Neviem sa zmieriť s tým, že som potratila

haileyy_
17. jún 2016

Ahojte,tak som tu znovu. Na dlhý čas som sa musela odmlčať .S priateľom sme o dieťatko prišli. Zatiaľ sa ani neplánujeme pokúšať.uvidíme čo prinesie čas.. No stále sa akosi neviem zmieriť so stratou i keď bábo bolo neplánované a viem že som ešte mladá..

pribinak
17. jún 2016

Ak si veriaca, daj za babatko odslúžiť omšu. Alebo navštív psychologa, da sa aj on-line rozpravat

drze
17. jún 2016

Nikdy som nikomu neodpisovala, ale dnes (neviem, kvôli čomu) nejak musím. z mojich 5 počatých bábätiek mám doma tri. viem, že je to pre teba momentálne ťažké, ale všetko má svoje "prečo".

haileyy_
autor
18. jún 2016

@pribinak
@drze
ďakujem moc..

vydrnik
18. jún 2016

@haileyy_ viem ako sa citis,ja som takto prisla o 4 babatka,raz mali byt dvojicky,cas vsetko zahoji a ak pride ten spravny cas babatko pride u mna to bola flha cesta ale dockala som sa

livocka21
18. jún 2016

Ja som potratila 3x... Viem ako ti je, tiez som bola na tom zle...mne pomhlo az narodenie synceka...skus ist na vysetrenia - hormonalny profil, hematologia, aby sa to uz viac nezopakovalo a treba sa pokusat, lebo babo je najlepsi liek...ja som sa nevzdala...nevzdavaj to ani ty...✊✊✊

mircalla
18. jún 2016

Tiez som potratila dva krat, dokonca po IVF. Vsetok zial vylieci narodenie babetka. Drzim palce. A suhlasim s @livocka21 - vysetrenia, mne nasli hemato problem. Treba hematologiu, genetiku, imunologiu, stitna zlaza ci nahodou...

gir
18. jún 2016

Ja som prišla o všetky po 7 x neúspešnom IVF. Teraz mám 6 mesačného syna po spontánnom otehotnení. Teším sa že ho mám a netrápim sa nad minulosťou, ktorú už nezmením.

kubkovamama
18. jún 2016

Tiež 2 MA. Teraz po dlhšej dobe čakáme 4té. Nikdy sa nevyrovnám s tým, že tie dve tu nie sú. Myslím na ne každý deň, zapalim sviečku v deň, kedy by mali narodeniny. Občas si za nimi poplačem.. všetko toto mi pomáha nebyť z toho smutná a jednoducho to brať tak, že to tak muselo byť, aj ked nechápem prečo. Žena na niečo také nezabudne do konca života, a ktorá tvrdí, že áno tak klame. Najväčšia bolesť prejde a naučíme sa s tým žiť. Všetko ide ďalej a dočkáš sa svojho drobčeka.

cmulinko
18. jún 2016

@haileyy_ ja som bola 8x tehotna.Z toho mam 4 deti pri sebe a 4 deti ma cakaju v nebicku.Som veriaca,tak pre mna je to uplne prirodzene,ze viem ze sa raz znova stretneme.Dokonca si myslim,ze v takychto chvilach na tie stretnutia veria aj neveriace osoby.Moj prvy potrat bolo moje uplne prve tehotenstvo.Babatko sme pocali cez svadobnu noc....pribeh ako z filmu,ale mojho manzela to '' rychle '' tehotenstvo troska prekvapilo.Myslim si,ze nebol pripraveny na rolu otca a zacal mat pochybnosti.Mna jeho reakcia prekvapila,netesil sa tak ako ja,zarmutil ma a ja som bola velmi sklamana.Len par dni na to som zacala krvacat...spontanny potrat.Mala som pocit,ze nam babo Pan Boh berie,lebo ho manzel nedokazal prijat ako dar a teda este si dieta nezasluzime.Ja som na tom bola psychicky dost zle a manzel to videl,ze nieco sa deje a nechce aby to takto pokracovalo.Po 3 mesiacoch navrhol snazit sa o babo a ja som 4 mesiace po potrate bola zas tehotna s mojim prvym synom.Tesili sme sa obaja a manzel o to viac,ked sa mu narodil prvy syn...cista jeho kopia 🙂 Moj druhy potrat som mala po mojom druhom synovy....nebol nejak zvlast zdrvujuci,lebo som bola dost zaneprazdnena s detmi a nerozmyslala som o tom tolko...brala som to tak...stalo sa ide sa dalej.O mesiac som uz bola tehotna s mojou dcerkou,dieta cislo 3 🙂 Po nej nam odporucali pockat 3 roky ak este planujeme dalsie deti,kvoli mojim CR.Po 3 rokoch som zatuzila po dalsom dietatku...ale zas iba ja a nenasla som tu istu tuzbu ani podporu u manzela,ale zacali sme sa snazit znova....ak to troska zvelicim,tak na moj povel 🙂 On s nizsim elanom...akoby dufal,ze z toho nic nebude tak rychlo ale bolo a ja som bola zas tehotna.On zas apaticky,neskakal meter 20 z toho.Stale omielal,ze nam 3 deti stacia.Par tyzdnov na to som zas potratila a zas sme skusali znova . Rychlo sa zadarilo a za 2 mesiace som bola zas tehotna a zas som potratila. Mnazel zas vytiahol svoje reci o 3 detoch,ze nam stacia. Po tomto mojom 4 potrate som sa skoro psychicky zrutila.Bola som smutna,nahnevana na vsetko a na kazdeho...a hlavne na manzela,ze sme veriaca rodina a predsa aky ma pristup k detom,ze ich neberie ako dar,ale riesi okolo toho veci,ktore nie su v nasom zivote podstatne.Moje dieta cislo 4 je doslova vybojovane dieta a teraz to '' nechcene dieta '' je slnko v nasom zivote,surodenci ju miluju,manzel je z nej na makko a ja som nesmierne rada,ze ju mame.Pocas nasho 10 rocneho manzelstva sme si presli v dobrom aj v zlom a ako to tu uz bolo aj vyssie spomenute...vzdy sa veci deju pre nejaku pricinu.Moje 4 potraty neboli len tak.V mnohom mi otvorili oci a otvorili oci aj mojmu manzelovi....nas vztah sa zosilnil a zjednotil.Treba este doladovat,ale na to este mame dalsych 50 rokov ale konecne moj manzel berie dieta ako dar a nie ako nieco co nam skomplikuje zivot s nepodstatnymi otazkami okolo velkosti domu, auta...atd atd. Bolest prejde,spomienky ostanu a deti,ktore casom pridu budu fungovat ako naplast na tie miesta,ktore ostali prazdnym smutnym miestom v nasich spomienkach.Drzim velmi palce nech ta v zivote cakaju uz len prijemne chvilky.

shia
18. jún 2016

@haileyy_ chápem ťa, tiež som teraz 2 týždne po potrate a musím na to myslieť, aj keď "nechcem". Jediné šťastie je, že mám doma už dcérku, ale aj tak veľmi túžim po ďalšom, máme mať pauzu a snáď raz...ale ja som aj pred dcérkou mala dve operácie, a vždy mi povedali, že ja neotehotniem, a otehotnela na prvý šup 🙂 vždy som to brala (a aj teraz beriem) tak, že to tak proste malo byť, že si tým musím asi prejsť a "zaslúžiť si to", že je to súčasť mojej cesty a asi sa to takto má stať..a hovorím si "ak má byť toto moja cesta, tak ju prejdem." Verím, že všetko je ako má byť, ja to zvládnem a na konci bude môj vytúžený cieľ 🙂 držím aj tebe palce, aby si nabrala pozitívne myslenie a brala to tak, že to tak proste malo byť,, a raz to bude všetko dobre a mysli len na to ;) veľa šťastia nidky sa nevzdávaj! ;)

shia
18. jún 2016

@haileyy_ a ešte jedna vec -to, že si potratila je síce smutné,ale na druhej strane .- aspoň vieš, že vieš a môžeš otehotnieť a dá sa vám to - koľké páry roky roky skúšajú a nikdy neotehotneli, takže ber to za dobrý znak, že to ide, a je už len otázkou času, kedy to vyjde až "do konca" ;) držím moc palce

butterfly333
18. jún 2016

@haileyy_ Tak ja som bola tehu 7x no 5detí som príšla aj vo vyššom štadiu tehu a o to posledne som prišla teraz v nedelu jeto velmi tažke no aj to sa stáva no si mlada určite ešte deti budeš mat,najlepšie je sa s niekým o tom porozprávaš ak to tak zle znášaš,Držím palce nech čím skor prebolí,aj ked bolest v srdci ostava navždy.

mircalla
18. jún 2016

@butterfly333 omg:( zelam ti vela sil. snad ti to este vyjde, velmi ti to zelam. ja som rodila prve dieta ako 38-rocna, nic nie je stratene

butterfly333
18. jún 2016

@mircalla Dakujem velmi pekne aj my by sme velmi chceli ešte jedno syn má dnes 16r dcera má 10 a prave sme prišli o dalšie bábo no zistili mi konečne že mám problem v hematologii čiže mám nejake mutacie homozygot aj heterozygot škod že som tie vysledky z hemato nemala aspon o dav týždne skor možno by sme o bábo neprišli no teraz ked vieme kde je asi problem verím že sa zadarí,ja budem mat o mesiac 37r,

mircalla
18. jún 2016

@butterfly333 ano, aj ja to mam. brala som clexane. to ti urcite pomoze, nastastie sa toto da tymi injekciami riesit

butterfly333
18. jún 2016

@mircalla mám MTHFR C677T homozygot aj ine no dufam že ked sa tehu podarí tak inj pomožu.

diablikovci
18. jún 2016

Drz sa. Ja som sa z toho dostala tak že som robila skoro stale čosi či v robote a aj na nadčasy som chodila.

beatasvecova
19. jún 2016

Viem ako ti je@haileyy_ Já som prisla o dcerku pred 6,5rokom v 41tyzdni tehotenstva :( Bola som na tom fakt velmi,velmi zle po psychickej stranke.Už som to tu jednej kočke pisala,že ziadny psycholog ani psychiater ma nedal dokopy ale moja rodina ma z toho dna dostala.Na otázku preco sa odpoved nedozvies.Budeš mama ver tomu a bude to tak.Teraz mám skoro 3rocnu dcerku a už sama pekne vie kde nám "haja" Hanička ked ideme zapálit sviečku.Držím ti palce nech máš po čom tuzis.

sila2
20. jún 2016

Aj ja som prišla o svojho synčeka v 20,týždni v 4,maja 2016. Mne zistili ze sa malí nevivyjal a nemohol rast. Mam 9,ročnú dcérku pre ňu som silná a pre môjho muža ktorý bol celí čas pri mne a trpel so mnou.
Chcem ešte bábätko ale mám aj strach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre