Prvá kontrola v tehotenstve

veraaq
9. máj 2024

Kedy vás lekár objednal prvýkrát na kontrolu? Ja teraz akurát mením lekára kvôli bydlisku ale každý ma zoberie od 1.juna, s ktohovie kedy dá ešte termín 🫣 podľa aplikácie a poslednej ms by dom mala byt dnes 7tt+3 ,nieje to v tom júni neskoro? Bojím sa aby bolo všetko v poriadku a nič som nezanedbala.

babovka2321
9. máj 2024

@veraaq v prvom tehotenstve som bola na prvej kontrole v 9tt a v druhom v 12tt. V tom prvom trimestri je to i tak bud alebo, ta jedna kontrola toho vela neovplyvni. Radsej sa dobre nalad, dobre sa stravuj (podla moznosti), nasad si kyselinu listovu a nestresuj 🙂

michaela329
9. máj 2024

@veraaq u svojho gyn som bola prvýkrát 9tt. Ak by si mala problémy, môžeš skočiť na pohotovosť.

tejana
9. máj 2024

@veraaq aj ste im povedali, že chcete ísť na potvrdenie tehotenstva a že kedy ste mali poslednú menštruáciu? Lebo podľa toho sa riadia.. ja som bola prvý krát okolo 9 TT.. aby sa všetko stihlo tak ako má.. odbery krvi, soná atď..

veraaq
autor
9. máj 2024

@tejana nepovedala myslela že oni automaticky posielajú tak som km nechcela do toho kecat 😅a posledná ms bola 25.3

tejana
9. máj 2024

@veraaq no to je dôležité povedať, že teda chcete ísť na potvrdenie tehotenstva a kedy ste mali poslednú menštruáciu.. lebo takto vás objednali na preventívku? Či ? Ja som im hneď povedala,že kedy som mala poslednú menštruáciu a podľa toho mi vyrátali, že kedy mám prísť na sono, kvôli potvrdeniu, že je všetko v poriadku ( srdiečko,aby sa vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo alebo iné ťažkosti ) a potom okolo toho 12 TT sa robia prvé odbery krvi a prvé väčšie sono...

veraaq
autor
10. máj 2024

@tejana 25.3 som mala poslednú menštruáciu aj som in to povedala a to som im volala 6.5 a objednala ma ah na 23.5,len medzi tým som zmenila lekára teda chcela by som ale vsetcia berú až od júna

lucia245
10. máj 2024

@veraaq nič nezanedbas, pokojne chod až na tie testy v dvanástom, ako píše baba vyssie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre