Mám ísť na potrat?

misa0909
3. máj 2013

Potrebovala by som sa z niekym poradit. Presne pred rokom som potratila otehotnela som neplanovane... bola som stoho znicena nevedela som co mam robit po case ma to preslo teraz po roku som zase tehotna neplanovane neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne ako minuly rok a este ktomu mam teraz ocestovat do zahranicia a neda sa to odlozit neviem ci mam ist na potrat alebo co mam urobit som zufala prosim poradte mi ktosi..

macamac
3. máj 2013

a prvý krát si potratila-spontánne?
a teraz chceš ísť na potrat?
či?

loxa
3. máj 2013

?

sashabb
3. máj 2013

@misa0909 tušim sa niekto nudi ... už je piatok 😨

loxa
3. máj 2013

ty sa bojis ze potratis spontanne tak ides na potrat dobrovolne???? asi to len zle chapem, lebo to by si musela byt uplne na hlavu....

huxy
3. máj 2013

tiež si myslím,že sa niekto nesmierne nudí.ach jaj...

lulu19
3. máj 2013

ako nerozumiem otazke .ty chces ist na potrat lebo musis odist do zahranicia .a tp je dovod na potrat . preco ?preco rozmyslas o potrate ?Mco by ine dali krby boli tehotne .vazme si ze mate taky dar

maca_p
3. máj 2013

tak ja neviem, jedna tu riesi ako pokosit travu pod skakackou, druha ako vlozit servitky do umeleho boxu. a ty ci mas ist preventivne na UPT. lebo sa ti datum a cas nezhoduje prave s vyletikom...
som tu spravne? nie je toto linka prvej pomoci pre tych tak trocha do lava? 😲

jasminga
3. máj 2013

akoze co chces robit? nad potratom ani neuvazuj, do zahranicia chod, a pre istotu sa poriadne poisti...

misa0909
autor
3. máj 2013

macamac prvy krat som potratila no nepotratila proste dieta mi zomrelo v 6 mesiaci musela som rodit ale porodila som mrtve .... a teraz neni tomu ani rok a znova som otehotnela ale nechcene a neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne tak isto ako ten prvy krat

asfodelka
3. máj 2013

ja raz nepochopim ako moze dospela zena otehotniet neplanovane v dnesnej dobe ked o antikoncepcne prostriedky zakopnes aj pri kase v potravinach. ale k veci... nechod. daj radsej na adopciu, ved hovoris o dietati a nie o psovi. co ak potom o par rokov zatuzis aby Ta niekto oslovil mama a hop uz sa Ti nepodari po 2potratoch dat do poriadku? nenapisala si co na to ocko.

usacek79
3. máj 2013

@misa0909 no po prve - budes lutovat, ze si sem napisala...

po druhe -
ty sa akoze bojis, ze potratis, takze radsej pojdes uz vopred preventivne na potrat?
a tehotna sa da byt len v ramci Slovenskej republiky, v zahranici to nejde?

no ak by tvoje argumenty neboli smutne, tak su snad aj vtipne 😠

inak ja mam tiez dost obavy napriklad z rakoviny, takze hadam by som si to uz mala preventivne teraz hodit, ci?? 😠

bud to dieta chces a tie vyssie uvedene blbosti ani nebudes riesit a budes len dufat, ze to vyjde, alebo teda mier s tebou... 🙄

lucka_220809
3. máj 2013

@misa0909 asi si to zle napisala, lebo to naozaj vyznieva tak, ze sa bojis, ze potratis, tak premyslas, ci mas ist na potrat.
Ja ti poradim: nechod na potrat. Je to hlupost. Dieta je dar, je vela zien, ktorym tento dar nie je vobec dopriaty, nebud lahkovazna a postav sa zodpovedne sama pred seba a pozri sa na svoj zivot: co chces, co robis, ake su dosledky toho, co robis, a nes zodpovednost za to, co robis. Pozeraj aj dalej, ako len na najblizsie dva-tri mesiace ci polrok, zahranicie-nezahranicie... pozeraj sa na to, ci chces mat toto dieta vo svojom zivote, a ci nie je cas mysliet nan, nie len na seba. Ak toto nevies, tak potom ti poradim, nemaj sex vobec, lebo si robis fakt zle.
Prepac, ak som prilis priama, ale niekedy nerozumiem, co ludia robia so svojimi zivotmi a ako veci riesia. Akoby mali skrupiny na ociach...

katren
3. máj 2013

@maca_p
@lulu19
@huxy
@loxa
@macamac dievcata, treba niekedy pockat na pokracovanie a potom pisat 😉

misa0909
autor
3. máj 2013

o tom zahranici som podpisala taku zmluvu ze ked tam nepojdem budem platit 800 eur pokutu a doktory mi povedali ze ked budem znova tehotna ze budem na rizikovom tehotenstve tak by som do toho zahranicia asi nemohla ist.. ale mozno by sa to aj dalo ale bojim sa ze sa to teda zopakuje a co budem robit ked sa mi to stane

grundia
3. máj 2013

Tak toto je ozaj hlupe.
Je tu velmi vela snaziliek,ktore maju tuzbu po dietati a ty sa pytas takuto hlupost?Neviem ci je to len vtip alebo naozaj,no myslim,ze takato otazka vobec nieje na mieste.
Ak si naozaj opat tehotna a prve si potratila,bola si z toho mimo,tak neviem co riesis.Mala by si byt stastna,ze si zasa v tom.A je jedno ci je to planovane alebo nie,dieta je dar.V takom pripade by som sa na cele zahranicie vykaslala.

chovancova27
3. máj 2013

To už na MK nieje ani jedna normálna nová téma? Baby, vy sa musíte strašne nudiť... a ešte by som podľa toho pravopisu tipovala, že jedna a tá istá osoba vypisuje nové a nové nezmyselné témy🙂 😒 😝 😕 čas sa dá aj inak tráviť... 😒

misa0909
autor
3. máj 2013

@lucka_220809 no napisala som to zle proste ja mam 20 rokov minuly rok sa mi hento stalo dost som si pri tom vytrpela lezala som 4 dni na porodnej sale v bolestiach a nedalo sa mi vobec porodit a to uz nechcem zazit ziadny porod a bojim sa toho ze to male bude take iste ako minuly rok ze to bude zas nezlucitelne zo zivotom sice doktory povedali moze sa to stat ale nemusi no a toho sa bojim ze co ked sa to stane a este to ze rodicia neviem ako by to znova prijali

sante81
3. máj 2013

piatok poobede dievčata 🙂

macamac
3. máj 2013

@misa0909 aha
tak to máš veľmi smutnú životnú skúsenosť za sebou 😔

takže - na potrat NIE
toto bábätko za to nemôže, čo sa ti stalo
prijmi ho ako dar od tvojho prvého dieťatka, že ti ho poslalo-svoju sestričku alebo bračeka, aby ti už nebolo smutno
skús to akokoľvek spracovať- len nie UPT, to je tá najhoršia alternatíva

strach...je prirodzený a po tvojej skúsenosti je pochopiteľný dvojnásobne
vieš...lebo každá tehulka prežíva strach....chce mať úspešné tehotenstvo, zdravé dieťa,......potom dožiť dosť na to,aby ho "vystrojila do života"...

strach je prirodzený (pokiaľ nám nebráni v normálnom fungovaní) a sprevádza nás v rôznej intenzite počas celého nášho života
a strach o deti je v každej matke, neboj

zvládnete to s bábinom....
zahraničie a plány odlož, posuň....to sa bude dať vždy zrealizovať
ale toto dieťa prišlo teraz...ak mu nedovolíš prísť sem, už nikdy nebudeš mať možnosť to zopakovať práve s týmto dieťaťom...

moc držím palce!!! 😉 🙂

maca_p
3. máj 2013

@katren my chceme zmysluplny prispevok s riadnym uvodom, jadrom a zaverom 😀 tak sa to predsa ocakava od dospelej osoby, ktora chce pocut nas nazor 😎

misa0909
autor
3. máj 2013

@asfodelka no ako som tu uz pisala to nebol vlastne potrat ten prvy raz ale zomreli a musela som rodit v 6 mesiaci vela som si toho vytrpela... ten clanok som zle napisala no a teraz sa bojim ci sa to znova nezopakuje a antikoncepciu som si chcela dat ale som to stale odkladala lebo ani sama neviem preco

lulu19
3. máj 2013

@misa0909 ospravedlnujem sa za prvxy prispevok .drzim palce nech ti to teraz dopadne dobre prepac

daryba
3. máj 2013

@misa0909 no asi by si si mala stanovit priority. Ja Ta sudit nebudem, ako to bolo v prispevkoch vyssie, pretoze neviem vsetky okolnosti a ani dovody a ani nechcem vediet, je to Tvoje sukromie. Toto je velmi hakliva a zavazna tema a nie kazdy ma pre nu asi pochopenie. Nie kazdy sme rovnaky, alebo mame rovnake moznosti. Tak si z tych vyssie uvedenych prispevkov nic nerob. Snaz sa stanovit si priority. Ty vies coho si schopna, co je pre Teba mozne. Zial neviem Ti poradit, ale snaz sa zamedzit prilis extremnemu rieseniu Tvojho problemu, napr ze pojdes na potrat. Mozno ak sa trocha odosobnis a s nahladom znova pouvazujes najdes vychodisko. Taktiez sa mozes poradit s priatelkami, alebo priatelmi, alebo rodinou. Pripadne partnerom, ved na stvorenie dietatka je treba dvoch a preto je to vzdy dvojnasobna zodpovednost. Ak to co som napisala neprichadza do uvahy, skus sa poradit so psychologom. Prosim neuraz sa, ja to nemyslim tak, ze si na hlavu, to nie, ale vyrozpravat sa osobe, ktora je na to kompetentna je tazke najst a psycholog je podla mna na to ten pravy. Tvoj problem je skutocne haklivy a urcite by som sa ho nesnazila riesit, tym, ze ho vyvesis na fore, pretoze sa mozes stretnut s prilis negativnymi ohlasmi a to Ta zbytocne bude potom zozierat. Uprimne som rada, ze ja som nikdy nemusela riesit problemi, ake uvadzas Ty a mrzima ze prezivas taketo tazke obdobie. Prajem vsetko dobre.

misa0909
autor
3. máj 2013

@macamac a este preto rozmyslam nad potratom lebo bojim sa co rodicia ako to zase primu minuly rok otec sa somnou nebavil vobec mama ta sa zacala po case velmy tesit stala pri mne ale moj priatel sa dost zle zachoval ked som mala svoje dni ze som plakala stale mi nadaval ze sa mam dat liecit a tak no a chcela som sa snim rozist ale potom ma to preslo teraz sa stale hadame mam isto do toho zahranicia chcela som ze tam naneho zabudnem ze aspon tak sa rozideme a teraz sa toto stalo a bojim sa co ked sa bude chovat ako pred tym vobec si snim uz nerozumiem

grundia
3. máj 2013

@misa0909 Strach ma kazda buduca,zodpovedna,mamicka.Je to nieco co je prirodzene sucastou nasho zivota a tym,ze si alebo budes matka sa ten strach prehlbuje,tak ako aj materinsky cit,keď uvidis svoje dieta.
Ten strach tam uz bude zakoreneny,ci este len cakas alebo aj keby malo tvoje dieta aj 30rokov.
Tak neblazni a daj mu sancu.

anny1984
3. máj 2013

potrat? NIE

marcelka2980
3. máj 2013

@misa0909 je mi luto,ze si prisla o dietatko,prave teraz ked si otehotnela by si sa mala tesit a nie uvazovat o tom,ze pojdes na potrat,lebo sa bojis,ze sa to zopakuje,preco myslis hned negativne,vsetko je o psychike,bola si pozehnana zivotom,tak ho prijmi,peniaze ti zivot maleho nikdy nenahradia a budes mat vycitky do konca zivota,praca,nepraca,ide o zivot tvojho dietatko,uvedomujes si to???

macamac
3. máj 2013

@misa0909 to nevadí
pozri, ak nádejný tatinko nebude stáť o mimi, nebudeš prvá ani posledná, čo si ho vychová aj bez neho
si mladá, máš sily zvládnuť všetko, len si ver 🙂
netreba myslieť na reakcie tata-on má svoj život a ty máš právo na svoj
mamina sa tešila-myslím,že sa bude tešiť znova
dieťatko prinesie síce aj starosti ale omnoho viac radosti a lásky do života

ver si
ženy zvládajú aj ťažšie situácie 😉

asfodelka
3. máj 2013

@misa0909 ja som mala kolegynu ktora velmi tuzila po dietati a mala 4potraty za sebou, ale nie az v takom mesiaci ako Ty. na 5krat ked otehotnela odisla z roboty a na vsetko sa vykaslala len aby ho donosila. ja by som to povedala tak ze radit Ti moze kto chce co chce aj tak sa rozhodnes podla seba. ale zamyslela by som sa nad svojimi prioritami. co je prednejsie, ci zivot alebo praca. a nemyslim si ze by Ti nejako pomohlo dat dieta na potrat ked nevies ci by si ho donosila. aj tak by Ti v hlave ostala otazka co ak by si ho donosila. chces si stale pri pohlade do kalendara ratat kolko by malo rokov? neblazni.

misa0909
autor
3. máj 2013

@daryba ja si stoho vobec nic nerobim co mi tu pisu ked to nechapu... ale napisala som tu preto lebo by som sa chcela o tom poradit z niekym normalnym lebo rodine to nemozem povedat lebo urcite by ma nepustili na potrat a hlavne mame to nemozem povedat lebo keby to urobim myslim si ze by sa somnou uz nikdy nebavila tak preto sa racej porozpravam o tom z niekym cudzim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre