Morfologický ultrazvuk v Banskej Bystrici

monkabs
17. jún 2015

Ahojte, prosím Vás viete mi povedať, či v Mammacentre v Banskej Bystrici robia morfologický ultrazvuk? Ďakujem krásne za všetky odpovede 🙂

janulabb
17. jún 2015

Ja som tam bola u MUDr. Tršku na 4Dčku. Malého mi celého veľmi dôkladne prezrel, a VŠETKO vysvetlil.

monkabs
autor
17. jún 2015

@janulabb Ďakujem Ti krásne. Nechce sa mi terigať do MT, predsa len BB je bližšie 🙂 A prosím Ťa, objednávala si sa sama, alebo Ťa objednal Tvoj gynekológ?

barb84
17. jún 2015

@janulabb ahoj. A kde prosim ta ordinuje? Koľko si sa musela dopredu objednávať? A nemusím mať výmenný lístok od môjho dokyho? Ďakujem 🙂

janulabb
17. jún 2015

Objednávala som sa sama, pretože som chcela mať aj pamiatku vo forme videa na CD 🙂

monkabs
autor
17. jún 2015

@barb84 Ide o Mammacentrum v BB 🙂
@janulabb Tiež by som sa chcela spýtať na sumu. Čo som pozerala, tak ceny za morf. ultrazvuk sa pohybujú okolo 50,- - 60,- €. Je to tak aj u MUDr. Tršku? .. A ešte raz ďakujem.

janulabb
17. jún 2015

@barb84 určite som nemala žiadny výmenný lístok 🙂 Môjmu gynekologovi som to ani slovkom nespomenula. Sama som chcela mať istotu, že je všetko ako má byť. Dr. Trška je myslím, že celkovo obľúbený lekár a pôrodník s príjemným a ľudským prístupom, navyše výborný odborník. Ordináciu má v Mammacentre nad OC Europa. Objednávala som sa cca mesiac a pol dopredu, lebo tento ultrazvuk sa robí kým bábo nie je moc veľké. Myslím, ale nie som si istá, že do nejakého 28 tt, už si to nepamätám. Najlepšie je zavolať tam, a sestrička vysvetlí, čo kde kedy prečo 🙂

janulabb
17. jún 2015

@monkabs mňa to stálo tuším 60 eur, ale môj syn má už tri rôčky, čiže to už nemusí byť aktuálne, tak je dobré si tú cenu u nich ešte overiť 🙂 nie je za čo 🙂

barb84
17. jún 2015

@janulabb tak super 🙂 Ja chcem tiež ísť len kvôli pamiatke...video nie, ale foto 🙂 A možno bude vedieť aj povedať čo čakáme, keďže sa stále schováva 😀 No najpodstatnejšie je to zdravie samozrejme 🙂 Ďakujem 😎
@monkabs

monkabs
autor
25. jún 2015

@janulabb Dnes som volala do Mammacentra MUDr. Trškovi, no on morfologický ultrazvuk nerobí, len 3D a 4D soná - nie morfologické. Odporučil ma tiež MUDr. Grochalovi do MT, no na internete som ešte našla MUDr. Fruhwalda z BB, ktorý ich robí. Nemáš s týmto doktorom náhodou skúsenosti resp. nevieš nejaké recenzie naňho? MUDr. z MT je nepochybne obrovský odborník, no veľmi sa mi nechce cestovať do MT a ešte k tomu ak budú veľké horúčavy. Na dlhšie vzdialenosti by som cestovať nemala, keďže mám nízko placentu 😒

janulabb
26. jún 2015

@monkabs juj škoda toho Tršku.. s Fruhwaldom nemám osobnú skúsenosť, ale nepočula som na neho nič zlé 🙂

katrinka13
11. júl 2015

@janulabb a @monkabs ahojte chodila som ku dr.Trškovy a on my odporučil dr,Fruhwalda je to dobrý odborník, idem ku nemu v pondelok 13 jula..môžem sa opýtať

dobromila1111
11. júl 2015

Ja som pacientkou Fruhwalda, ma dobre sono, morfologicky utz je vlastne 3D sono. Aspon tak mi to povedal :D

monkabs
autor
13. júl 2015

@katrinka13 Ďakujem, tak ja som sa nakoniec predsa len objednala do toho Martina 🙂 . Idem tam o týždeň

miseella
7. jún 2016

Ahojte.v koľko týždni mozem ist na morfologicky ultrazvuk.😃

monkabs
autor
8. jún 2016

@miseella 20. a 30. tt Prvá morfológia sa robí už v 10tt, no to ti už podľa všetkého urobil v rámci poradni tvoj gynekológ 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre