Ako sa vyrovnať s potratom a s potratami okolo seba?

crapula
15. nov 2011

Ahojte, ide o moj subjektivny nazor a som zvedava co nanho poviete. V mojom okoli bol rok 2010 baby boom. Otehotneli mamicky ktore sa snazili niekolko rokov, otehotneli aj tie, ktore sa nesnazili vobec a pre ktore to bolo prekvapive a otehotnela som aj ja. Tento rok som otehotnela znovu vyse roka po porode a dopadlo to zamlknutym potratom. Samozrejme po tejto skusenosti som si zacala tieto veci viac vsimat napriklad aj tu na modrom konikovi, cize mozno to bude aj tym, ze mam takyto mozno divny nazor - no tento rok sa aj v mojom okoli stalo, ze tehotenstva skoncili nechcenym potratom, s cim som sa nikdy predtym v mojom zivote nestretla. Takisto skoro kazdy den tento rok, pribudne mamicka, ktora potratila. Nemate pocit, ze potraty su tento rok nejak castejsie ako trebars minuly? Lebo co ja pozorujem, tak naozaj minuly rok babyboom tento rok vela potratov. Ja si zacinam mysliet, ze moze byt nieco skodlive vo vzduchu trebars z marcoveho vybuchu atomovej elektrarni v japonsku alebo vode ci v potravinach.

jaduska
15. nov 2011

Crapula - sama si si na túto otázku aj odpovedala. Tým, že si sama prekonala potrat, tak sa o túto tému zaujímaš viac a skôr ju zaregistruješ, ako predtým, kým sa ťa to netýkalo.
Mne sa to stalo už veľakrát predtým. Zrazu akoby sa o niečom (niekom) začalo hovoriť viac ako inokedy. Ale ono to existovalo aj predtým, len ja som to nevnímala, kým sa ma to netýkalo....

veonka
15. nov 2011

@crapula Ahoj, je mi ľúto, že ti mi mi odišlo... a na tvoju otázku- ja tehotná nie som, ani som nepotratila, vlastne zatiaľ sa ani nesnažíme, aj keď ja veľmi chcem bábo, ale mm chce začať snažiť až budúci rok.. ale fakt je, že tých neúspešných tehotenstiev je teraz akosi veľa, aj ja to vnímam tak a strašne ma to vždy rozhodí, až taká úzkosť z toho, že čo keď keď sa raz konečne dočkám // stane sa to aj nám, keĎ je to tak časté... no treba myslieť pozitívne, inak toto asi veľmi neovplyvníme.. držím ti palce, aby si mala čoskoro // a bolo všetko o.k.

annaopialova
15. nov 2011

ahoj stresy nervaky mlady ludia si musia velke hypoteky brat rozhoduju sa ci byt alebo babo ja by som len povedala ze to je tazka doba

magic08
16. nov 2011

@crapula ja si nemyslim, ze potratov je viac ako inokedy. V mojom okoli tento rok otehotnelo velmi vela znamych zien a ani jedna nepotratila. Tebe sa to mozno zda, ze sa tato tema dotkla aj teba. Ja som potratila v 2009, prisla som o mimi v 13 tt a vtedy som teiz mala pocit, ze je tych potratov akosi vela. Takze ako vravi jaduska, tym ze si potrat prekonala, zacala si sa o tom viac zaujimat.
Moj gyndos mi po potrate povedal, ze v podstate kazdy druha zena v zivote minimalne raz potrati, ze jednoducho priroda "nici" vsetko co sa jej nepodari...
Drzim palce, aby dalsie tehu uz bolo uspesne 😀

sante81
16. nov 2011

ahoj, tiež mam za sebou jeden missed, a v tom roku sa mi tiež zdalo že toho bolo veľa, najma v rodine, nejaké známe, spolužiacky. potom bolo dalšie tehu bez komplikácii, a tento tyžden som sa dozvedela že dalšie 2 kamošky prisli o prckov.

kukucg
16. nov 2011

@crapula Ja som v septrembri prisla o drobca v 11tt... tiez som si to zacal vsimat a zistila zom ze je potratov naozaj vela... Ale myslim ze ich bolo vela aj predtym, len sme tomu nevenovali taku pozornost... Je pravda ze aj v nemocnici ked som bola na kyret vravela lekarka ze v poslednom case je toho velmi vela, ale na zaklade kontextu usudzujem ze myslela skor posledne roky....

pet28
19. nov 2011

ahojky, bude to měsíc, co jsem měla missed v 10tt. Psychicky to nesu docela blbě, můj chlap už ze mě musí chvílema šílet. Kamarádka došla před pár lety o mimi v 5. měsíci a říkala mi, že se z toho dávala dohromady půl roku, teda do té doby než znovu otěhotněla

eri28
19. nov 2011

ja neviem chcem mimi, ale tiez sa na tuto temu, mne tazko rozprava.
Moj nazor je Boh ma pravo dat, ale aj vziat. On najlepsie vie preco.
Vela stastia ked budete chciet dalsie mimi 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre