Dá sa pôrod privolať, alebo urýchliť?

manittu
17. okt 2012

Ahojte dnes mam termin 🙂 no zaroven som bola aj na poradni kde mi dr. povedal ze krcok 1cm, branka pre spicku a hlav. nalieha 😕 😕 😕 kedy porodim ??? Da sa vobec porod privolat? Citala som kadeco, ze pikantne, cervene vino to som uz skusila a nic, chodza, prechadzka, schody...nic!!! Mate neaku osvedcenu radu co zabera a zaberie?

xlucia
17. okt 2012

@manittu osvedcena rada je cakat a neblbnut. nechaj to na dieta, ked dozrie, porod sa spusti. priroda to ma dobre zariadene. tych par dni uz vydrz a nerob blbosti.
a kup si alchemilku v lekarni a pi dva krat denne caj.

asocial
17. okt 2012

no vidis, sice taka tema tu uz je, dokonca len pardnova..
ja som mala termin v pondelok a bola som zatvorena...
tak uvidime...zajtra zas vysetrenia..

a nepomaha nic, ani sex, ani chodza ani nic..ak to ma prist, pride, ak nie, tak vyvolavacka

diankakandrova
17. okt 2012

mne pomohol hamiltov hmat ktory mi doktorka spravila do 24 hod som porodila , ja som ani nechcela a ona mi ani nepovedala ze to ide urobit a spravila mi ho bez mojho vedomia

manittu
autor
17. okt 2012

@asocial nehladala som takuto temu 😒 ani mne nic nepomaha, som zvedava kedy to pride 😒
@xlucia nemyslím teraz ze silou mocou chcem porodit 😀 😀 😀 len uz to chcem mat za sebou bez vyvolavania a pretahovania 😒 kedze mam termin, a uz mi nieje niako, v noci spavat nevie, otacat sa neviem, mavam krce, jednoducho len to mat za sebou a hlavne aby babo bolo ok...tym mu nerobim zle, ze idem na prechadzku, ze som jedla skoricu dala si za pohar cerv. vina, sprchovala sa v teplej vode...nechcem to silit, len niektorym sa nechce ist vonku ani po 4 vyvolavackach a toho sa bojim najviac ☹
@diankakandrova dakujeem za radu, vyskusam 😉 😉 😉 ooo a ten hmat neboli???

zuzi0911
17. okt 2012

@manittu ahoh ka so skusala cokolvek behy,nosenie tazkych veci dokonca sex v den prijmu(4 den po termine a ni). Pri druhej som bola otvorena od5 mesiaca 1 prst a mala som sa setrit. ale mesiac pred terminom som chodila na nakupy prechadzky sankovala som sa s dcerou a ni . narodila sa az na 8 den po termine ako prva. obidve mi vyvolavali 4 dni a nic dokonca mi uz hrozila seocoa ale nakoniec si to rozmysleli( dcery). 🙂 ked bude babo pripravene vypita sa na svet. drzim palce

zuzana75
18. okt 2012

Ahojte, ja som mala termin v pondelok 15.10., a este stale som doma aj s bruskom.. tiez som skusala cokolvek a nic.. nechcem vsak ohrozit drobca.. ale naozaj sa uz neviem dockat. zajtra idem do poradne a uvidime, co nam pan doktor povie.. snad to pride same.. tiez sa bojim toho, ze ani po vyvolyvacke to nepride... ale ako sa hovori, trpezlivost ruze prinasa... mooc aj vam drzim palceky, nech to mame uz za sebou a hlavne v zdravi.. nech sa mozeme kochat tymi nasimi drobcekmi....pekny den... 🙂

asocial
18. okt 2012

@zuzana75 , vidis zuzi, ja som na tom tak isto, s tym, ze som prave dosla z poradne, z prietokov, z ctg, a aaaa...zajtra idem do nemocnice..presne takto som si to nepredstavovala, ale malemu je asi dobre v bruchu...

co uz...tak aj vam vsetkym drzim palce

alexxxi
18. okt 2012

ja mam termin zajtra a nevyzera to ze by sa xystal malicky von ....na poradni mi povedali vsetko ok kontrola o tyzden....hmmm uz aby to bolo

wawrita
18. okt 2012

Po koľkých dňoch prenášania sa dava vyvolavačka?

manittu
autor
19. okt 2012

@wawrita ja som mala termin v 17. v stredu dr povedal o týzden kontrola..takze to je o týzden cakania navyse az potom ak dovtedy nic myslim ze na prijem a hned prvý den vyvolavacka...kamoska mi rodila tiez mesiac do zadu...ju 4 dni po termine zavolali lezat a hned od prveho dna vyvolavacka...vsade je to ine a zalezi na doktorovi ako rozhodne ze kedy ale vacsinou sa to riesi ten týzden po termine, kedy uz vlastne pretahujes, u nas sa vyvolavacka picha 4x kazdy den jedna teda 4dni ak to nespusti ide sekcia ☹
@alexxxi no aj mi len cakame a nic, uz by som to chcela mat za sebou...mozem sa opýtat aký mate babyten nazez, ako to vyzera z krckom? mne napisal ze 1cm a otvorena na spicku prsta, hlav.nalieha 🙂
@asocial
@zuzana75

wawrita
19. okt 2012

@manittu aha. no tomu by som sa rada vyhla.. ale ako tak čítam, tak tie "osvedčené metody" na vyvolanie pôrodu nefunguju... malí drobci si proste vyberaju kedy chcu prist a basta. 😉

odrik
19. okt 2012

@manittu
Mňa v predvečer pôrodu tak vytočil manželík, že som do rána som porodila 🙂!

alexxxi
19. okt 2012

@manittu vies co vobec ten doktor nic nepovedal....tak naryxlo vsetko ale napisal ze krcok polotuhej konzistencie, 1,5 vonk branka pre špic, klenby mierne oplostele.....ale co to znamena netusim.........a predvcerom na dalsej kontrole napisal ze nalez v medziax normy...........som z toho jelen.........vobec neturim ze co to:D

tinki
19. okt 2012

@manittu budú ti kontrolovať vodu, ak bude mať zlé zafarbenie, vtedy sa vyvoláva pôrod..Ak nie, netreba..Ale skús sex..ten v takom štádiu niektorým pomôže..a veľa chodiť..

manittu
autor
19. okt 2012

@tinki a ako ju kontroluju ? ja som to este nezazila tak neviem...viem, ze sestra prenásala skoro 2t a jej pichali tieto vyvolavacky,maly neklesal tak bola sekcia...

tinki
19. okt 2012

@manittu keď už máš termín, tak zo spodu akosi..Presne neviem, ale nebolí to..Zasvietia si 😉 a vidia, či treba alebo nie..Sestra bola asi iný prípad. Je veľa dôvodov, ale neboj sa..Ak aj dostaneš vyvolávačku, tak budeš to mať rýchlo za sebou..Magnézium, dúfam, neberieš..

manittu
autor
19. okt 2012

@tinki nie magnezium som prestala v 36 brat, ale magneziu vodu musim sem tam, mineralka neobsahuje tolko co tabletka, koli tomu ze ma chytaju krce do litka uz aj do ruky aj v bruchu ked sa otacam, chyba mi magnezium no vysadila som preistotu, tolko vydrzim bez neho 🙂 hadam ta voda nevadi 😕 😕 😕

jana_jana
19. okt 2012

ahoj, ja som rodila 9 dni po termine a bola som uz pekne nervozna, syn sa narodil taky modry a vymagany v zelenej plodovej vode, ze mame doteraz problemy so suchou pokozkou (teraz ma 20mes.) a o "hladkej detskej ritke" mozme iba snivat. ale mne vyvolal porod klystir - rano som nastupila do nemocky, usudili, ze by to bolo treba popohnat, spravili klystir a ze uvidime a do hodky mi zacali kontrakcie. teraz som tehotna znova a ak sa dva dni po termine nebude nic diat, skusim sa napit mlieka, z ktoreho sa vzdy dobre prebehnem, alebo nejaku kombinaciu kyslej kapusty a acidka alebo co. tolko moja skusenost 😀

tinki
19. okt 2012

@manittu lebo magnezium tlmí kontrakcie..Väčšinou baby, ktoré brali dlho magnezium, prenášali, alebo u nich nenastali kontrakcie ani po vyvolávačke..Dobre, že už neberieš..Tak bud trpezlivá, všetko bude tak, ako má byť..Držím palce.. 😉

matamoh
22. okt 2012

ahojte ja tiez mam po termine ale ked do stredy nic tak ma hospitalizuju.Aj vas tak vsetko svrbelo jak mna.Bojim sa porodu ci to zvladnem.Lebo mi povedali ze mala ma 3900gRozmyslam aj nad epi ale neviem

zuzana75
6. nov 2012

@asocial Ahoj, no co ako si dopadla?
My to mame za sebou 22.10. sa sama vypytala na tento svet po tyzdni cakania navyse nasa princezna Terezka. Nakoniec sme isli cisarskym, kedze som sa neotvorala dostatocen, Dnes mame uz 2 tyzdne a je z nas celkom zohrany team. A ana bolest , co som mala si uz ani nespominam..

asocial
8. nov 2012

@zuzana75 ahoj ahoj, no u nas detto, 22.10 po tyzdni cakania...
U mna zacali pravidelne prirodzene kontrakcie v nedelu vecer, cca kazdych 7 minut..no stalo som sa neotvarala...tak mi dali tu hnusnu vyvolavaciu tabletku, co spustilo neskutocne bolesti, kazdu druhu minutu, som skoro zdochla..na obed stale len na jeden prst..potom okolo 16.00 isla spolubyvajuca za lekarom, nech daco so mnou robia..tak ma pozreli, ze na 4, a poslali ma dole..no a pol osmej sa nam narodil nas syn...

napriek dlhemu porodu v podstate sa mi zda, ze horsie su tieto tyzdne potom..nova uloha, na zaciatku som plakala od bolesti kvoli nastrihu, ani sediet, ani chodit, nastastie, sa to zlepsilo...
:|

len maly nas je grckos a vymysla s jedenim...inak je pokladik

milka1978
14. nov 2012

Ahojte babule .... ja som mala termín pred 4 dňami a stále nič .... v piatok idem na príjem no radšej by som už teraz išla - odrodila - a na 5. deň domov ..... nechce sa mi v nemocke ležať a čakať kedy sa lekárom uráči spustiť mi pôrod .... môžete mi poradiť? stiež som skúšala chodiť po schodoch (mama býva na 7. poschodí kde vedie 112 schodov, tak som chodila tam) .... so synom chodím do škôlky a späť (je to ceta do kopca i z kopca) ..... snažím sa všetko robiť tak ako by som nebola tehotná (myslím na domáce práce) a stále nič ... dnes normálne uvažujem nad sexom s manželom, ale neviem či mi nejako zaberie .... máte niektorá skúsenosti? zabral Vám sex na to aby ste sa otvorili a porodili? ja otvorená nie som ☹

mamimonka
14. nov 2012

@milka1978 my sme presne sexom pôrod rozbehli .. a tiež teplá sprcha na bruško 😉

milka1978
14. nov 2012

@mamimonka teplú sprchu si dávam pravidelne .... na kríže, bruško a do oblasti podbruška ... na kríže sa potom snažím dať takú teplú vodu akú znesiem .... no ešte furt nič .... takže tebe sex pomohol? a do akého času od styku si porodila? aby som vedela, či mi zaberie alebo nie 😅

mamimonka
14. nov 2012

@milka1978 poľúbili sme sa večer o 8 a do dvoch hodín som dostala kontrakcie. rodila som potom síce 21 hodín ale tak ja som bola prvorodička a malá bola veliké bábo. podstatné je to že sa mi rozbehol pôrod. 😉

milka1978
14. nov 2012

@mamimonka aha? no ja som druhorodička, no lekárka mi pvedala, že ma berú ako prvorodičku, keďže som mala prvé sekciou ... no ale aj tak je to lepšie, že sa to rozbehlo samo ... aj keby som mala rodiť 2 dni tak je to stále lepšie ako len tak ležať a čakať čo sa stane 😀 no idem písať manželovi nech sa z mesta ponáhľa a ideme na to 😵

zucih
26. nov 2012

Ahojte, ja mám týźden pred 3 pôrodom, oboch chlapcov som prenáśala....tie rady, ako červené víno, horúca vaňa a podobne....nefungujú....dokonca ani vášnivé milovanie nezabralo.... 😒 ...pri chlapcoch som aj tonic pila, vraj chinín spúšťa pôrod...ale ani to nezabralo.....pri chalanoch sa nezastavím, pohybu mám habaďej, ale je to pravda....dieťatko pôjde, kedy sa bude chcieť jemu a nie mamićke...netreba to siliť....viem, že tie posledné dni trvajú nekonećne dlho, ale ak sa pôrod úrychli mamičkiným pričinením, samotný pôrod bude o to dlhší a bolestivejší...takźe ja by som osobne nič neriešila.....maminy.....vydrźali sme to 9 mesiacov, tých posledných pár dní nás nezabije.....hlavu hore.....vśetkým nedočkavým maminám prajem krásne pôrody!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

redangel
26. nov 2012

Ahojte kocky🙂 nechcem samozrejme tuto temu moc odlahcovat, viem ze porod je narocnejsi ako sa moze zdat, ale vcera ma dorazila jedna informacia "ako sa da urychlit porod v LM": 700 eurami.... smutne ☹

PS: pocula som o dobrom sexe ako o vyvolavaci porodu.../stahy pri orgazme su predpokladom na stahy v maternici a plus hormony a vraj to pomoha🙂 osobne to nepoznam, ale dve kamosky mi to potvrdili🙂

tvks
14. mar 2013

@diankakandrova co je to ten hamiltov hmat?Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre