Stačí pred pôrodom nahlásiť jedno meno?

dadika1114
23. sep 2010

ked viem ze cakam chlapceka a som si tym ista na 100% musim na ten papier napisat aj dievcenske meno? alebo staci len to chlapcenske? pochybujem ze cakam dievcatko :D mame to potvrdene od viacej doktorov a mame aj viditelny dokaz je ma vajka a pipika jak svet :D

karinnka
23. sep 2010

Ja som tiez musela napisat aj dievcenske a chlapcenske a tiez sme vedeli,ze cakame dievcatko 😉

sssimi
23. sep 2010

A kam to chceš písať? Ja som porodila povedali mi, že mám dievčatko a až potom sa pýtali na meno. Na sále som ležala 7 hodín, takže sa mali čas spýtať. V TO sa ani pred cisarákom nepýtajú na meno. Potom sa pýtajú otecka alebo toho kto je prítomný.

juicyluu
23. sep 2010

ja som na matrike aj v nemocnici musela nahlasit chlapcenske aj dievcenske meno. ak vies ze to je chlapcek na sto pro tak si nahlas dievcenske meno zofia izabela paris alebo podobne aspon bude sranda 😀

bay
23. sep 2010

Mna sa pytali na meno po porode aby mu ho napisali na stitok a matrikarka prisla o 2 dni. Inak som meno vopred nenahlasovala.

vodnari
24. sep 2010

Ja som tiež musela dopredu napísať obe mená aj keď vieme že to bude chlapček.

sue
24. sep 2010

Fúúú...tak ja som dievčenské ani nemala nachystané, keďže od 12.týždňa som bola presvedčená,že budeme mať chlapčeka a v 16tt nám to aj potvrdili... Kde sa to akože nahlasuje?

katecameron
24. sep 2010

ani u nas sa dopredu nenahlasovalo nechapem naco dopredu porodila som a potom sa pytali uz len na jedno pohlavie a myslim ze pri cisarskom sa dopredu nahlasovalo

tajinkaa
24. sep 2010

my sme tiež nahlasovali aj dievčenské aj chlapčenské meno, počula som že sa to tak robí pre prípad, že by sa mamičke pri pôrode niečo stalo lebo na mene sa musia dohodnúť obaja rodičia

molka
24. sep 2010

Ani my sme nenahlasovali dopredu meno. Ono je to v podstate jedno, pretože meno sa záväzným stane až vtedy, keď sa oficiálne zapíše na matrike, dovtedy si to môžete v pôrodnici ešte rozmyslieť.

cikyta
24. sep 2010

Ked som išla rodiť a už som ležala na koze v bolestiach,tak sa ma setrička pýtala na moje meno,adresu,doktora,bla bla a aj meno dievčatka a meno chlapčeka. Musela som to povedať,aj ked som si bola tiež 100%-tne istá dievčatkom. Tak som chlapčenské "tresla" zo srandy mužove 😀
To je uplná banalita 😅ked si si istá 😉

atrami
24. sep 2010

Ja som rodila v TN a v TO všetky deti boli sekciou a až keď išli ,,na vec" sa pýtali na mená- tiež obe.
Kamarátka z bola presvedčená, že to bude dievča- ups bol z toho chlapec 😀

alexandrah
24. sep 2010

ja som tiez nic nehlasila, po porode na 2. den prisla ku mne do izby matrikarka, a spisala si vsetko potrebne na rodny list 😀

hajajanka
18. okt 2012

Meno sa pytaju po porode a na druhy alebo treti den pride sestricka, ktora ma na starosti zapis na matriku a jej nahlasis meno (teda dovtedy ho mozes zmenit aj 10x 🙂 ).

andelok
18. okt 2012

Mna sa spytali, az ked mi malu vytahovali z bruska (rodila som sekciou). 🙂

angie099
18. okt 2012

No ja som musela dopredu nahlásiť meno chlapčenské ale aj dievčenské, robili mi cisársky rez a pri ňom je to bežný postup ..... 😉

karcha
18. okt 2012

Aj aj sompisla meno aj chlapcenske aj dievcenske aj ked pri prvom som vedela ze to bude chlapcek a pri druhom to boli dvojicky dievcatka

simca06022011
18. okt 2012

ja som v BS nenahlasovala dopredu nic.. "pekne" som si odrodila... a sestricka utekala ku knihe a krici mi: "ako sa bude volat?" a ja som povedala...a bolo 🙂 nic ine sa uz potom nepytala, co chybalo tak si dopisala na rannej vizite uz ked bol "klud" a dali nam doklady na matriku, kde keby sme sa rozhodli, vsetko mozeme zmenit, lebo pred vytlacenim rodneho listu sme kopec veci este doplnali (my aj kvoli obcianstvu otca a aj kvoli priezvisku bez "ova", lebo som nechcela komolit zahranicne meno)

klara9
18. okt 2012

ja som rodila 2x a vzdy kde sa vypisovali papiere, tak so nahlasovala ja mena aj pre dievcato aj pre chlapceka, kazda nemocnica to ma inak, treba sa popytat, mna na to upozornila porodna asistentka, ked som tam bola na monitore, a tiez mi prizvukovala meno Lekarky.

amouramour
18. okt 2012

mna sa pytali pred sekciou, ale kedze som vedela pohlavie, tak len jedno chceli, zenske🙂

stanislavao
18. okt 2012

akoze kam sa to ma dopredu nahlasovat? nechapem. ved po porode sa vypisuju papiere a az potom sa porodnik pytal na meno.

sachmetttt
18. okt 2012

Nás sa pýtali až po porode 🙂

zabka7
18. okt 2012

Ja som musela nahlásiť aj chlapčenské aj dievčenské meno, a to som vedela že bude dievčatko na 100 %. Na meno sa pýtyli pred pôrodom, keď som už ležala na koze. Rodila som v ZA.

yidaky
18. okt 2012

Pri prvej som hlasila dopredu aj chlapcenske aj dievcenske a pri druhej sa pytali az po porode na meno dietatka....

uberfrau
18. okt 2012

ja som myslela, že nebudem musieť a keď som ležala na sále sa ma zrazu sestra (a ešte taká protivná) spýtala, aké chcem dievčenské meno..a ja že to bude chlapec, že nemám pre dievča vymyslené a ona ma sprdla, že či som normálna, že si pre svoje dieťa neviem vymyslieť meno za celých 9 mesiacov ale márne som jej vysvetľovala, že viem, že to je chlapec ..a nakoniec som len tak strelila jedno dievčenské a potom sa modlila aby to náhodou naozaj nebolo dievča 😀DD

nelinqua
18. okt 2012

od nas chceli len jedno meno kedze sme vedeli ze to bude dievcatko, lekarka z novoredeneckeho sa prisla opytat na porodnu salu za nami a bolo to velmi mile, lebo odkedy sme im ho povedali tak malu volali menom, aj ked este nebola na svete, nebolo to len dieta ktore sa ide narodit, uz to bola Laura🙂

crazybabenka
18. okt 2012

ja som rodila v LM....a pred pôrodom sa ma len detská sestra spýtala....či viem čo to bude....a keď som jej povedala....tak sa ma spýtala len na dievčenské meno

katkatt
18. okt 2012

kazda porodnica ma iny system, napr. v TT vyzaduju na prijme papier (neviem presne nazov), ktory vypisu rodicia, kde je napisane meno pre dievca, meno pre chlapca a podpisy oboch rodicov. Po prvom porode sa ma na meno nepytali, rovno z papiera opisali, po druhom porode sa ma opytali, aj ked mali papier, cize som si to este mohla asi rozmysliet. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre