Čo pomáha urýchliť pôrod?

mishaella
10. nov 2015

Ahojte baby.
Máte prosím nejaký overený alebo aspoň ako tak účinný spôsob ako podporiť pôrod?
Som v termíne a zatiaľ sa nič nedeje a ak sa nezačne ani o týždeň tak budú musieť vyvolávať.
Rada by som sa tomu vyhla tak chcem skúsiť preventívne niečo, čo ho vyvolá bez hamiltona, oxitocinu a podobne.
Zatiaľ mám za sebou dlhšiu prechádzku, pravidelne chodím hore dole schodmi kedze výťah nemáme ale nepomáha. Paradoxne celý spodok, nohy a kríže bolia aj po menšom pohybe, v noci nájsť nejakú polohu na spanie ktorá aj malému vyhovuje, je nekonečné, takže som už chvíľami z toho na nervy že na to na co treba to hybanie sa nezaberá. :/
Vďaka

zabina27
10. nov 2015

este si obcas spomenies, ako ti bolo dobre, ked bolo babo este v brusku 😀
pomahat by mal zevraj sex, caj z malinovnika, skakanie na fitlopte...

horana
10. nov 2015

Velmi palive jedlo, feferonovy salat, nieco s kopami chilli, zapit vinom 😉

zabina27
10. nov 2015

@horana neviem, ci by som riskovala vino, co ak potom nafuka v porodnici? 😀

horana
10. nov 2015

@zabina27 mne to poradili - neoficialne samozrejme - stare skusene sestry priamo v porodnici, povedali teraz si doprajte co ste si cele tehotenstvo odopierala, uz som tiez dlho prenasala a nic sa nechystalo. Tak som to brala ze snad vedia co hovoria. Taku veceru sme si potom dali s mm, este si pamatam ako som dzgala total stiplavy salat az mi oci z jamiek vyliezali a zajedala nejakymi gumovymi rozkami, vina som zvladla 1 pohar, tiez polo nasilu, vobec mi nechutilo. V priebehu noci sa spustili kontrakcie, aj ked normalne by sa mi po pohariku motala hlava, mala som dost co robit s predychavanim, absolutne som sa necitila pripita ani vtedy, nieto este rano som dosla a do pol hodky porodila (ze vraj "pani rychla" ma volali) 😀 .

jolinka
10. nov 2015

@mishaella vraj pomaha aj sex. Ale pravda je aj to, ze si este len kratko po termine, do 2 tyzdnov to vlastne este je v termine a az potom je prenasanie. Takze vsetko ma svoj cas, tvoje telo potrebuje dozriet k porodu, len treba castejsie sledovat, ci je vsetko OK, prietoky hlavne ci dobre pracuje placenta.

mariannav
10. nov 2015

mne pôrodník poradil piť tonic, chinín vraj pomáha, ale mne to nepomohlo takže mi dali vyvolávačku a tiež mi poradil sex 🙂

ena1903
10. nov 2015

@mishaella Ja som asi dni gruntovala cely dom od podlahy az po stropy. V posledny den okolo obeda sa zacalo nieco diat, este som vravela malemu, pockaj este chvilku, kym dokoncim kuchynu, potom uz mozes prist 🙂 Aj prisiel - sice o 48 hod., ale tak sa som ocakavala dlhy porod a jednoznacne sa to zacalo po tom upratovani (mimochodom 2 tyzdne pred terminom).

mishaella
autor
10. nov 2015

@zabina27 ja sa na neho teším takže také reči neriesim, ja si skôr neuzivam tehotenstvo lebo fyzicky je pre mňa dosť náročné od začiatku. Malinik pijem už asi mesiac, detto fitloplta.

mishaella
autor
10. nov 2015

@horana to ma potom asi rozkope zvnútra 🙂) daco som minule počula že varené víno môže pomôcť? Ale niesom si istá.

mishaella
autor
10. nov 2015

@jolinka doktor povedal ze do konca 40TT to nechá tak a ak nič.musím dôjsť na hospitalizáciu. A asi len tak ležať si a čakať tam nebudem ďalší týždeň. Sex aj hej ale neskutočne ma tam dole všetko boli ako.pri extra silných kramoch. :( Bojím sa že ďalší deň si už nesadnem 🙂

sardinka335
10. nov 2015

Sex ale ,so spermiami,, tie zmäkčuju krčok maternice a uvolnuju prostaglandíny, ktoré pomahaju uvolniť ten krčok a mozu navodiť aj porod. Teply kupel, prechadzka, pikantné jedla....
A zase sa velmi neprepinaj lebo aj na porod treba silu.

jolinka
10. nov 2015

@mishaella to su uz poslickovia 😉 tie stahy, maternica sa pripravuje na porod. Ale lezat v nemocnici nevidim zmysel, ak sa zalezis, maternica ochabne, prestanu poslickovia a bude sa ti tazsie rodit. ked si zdrava bez komplikacii, snaz sa udrzat co najbeznejsi zivot. Ani extremne pretazenie nie je dobre, ako niekto vravi ze vygruntovat byt a tak... mozes ublizit sebe a dietatu.

Pi list malinnika , to vraj tiez pomaha dozriet porodnym cestam, ja som 2 deti mala po termine. Pri stvrtom som mala ist rano na vyvolavacku, ale uz vecer som porodila. Rano ma stretol doktor, ze "co dosli ste na vyvolanie porodu?" a ja, nie pan doktor, uz som aj porodila 😀

zabina27
10. nov 2015

@mishaella jasne, ze sa tesis, aj ja som sa, ale ked uz som fakt nevedela, preco place, pomaly mi bolo do placu s nim, tak som spominala, aky som vlastne mala klud, kym bol v brusku 😀

mishaella
autor
10. nov 2015

@jolinka no ak sa male nevypyta na svet do budúcej stredy mam prísť na prijem a začne sa s vyvolávanim. Nechcu to predlžovať už potom keďže aj ja som bola po termíne a veľa zdravotných problémov som mala potom, už bola plodová voda zelená ktorej som sa napila tak dva týždne v inkubatore a mesiace ťažkosti + priskrtena pupocnou šnúrou. A pri niečom takom je predpoklad dedičnosti v rodine čo sa prenášania týka tak nechcú riskovať. Tak hádam si dovtedy malé aj samo povie že ide.

jolinka
10. nov 2015

@mishaella treba dufat, ja som mala prve dievcatko akutnym cis. rezom pre kolaps placenty, zelena plod, voda, dieta v bezvedomi 😔 ale dalsie 3 porody, uplne v pohode /ked neratam svinsku bolest, ale nechcem strasit 😵 / zdrave decka, dokonca pri tretom prenasanom synovi, skoro 2 tyzdne sa lekari cudovali aki je pekny, cistucky, placenta bez znamok starnutia. 😉

Niekedy i ten termin porodu...sa nevypocita presne a tzv. prenasane dieta je vlastne narodene v termine 😉 😉

Vela stastia prajem, nech ste obaja zdravi.

kiwi82
11. nov 2015

skús ten sex ale opatrne. potom škorica a štiplavé jedlo. fit lopta, také osmičky robiť, krúžiť panvou. ja som to robila večer, pri tom ako sa dcérka kúpala, ja som pri nej robila tie cviky na fitlopte a o 04:00 mi už začali bolesti a o 10:40 už bola malá na svete 🙂 a na večeru som si dala párky s pikantným kečupom a jablko so škoricovým cukrom 🙂

kurciatko23
11. nov 2015

Nam sa osvedcilo piutie caju z ostruzliny malinovej od 36 tyzdna. neviem, ci to bolo naozaj tym, ale 2x som porodila skoro doma a sla by som aj teraz 🙂 a takisto fyzicka aktivita

michi200
11. nov 2015

@horana prepáč ale to si jej teda riadne poradila :( korenisté jedlá by určite tehotná žena jesť nemala a to víno, to nemyslíš vážne či ???

evittam
11. nov 2015

@michi200 A prečo by tehotná žena nemohla jesť korenisté jedlá - samozrejme nepreháňať?! A pohár vína tiež neublíži. Tehotenstvo nie je choroba. 😀
Ja mám veľmi rada chilli, obe tehotenstvá som sa ho nevzdala a ani som nemala dôvod a neuveríš ale obe moje deti sú normálne a v poriadku a ja tak isto -asi zázrak. 😀

sardinka335
11. nov 2015

Ja milujem tu ostrokyslu polievku...ziadny porod mi nevyvolala 😀 😀

evittam
11. nov 2015

@sardinka335 Ja tiež, mňáááááám. 😉 Varím aj doma. Alebo ešte mám rada aj vietnamskú s kuracím mäskom,chilli,cibuľkou,citrónom a zázvorom-paráda.

horana
11. nov 2015

@michi200 Poradila som je to co mne realne zabralo a co mne poradili sestry. Ake konkretne riziko vidis v jednorezovej konzumacii tychto veci? Oni su mmch zakazane najma preto aby nespustili porod, ale ked prave o to ide...pokial ide o vino, to je tak podla mna par krat za tehotenstvo 1-2 deci neublizi, kor ked niekto ako ja, dba o zdravu vyzivu natolko ze som par hodin pred porodom pila vlastne prvy krat za tehu...podla mna nic netreba prehanat. Ja som inak dost kojo, eko&bio, ale nie fanaticka. Zatial sa mi to vyplatilo. Co mi vadilo omnoho viac bola napr. skladba nemocnicnej stravy po porode, ktora vobec nedba na doporucania pre tehu stravu ohladom nafukovania a drazdivych potravin a ta sa podava dokonca legalne. To som nastastie obisla a nechala si tajne prepasovavat stravu vhodnejsiu. Ale kazdy ako citi kde ten doraz.
Btw1: som uprimne presvedcena ze umele chemicke vyvolanie porodu realne nesie niekolkonasobne vyssie riziku ako pre matku tak aj dieta nez ta "moja" rada
Btw2: dospela tehotna je svojpravna a kazda si zvazi co ano a co nie
Btw3: napriek vsektym radam, ktore tu odzneli a su vsetky v pohode, este by som mohla doplnit spat v posteli s muzovou prepotenou koselou, aj cez den k nej casto cuchat, funguje to podobne ako sexik ale cez cuch, feromony posobia na hormony... nechat muza nosit tricko ci koselu najlepsie pri intenzivnej praci ci sporte a potom mu ju zhabat 😠 ..tak napriek vsetkym rada ked nie je babo a porodne cesty nachystane, zena sa moze aj na hlavu postavit...nie je to tutovka samozrejme...

evittam
11. nov 2015

@horana Úplne súhlasím. Akurát mi je divné, prečo si si musela stravu "tajne prepašovať" - u nás v pôrodnici síce strava bola vhodná a chutná ale tiež som si nechala priniesť - hlavne pri druhom pôrode, kt.bol CR - domáci vývar a tak prvé 2 dni.

sardinka335
11. nov 2015

@horana s tou košelou dobréééé...ja navrhujem zintenzivniť učinky ehm...ehm...čuchať k mužovej ,,košeli,, pri sexe... 🙂
Po porode bude predsa len pauza, tak nech si to ešte uzije.

A to ako pišeš ze @mishaella ,,dole ta to boli,, je dosť a vysoko pravdepodobne, ze vplyvom hormonu relaxinu sa roztahuje lonova kosť, klby, väzy sa uvolnuju na porod.

@evittam mne tiež doniesli čo som chcela, a kludne aj mimo navštevných hodin a štatna porodnica. nebol problém.

mishaella
autor
11. nov 2015

Hádam niečo z toho pomôže.
Ostruzinu pijem už mesiac, aj lanové semienka si dávam buď prevarene aby zmakli alebo do tvarohu (len škoda že proti zápche to aj tak nepomáha), fitloptu tiež. Dnes už cítim pohyby veľmi malinko a neskutočne ma bolí hlava :( Asi to počasie robí svoje, som dosť meteo senzitivna a tým že mám nízky tlak (teraz sa mi posledné dva týždne len zvysil horný nad sto) tak tieto tlakové zmeny vonku mi dávajú riadne zabrať. Uz by som to všetko chcela mať za sebou lebo sa mi nedá nič ani oddychovat ani niečo robiť skrz bolesť. A aj mnou riadne už hádžu emócie, stále mi je do plaču. Obdivujem nášho psíka že ešte neušiel a tak trpezlivo mi robí spoločnosť aspoň on. Z toho vyvolávania mam obavy, mňa samotnú museli vyvolávať 10 dní po termíne a mamina si užila bolestí. Najprv tri dni vyvolávanie a potom pôrod skoro 36 hodín.

mishaella
autor
11. nov 2015

Snáď hlavne budem vedieť že sa to už začalo, lebo zátka mi zatiaľ neodišla (vytokmi ja trpím defakto celý život tak už neviem.kedy je to co), plodová voda tiež môže odchádzať postupne a definovať sa dá permanentným pocitom vlhkosti na nohavičkách (to mam už asi dva týždne), bolesti v panve a krížoch detto ale podľa včerajšieho monitoru sťahy maternice skoro ja nule, na sone a podľa stavu krčka sa stále nič nedeje, akurát tvrdnutie mam často, špeciálne keď som v kľude, pritom sa vraví že sa to častejšie deje pri fyzickej námahe.. A keďže som sama doma a pôrodnica na opačnom konci mesta snáď to stihnem včas ak by sa to začalo. Viem ze sanitky nemajú záujem prísť pomaly ani k urgent prípadom nie ešte rodiacim nebodaj ak by to bol nakoniec plány poplach. Tak si držím palce aby som vedela kedy už to bude ono.

dasenka352014
11. nov 2015

ja som pila malin.caj, zjedla kilo mrazenych malin, chodila na dost namahave prechadzky po kopcoch, skakala na fitlopte, sexovala a nic....aj tak som musela ist na vyvolavacku :/ takze overene-neoverene rady a recepty....ale za pokus to stoji 🙂

mishaella
autor
11. nov 2015

@dasenka352014 a bolo to vyvolávanie veľmi bolestivé? Dala ste to prirodzene ci bol na záver CR? Neviem vôbec čo čakať. Popravde sa tej bolesti hrozne bojím. Kvôli tomu som roky odmietala vôbec otehotnieť.

gabuchah
11. nov 2015

@mishaella samotné vyvolávanie bolestivé nie je, akurát že rýchlejšie sa stupňuju kontrakcie, čo môže byť výhodou aj nevýhodou... Hlavne sa neboj a nebuď v pôrodnici sama, lebo najhoršie čo mohlo byť pre mňa bolo, že mi pôrod prvý krát vyvolali a zrazu doktorky, personálu nikde a ja nevedela čo sa so mnou deje 🙂

dasenka352014
11. nov 2015

@mishaella vobec to nebolelo....dali mi tabletku a nic, nic....potom mi spustili plodovu vodu a zacali kontrakcie...do 4 hodin som porodila normalnou cestou....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre