Kedy som otehotnela?

fazulkas
23. feb 2012

Ahojte baby.... ja tomu už nerozmiem lebo čítam toľko príspevkov že neviem teraz ako to mám rátať.
Menzes som mala 20.11 a pohlavný styk 01.12.... potom som mala menzes podla mňa v normálnej intenzite(6dní a silný) 17.12. a pohlavný styk 30.12.. Menštruácia mala dojisť 15.01. ale neprišla tak 4 dni po termíne ms som si urobila test a bol pozitívny. Robila som si test clearblu a ten ukázal 2-3t(od oplodnenia) tak som išla na vyšetrenie na gyndu a tam mi potvrdil tehotenstvo, že som podla ultrazvuku 5+0tt a podla ms som mala byť 5+1tt.

Je nejaká pravdepodobnosť že som otehotnela okolo toho 01.12.??? Lebo čo si čítam tak všade píšu že môžem mať menzes aj keď som tehotná. ale potom nerozumiem tomu, že plod by nebol o niečo väčší, keď že ten ultrazvuk ukazuje podla poslednej ms a vo všeobecnosti sa ráta s tým že je v skutočnosti o cca 2týždne(vtedy došlo k oplodneniu).

miskax2
23. feb 2012

a nije jedno kedy presne si otehotnela?pokial mas jedneho stale partnera a si mu verna tak naco riesit presny datum oplodnenia a cas nechces vediet na sekundy? 😀 tes sa ze budete mat miminko 😉
ps: neber to v zlom len mi pride zbytocne to riesit.....

elienka
23. feb 2012

nerozumiem vôbec tvojej otázke - veď to presne sedí - podľa ultrazvuku 5+0 to je ukončený 5 týžden a 0 dní a podľa ms je to 5+1 t.j ukončený piaty týždeň a jeden deň - takže rozdiel medzi udajom z ms a ultrazvukom je presne jeden deň, čo vlastne nie je žiadny rozdiel,
no a to by sedelo aj na dátum styku toho 30.12. plus mínus
ak by si otehotnela 1.12. tak by bol plod už veľkosti cca 9+0 a toje dobrý rozdiel vo veľkosti plodu - toľko by sa určite na ultrazvuku nesekli.

selimrey
23. feb 2012

ráta sa to od prvého dna poslednej menštruácie

vavrenka
23. feb 2012

tehotenstvo sa pocita od poslednej ms, ktoru si mala, nie odo dna ovulacie/oplodnenia. t.z., ze tvoje tehu sa pocita od poslednej ms 17.12. ale otehotnela si s vysokou pravdepodobnostou po 30.12. (to si mala styk. cize 1.12. si zrejme neotehotnela. 😉

katulka1141
25. sep 2012

ahojte tak ja som asi vynimka.ja som mala poseldnu menstiku 4.7.2012 a robila som ovulacne testy a pozitivny test som mala 10.08.2012.kedze mam menstiku nepravidelnu(polycysticke vajecniky)pripocitali mi k ovulacii 2 tyzdne a podla toho som teraz v 9tt.mam ist na ultrazvuk,aby si to overili.

1234lubka
25. sep 2012

pozri tehu sa rata odo prveho dna kedy si naposledy dostala kramy takze vlastne v den kedy si bola oplodnbena sa rata ze si uz 2tt priblizne, ja viem presne ze som otehotnela 7.5 a prvy den poslednych kramov som mala 19.4 a od tohto datumu sa pocitaju tehotenske tyzdne, od PRVEHO dna poslednych kramov. tiez mi to najprv nesedelo :D

monika1_1
27. sep 2012

ahoj ja som sa radila s jednym gyn a ten mi schvalil pocitanie ze kedysom asi priblizne otehotnela ,lebo tiez som mala rozdiel : takze podla PM som bola presne v 7tt5 dni ale podla velkosti plodu to bolo 7tt2dni...takze som sa logicky prichylila k tomu sonu takze na 7tt2dni kedze 2tyzdne zena nie je tehotna tak som ich odratala a to takto : 7tt2dni -2tt co nie si tehotna = 5tt2dni a potom som pocitala od zadu tyzdne a to teda : 5, 4,3,2,1 az som sa dostala na uroven 0tt a pocitala som od zadu dni 2,1 a vysiel mi datum oplodnenia podla sona.ten datum sedi s terminom plodnych dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre