Hamiltonov hmat - kontrakcie len pri pohybe

nanulka25
26. jan 2021

Ahojte baby. dnes o 10 mi dr robil Hamiltona. bolo to neprijemne, ale nic hrozne. od tej doby to mam tak, ze ak sa hybem, som v aute, sedim na fitlopte, mam kontrakcie kazdych 10-12 minut uz 6 hodin. akonahle len lezim, tak ma brucho boli, ale kontrakcia sa nespusti. v sprche nepreslo, takze to asi nie subposlickovia. otazka znie, som 40+2, mam hopsat na lopte, aby sa porod rozbiehal, alebo mam lezat a oddychovat? mate s niecim takymto skusenosti? dakujem

katulastraka
26. jan 2021

@nanulka25 ja skusenosti nemam, ale co som citala tak skoro vsade pisu odbornici ze je lepsie byt postojacky, popripade hopsat na tej fitlopte, aby zaucinkovala gravitacia 🙂 takze asi sa proste prechadzaj a skackaj na lopte....lezanie to len predlzuje

nanulka25
autor
26. jan 2021

@katulastraka super dakujem za reakciu! to som chcela pocut ☺️ tak budem hopsat a snad sa to rozbehne do vecera.

diaalex
26. jan 2021

@nanulka25 bola som 40tt+2, otvorená na 2 prsty, mala som ževraj už kontrakcie (necítila som to) došla som rodiť, dali mi oxytocín a behom 4 hodín som porodila, ako prvorodička 😉

nanulka25
autor
26. jan 2021

@diaalex ja som na jeden prst, bolesti su to fakt take menstruacne, len som nedostala ziadne instrukcie, tak neviem, do kedy cakat ci sa tie kontrakcie rozbehnu same... ci hopsat do nemoty 😄

majus2667
26. jan 2021

ja ked som rodila, taktiez mi spravil dr. hamiltona a odvtedy som mala neskutočne bolesti, skakala som na fitlopte pri kazdej kontrakcii, ked sa bolesti zmiernili tak som kruzila a kruzila dookola az kym neprisla dalsia silna kontrakcia😀 a nebolo kedy uz som rodila..

diaalex
26. jan 2021

@nanulka25 mne nerobil síce Hamiltona, ale skoro celú noc som presedela na wc a tak som ráno naklúsala na pohotovosť, že čo to znamená a to už sa telo čistilo a mala som kontrakcie 🙂 ale keď chceš použiť epi (že teraz ťa to už bolí, neskôr to bude oveľa silnejšie), tak choď do nemocnice, aby ťa sledovali a vedeli podať alebo keď si to chceš zrýchliť, tak tiež ti to viem poradiť 🙂 lebo takto môžeš rodiť aj 36 hodín 🙂

katulastraka
26. jan 2021

@nanulka25 no inak ten oxytocin to tiez urychluje a da sa dodat do tela aj prirodzene, napriklad bozkavanim a nejakymi intimnostami s manzelom :D (ale nie doslova sex :D) len ci mas na take chut teraz :D

miadi
26. jan 2021

Mne ked robili Hamilton kontrakcie prisli o 2dni a bolelo to riadne. No u nas v nemocnici prijimaju len ked si aspon na 4cm. Tak som cakala do rana doma v bolestiach potom ze som na 2cm a poslali ma cely den sa prechadzat v parku vecer ma
Konecne prijali no otvarala som sa Strasne pomali Po 32h bolesti primar ( mala som midwife no pri dalsom pprode spm mala inu a ta bola lepsia )navrhol epidural a oxytocin.. nechali mà 3h spat bola som znicena. A potom som konecne sla rodit tlacila som 2h .. posledny porod bol vyvolavany s oxytocinom bez epi trval 4.5h a 9minut tlacenia. Tak Bud chod spat a rano budes cerstva alebo Bud na lopte co ti moze byt aj prd platne ked sa neotvaras tak len oxytocin pomoze.

nanulka25
autor
26. jan 2021

@majus2667 no rovnako tp mam ja, kruzim na lopte, kontinualne to jemne boli a tlaci ma na wc, potom pride celkom sna kontrakcia a zas. mam stale rozostup 10 minut. aj tebe sa zastavili ked si sa nehybala? to mm ratat s tym, ze ak budu 5-7 minut aj len takto na fitlopte, tak mam ist do porodnice? pardon za hlupe dotazy, prvorodicka 😁

nanulka25
autor
26. jan 2021

@diaalex epi momentalne nejde. len od 7 do 15 ked su v nemocnici anesteziologovia a to lwn v pripade, ze nie su pri covid pacientoch. prave ze neviem ci sa vykaslat na hopsanie a dufat ze sa to uplne nezastavi a pride to samo povedzme rano, alebo ci pokracovat a pripadne ist do nemocnice. netusim

nanulka25
autor
26. jan 2021

@miadi dakujem za odpoved. presne toto premyslam. ci ist este spat, alebo ist za chvilku do nemocnice a nech vyvolaju...

anjelicek26
26. jan 2021

@nanulka25 mne robili Hamiltona na dva krat, skoro som tam umrela od bolesti. Najhorsie s celeho porodu. Kazdopadne chodit chodit chodit... gravitacia je skvela vec, aj ked je to otravne. Vacsina deti sa narodi v noci, takze drzim palce, nech je drobatko do rana vonku.

nanulka25
autor
26. jan 2021

@anjelicek26 joj dakujem! kedze som tuto noc vobec nespala, mam chut ai ist zdriemnut, ale bojim sa ze sa to zastavi. tak si ma posmelila este hopsat 😁

majus2667
26. jan 2021

@nanulka25 kym som mala nepravidelne kontrakcie sedela som doma a predychavala, po 4hod sa to skracovalo na nepravidelne 3-5min, uz som sla na prijem, tam mi nepomahalo nic,ani sprcha len ta fitlopta a potom hamilton a oxytocin inak by som rodila asi dva dni, ale bolesti hrozneeee
Drzim palce nech to mate cim skor za sebou a vela zdravia 🤗

diaalex
26. jan 2021

@nanulka25 ako to, že nie sú? veď anesteziológovia sú vždy v nemocnici, keby niekoho trebalo akútne operovať. Ja by som šla do nemocnice, aby ťa mali pod kontrolou. Kamarátka takto rodila 36 hodín a nakoniec z toho bol akútny cisársky (rodila pred 3 týždňami).

miadi
26. jan 2021

@nanulka25 oni ti ani nemozu dat epidural kym nie si tusim na 6cm otvorena minule mi vraveli a potom zas uz nebol cas zhanat toho co to pichà, Mas nepravidelne kontrakcie tak to bude na dlho. Mna boleli aj poleziacky Keby sa mi dalo spat tu noc ked to zacalo bolo by to lepsie. Bola spm total unavena cely ten cas som nic nejedla pri tej bolesti som nemala chut, pozor niekoho boli oxytocin hnet ked ti ho daju velku davku mne to davkovala midwife postupne Takze to prve hodiny nebolelo. Ten druhy x som chcela epidural až ked som isla tlačit to uz bolo neskoro. Ale dalo sa to v pohode aj bez .Kludne skus spat ak sa da. Alebo chod do nemocnice nech skontroluju na kolko si otvorena. A ked sa to bude vliect tak šetri silu. Mali by ti prasknut vodu aby to slo rychlejsie a potom ked bude treba ten oxytocin.

skrekinko
26. jan 2021

Mne ráno o 9.00 urobil primar Hamiltona s tým že dieťa je ešte ďaleko a tak skoro rodiť nebudem a poslali ma domov .O 16.00 som išla nazad a 18.17 sa narodil krpec.

katulka027
26. jan 2021

Mne tiez robili rano a okolo 17 som isla pre istotu uz do nemocnice,a v noci sa narodila babika🥰lenze ja som sa neotvarala vobec a ten hmat mi robili este aj v porodnici 3 krat.

nanulka25
autor
26. jan 2021

@diaalex je ich malo. maju teraz covidovych lacientov a u sekcie jasne musia byt. no pri prirodzenych porosoch len od 7 do 15 na antolskej

nanulka25
autor
26. jan 2021

@katulka027
@skrekinko
dufam presne v takyto nejaky priebeh 🙂 uvidime. uz sa aj skracuju na 8 minut. ale asi budem mat malo oxytocinu, ked sedim tak sa predlzuju. idem oddychovat a uvidime. dakujem za reakcie 🙂

amelia89
26. jan 2021

@nanulka25 Ahoj,mne urobili Hamiltona(bol to piatok), po ceste domov sa mi zacali kontrkacie a doma mi odisla hlienova zatka ale potom akokeby utlo a nič. Mala som nastupit uz najneskor v utorok na vyvolanie lebo som bola uz 41+2. No a nastastie v nedelu v noci zacali pravidelne kontrakcie a v pondelok som porodila.
Podla mna to nijako neurychlis uz teraz, proste bud v klude a ked sa to rozbehne sa rozbehne... vela stastia 🙏🏻

diaalex
26. jan 2021

@nanulka25 aha ☹ každopádne držím palce

skrekinko
27. jan 2021

@nanulka25 tak ako?Už😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre