Nadštandardná izba v pôrodnici

17. jún 2020

Ahojte, sú tu mamičky ktoré mali nadštandardnú izbu? Som prvorodička nemám skúsenosti no chcela by som s manzelom ísť do nadštandardnej izby aby tam mohol byt s nami..... Tie čo ste boli samé a niekedy aj z manželom co bolo pre vás lepšie keď ste prvorodička a nemáte skúsenosti?

tatranka4
17. jún 2020

Ja som bola v nadštandarde, sú aj také kde môžete byť ako rodina ja som bola v takej čo má návšteve hodiny od 8 do 21 len teraz je to asi jedno neviem ako je to počas korony tie návštevne, nadštandard sa mi zdal že mám viac súkromia, malú som mala stále pri sebe, všetko mi pomaly ukázali keď trebalo ak viackrát, mala som chladničku, ohrievač fliaš, vaničku kúpeľňu a sprchu pre seba hlavne tá kúpeľňa bola super

evittam
17. jún 2020

Bola som obakrat. Ale sama. Inak mame u nas aj apartmany kde mozes byt aj s muzom. Len podla mna zbytocne. Aj tak mohol prist kedy chcel.

surriana
17. jún 2020

Ja som ako prvorodička nadštandard izbu nechcela.Chcela som byť na izbe s inými mamičkami kôli tomu aby som sa mohla spýtať, poradiť sa, pokecať..........Predsa len som bola prvorodička.Rodila som tri krát a nadštandard som nevyužila ani raz. Pri každom pobyte v pôrodnici som si tam dokonca našla super partiu mamičiek a sme v kontakte dodnes.Tie čo boli na nadštandarde boli ,,izolované''......a dokonca keď sa aj objavili v spoločnej miestnosti neboli ani len ochotne komunikovať s inými mamičkami.

mima1
17. jún 2020

Rodila som dva krat a vzdy som bola v nadstandarte. Muza na izbe som nemala ani netreba. Mohol kedy kolvek prist aj teraz v case korona. Ja osobne nevyhladavam extra spolocnost cize som radsej sama. Cize ak je moznost treba vyuzit aj za cenu ze je to platene.

mima1
17. jún 2020

@surriana su ludia co nepotrebuju spolocnost a vykecavat ja som jedna z nich. Bola som rada ze som sama ze bolo ticho na izbe ked som mala potrebu pustila som si telku.
To len k tomu ze pises ze neboli ochotne komunikovat. Mozno len nemali chut😉

oliviakatka
17. jún 2020

Mala som VIP a neľutujem. Chladnička, klimatizácia, sprcha WC na izbe, konvica, gauč, telka, nová polohovateľna posteľ, k dispozícii množstvo kníh o materstve/dojčeni, návštevy povolené 24/7 a hlavne ten božský kľud 🤩 cena 15€/noc, pre poistencov dôvery 7,5€ čiže žiaden extrém.

s_a
17. jún 2020

@oliviakatka to kde prosím? 😀

oliviakatka
17. jún 2020

@s_a Svidník ❤️ oddelenie je už zrušene 🙄

s_a
17. jún 2020

@oliviakatka aj som si myslela, ze v Bratislave to asi nebude 😀 ale ďakujem 😊

lenuliatko84
17. jún 2020

Ka som mala v trencine vip izbu.bolo to uplne super.chladnička vlastne soc.zariadenie,pplohovatelna moderna postel,bozsky kľud a rodina mohla byt pri mne stale,keby mam este rodit vzdy si ju priplatim.aj sa k tebe lepsie spravaju

terezia323
17. jún 2020

Ja som rodila v malej nemocnici a nadštandard ani nebolo treba, lebo sme boli na šestonedelí len dve 😀

lenuliatko84
17. jún 2020

@terezia323 nadstandard neznamena len byt sama na izbe predsa

terezia323
17. jún 2020

@lenuliatko84 ale tým, že sme tam boli len dve tak sme mohli mať aj manželov pri sebe

simulienka255
17. jún 2020

Ja som mala pri prvom aj druhom porode, a nic lepsie som nemohla spravit❤bola som happy ze manzelje s nami zast pri prvej dcerke.tie peniaze stali za to.Urcite ak bude mozne si ju zajednaj🥰ja som bola v tna uplna spokojnost.Pri prvej dcerke mohol aj prespat, pri synovu sa mi usla len ntandard kde uz som bola sama, len mi tam chodili navstevy;)
A samozrejme sama som mala kupelnu, chladnicku a podobne.Bolo to prakticke a pre mna vyhovujuce.

lenuliatko84
17. jún 2020

@terezia323 mas sama pre seba soc.zariadenie,si sama na izbe,nik ta nerusi,mas tam vserko ako na hotelovej izbe

tinqua
17. jún 2020

Ahoj, pri prvej som bola a bolo to fajn...mala som pokoj, ani sestricky tak casto nechodili a je na nezaplatenie ked si mozes na zachodovu misu sadnut 😀 pri druhej som ju zial nedostala avsak mala som stastie na kolegynu...mala rovnako kludne dieta a bolo fascinujuce sledovat ako sa za tych par dni deti zosynchronizovali, rovnako spali, rovnako sa budili...my sme kecali, rychlo to zbehlo...takze zalezi od okolnosti

sara07
17. jún 2020

rozhodne ak sa dá vpi izbu máš viac sukromia, nemáš tam náštevy cudzie, môže susedin poklad zle spat alebo problém s prisatím, čiže celu noc rev
rozhodne nadštandart izbu, len pozor treba si objednat je o nu záujem

zabina27
17. jún 2020

tiez som mala nadstandard, ale teda bez manzela na prespatie, to si doma este uzijes az az. ja som velmi ocenila sukromie, vlastnu kupelnu, tv, chladnicku, navstevy hocikedy, na nikoho som nemusela brat ohlady, aj v noci, ked babo spalo, spala som aj ja, nebudili ma ine babatka, mohla som svietit kedy som potrebovala

evalin88
17. jún 2020

Mozno ide aj o to v ktorej nemocnici budes rodit. Niekde je mozno vacsi rozdiel medzi normalnou a nadstandardnou izbou, niekde mensi. Vcera som stretla kamosku ktora rodila v tej istej nemocnici ako ja a mala nadstandnu izbu, nevedela posudit v com bol rozdiel a za co priplacala. Cez coronu asi nebude nat muz taky neobmedzeny vztup, a tiez to pre jeho bude asi nove, ak nema deti z predchadzajuceho vztahu, neviem ci bude az tak napomocny. My sme boli na normalnej izbe 2, pre 4 bola spolocna kupelna. Deti sme mali nonstop pri sebe, vedeli sme si vzajomne postrazit, ked bolo treba, zbehnut jedna druhej pre obed atd. Ja by som sa opytala skor na tebou vybratu porodnicu, na baby co mali nadstandard a normalnu izbu a porovnala si to.

jameena
17. jún 2020

Ja keď to porovnám: prvý krát štandardná izba, druhý krát nadštandard, tak jednoznačne nadštandard!!!! Neviem ako kde, ale u nás v CA v nemocnici sú štandardné izby robené ako bunky so spoločnou kúpeľnou. A teraz si predstav tú situáciu, že sa 4-6 po pôrode intenzívne krvácajúcich žien strieda na jednom WC a sprche, nehovoriac o tom, že ráno niekedy ani nemáš šancu sa pred vizitou osprchovať, lebo je kúpeľna nonstop obsadená. Jasné, že to je extrém, ale presne taký extrém som pri prvom pôrode zažila, pôrodnica praskala vo švíkoch, boli sme tam ako sardinky proste. Teraz do toho žiadne súkromie, lebo však 2-3 baby na izbe je síce fajn na to si pokecať, ale keď si chceš konečne oddýchnuť, zdriemnuť alebo len s prepáčením vyvetrať nastrihnuté lono, nemáš šancu lebo izba je stále plná cudzích návštev. Aha a ešte som zabudla, že na WC vlastne nikto nikdy neklopal, takže nonstop mi tam nabiehali nielen ženy z vedľajšej izby, ale aj ich chlapi, tety, svokry, deti... V nadštandardnej izbe oproti tomu úplne super, ticho, kľud, mohla som sa sprchovať, vetrať, svietiť, pozerať telku, telefonovať, uvariť si čaj, kedy som chcela, na nikoho som nemusela brať ohľad okrem dcérky samozrejme, ktorú som mohla mať stále pri sebe. Návštevy mohli prísť na nadštandard kedy chceli, aj na noc. tiež to čo na štandarde nie je, na nadštandarde bolo - vlastná chladnička, vlastná kúpeľna, kreslo na dojčenie, polohovateľná široká posteľ so zábranou, takže bábätko som si mohla dať na posteľ, dojčiť poležiačky, alebo si ju len tak mojkať. A s ostatnými babami sme si vždy super pokecali na chodbe, takže aj sociálny kontakt bol;)

ibrunova
17. jún 2020

Mne vyhovovalo nebyť na izbe sama, boli sme dve a super sme si rozumeli. Mali sme deti stále na izbe, tak nám dobre padlo, ak jedna potrebovala ísť sa osprchovať alebo tak, tak sme si navzájom prizreli drobcov a bolo nám veselšie. Sama na izbe by som sa asi zbláznila, a ani muža by som nechcela mať stále pri sebe, načo. Ale každému vyhovuje niečo iné.

lenka2710
17. jún 2020

Ja by som tiež nechcela byť sama na izbe, stačilo mi, keď mamičku vedľa mňa púšťali v pondelok a už tam nikoho nedali a ja som tam mala byt ešte jeden deň a myslela som, že ma tam samu klepne a to ešte aj muž za mnou chodil na cele poobedie!
Ja som spoločenský typ, neznášam byť sama! Boli sme obe prvorodicky, takže tých skúsenosti sme nemali ani jedna 😂 kojenie nám nešlo rovnako, bábätká nám stále spali, aspoň sme si pokecali

evalin88
17. jún 2020

@jameena zvlastne, ked som bola ja tak na oddelenie navstevy nemohli, na deti sa pozerali cez sklo a ak si chcela mamicka pokecat musela vyjst pred odelenie na chodbu, bolo to 2 roky dozadu v BA, neviem si predstavit, ze by nam na izbu chodilo tolko ludiiii, no des

zuzkalujza
17. jún 2020

ja som mala pri oboch a bolo to na nezaplatenie 🙂 cena 20 EUR na noc

jameena
17. jún 2020

@evalin88 To vážne takto niekde ešte funguje že sa deti pozerajú cez sklo? Viem že za komunizmu to tak bolo, netušila som že ešte aj v súčasnosti. No vidíš, všade inak. V našej pôrodnici nie je problém normálne návštevy na izbách, aj deti - hoci je napísané napr. že do 10 rokov nie, tak v pohode pustia, resp. nesmie byť asi primár, lebo zažila som aj že pustili malé deti aj nie. A keď som ten prvýkrát ležala na izbe, tak sa tam kľudne stretlo aj 10 ľudí. Ja som to robila tak, že keď mi prišla návšteva, išli sme na chodbu nech nerušíme, ale nie všetky to tak robili žiaľ. Normálne som mala celý čas nervy a neskutočne sa tešila domov. Aj keď spolubývajúce som mala celkom v pohode, tá spoločná kúpeľna to bol priam hororový zážitok, ktorý si fakt nechcem zopakovať.

evalin88
17. jún 2020

@jameena ja ako matka som maka maleho pri sebe, po porode bol tie 2 hodky so mnou aj partner ale potom uz len cez sklo, aj navstevy ( myslela som si ze je to tak vsade) ked som chcela vyjst sa porozpravat musela som nechat naleho s postielkou za sklom a vyjst von. Mne by asi tie navstevy na izbe aj vadili, ved tie 3-4 dni kym sme isli domou predsa vydrzia, kym ha som mala navstevu spolubyvajuca na izbe napr. kojila, prebalovala atd. nebolo by jej to prijemne a opacne...

mima1
17. jún 2020

@evalin88 ja som bola tiez v tom ze to len za komunizmu bolo. U nas v TN mozes normalne s miminom ist do haly kde chodia navstevy alebo ak nadstandart tak na izbu.

laguna28
17. jún 2020

Veľa závisí od tvojej povahy, teda čo potrebuješ. Keď má niekto obavy ako to všetko po pôrode bude fungovať, ako kojit atď. tak je lepšie byť na normálnej izbe. Niečo ti ženy vedia poradiť, možno aj ukľudniť, povzbudiť. Ale ak si vyberieš nadštandardnu izbu, tak v podstate máš svoj kľud, pohodlie a ostatné ženy ti nahradí sestrička, ktorá ti všetko povysvetluje. Je to na tebe, ty vieš najlepšie posúdiť čo by ti viac vyhovovalo. Ja som na nadštandarde nebola ani raz, ale kebyže teraz rodim tak si to určite vyberiem. Už viem čo by ma čakalo...😉

ibrunova
17. jún 2020

@evalin88 nerodila si náhodou v Ružinove?

evalin88
17. jún 2020

@ibrunova nie, v bratislave - antolska

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre