Kontrola počas PN

petuska7792
27. máj 2021

Chodia na kontroly aj prvý deň PNky? Nemate skusenosť?

lenka7477
27. máj 2021

kedykoľvek ......... kedy chcú , ráno, na obed večer

petamich
27. máj 2021

dokonca v sobotu 🙂

lenka7477
27. máj 2021

@petamich áno zabudla som dopísať víkend , sviatok - mne prišli v Nedeľu hneď po obede - teraz idú jak draci

mamamasama
27. máj 2021

chodia... v tehotenstve som mala 3 krat 😳😳😳

petuska7792
autor
27. máj 2021

@petamich
@mamamasama
@lenka7477
Mali ste kontrolu v prvy den PNky?
Ze chodia soboty nedele to viem. Ja sa pytam konkretne na prvý deň.

mamamasama
27. máj 2021

@petuska7792 myslim, ze v ten den ako zašlete papiere este nepridu... to chvilku trva, kym vas zaeviduju...,ale zas ruku do ohna by som nedala...

maris5
27. máj 2021

Prvych 10 dni ide od zamestnavatela, ale aj ten moze poslat niekoho na kontrolu.
Ja som ostala pocas tehotenstva na PNke a povadila som sa so sefkou, lebo sa jej nepacilo, ze som ostala zo dna na den na PNke a strasne sa chcela rozpravat, aby som prisla do prace na konkretnu hodinu. Som jen povedala, ze nemam doporucene vychadzky a mam nariadene lezat. Od nej by som ocakavala, ze v tom case by mi poslala niekoho na kontrolu.

lenka7477
27. máj 2021

@petuska7792 ak je podozrenie - môžu aj hneď

pietra
27. máj 2021

@petuska7792 prvy den by kontrola prisla skor od zamestnavatela

dskjhfdlkdjhl
27. máj 2021

Ved ak je clovek na PN-ke pravom, tak by ho kontrola nemala vzrusovat, ci?

petuska7792
autor
27. máj 2021

@lenka7477 tak ja potrebujem si odskocit po syna do MŠ a nasledne s nim skocit do lekárne a od zajtra mam prvy den PNky a manzel bohuzial nemôže je mimo mesta 🙄 som normálne chorá mám antibiotiká ziadne speci diagnózy ....
@pietra
@maris5
@mamamasama

petuska7792
autor
27. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl tak ako som napisala vyššie o 1 komentar ..

klip0
27. máj 2021

Chodia kontroly ale kedze prvy den len oznamujes zamestnavatelovi ze si PN tak ti asi nema aka kontrola prist ked poriadne vlastne ani nevedia ze si pn

pietra
27. máj 2021

@petuska7792 tak to uz posud sama, ci ma zamestnavatel dovod ta prist skontrolovat. Lekaren nemoze vybavit muz? A syna si nechaj doma a mas po probleme.

klip0
27. máj 2021

Jaj to je zajtra? A od dnes si pn?
Ved syna nedavaj do skolky. Do lekarne chod ak mas vychadzky, ak nie nech ide niekto iny, lebo neviem ci by ti to preslo pri kontrole, asi by povedali ze si si mala lieky vybrat v ten den rovno

petuska7792
autor
27. máj 2021

@klip0 ja som bola dnes v práci a az poobede u lekára lebo som chorá so zápalom tak ma nechala doma od zajtra na dnes mi uz nemohla dat PN lebo som bola v práci..a asi ho nedám jedine riesenie.. a plus ráno ešte musím aj tak ísť na výter k lekárke lebo poobede uz nerobili...

alexk12
27. máj 2021

@petuska7792 málokedy väčšinu sk zamestnávatel pošle na teba na mňa poslal lebo som dala výpoveď...

petamich
27. máj 2021

@petuska7792 jemine prepac, som necitala s porozumenim - prvy den ani este nevedia podla mna, ze si PN a do 10 dni jedine ak by zamestnavatel poslal (ak to nie je pandemicka, tam tusim od prveho dna SocPoist), cize podla mna malo pravdepodobne

miirka123
27. máj 2021

@petuska7792 ak ideš k lekárke tak si vypytaj potvrdenie keby náhodou tá prišiel okontrolovat zamestnávateľ. A máš potvrdenie na daný deň že si bola u lekára keď tak. Ale prvých 10 dni zo socialky kontroly nechodia jedine že by bol nejaký zamestnávateľ aktívny ale to som ešte nepočula.

cacianka
27. máj 2021

Nerob paniku. Ved rano ides na vyter, papier este ani nie je doručeny, kludne zbehni a urgent vybav.napr dnes ti poobede objednali lieky až ráno /doobeda budú. Ved vladzes a potom sa liečiš

klip0
27. máj 2021

Tak ked ides k lekarke tak vtedy aj do lekarne a to bude urcite okej 🙂
A maleho nechat doma s tebou a bez problému vsetko

kkovacovak
27. máj 2021

@petuska7792 veď ak ideš zajtra k lekárke tak ti dá razítko do papiera. Si chránená niekoľko hodín veď nikto nevie kedy si tam bola či ráno alebo poobede. A hlavne je to prvý deň. To ešte ani nechyrujú o tom že si na pn. A zamestnávateľa máš nejakého zlého? Že by poslal kontrolu? Lebo ja napr viem že mne by nikto neprišiel. Každopádne ja keď mám na pnke razítko od doktorky že som bola na kontrole tak si chodím kade tade lebo mám razítko.

janinah
27. máj 2021

@petuska7792 budeš mať bloček z lekárne keby niečo

@kkovacovak u lekára bude pacient nahodený na presný čas v pc,ak by na to prišlo,tak sa dá ľahko zistiť,kedy tam bola

kkovacovak
27. máj 2021

@janinah tak ono je to o dohode s lekárom a podla toho čo si kto môže dovoliť. Ja viem že keby niečo tak by mi dr pomohla a obhájila by som že som tam bola. Mama má známeho lekára a ten jej vychádzky ani nedáva a vždy jej povie že si môže chodiť kam chce a kedy chce a keby prišla kontola tak mu má volať. Samozrejme v maminom prípade sa jedná o chrbát a v mojom o tehotenstvo takže žiadna chrípka, angína ani nič podobné. Tam by som bola ticho a sedela doma na zadku.

maris5
28. máj 2021

@petuska7792 to je starostlivost o dieta, to na rychlo mozes vybehnut. To sa akceptuje aj v SP. Pokial nemas nikoho, kto by dieta vybral, mozes vybehnut.

janinah
28. máj 2021

@kkovacovak dr. dosť riskuje ak takto ide "pomáhať" pacientovi,ten pacient môže v čase kedy akože bol u lekára byť niekde inde a spôsobiť dopr. nehodu či vykrádať banku......a to sa vážne aj stalo a dr. mal vážny problém