Prenašam 8 dní. Ako to urýchliť?

helena220
1. sep 2013

No ahojte.Som 8 dni po termine, zajtra mam nastupiť do porodnice a zrejme mi v utorok budu vyvolavať. Som ešte zatvorena, hrdlo skrátené na 1 cm. Skúšala som všetko na urýchlenie porodu. Od čajov cez sex a horúce sprchy denno denne,ale nič! Hlienová zátka mi odišla pred 2 týždnami. Brucho mi tvrdne neustále, takisto mám aj bolesti, ako menštruačné. Nepoznáte ale že fakt účinný spôsob ako to naše dievčatko pozvať na svet prirodzenou cestou? Nechcem vyvolavanie. A ked už sme pri tom, mate s tym skusenosť? čo ma čaka? naozaj su potom kontrakcie dlhšie a silnejšie?lebo to som počula. A ked som ešte stale zatvorena, bojím sa že to ani nezaberie:(vdaka

evka555
1. sep 2013

ja som tiež prenášala týždeň, potom som nastúpila do nemocnice a tam čakali ešte tri dni, stále mi hovorili, zajtra vyvoláme, zajtra vyvoláme a stále nič, potom som na tretí deň bola na pásoch a malá mala znížené ozvy a do hodiny bola na svete. samozrejme sekciou. a inak to dopoludnie som chodila po schodoch hádam hodinu, vyčerpaná jak kôň ale chcela som ju tiež už mať vonku, no nakoniec som si to možno tým chodením ešte zhoršila, ktovie. v každom prípade držím palce nech to všetko dobre dopadne. 🙂

hameeda
1. sep 2013

@helena220: ja som chlapcov oboch prenášala 11 dní, asi neurýchliš keď sa mu ešte nechce, treba vydržať 😀

marcelatje
1. sep 2013

@helena220 ja som na tom bola podobne ako @evka555 hospitalizovali ma kvôli prenášaniu, v nemocnici mali veľa pôrodov tak nemali ani čas urobiť mi oxytocínový test stále to len odkladali až bol monitor silentný 😕 rodila som akútnou sekciou o polnoci

horana
1. sep 2013

Skus si dat na veceru co najpalivejsie jedlo ake znesies, feferonovy salat alebo tak daco, zapi cervenym vinom, vela stastia!

tanja7613
1. sep 2013

Na vyvolanie porodu ma nic okrem spomenuteho nenapada, ale s vyvolavackou je porod o dost rychlejsi (aspon u mna to tak bolo) mala som k tomu aj epidural,takze prve babo bolo na svete za necele styri hodky. A bez bolesti,takze ak sa ti da, poziadaj o Epi... 😵

majmik
1. sep 2013

@helena220 no ja som tiez prenasala a skusala vsetko mozne.. ale ked som prenasala asi 5. den a bola na kontrole na pasoch, lekarka si myslela, ze este v ten den porodim, tak ma presvedcili, ze mam zostat (inak, tie bolesti ako pri mentruacii som mala uz dobre 2 tyzdne, to vlastne este nie su kontrakcie 😉). No, a ako si ma tak nechali, tak som nezacala rodit ani v ten vecer, ani dalsi.. skoncilo to tak, ze som tam bola takmer tyzden zbytcne, kazdy den pomaly vysetrenie, oxytocin, pasy, ... a strasna depka a zufalstvo, uz som to chcela mat za sebou, doma by mi bolo lepsie ☹ po tyzdni (10. den prenasania) uz zastupca primara na velkej vizite povedala a dost, rano o 8:00 indukovany porod natvrdo. O 8:30 zacali asi 2-3 min. kontrakcie, bol to brutal, neviem ako by to bolo pri normalnom porode.. ale super bolo, ze o 11:30 mi odtiekla plod. voda a dali ma na salu, Zuzka sa narodila o 12:45 🙂 Inak, ked som zacala tlacit, super, konecne ma vsetko prestalo boliet.. a o pol druhej som uz "nadrogovana" len lezala na por. sale po vsetkom, znicena, ale so skvelym pocitom, ze mam neskutocnu dcerku 🙂 Ono, vyvolavacky maju dobre aj zle stranky. Niekedy moze byt nebezpecne dlho prenasat, a lepsie vyvolat, moj nazor, je to bezpecnejsie pre babatko aj mamu, trva to kratko, len skratka, treba pretrpiet. Ale nikdy nevies.. ja som bola nakoniec vdacna, aj keby som najradsej vtedy vsetkych lekarov vyvrazdila a sla na cisarsky 😀

valy
2. sep 2013

mne druhe dieta vyvolavali a ten porod bol uplne v pohode, vobec nebol horsi ako prvy. za tri hodiny bolo babo vonku, takze ak nic nezaberie, netreba mat z vyvolavania zbytocny stres

nicky07
2. sep 2013

@helena220 Ahoj ja som mala vyvolávané všetky tri pôrody. Prvé dva som ležala napojená na oxytocínovu infuziu, tretí som si užila s prostaglandínovou tabletkou. Tiež som chcela spontánne porodiť, mala som pocit že tie prvé dva pôrody boli vyvolávané zbytočne - prvé lebo som bola 2 dni po termíne a dr sa nechcelo čakať kedy to príde samo, druhé mi vyvolali mesiac pred termínom kvôli vysokým protilátkam. Tretí som chcela prežiť prirodzene a porodiť spontánne, tak som bola dohodnutá aj s mojou gynekologičkou. Od 24tt som bola otvorená hrozil mi predčasný pôrod, nakoniec som prenášala 7 dní. Ked som už videla že drobec sa teda zasa nechystá na svet sám a teda na poterminových kontrolách ma čo raz to viac tlačili do vyvolávačky tak som to skúšala urýchliť doma. Dlhé prechádzky, chôdza po schodoch hore a dole, teplý kúpeľ, rýchla chôdza, pikantné jedlá, sex. Dokonca som si dala aj tonik,ktorý mi odorúčila jedna pôrodná asistentka, vraj vyvoláva kontrakcie. A výseldok - totálne nijaký. Jedine že som z toho všetkého bola úplne unavená zničená a po psychickej stránke, že sa nedarí nijak to vyvolať spontánne to ani nehovorím. Robili mi 3x Hamiltona za tú dobu čo som prenášala. A nič. Tak som bola v piatok na kontrole v potermínovej a tam mi zistili že mi odtiekla plodová - čo som nezistila tak znova hamilton a ak do rana neporodim mam prist na vyvolávačku. Dalšia dlhá prechádzka a nič, rano som stala s taškou na príjme. Mám pcit že keby som sa aj na hlavu postavila tak to bábo zo mna spontánne jednoducho nepojde... O deviatej som dostala tabletku chodila som vysmiata že veď to nič nerobí.... :D o jedenástej prišla prvá kontrakcia, ale to hned po 2 minútach a trvali 1.5 minuty. nemala som ani kedy vydýchnuť. O dvanástej ma dali na stôl kontrakcie boli stále v rovnakých intervaloch, o jednej som mohla začať tlačiť a 13.44hod bol Matej po dlhom trápení na svete. Kontrakcie boli pri tomto pôrode asi najsilnejšie, ale zasa šlo to aj najrýchlejšie, pri predošlých pôrodoch som sa natrápila podstatne dlhšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre