, ako rýchly a som rada, že sme ako rodina privítali na svete nášho synčeka..... takže aj manžel to prežil..... ale mala som šťastie na pôrodnú sestričku a lekárku, lebo boli super! nechali ma tak..... nerušili zbytočne..... a keby bolo na mne, ešte by som zredukovala vyšetrenia na koze počas rozbehnutého pôrodu.....lebo tie kontrakcie ma vtedy veľmi boleli.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre