Po missed abortion

valentinaaa5985
1. máj 2024

Ahojte.... pred tyzdnom som bola na kontrole u gynekologa (24.4.2024) a pri ultrazvuku zistil že nebije srdiečko.... hneď ma poslal do nemocnice v nz... tam ma znova vyšetrili ale ani tam nebol tlkot srdiečka..... vo štvrok mi robili zákrok a v piatok ma prepustili domov.... teraz hľadám články, zisťujem ... veľmi túžim po bábätku..... kedy ste po kyrete otehotneli.... mali ste nejaké problémy.... mám 33 rokov.... otejotnela som na prvé snaženie.... začaka dom užívat kyselinu lidtovú a pijem alchemilkový čaj

barbora0308
1. máj 2024

@valentinaaa5985 Hlavne si dajte pauzu minimalne 4 mesiace, aby sa maternica zregenerovala. (Aspon taketo bolo odporucanie v nemocnici po mojom potrate v 16tt) Nasledne sa mozete znova pokusit o babatko. Ja osobne som si dala pauzu az rok, potrebovala som sa dat dokopy nie len fyzicky, ale aj psychicky.
No a u nas to aj na 2x vyslo na prvu supu 🙂.
Hlavne si daj cas, nikam sa nezen. Drzim palce a prajem rychlu regeneraciu po vsetkych strankach!

danielinda
1. máj 2024

V prvom rade ma mrzi tvoja strata.
Je dolezite aby si vedela, ze to nie je ojedinele a vela zien si tym prechadza, statistiky su priserne a je to u nas tabu tema, cize vobec sa o tom nehovori.
Prvy krat som mala MA 3/2023, po troch mesiacoch som otehotnela, opat MA v 8/2023. A teda po troch mesiacoch som opat otehotnela. Teda 3 tehotenstva za rok...ale teraz som uz v 28tt a verim, ze o 3 mesiace uz budem pestovat svoje babatko.
Drzim ti palce 🍀

ruzenka0504
7. máj 2024

Ahoj je mi ľúto čím si práve prechádzaš. Ja som tak bola tiež na čistení - tiež MA. Musela som čakať na menštruáciu. Mne prišla po 7 týždňoch. Potom sme si dali ešte ďalšie dva menzesy pauzu a začali sa snažiť. Následne sa nám podarilo na druhý krát. Čiže vlastne na 5 mesiac odvtedy ale znova to nevyšlo. Tak momentálne čakáme na vyšetrenia. Na vašom mieste by som sa začala snažiť po treťom cykle. Aj to tak odporúčajú.

andrea2323
7. máj 2024

Mrzí ma čím si si musela prejsť.. môj gynekológ mi po kyrete povedal, že po jednej menštruáciu sa môžeme snažiť, samozrejme tvoj môže mať iné odporúčania a postupy. Tento môj za sebou viac ako 9000 porôdov a povedal, že proste sa to deje, nehovoril po prvom MA, žeby som mala ísť na nejaké vyšetrenia.. on to vral normálne, lebo 1/3 tehotenstiev takto skončí, že sa nemusíme bát a v kľude skušať znova. My sme to brali samozrejme citlivo, bohužiaľ, je to príroda, niekedy to nevyjde.. teraz som v ôsmom mesiaci ☺️🙏🏼

valentinaaa5985
autor
7. máj 2024

@andrea2323 gratulujem... Dávaš mi nádej..... Ja ešte čakám na menzes a potom mám ísť na kontrolu.... Momentálne som na PN... Robím v Maďarsku vo fabrike.... Čiže namáhava fyzická práca..... Najprv sa chcem dať dokopy a predísť zvedavým otázkam kolegýň ktoré by určite dali nevyžiadané rady a poukazovali ľútosť

andrea2323
7. máj 2024

@valentinaaa5985 myslím si, že tu nájdeš veľa osudov žien, ktoré mali MA a potom donosili zdravé bábätko. Náhoda, genetika, príroda.. A aj veľa je toho okolo nás, len o tom každý nehovorí a tak si myslíme, že všetko šlo ľahko, pritom ja keď som to povedala rodine, kamoškám, tak veľmi veľa ľudí sa otvorilo, že aj im sa to stalo. Držím veľmi palce, dopraj si rekonvalescenciu a kľud 🙏🏼😊

valentinaaa5985
autor
7. máj 2024

@andrea2323 ano oddych.... Musim sa uzdravit.... Mam slabu imunitu teraz aj som ochorela kašeľ, bolesť hrdla .... Ďalšie antibiotika som nechcela.... V nemocnici mi dali na 5 dni.... Takže len sirup a sprej do hrdla.... Samozrejme probiotika, ovocie.... Kyselina listova a alchemilkovy čaj.... Budem sa venovať sebe kupim si nové šaty, zajdem ku kadernikovi..... Po kontrole sa uvidí.... Mám nadej

linki90
7. máj 2024

@valentinaaa5985 mrzí ma tvoja strata 😔 prešla som si tým potratila som v 11 týždni, a o 2 mesiace nato som ostala tehotná na prvú šupu. A teraz mi tu behá skoro 4 ročný šinter 😆 takže treba sa pozbierať zdravotné a psychicky a keď to pôjde hlavne aby maternica bola ok tak smelo do toho. Držím päste bude to dobre ❤️

valentinaaa5985
autor
7. máj 2024

@linki90 ďakujem..... Čakám na prvý menzes... A keď je všetko v poriadku tak nas čaká snazilkovanie... Predtým to vyšlo na prvý krát.... Len som si merala ovulaciu a bum podarilo sa....

andrea2323
7. máj 2024

@valentinaaa5985 inak nám gynekológ povedal, že to je super správa, že sa podarila spermia spojiť s vajíčkom, že jednoducho to je už prvý krok k tomu, že tam teda nebude nejaký problém kompatibility medzi nami. My užialení a on že sa máme tešiť, nechápala som ho príliš vtedy. Ale bohužiaľ niektoré páry sa ani k tomu momentu oplodnenia nevedia nijak dostať. Ja verím, že to bude dobré 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre