Je spinalna anestéza vhodná pri plánovanej sekcii?

Zodpovedané
17. júl 2019

Dobrý večer,

čakáme druhé dieťatko, ktoré sa pýta sa na svet už od 33. týždňa.

Prvý pôrod bol pred 4 rokmi, sekcia v celkovej anestéze. Po prebudení som nemala žiadne ťažkosti. Teraz by som chcela spinalnu anestézu.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobry deň, forma anestezy počas cisárskeho rezu patrí do kompetencie anesteziologa. On rozhodne podľa vášho zdravotného stavu, aká forma anestezy je pre vás najvhodnejšia v danej situácii.
Z pohľadu duly sa mi v prvom rade ponuka otázka, či je naozaj nutné aj druhé bábätko rodiť sekciou, keďže vaginalny pôrod je možný aj po predchádzajúcej sekcií a pre vás i pre dieťa je väčšinou tým najlepším riešením.
V prípade ak zo zdravotného dôvodu to možné nie je, tak pri cisárskom reze, ak ke žena v spinálnej anestézii, je možný aj okamžitý kontakt s bábätkom vo forme koža na kožu, alebo ak nie priamo koža na kožu, tak aspoň iná forma kontaktu priamo na sále a potom bonding po prevezení na pooperačné oddelenie.
Držím palce, aby ste boli v poriadku a aby ste mali pre oboch z vás ten najšetrnejší príchod na svet.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea