Mali ste kontrolu počas PN?

alica42
16. sep 2021

Ahoj uz ste sa stretli s kontrolou pocas pnky? Marodim necely mesiac, a uz som mala kontrolu, pritom gynekolog ma ubezpecoval, ze tehotnym nechodi kontrola. Myslite ze i vecer po 17 ich mozem cakat? Aj vikendy chodia? Dakujem pekne za rady

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci_ba
16. sep 2021

@alica42 ja som 7 týždnov na PN,zatiaľ nič. Ale to je vecou nahody ako vidím.

e1i
16. sep 2021

@alica42 kontrola moze prist kedykoľvek, tiez som mala zo 3x vcelku po sebe nie dlho

alica42
autor
16. sep 2021

@e1i ako myslis po sebe nie dlho?

sissy27
16. sep 2021

@alica42 prečo by tehotným kontrola nechodila, zvlášť ak sú vypísané na niekoľko mesiacov? Chodia normálne aj tehotným, resp. môže a nemusí prísť. A chodia kedykoľvek medzi 6:00-22:00.
Ak je seriózny dôvod na pn, tak treba dodržiavať liečebný režim. Ak dôvod na pn nie je a chceš mať voľnosť, tak potom nemala byť pnka ale iné riešenie...

alica42
autor
16. sep 2021

@viestta a vecer si mala o kolkej? Ja som mala v utorok hned ranoo, a teraz maam vycitku ci ist i von 😊, mala si i vychadzky?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alica42
autor
16. sep 2021

@viestta ja tiez dodrziam no poslednu vychadzku mam od 15 do 17, no mam este jedno male sieta doma a tazko mi je nejst pp 17 este von. Ostatok dna v pohode leen po tej 17 by som este hodinku prijala 😊

alica42
autor
16. sep 2021

@viestta a z uradu si mala kontrolu alebo nejaky kontrolori co sa len na kontroly specializuju chodia?

e1i
16. sep 2021

@alica42 aj rano 10 min pred vychazkami aj asi 10 min po. Aj behom týždňa 2x

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alica42
autor
16. sep 2021

@e1i mne tiez tak 10-15 min po vychadzke

sasa1310
16. sep 2021

@alica42 samozrejme, že chodia aj tehotným. A hocikedy

alica42
autor
16. sep 2021

@sasa1310 a keby ma nenajdu doma ake su postihy?

alica42
autor
16. sep 2021

@sasa1310 vacsinu co mam z okolia tak nikto nemal

sasa1310
16. sep 2021

@alica42 nevyplatia PN a je to hrubé porušenie pracovnej morálky. Môžu ťa aj vyhodiť z práce.

alica42
autor
16. sep 2021

@viestta a este sa spytam v tom tlacive na pn su dve adresy trvaly pobyt a prechodny pobyt davali ste si len jednu adresu alebo to mozu byt dve rozne?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
16. sep 2021

@alica42 sú pracovníci zo SP ktorí chodia len po kontrolách.....systém náhodne vygeneruje zoznam na daný deŃ a oblasť zo všetkých čo sú práve na PN...takže vôbec s aneberie do úvahy diagnóza ani od akého lekára je vystavená PN, rovnkao ten čo kontroluje nevidí ani tvoju PN, dostane len zoznam s adresami ktoré osoby treba v danom regione skonrolovať, nevidí ani či máš vychádzky, takže kludne ti môže prísť kontrola aj počas tvojej vychádzky🙂samozrejme následne ak nie si doma je brané že si mala práve vychádzky....

mogaa
16. sep 2021

a kontroly chodia od 6:00-22:00, olegyńa mala raz kontrolu v sobotu večer o 21-tej hodine

alica42
autor
16. sep 2021

@mogaa mna bola skontrolovat jedna co sedi normalne v kancelarii, takze aj v sobotu nedelu musim dodrziavat 😇

yanni
16. sep 2021

A ja citam, ze plnka😱😂 Sorry.

panelacikova
16. sep 2021

@viestta ty si taká vo všeobecnosti podozrivá osoba 😀 😀

panelacikova
16. sep 2021

@alica42 tak ja som maródovala rok a paradoxne mi za celý ten čas nikto nebol na kontrole. ale mala som aj vychádzky a dosť bohaté, tak asi usúdili, že sa mám kedy vyvenčiť 🙂 závisí zrejme aj od diagnózy a či máš teda ležať doma (rizikové tehotenstvo alebo zápal pľúc) alebo má nejaké povedzme psychické potiaže či natiahnutý sval v ruke apod... proste ak je diagnóza, kde je povedané, že máš odpočívať a ležať, tak zrejme tam po nich idú... kedysi dávno som bola tiež dlhšie PN, po mesiaci mi prišiel chlapík 2x a to týždeň po sebe.... ale bola som PN s diagnózou, ktorá potrebovala pokoj a odpočinok.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alica42
autor
16. sep 2021

@panelacikova mam rizikove tehotenstvo no zas prelezat cele dni doma nemusim este ked mam doma dalsieho nezbednika, ktory sa taha von, no uz len dako vydrzat, prvykrat marodim aj to mi vychadza na cca 3-4 mesiace necakala som , ze budem takto kontrolovana, kedze vacsina z okolia mi povedala kontroly nechodia 😇

alica42
autor
16. sep 2021

@viestta ja sombbola natom podobne no konecne som sa dostala do lepsej fazy 6 mesiac ustupilo to, som myslela, ze mi svitne na lepsie casy, miesto toho sa teraz bojim i nos vystrcit von....tehotnym prospievaju prechadzky a nie sediet doma na riti

luliu
16. sep 2021

@alica42 môžu prísť kedykoľvek a aj kedykoľvek chodia

evaachesa
16. sep 2021

@alica42 nedalo by sa to posunúť na 16-18? Či tam ide o to že ti 2hodiny nestačia?
Inak ja som mala kontrolu hneď na druhý deň potom ako má vypísala dr 🤔 Ja som ale časy dodržiavala na minútu presne. Ak som aj potrebovala niečo z obchodu a už mi to nevychádzalo, radšej som ostala doma.

sonetta
16. sep 2021

Nie je pravda, že tehotným nechodia. Našich známa pracovala na vyššej pozícii v SP. Boli sme zhodou okolností pozerať u nej byť na predaj, vtedy som bola tehotná a na PN a som s a ponáhľala, lebo mi mala končiť vychádzka a ona sama mi povedala, ze to nie je pravda, že nechodia tehotným. Ze oni ráno dostanú papier s menami kam majú ísť a neriešia, či je žena tehotná.