Neabsolvovala som morfologický ultrazvuk. Je to chyba?

evka_91
10. máj 2017

Dobry den. Mala by som taku otázku, teraz mi volala kamaratka ci som bola v 20 tt na morfologickom ultrazvuku(ze sa to robi len do 22tt ) lebo ju posiela gynekolog, a ten moj ma poslal len na 4d ultrazvuk.. Medzitym som bola aj hospitalizovana v nemocnici takze na 4d som bola v 26 tt, vsteky vysledky som mala dobre a krvne, mozte mi prosim poradit ci je to zle ze som to vtedy neabsolvovala? Ďakujem za vsetky odpovede

pininka
10. máj 2017

4D ultrazvuk je vlastne morfologicky, ak by si neabsolvovala ani ten nic sa nedeje. Tvoj doktor ta isto sleduje a vie ci je potrebne to absolvovat. Ani mna moj neposlal,ale bola som tretorodicka, chcela som ist sama. Zbytocne ma vsak len vylakali so somarinami ktore sa nakoniec nepotvrdili.

evka_91
autor
10. máj 2017

@pininka dakujem🙂, na 4 d som uz bola tam bolo vsetko v poriadku.. Tak krvne vysledky som mala vzdy v poriadku a ked som aj bola hospitalizovana tiez som tam vsetky vyšetrenis ok...Len kamoska tvrdila ze je to uplne iné vysetrenie ako 4 d tak radsej som sa aj tu opytala

pininka
10. máj 2017

@evka_91 podstata je,aby doktor pozrel vsetko co ma ak si mala vysledky z krvi ok, co sa tyka vrodenych vad a pod nieje potrebne nieco viac. Moj doktor hned povedal ze je to len nahananie penazi.

evka_91
autor
10. máj 2017

@pininka hvala bohu tie som mala v poriadku a o dva tyzdne idem na poradnu tiez spominal ze bude brat krv tak uvidime, hlavne je ze doteraz bolo všetko ok, len je hamblive lebo nechce sa ukazat vzdy ukazuje len zadok 🙂

pininka
10. máj 2017

@evka_91 hehe no to sa stava

siska53
10. máj 2017

@evka_91 n ja som onoho casu doktorovi na pohotovosti tvrdila,ze mne morfac moj gyndos nerobil.
No spatne som zistila,ze robil,len ja som nevedela,ze ta kontrola organov sa vola morfologicky ultrazvuk. 🙂

A moje prve sa tiez schovavalo, pohlavie na 100% sme sa dozvedeli az mesiac pred. Hoci ja som to citila. Len som si nebola ista,ci to nie je len preto,ze tuzim mat chlapceka.

evka_91
autor
11. máj 2017

Baby ďakujem za odpoveďe uz som aj kludnejsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre