Pozitívne Nifty testy

ninus07
27. sep 2022

Zdravím vás , chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti z Nifty testami kde bol pozitívny výsledok. S parterom čakáme dvojicky som v 16 týždni , bola som u môjho doktora v 12 týždni ktorý našiel na sone šijove prejasnenie , screening mi vyšiel na DS - 1 ku 40 , bola som na genetike následne má objednali na odber plodovej vody , následne na to som chcela názor aj iného doktora kde som sa objednala a následne na dalších dvoch vyšetreniach mi povedal že je všetko v poriadku že nemám mat stres že tam nevidí že by deťom niečo bolo , že je tam trosku zväčšená šija ale nič abnormálne , aj tak mi to stále nedalo tak som si dala robiť Nifty testy a zároveň v ten istý deň mi robili screening u môjho nového doktora , screening vyšiel negatívny na DS 1 :1100 a Nifty pozitívny , teraz čakám na amnio na ktoré som sa nakoniec predsa rozhodla ísť na základe výsledkov z Nifty ale to čakanie je hrozne preplakane dni a noci či sú deti v poriadku alebo čo sa bude diať . Preto som sa rozhodla sem napísat zo skúsenosti či nemal niekto podobnú situáciu ako ja . Ďakujem vám

lentilka
27. sep 2022

@ninus07 A čo konkrétne máte v tých Nifty testoch pozitívne? Je ten test relevantný aj pri dvojčatách?

denden77
27. sep 2022

skusenost mam ale nie pri dvojkach 🤔

ninus07
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninus07
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninus07
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
27. sep 2022

@ninus07 kludne mi napis spravu, co konkretne ta zaujima

lentilka
27. sep 2022

Boli ste ich dať pozrieť u Grochala v Martine?

ninus07
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
27. sep 2022

@ninus07 ja nepotesim, lebo u nas nifty sedelo a vysledky som mala ja v 35 rokoch a muz mal 36 ako vraj 25 rocni. To vyslo v pomaly milionoch tie pravdepodobnosti. Ze uz dlho take cisla nevideli. Maly sa narodil zdravy a chlapec ako predikovalo nifty. Ale pri dvojickach sa vraj mozu vyskytnut odchylky. Cize ta amniocenteza bude rozumna a kym to nemas v ruke, tak sa nenervuj. Nifty nie je zatial ofiko uznana diagnosticka metoda, to este par rokov potrva. Neviem kolko odchylok to ma celkovo, ale urcite to nie je neomylne. Neviem ako to vyslo az pravdepodobne. U nas tam bolo tolko nul, ze to cislo by som ani hned neprecitala. Drzim velmi palce

lentilka
27. sep 2022

@ninus07 aj ja. Mala som na prvotrimestrálnom skríningu riziko z krvi na DS 1:20, takže som si dala urobiť Trisomy testy, tie dopadli negatívne, ale hneď som sa objednala aj ku Grochalovi, nech mám istotu. Ak k nemu chcete ísť, treba sa rovno objednať, termín sa dá zrušiť, keby ste už nepotrebovali.

opi14
27. sep 2022

A koľko ste mali to sijove prejasnenie? Nosové kostičky boli prítomné? My sme mali tiež horšie NT ale nifty vyšli našťastie v poriadku.

any_soj
27. sep 2022

@ninus07 počúvaj, keď je sono ok, tak čo ťa tak veľmi trápi? Áno, pri DS je vyššie riziko srdcových problémov, ale keďže to je u tvojich detí ok, tak predsa nie je dôvod na tolky stres... Čo sa týka DS, odporúčam ti zoznámiť sa s nejakou rodinou pred pôrodom, a zažiť skúsenosť vzťahu s dieťaťom s DS 🙂 skús napríklad cez https://www.platformarodin.sk/poradenstvo/laick..., majú aj laické poradenstvo, rodič rodičovi. Isto ti poradia rodinu v tvojom okolí 🙂 Alebo cez tento FB. A ako píše táto mamina - nečítajú všeobecné info, ale konkrétne príbehy 🙂 Ako napríklad tento jej, a mnohé iné. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfb...
Alebo tu z koňa napríklad táto mamina...
Všetko dobré ti prajem, veľa radosti z tvojich detí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre