Prirodzený pôrod v pôrodnici, kde rešpektujú pôrodný plán

daniela1983
14. apr 2014

Ahoj holky. viete o nejakej porodnici kde plne respektuju pordny pla, je mozne vybrat si polohu podla zelania, nestriha sa automaticky a je plne podporovany nepretrzity bonding? diky

jul11
14. apr 2014

@daniela1983 napriklad Kosice-Saca, Banska Stiavnica

daniela1983
autor
14. apr 2014

zaujimalo by ma ci dieta nie je vobec odnesene na vazenie a meranie, ale ci hned je polozene nahe na nahu matku a tak ponechane minimalne dve hodiny

keziah
14. apr 2014

@daniela1983 v cechach je vraj jedna taka, vo vrchlabi? u nas neviem o ziadnej, stiavnica sa tvari, ze su za prirodzene porody, ale pocula som o nich dost negativneho (ze sice mozes mat pri porode aromalampu, ale oxytocin ti pichnu aj ked nechces a tak..).

daniela1983
autor
14. apr 2014

@keziah ja som rodila v cr v Krnove, ta tam razia prirodzene porody. lenze mam teraz par tehotnych kamosiek na slovensku a rada by som im dopriala nieco co som mala ja v CR. hoci ja som uplne bez zasahov nebola, kedze maly mal problem, padli ozvy a hrozil akutny cisar, ale nastastie sa to podarilo s minimom zasahov vyriesit. inde uz by ma brali pod noz.

jul11
14. apr 2014

@daniela1983 aj Nova nemocnica Kosice. Inak myslim zavisi od lekara a aj od stavu babatka a matky. Inak v NR nerobiaepiduralku,lebo nemaju anesteziologov,takze aj celkovo razia politiku prirodzenosti z personalnych dovodov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre