Kontroly zo SP počas PN

24. apr 2024

Ahojte, viete niekto podla akeho kluca si vybera SP koho skontroluje? Chodia od prveho dna alebo az po mesiaci? Aj cez vikend a sviatok? Aj po 18.00? Mal tu z vas niekto kontrolu zo SP? V akom case prisla? Dakujem 🙂

luliu
24. apr 2024

Chodia od prvého dňa, aj cez víkend, aj cez sviatok, aj po 18.00
S tým mesiacom srandujes?

lenkasarka
24. apr 2024

Niekoľko rokov s5 mi prišla kontrola o 20:30.
O 14:00 mi končila vychádzka a 14:05 stali pod dverami. A tiež ráno o 8:15

alenah31
24. apr 2024

kontroly sú počas kalendárnych dní - aj sviatky a víkendy, v čase od 6-22 hod., od prvého dňa PN, generuje to systém na pobočkách + naviac tých, ktorí boli nahlásení pre porušenie liečebného režimu inou osobou.

autor
24. apr 2024

@luliu preco niekomu nepridu za rok ani raz? A niekomu viac krat? Zavisi to od vysky davky PN?

luliu
24. apr 2024

Nezávisí, výber je náhodný, môžu prísť aj dva dni po sebe....

suzitok
24. apr 2024

Bola som na PN tri mesiace a neprisiel nikto. Minulý mesiac som mala silnú migrénu a musela som ostat doma a prisiel o 12,00. Aj som sa ho pýtala, podla coho chodia a vraj mna vygeneroval system nahodne. Plus chodia k nahlasenym, alebo ak da niekto tip.

muchotrafka298
24. apr 2024

Kamaratka prisla kontrola o 21,30 vecer.

autor
24. apr 2024

@muchotrafka298 no ja uz spim o tomto case 🙂

martinkatinka
24. apr 2024

Mne prisla, ked som bola hospitalitovana, den po operacii. A aj ked som bola tehotna.

melanta
24. apr 2024

Každý deň systém náhodne vyberie ľudí na kontrolu. Náhodne, čiže systém nerieši diagnózu, nerieši, či je PN prvý deň alebo stý. A kontroly sa realizujú 7 dní v týždni mimo hodín nočného kľudu.

danniiee8
24. apr 2024

Jeden sused bol 7 mesiacov so zlomenou nohou doma, neprišla kontrola ani raz, druhý sused SZČO pracujúci na stavbe v Nemecku bol cez zimu doma ,, s krížami" a prišla mu kontrola po týždni, okolo obeda. Ja som bola teraz 2,5 mesiaca doma s chrípkou a ešte 1 dg. a neprišli ani raz..
Inak ja som mala stále nad zvoncekom nalepené aj telefónne číslo, nech volajú, pretože som sa bála, že keď prídu zavčasu alebo neskoro a budem už spať tak nebudem hore na poschodí v spálni počuť zvonček.

ibrunova
24. apr 2024

náhodne vygenerované, 6.00-22.00, je jedno,ktorý deň PN.

suzitok
24. apr 2024

@danniiee8 haaahhaa....toto ma pobavilo, teda pripomenulo moju susedku, ona mala zlomeninu nohy a na zvonceku na bráne na ulici velky lajster : PRE KONTROLU ZO SP !!! a pod tým napísané, že ak prídu, nech zvonia a čakajú, lebo má zlámanú nohu a potrvá to 10 minút kým príde von 😀 Inak aj došli a čakali 😀

kacena2022
24. apr 2024

Ja som bola celý apríl na maródke a doktorka mi povedala že žiadna kontrola nebude chodiť.Vraj majú málo ľudí a nemá kto chodiť na kontroly.

reaan
24. apr 2024

Panuje nazor, ze ti kontrola nepride pocas tych 10dni co ti PN plati zamestnavatel, ale mozu prist od 1.dna.
Poznam pripad kedy bol chalanisko s amputovanou nohou este v nemocnici a prisli 🤷‍♀️

lienka.7
24. apr 2024

@reaan presne tak, aj nám sa stalo, že prišli (mimochodom v nedelu večer po 20.00) a vravím, vsak mama je este stale po operácii v nemocnici, nie je doma 🤦‍♀️

buberova
24. apr 2024

Pekne seď doma a nemusíš riešiť kedy chodia alebo nechodia kontroly

autor
24. apr 2024

@buberova nie som na PN.

majka99999
24. apr 2024

Kolegyni tiez prisli v nedelu o siesyej vecer. 😀 Mne prisli cca 2x v normalnom case, vzdy je aj cislo na PN, keby daco,

autor
24. apr 2024

Ja nie som na PN, len ma to velmi zaujima. Na PN je moj blizky priatel. A stale mi ten system vrta v hlave. Su ludia, co tvrdia, ze cez sviatky a v nedelu nechodia, ze im nikto nebude platit 100% priplatky. Potom, ze nechodia vecer. Ze najcastejsie chodia cez tyzden medzi 11.00 a 14.00h.

matullienka
24. apr 2024

Mojej mame prišli 2 dni po sebe, tete po operácii chrbtice tiež prišli, keby tam zrovna nemala sestru tak odídu, lebo zazvonili a už vypisovanie lístok až keď na nich kričala z okna, že nech počkajú, že či nevidia akú má diagnózu, že veď je trvá 10 minút kým sa pozviecha z postele.

buberova
24. apr 2024

Tak inak: ten kto je na PN, nech pekne sedí doma a nemusí riešiť kedy chodia alebo nechodia kontroly

letfenixa
24. apr 2024

Mama často rozpráva príhodu známeho. Žil sám. Kontrola z SP prišla a vbehla mu do bytu, on si akurát varil obed. Tak ho spucovala, že keď je chorý, má ležať a nie variť. Tak on pohotovo zamkol dvere a nepustil ju, kym mu nenavarila a neupratala. Odvtedy už pri kontrole nikdy do bytu nevosla.

heni79
24. apr 2024

@letfenixa Nádherná príhoda. 😂 Síce asi bude trošku zveličená, ale pointa je super. 👍

mk1111111111
24. apr 2024

Neboj, SP radsej zaplati priplatky zamestnancov, lebo tak usetri na nevyplatenych PN.

rozculena
24. apr 2024

za celý život som nemala kontrolu.....a posledná PN bola rok....ale ja som von nechodla ani cez vychádzky.....

babulkomale
25. apr 2024

Nikdy v zivote som nemala, neviem preco, asi pozeraju povolanie 😃
Chodia vacsinou na podnet zamestnavatela alebo posudkoveho lekara.

babulkomale
25. apr 2024

@buberova nemozes sediet doma, musis chodit po lekaroch, veľakrát aj do ineho kraja a musis sa denne dopravit na infuzie alebo rehabilitacie. Neexistuje len chripka s horuckami ako dovod PN.

buberova
25. apr 2024

@babulkomale znova to nie je dôvod na riešenie toho kedy chodia kontroly. Ak idem na infúziu a do iného kraja, mám potvrdenie od lekára, ktoré dám kontrole. A nemusím sa stresovať či chodia aj v nedeľu o 20:00

babulkomale
25. apr 2024

@buberova opytat sa moze. Neznamena to hned ze niekam bude chodit.