Tehotenstvo ženy, ktorá má viac ako 100 kg

nicolette8
9. mar 2016

Mali ste niektorá viac ako 100kg pred otehotnenim? Koľko ste pribrali počas tehotenstva a jak ste to celé zvládali? Mali ste nejaké extra zdravotné problémy kvôli váhe? Ďakujem

salome51
9. mar 2016

@nicolette8 moja sesternica mala 98 kg v 9 tt. Pribrala 23 kg. Už v 20 tt sa sotva vládala pohnúť. Mala naliate nohy a vysoký tlak. Chodila som jej povysávať a umyť dlážky. Aj po pôrode som jej dlho pomáhala. Celé tehu aj potom starostlivosť o malého bolo náročné. Ale zmenila sa na nepoznanie. Jej syn má 6 rokov a namiesto 98 kg dnes váži 65 kg. Držím ti palce

misel0806
9. mar 2016

@nicolevahou pred tehu som mala okolo 85kg pri vyske 180cm pribrala som zacele tehu 25 kg isla som rodit v vahou 110kg. Nemala som ziadne problemy ani s tlakom ani nohy mi nezapichali nic. Jedla som vsetko ovocie zeleninu sladke strasne mi chutili ryby v konzerve. A najviac mi chutila tycinka margot to som musela mat stale. Narodil sa mi zdravy chlapcek s vahou 4kg rovnych a 52 cm. Mala som sekciu s toho dovodu ze sa mi nezosuval mali do porodnych ciest ale inac v pohode. Po porode nie hned trosku neskor som zhodila 30 kg za cely rok takze som sa dostala opet do formy😊😊😊

karmela
9. mar 2016

Ahojky
@nicolette8 tolko važíš?možno nebudeš mať žiadny problem čo ti fakt prajem aby bolo tehu ok..Ja ked som otehotnela mala som 63kg No ked som šla rodiť v 38tt mala som 104kg.. v 11Tt sa moje telo začalo nalievať vodou,mala som mierne opuchy prstov aj tvare..V druhom trimestri vysoky tlak a zistena Preklampsia..Davajte na seba pozor aj ked sa to nedá ovplivniť..Neboj všetko sa dá zvladnuť ja mam už skoro 7r zdravu dcerku ktora je za troch chlapcov 😀 držím palce a užívaj si tehulkovanie pekne až do porodu

polacka
9. mar 2016

Ahoj, ja som prvy krat oteho ked som mala sice len 70 kil, ale rodit som isla 116kil-preeklampsia, vysoky krvny tlak inak nic. V druhom teho som oteho 80kil a rodila som 125 kil-ziadne zdravotne problemy, no rodila som sekciou tyzden po termine porodu. A treti krat som oteho 95 kil, teraz som v 29tt a mam zhruba 115 kil-hranicne hodnoty na cukrovku inak nic vazne. Ale musim povedat ze toto je asi najtahsie, neviem preco, ale citim sa najhorsie z ovsetkych troch, noa samozrejme vdaka mojmu objemu mam problemy sa hybat, dychat, celkovo nieco robit lebo sa hned zadycham. ale tak dufam ze vsetkod obre dopadne a po porode sa dame vsetky dokopy nie?

cruz741
9. mar 2016

Ja som do vsetkych troch tehotenstiev vstupovala s vahou nieco cez 100 kg..pri prvom to bolo take zvlastne..prvych 6 mesiacov som schudla 5kg..potom do konca tehotenstva som ich opäť nabrala..cize som sla rodit s pociatocnou hmotnostou☺...Pri ostatnych dvoch tehotenstvach som pribrala max 6 kg..aj gynekolog ma upozornoval ze to nema byt viac...Naštastie som nemala žiadne problemy..az na nizky tlak a v tretom mi vysla krcova zila..Rodila dom vsetky tri prirodzene...takze v pohode.☺drzim palce

slniecko35
9. mar 2016

@nicolette8 ahoj, ja som otehotnela ked som mala 90,5kg pri vyske 171cm, vzdy som bola silnejsej postavy. Zajtra zacinam 34tt a pribrala som zatial necele 2kg, do 18tt som len chudla a na nulu som sa dostala okolo 28tt. Nemam vobec ziadne problemy - ziadna cukrovka, tlak a krvny obraz v norme, ani chrbat ma neboli - len ked dlhsie chodim, neni som opuchnuta a dokonca ma aj lekarka pochvalila, ze ako si pekne drzim vahu. A teraz to najlepsie - jem uplne normalne, teraz v poslednom trimestri asi trochu viac ale ta vaha nejako nestupa. Predtym som vzdy pribrala uz len ked som sa na kolac pozrela, ale odkedy som tehu tak sa mi ten metabolizmus poriadne zmenil. Mohlo by to tak aj ostat... A babo je v pohode, pred tromi tyzdnami vazilo 1600g a 42cm - vtedy som ja mala len +1,4kg!!

cathy26
9. mar 2016

@nicolette8 ahoj, ja som pri druhom tehu začínala na váhe 95kg, rodila som s vahou 101kg, pocas tehu žiadne výrazné ťažkosti,len v poslednom trimestri som mala opuchy nôh a aj prstov na rukách, tlak v pohode, moč tiež bez nálezu tak sme to uzavreli ze je to z tepla..však pri horúčavách čo boli v lete sa ani nečudujem(rodila som v auguste). Ale ako už baby pisali, každá z nás je iná, jedna ťažkosti má a druhá nie...tak držím palce nech je tehu pohodové a bez ťažkostí

babydesire
9. mar 2016

@nicolette8 A kolko vazis?
Ja som mala 85kil na zaciatku tehu,,dnes som 38+0tt a vaha sa mi uz vyse mesiaca drzi na 105kg pricom som nijak nezmenila stravu..ziadna cukrovka,opuchy,nizky/vysoky tlak,ziadne zvracanie...babatko zodpoveda tyzdnu 🙂 uvidime aky bude porod...vela stastia

johanka_de_arko
9. mar 2016

ahoj. ja som mala 101 pred prvým tehotenstvom. 110 na konci. domov som išla z pôrodnice s pôvodnou váhou. počas šestonedelia som schudla ešte 5 kg. potom som znova otehotnela, opäť som pribrala počas tehotenstva len nejakých 9 kg a opäť to isté - domov z pôrodnice s pôvodnou váhou a potom ešte 5 kg dole. po treťom tehotenstve to isté. mimo tehotenstva sa len kuknem na jedlo a mám o 20dkg viac ale počas tehotenstva som jedla absolútne bez problémov. cítila som sa výborne a nepriberala som. pri všetkých troch som mala preeklampsiu a všetky boli na cisársky. inak žiadne extra problémy. keďže to ale boli 3 tehotenstvá behom 3 rokov, odniesla si to moja chrbtica, ktorá má oslabené svalstvo. to ale nemusí súvisieť s váhou, aj "dážďovky" môžu mať oslabenú chrbticu. zišlo by sa mi teraz ešte schudnúť, ale keďže som už opäť "vo svojej koži" tak je to opäť ťažké.

petraarifin
10. mar 2016

Ahoj, ja som teda estelen na zaciatku tehotenstva, 13tt, mam 100kg plus, zatial som schudla 2kg, nemam ziadne problemy, dokonca ani zle mi nebyva, nezvracala som ani raz. Pred tehu som bola velmi aktivna, hravam a trenujem basketbal, pocula som, ze ak si aktivna a sportujes pred tehu aj ked mas nadvahu/obezitu tak mas lahsie tehotenstvo ale tak myslim, ze to nemusi byt pravda pre kazdu. Drzim palce. Rada by som vedela, ako to ty zvladas kedze ako vidim si v 20tt, kolko si zatial pribrala atd. Dakujem za odpoved 🙂

nicolette8
autor
10. mar 2016

Ďakujem za odpovede 😊 aj keď väčšina z vás mala cez 100kg až keď išla rodiť. Ja som otehotnela, keď som mala cca 109 kg, sem som sa dopracovala vďaka nedostatku pohybu, zlom stravovaní ( v strese a 1x za deň), vyše mesiaca doma na gauči kvôli operácii, nesprávna funkcia štítnej žľazy a posledných pár kíl pridali hormóny na podporu tehotenstva... Samozrejme, nečakala som,že hneď po nich otehotniem ( pred užívaním sme sa snažili rok) a chcela som tomu dopomôcť aj tým, že schudnem... Hold, som to nestihla 😄 teraz som 20.tt a mam 112 kg,ale do 4. mesiaca som mala dosť silné nevoľnosti... Cítim sa úplne v pohode, samozrejme keď mám vyslapat na 4. poschodie,tak fucim jak slon, ale nemám žiadne zdravotné problémy ani s tlakom,ani nič.... No už mi začína robiť trochu problém ostrihať si nechty na nohách 😀 čo je horšie, že v práci sedím 9 hodín v kuse na riti a potom sa ledva postavím. Domov prídem ko. A na pohyb nemám už silu ani čas a to ma štve 😡 každopádne mám pred sebou 3. trimester, keď sa bojím, že strašne priberiem a potom už to neufucim 😰

johanka_de_arko
10. mar 2016

V tretom trimestei sa pribera najviac.ja som za 1.a2.trimester pribrala 1kg a za zvysok 8kg. Pri vsetkych troch tehotenstvach.ale nemusis mat z toho obavy.uistujem ta,ze zeny ktore zo 60kg priberu pocas tehotenstva na 90,to maju tazsie.moja svagrina mala okolo 150kg(uplne vazne),ked rodila a vsetko bolo v pohode.ona pribrala pocas tehu asi 10kg.nemyslim si ze vela priberies.budes ok.a potom schudnes.neboj sa.

nicolette8
autor
11. aug 2016

Ak by vás zaujímalo, jak to so mnou dopadlo 😊 asi mesiac potom som po poradni skončila v nemocnici, krcok sa mi rozpadol, museli má operovať a zasit, serklaz, aby som vôbec malého donosila... Prísny kludovy režim, žiadna námaha, ležať čo najviac.... Pekne sme to všetko zvládli, prckovi sa v bruchu lubi, už sme 8 dní po termíne a nechce sa mu von 😀 váha cca 123-125kg, jak slon 🐘... Mam tehotensku cukrovku, ale úplne slabucku, bez inzulínu, len cukor merať a diétu, ktorú som vôbec nedodrziavala, lebo cukor som mala ok, nech som zjedla čokoľvek 😁 tlak v pohode, bez problémov... S pohybom tiež nemám nejaký extra problém, zvladam všetko v pohode, aj upratať, aj navariť, aj schody vyslapat, aj šoférovať... A to som skoro do deviateho mesiaca ležala 😊 nechty na nohách som si zvládla celé tehotenstvo ostrihať sama, ale posledné 3 holenia má musel muž oholit 😁 držte palce,nech už ten náš drobec príde 😉

cruz741
11. aug 2016

@nicolette8 Držím všetky palčeky,aby bolo všetko o.k..Hlavne zdravie☺..kilá nerieš,buď odídu,alebo ostanú,ja som už videla aj pekné slony☺

monita555
11. aug 2016

@nicolette8 ahoj tak to si augustovka?:D...som si ťa nevšimla.No ja mám momentálne 107kg , začínala som na 85kg,s výškou 178cm a mám 10dní do TP. Nikto mi neverí, že mám toľko, asi to robí výška. Ja osobne sa neviem dočkať kedy kilá pôjdu dolu, necítim sa dobre, i keď problémy nemám žiadne. Moja váha je okolo 75kg, nikdy som nemala menej , lebo to už mi nadávali že som moc chudá, a nesvedčí mi to:D...fakt nejde o váhu, ale ako vyzeráš a cítiš sa. Držím palce veľmi....

nicolette8
autor
11. aug 2016

Tiež sa neviem dočkať, kedy to dám dole 😁 ja mam 171cm a pri váhe 85kg mám veľkosť oblečenia 38-40, tam sa chcem aj naspäť dopracovať... Našťastie som tiež ten typ, že nevyzeram nato, koľko mám. Teraz mi tipuju tak do 100, tak ich nepresviedcam, že to tak není 😄 aj ja ti držím palce, hlavne nech sme zdraví 😉

medovka14
11. aug 2016

@nicolette8 ahooj, ja som začínala na 100 presne, bolo to neplánovane ale tešili sme sa 🙂 už pred otehotnenim som dala dole 25kg 🙂 momentálne som 3 dní po termíne, mam plus 9kg, posledné tri týždne som nič nepribrala. Našťastie vôbec nemám chuť na sladké, žiadne problémy ani cukrovku. Ešte minulý týždeň som sa bola kúpať na jazerách no od piatka mi už nie je dobre, zle sa mi chodí, boli ma celý spodok, no potvore sa nechce ísť von 🙂
Snažila som sa zdravo jest, aby mimi nebolo moc veľké, ale aj tak bude mať okolo 4kg. Dr vravel, že jedna môže pribrať 25kil a mat 3kg babo a druha 5kg a mat 5kg dieťa...
Držím palce nech všetko dobre dopadne, kila nerieš, treba si užívať babo a kg pôjdu samé dole (aspoň za seba dúfam 🙂 🙂 🙂

monita555
11. aug 2016

@nicolette8 no tiež na otázku koľko vážim vždy poviem že dosť, načo hovoriť také obludné číslo:D

medovka14
11. aug 2016

@nicolette8 inak mne sestrička v utorok na poradni vraví zo žartu, keď som diktovala 109kg,ze nie cele číslo mam vravieť ale iba jedna, nula, deväť 🙂 ze to lepšie znie

slavka234
11. aug 2016

Ahojte,ja keď som otehotnela vazila som cca85 kíl a do 6 mesiaca som zvracala a schudla som na 80 kíl a keď som šla rodiť mala som 106kil aké ku koncu som mala nohy ťažké ako balvany malá sa narodila ako 3440g a kilá išli dojčením pekne dolu má 15 mesiacov a ja mám znova 85kg a dúfam že sa dostanem aspoň na tých 80. 😃 Na kilá sa každá vykašlite.ako mi známa povedala : si zdravá máš zdravé dieťa a na kilá sa vykašli 😃 pekný deň😉

29simi
8. okt 2016

Zdravím baby som v 9 tyzdni mám 95 kg teda mala som bola som hospitalizovaní krs astm u tam má vážili mala som 93 na druhý deň som bola na poradni kde mi dali knižku tam som mala 97 😡 som sa začala hádať so sestričkou ze im zle váži váha že včera som mala o 4 kila menej😃😃veľmi sa bojím že nabudúce budem mať 100 pri prvej dcerke som skončila z 97 na 115 to už nechcem bola som opuchnuté ak balón fakt neviem čo už jesť a to zazeranie v nemocnici od sestriciek je fakt nepríjemné

daakotaa
8. okt 2016

@29simi ja som sla rodit so 110 kilami a nik na mna nezazeral. Brali ma normalne.

29simi
8. okt 2016

@daakotaa no záleží od ľudí mne tam hneď počítali BMI s komentoval preboha

janka2463
12. dec 2016

Ahojte baby mám 105 kg,je to veľa ja viem ale už som dala 18 kíl chvalabohu a chceli by sme mimi ,myslíte že je to riziko ešte radšej schudnúť aspoň 10 kileciek ?ci je všetko v hlave. Radsej pozitívne myslieť ?dikicko za odpisko 😉😉

petraarifin
13. dec 2016

@janka2463 ahoj...ja som porodila v septembri, mala som tak ako ty na zaciatku tehotenstva. Probrala som okolo 7 kil a domov som isla s povodnou vahou. Nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy, ani pred tehu ani cez, maly sa narodil ako 3.6kg. Ono mozes mat nejake problemy a aj nemusis. Taktiez baba, co ma 50kg moze mat problemy. To nikdy nevies dopredu. Podla mna ak ste pripraveni psychicky na dieta tak do toho, zdravo sa stravuj a myslim, ze budes ok. A to co sa prihodi pocas tehotenstva budes musiet riesit, no nikdy nic nemozes predvidat. Hlavne sa nedaj zdeptat doktormi ked ta budu vazit, to je asi to najhorsie co mozu robit. Jednym uchom dni, druhym von, psychika je dolezita.

janka2463
13. dec 2016

@petraarifin ďakujem 😃a doktory mali niake pripomienky na tvoju váhu keď si otehotnela ?

petraarifin
13. dec 2016

Nie, nemali...len viem o vela pripadoch ked si to baby brali moc k srdcu aj ked s tym nic spravit nemohli v tehotenstve. Drzim palce

janka2463
13. dec 2016

@petraarifin ďakujem ešte raz,dobru noc

janka2463
10. feb 2017

Ahojte dievčatá ,snažíme sa už vyše roka poslali nás na vyšetrenia ale mám pocit že tento raz to vyšlo len prepadol strach lebo vážim 110 kg ,ja viem hrozne veľa a to som už schudla 14kg ,chcem sa opýtať či tu bola niaka baba podobné na tom ,potrebujem ukľudniť 😀ďakujem ženy za odpoveď 😘

misulka22
10. feb 2017

Ja som nemala ziadne problemy.otehotnela som na prvy sup z jedneho razu.privbrala som za cele tehu 6kg ale davala som si na to pozor.ziadne opuchy,problemy s tlakom,cukrovka proste nic bezproblemove tehotenstvo.v 8.mesiaci som malovala obyvacku a az do porodu som chodila na 2hodinove prechadzky so psom.porod rychly bez komplikacii.takze za mna uplna pohoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre