Zvýšené riziko Downa

akvarelka
25. júl 2020

Ahojte mamičky. Mate niektora skúsenosť s horším výsledkami krvi, kedy ste sa báli, že by Vaše dieťatko mohlo mať Downov syndróm? Som v 16.tyzdni,mam 37r. Krvné testy ukázali zvýšene riziko na Downa 😔 Teraz musíme čakať na výsledky druhých odberov. Lekárka mi síce vravela, že nemam zatiaľ podliehať panike, snažila sa ma upokojiť, že sa občas stáva, že sú horšie výsledky skrz vyšší vek matky... Ale ze druhé výsledky zatiaľ bývali u iných mamiciek už dobre. Ešte si pri tom aj pre šťastie zaklopal. A aj sono dopadlo v poriadku. Nosná kosticka, ktorá u Downiatok chyba, u nášho dieťatka sa našťastie nachádza. Len ta krv nie je v poriadku. Napriek upokojovaniu mam obrovský strach 😔 Čakat niekoľko dní na výsledky v neistote...ak by vyšli tiež zhoršené, vraj bude odporučeny odber plodovej vody 😔 Prosím, prešla ste si niečím takýmto niektora? Ze Vám prvé testy dopadli horšie? Ako dopadli druhé testy? A ak ste prekonali odber plodovej vody...pocula som o mnohých rizikách pre dieťatko 😔 Zvládli ste to v poriadku?

denden77
25. júl 2020

@akvarelka presla.. pre klud v dusi ti odporucam zaplatit si nifty/trisomy.. amnio tiez nie je taka hroza, ako ju niekto opisuje.. zvladla som uplne v pohodicke.. drzim palec 🍀 a be positive.. vsetko dobre dopadne 😉

vilma7
25. júl 2020

Aký pomer vám vyšiel?

greta2017
25. júl 2020

nie som odbornik....ale citala som ze zenam po 30 automaticky vraj kvoli 'rizikovejsiemu veku' vychadza nejake percento Downa. V tvojom pripade bud kludna, ze ta kosticka je tam a pockaj v klude na dalsie vysledky. Mas 37 r. si rizikovejsia ale neboj sa, hoci presne viem ake je to cakat na vysledky nejake x dni a trapit sa ☹ neboj sa, drzim palce <3

akvarelka
autor
25. júl 2020

@vilma7 To práveže vôbec netuším😔

akvarelka
autor
25. júl 2020

@denden77
@greta2017 Ďakujem za podporu 🌼 Viem, že musím byť silná a nejako to vydržať, ale je to riadne ťažké😔

mirabela13
25. júl 2020

@akvarelka Ahoj mňa vyšli výsledky z krvy na DS 1:90 bola som s toho na prášky doktor ma poslal na genetiku do Ba .V januári mi robili odber plodovej vody výsledok zdravé bábo. No za dva dni od odveru som dostala bolesti kontrakcie začala som sa otvárať bola som v 19tyž. Zistili mi zapal v tele nasadili antibiotika , infuzky ,.Večer sa mi polešilo.No ďalší deň doobeda mi oddtiekla plodova voda na sone dr.zistil oddelovanie placenty a silné krvácanie museli mi robiť akútny cisársky 😥 dopadlo to asi takto...😥 malo to byť naše tretie bábo. Ale chceme sa najbližšej dobe pokúsiť o dropca😉 Tebe prajem aby všetko dobre dopadlo😉drží palce.

janinah
25. júl 2020

Výsledky z krvi sú len orientačné,ani ti nebudem písať aké číslo vyšlo mne ako 42ročnej....hlavne sa ukludni,smerodatné výsledky vyjdú jedine pri amniocenteze,ale aj tá má svoje rizika..treba si položiť otázku,či mi to vyšetrenie stojí za to a čo v prípade ,ak sa Down potvrdí...ja som si odpovedala,že štatistické 1% spont. potratu po výkone nie je veľa,ale ak by sa to týkalo práve môjho dieťaťa,tak by som si to vždy vyčítala....a že donosím akékolvek dieťa,lebo je moje a Boh vie prečo i ho posiela....dnes mám zdravého inteligentného 15r. syna a každý den ďakujem,že ho mám,dospelé dcéry preč z domu a on je naše slniečko....

akvarelka
autor
25. júl 2020

@mirabela13 Ďakujem za podporu 🌼 A to s Vaším miminkom ma moc mrzí😥 Držím aj ja palčeky, nech sa ďalšie zadarí ✊😘

tata1401
25. júl 2020

aj ja som mala zvýšené riziko 1:100 na DS a tiež mi odporučila genetička odber plodovej vody,ja som sa bála komplikácií a tak som si zaplatila genetické sono v KE a tam ma neskutočne ukľudnili, vraj malá nemá ani jeden znak na DS a odber netreba riskovať...dcérka má skoro 4roky a je zdravá❤

83lenka83
25. júl 2020

@akvarelka aj ja som mala zle výsledky koli veku, bola som na sone a dr vravel, že nič nenasvedčuje tomu, že by som mala mať choré dieťa a aj tak je, mám zdravého chlapčeka. Keď som otehotnela mala som 36.

diana999
25. júl 2020

Juuuj aj ja som. Mala to riziko, ale vše dobre dopadlo, netreba vôbec myslieť na najhoršie 😊 ja mam len 20, tak neviem ci to je vyšším vekom lebo som počula 2 verzie 🤷🏽‍♀️

eriksonka1234
25. júl 2020

@akvarelka mojej kolegyni vyšlo pri oboch tehotenstvach zvýšené riziko, išla iba na morfolog. Utz k Cunderlikovi, amnio odmietla, obede ti ma krásne, zdravé. Pri prvom mala 1:5

janulienka192
25. júl 2020

Ja som mala 1:42. To mám 32 rokov. Išla som na 3d sono, všetko bolo pekne vidieť a bábo je zdravé 👍🏻

katty2012
25. júl 2020

@akvarelka zaplat si prenascan test, alebo trisomy, cca 450 eur, su spolahlive, pre pokoj na dusi to urcite stoji

zuzitko74
25. júl 2020

Mne určili pomer 1:17. Morfologické sono bolo v poriadku, tak som sa nebála. Doktorka ma dosť tlačila do amnio a pritom mi o tom zákroku nič nepovedala. Odmietla som, my máme s manželom Rh inkompatibilitu, tak som nechcela riskovať. Dcérka sa, samozrejme, narodila bez DS.

heln
25. júl 2020

Ahoj, zrejme hovoris o triple testoch. Presla tym skoro kazda. Ja vek 40 a vyslo mi 1:65. Hoci je to skor statistika, tiez som bola vyplasena. Morfo sono aj v 12 tt aj v 20 tt bolo vsetko v norme, tak som na ziadne dalsie testy nesla. Babatko mam zdrave. Netreba panikarit.

jaroe
25. júl 2020

@akvarelka tiež mi vyšli zle, 40 rokov, tie prvé hraničné, druhé horšie 1:35, ľutujem, že som ich neodmietla. Aj keď sono bolo ok, trvalo mi dlho, kým som sa ako tak ukludnila. Bábo je zdravé, len teda škoda toho zbytočného stresu okolo testov, ktoré nepotvrdzujú absolútne nič. Držím palce

martina1201
25. júl 2020

@akvarelka ahoj, v 40 rokoch mi tiež vyšlo zvýšené riziko narodenia DS, dr. odporučila odber plodovej vody, odmietla som a radšej som si v Martine zaplatila genetické sono. Výsledky dopadli dobre a dr. povedal, že na odber by ma určite neodporučil.

andrea1431991
15. aug 2020

Dobe ja mam. 29rokov čakám druhé babetko mamm dievčatko už 5 ročne momentálne som. 17tt a ties mi vyšli zle krvné testy minulý týždeň mi zase brali krv tak čakám na výsledky ale už so strachom a som aj objednaná na 3D tieto dny sú pre mňa neskutočne na amino nechcem ísť ale neviem ci mi na 3D ukáže niečo a skôr by som sa radila timto

akvarelka
autor
16. aug 2020

@andrea1431991 Mne už prišli výsledky nových krvných testov a vdakabohu sa potvrdili slová pani doktorky, že zatiaľ netreba robiť paniku, pretože prvé skriinningove testy zvyknú mat skreslený výsledok a sú nepresne 🙄 Tieto druhé krvné testy už vyšli krásne ukážkovo, bábätko je zdravé a žiaden Down sa nepotvrdil. O dva týždne nás čaká uz aj veľký UZV, tak sa už len tešíme ☺️ Držím aj Vám palčeky, nech druhé testy vyjdu v poriadku ✊✊🙏

andrea1431991
26. aug 2020

Dobrý večer už aj mne prišli nové visledky tieto sú negatívne už len čakám. Na piatok na 3D už čo sa to blíži zase ma chytá strach

akvarelka
autor
27. aug 2020

@andrea1431991 Teším sa s Vami za dobré výsledky ☺️ Nas čaká 3D v pondelok, tak si držíme palce navzájom ✊✊ Verím, že už bude dobre a na oboch stranách sa budeme už len tešiť na naše uzlicky 😘 My sme mali dnes sono na poradni a vyzerá, že je všetko v najlepšom poriadku, malicke kopalo ostošesť 😍 Tak uz len počkať na veľký UZV.

andrea1431991
27. aug 2020

presne tak budem isto drzat vam vsetky palce len aby bolo vsetko poriadku lebo ten stres strach ktory v takzchto chvilach zazivame neprajem ani svojmu neprajnikovy

akvarelka
autor
27. aug 2020

@andrea1431991 Ďakujem ☺️😘

veronika1223
7. sep 2020

Ahojte dnes som bola pri Dr a tiež mi oznámil ze prenatalne testy mi vyšli pozitívne ale mne však nevravel o DS ale o termíne že tam je problém co to znamená? Ale keď som išla od neho tak som čítala výsledky a tam mam zvýšené riziko DS bojím sa objednal ma do BB na nejakú kontrolu co myslite ja sa veľmi bojím :( a mam 23 rokov :(

akvarelka
autor
7. sep 2020

@veronika1223 Mne to vysvetlila doktorka tak, že tieto vysledky týchto prvych testov zvyknu byť často "skreslené" a netreba hneď robiť paniku. Len treba pockat na výsledky druhých testov a potom už konať, ak by vyšli opäť horšie. Aj keď i mne sa to zvladalo ťažko. Držím palčeky, nech je všetko v poriadku ✊✊🙏😉

veronika1223
8. sep 2020

@akvarelka ďakujem je to ťažké veľmi

akvarelka
autor
8. sep 2020

@veronika1223 Verím, že áno 😔 Ale verím.a dúfam, že budete obaja v poriadku ✊✊🙏 Dajte potom vedieť ☺️ Držím moc moc palčeky ✊✊

veronika1223
8. sep 2020

@akvarelka áno dám vedieť určite 16.9 idem na sono to Banskej Bystrici tak podľa toho čo tam povedia tak budeme konať ďalej ďakujem veľmi pekne ❤️😥

akvarelka
autor
8. sep 2020

@veronika1223 Drzkajte sa ✊✊✊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre