Aký je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi??

3m3chaela
5. apr 2020

Ahojte, chcem sa spytat aky mate vekovy rozdiel medzi detmi? Nas bude mat dva roky a pravdepodobne, vlastne na 99,9 percent som tehotna. Proste to citim a viem zajtra si to potvrdim testom..chceli sme s druhym este trosku pockat, no ocovidne sa uz stalo. Nas maly je este take zive striebro. Dalsia vec chceli sme aj kupovat domcek, lenze ten by bol hotovy niekedy tesne pred porodom. Takze to asi tiez budeme tymto padom odkladat. Ani vlastne neviem preco sa pytam, mozno len chcem pocut vlastne skusenosti co nas to vlastne caka😃

zuzanockamt
5. apr 2020

@3m3chaela ja by som takýto malý vekový rozdiel nechcela...vadilo by mi byť tak dlho doma s deťmi...a potom obe deti potrebujú 100% času atď. ... nič pre mňa ... my máme veľký vekový rozdiel a je to super

gir
5. apr 2020

Ja mám rozdiel rok a tri mesiace, za mňa super. Spolu sa zahrajú. Po tri a pol roku som išla do prace.

sebastianmichal
5. apr 2020

Je to akurat moji maju 6.4 chlapci niekedy to bolo náročné alevda sa zvladnut zamna takto. A co sa tyka doma ak ma muz dobry prijem kľudne chodte do toho neodkladajte to ktovie co bude

dzina007
5. apr 2020

ja mam rozdiel 15 mesiacov a parada... odbila som si rodicak jednym vrzom.... odbili sme si skolkarske sople jednym vrzom...
chalani su perfektny kamosi.... neravim ze sa nepobiju... ale dokazu sa hodiny spolu hrat a my mame doma pokoj a klud... nepotrebuju nas mat stale za zadkom lebo maju jeden druheho.. tym ze su takto kratko za sebou hravaju sa s rovnakymi hrackami, maju rovnake zaujmi....

saskia_98
5. apr 2020

Moji bratia maju medzi sebou rok a pol a teda keď sa narodil druhy brat bol to riadny zahul. On bol strašne umrnčany, od 7 m chodil a bol všade ale vyrastli spolu. Medzi mnou a nimi je rozdiel 6 a 8 rokov a teda oni dvaja maju medzi sebou lepsi vztah ako ja s nimi. Hlavne pre ten vek. Ale mamka stale hovorila ze dobre bolo ze ich mala tak po sebe. 🙂
A presne tak, ako piše kočka nado mnou to fungovalo aj u nas.

vmatuscinova
5. apr 2020

@3m3chaela ja som otehotnela k mal starsi 2 a ideal;) aj sa zahraju, starsi mu je velky vzor a ked sa narodil mladsi tak starsi uz mal 2 a tristvrte a rozumel preco som v nemocnici, ze sa o mna podeli, ze sa musime aj o babatko postarat, pockal ked bolo treba. Drzim palce, treba vsak na prichod baba pripravit, vel sme sa rozprsvali a vysvetlovali a stale sme sa snazili mat aj chvilu len pre nas, aby videl, ze sa nic nezmenilo

zuvila9
5. apr 2020

@3m3chaela Nase deti maju 3 (dievca) a 5 rokov (chlapec). Prvy rok bol narocny, ale potom sa to zacalo vyrazne zlepsovat a teraz je to uplne skvele. Vedia sa spolu krasne zahrat, su velki partaci a nemusime im stale vymyslat hry a robit animatorov. Mladsia dcerka sa rychlejsie od nas osamostatnila, pretoze pokial je s velkym bratcekom tak sa citi bezpecne a vidime to najma, ked ich pride obcas postrazit opatrovatelka, ze su s tym obaja uplne v pohode. On jej zase vo vsetkom pomaha, citi sa dolezito ako jej pomocnik a ten co ju dokaze vselico naucit ale aj pochvalit. Teraz, ked obcas s manzelom doma sedime pri kavicke a pozerame sa na tie nase deti, tak si hovorime, ake uzasne rozhodnutie to bolo, mat ich tak skoro po sebe.
A este musim povedat, ze tomuto ich dobremu surodeneckemu vztahu prispelo aj to, ze sme starsieho nedali do skolky v troch, ale az v 4-och rokoch. Sice sme to skusili uz ked mal 3 roky, ale za 3 mesiace dokopy nachodil asi 15 dni a pri iesol domov 3 choroby, pri ktorych mladsia skoncila vzdy na antibiotikach, tak sme jednoducho skolku o rok odlozili. A s odstupom casu to hodonotim ako spravny krok - noc mu neuslo a surodeneckemu vztahu to vyrazne prospelo.

bona
5. apr 2020

Medzi prvými dvoma mám rozdiel 2r.3 mesiace. Zvládli sme v pohode,aj napriek “komplikáciám”,že mladší syn sa mi narodil o 3mesiace skôr,takze začiatky boli ťažšie na organizáciu,kým nám ho nepustili domov z nemocnice. Dcérke sme kvôli nemu zrušili narýchlo vybavovanu škôlku,takze sme boli spolu doma,našli sme si postupne režim. Ona bola už viac-menej samostatná v hygiene,papani,zapájala sa do starostlivosti o malého brasku,pomáhala mi. Keď podrástli obaja,zahrali sa spolu,aj keď jasne že boli aj konflikty (tie sú aj teraz😃). Neľutujem. Teraz mame tretiu benjamínku a to je tiez fajn,mám dvoch babysitterov,keď treba😃 držím palce,nech všetko zvládnete!😉

evittam
5. apr 2020

Ja súhlasím s
@zuzanockamt
Tiez mame vacsi rozdiel a je to super. A presne tak sme to aj chceli a planovali.

brita7777
5. apr 2020

ja uz by som do toho druhykrat nesla, my mame vekovy rozdiel 21mesiacov a tzn.4roky materska doma, nemam ani starych rodicov blizko, je to velmi narocne. Prepac pytala si sa 🙂

matapo
5. apr 2020

@3m3chaela ...medzi starsimi mame rozdiel presne 2,5 roka, je to super su to partaci a medzi stredou a najmladsim mame rozdiel 5 rokov, v pohode aj to ziva babika 🙂 Dom neodkladajte, lebo pri dvoch detoch sa to zas odlozi na dlhsie, nic nie je lepsie ako male deti a dom. My sme sa stahovali tesne pred porodom, vlastne len jednu noc sme sa spolu vyspali v novom a sla som do porodnice. Vela sme este podorabali aj za pochodu ked sme byvali, zarubne, dvere, dalsiu kupelnu. Do stavby sme sa pustili v lete a za necely rok sme to stihli, ked sme zistili ze budeme mat babo tak sme si svihli tak aby prisiel cliviecik uz donoveho. Radsej rok zhon ako potom to natahovat a namiesto venovania sa detom a spolocnym vyletom len okolo stavby behat...

janinah
5. apr 2020

Rozdiel 21mesiacov.zvladla som .obcas s vyplazenym jazykom..a to manxel workoholik pomoc 0 bodov...chce to len najst si svoj system a nechciet mat vsetko tiptop.Nemenila by som.dcery si vyborne rozumeli a aj teraz v dospelosti.

ivanalik
5. apr 2020

@3m3chaela skoro 2,5 roka..teraz je to náročné ale dúfam ze keď budu starší tak sa spolu zahraju

0silvia0
5. apr 2020

Rozdiel 2 roky a 4 mesiace. Ja som si to zasa chcela odbit vsetko naraz a byt doma vkuse. Mala som skusenosti z okolia, ze deti s mensim rozdielom sa lepsie zahraju, jasne, ze pre matku je to mozno narocnejsie, ale pre deti snad lepsie.
U nas to fungovalo, moj starsi syn zboznoval svoju sestru od prvej chvile ako sme ju priniesli z porodnice. Nemusela som riesit ziarlenie starsieho surodenca ako riesila sestra pri 3,5 rocnom rozdiele. Ale zas neziarlia urcite vsetky deti.
Dodnes maju nase deti uzasny vztah, dnes maju 16 a 18 rokov.
Ja mam sestry, jednu s dvojrocnym rozdielom a druhu s 11 rocnym rozdielom. Tu najmladsiu som ani nevedela brat ako sestru, brala som ju skoro ako moje dieta, zvlastny vztah...

evinku
5. apr 2020

J a mam medzi dcérami rozdiel 6 rokov... A musím povedať, že super... Venovala som sa jednej i druhej keď to. Potrebovali, či Škola, odplienkovanie, chodenie a podobne... A starší pomerkovala mladšiu, keď som potrebovala navariť, či upratať.. A teraz je to jej veľká sestra, ktorá ju ochraňuje, pomáha... Maju krásne puto medzi sebou...

hederamonstera
5. apr 2020

Vacsina si bude zastavat to svoje;) neboj sa, zeny su silne a zvladnu vsetko🙂 dobre bude

3m3chaela
autor
5. apr 2020

@zuvila9 dakujem, anO vtomto si hovorim ze to je super, za mna aj co sa tyka prace, dva krat odchadzat na matersku nieje nic moc, aj co sa nejakeho karierneho rastu tyka, preto by bolo u mna lepsie to mat za sebou, prve tehotenstvo sme si vypocitali doslova podla kalkulacky a toto ma teda riadne prekvapilo..i ked este nemam pozitivny test ale neviem vysvetlit ten pocit, ze to viem😃a zas na druhej strane ak by to bolo negativne asi som aj sklamana a uz by som sa tomu tak nebranila...🤷🏼‍♀️A som si vedoma ze prvy rok bude narocny to bolo aj s prvym (neskutocne koliky), ale odznelo to a hlavne mam uzasneho manzela ktory sa do vsetkeho zapaja..takze dakujem mamicky vsetkym za povzbudive slova a v podstate zacinam sa uz aj tesit☺️

dadka36
5. apr 2020

My máme 17 rokov, paráda, zahrajú sa, pomôže, plnohodnotne zastúpi. Môžem len odporučiť 😄

dollyzv
5. apr 2020

@3m3chaela ja som tiez koľko krát na milión % vedela že som tehotná a nebola som 😆😆 podľa mňa kým to nemáš potvrdené od dr sa nemusíš "obávať"..avšak ak je chcene tak držím palce aby bol tvoj pocit správny 😊😊

asia83
5. apr 2020

@3m3chaela Medzi mojimi deťmi je rozdiel 3 roky a 3 mesiace. Za mňa ideál. Od troch do štyroch rokov je to naj, podľa mňa. No výhody a nevýhody sú všade. Čím menší rozdiel, tým lepšie sa budú vedieť spolu hrať, no matka to bude mať ťažšie. Čím väčší vekový rozdiel, už to menšie bude na inej úrovni než to väčšie, ale zase matka má menej roboty. Netreba riešiť, treba to proste žiť.

zuzka1117
5. apr 2020

Ja mám medzi deťmi 2 roky , je to náročne ale už by som nemenila. už pomaly začínajú byť parťáci ☺

tristanka
5. apr 2020

@3m3chaela my máme rozdiel 3 roky a je to super, stále sa spolu hrajú. Každý deň si hovorím že ako dobre že sú dvaja, jednému by bolo smutno. Teš sa 😊

tristanka
5. apr 2020

@ivanalik určite áno, naši sa stále spolu hrajú a to máme dievča-chlapec. Dvaja chlapci, to budú super parťáci.

tristanka
5. apr 2020

Presne ako niektoré píšu, zozačiatku to môže byť náročné ale zvládnuteľné. Ale 1-2 roky ubehnú ako voda a potom je to na nezaplatenie, podobné záujmy, krúžky, aktivity, kamoši... netreba vymýšľať každému zvlášť program ale všetko robíte spolu. 2-3 roky je skvelý rozdiel. Starší môže ísť do škôlky a dá sa to krásne zvládnuť. Aj oblečenie vedia podediť. Ja v tom nevidím žiadne nevýhody.

kikidee
5. apr 2020

Podla mna ti kazdy napise na to svoje ze to je ideal, pretoze aby sme sa nezblaznili, tak v tom jednoducho najdeme pozitiva a na ostatne sa vykasleme😃 ja mam rozdiel 1 rok aj nieco, tiez sa nam nejako nahodou postastilo skor nez sme planovali, predychavala som to riadne, a teraz tiez nato nedam dopustit... Velky vekovy rozdiel si tiez chvalia, takze podla mna je to o tom, ako to prijmes. Neboj, zvyknete si vsetci rychlo a bude to super🙂 a aby som nezabudla- bola som len 4m po sekcii ked som otehotnela, mali sme rozostavany dom a zakladali novu firmu...teraz si uz veselo nazivame vsetci 4 v novom domceku a baby konecne zacinaju byt partacky (maju rok a dva).

siska012
5. apr 2020

My sme 4 baby... So staršou 1 rok a veľmi dobre si rozumieme, s ďalšou 5 rokov, to už je niekedy horšie a s najmladšou 10 rokov a to už sa cítim ako jej matka, nie sestra... Úprimne keď raz budem mat deti určite chcem rozdiel max 4 roky

cukroska
5. apr 2020

My máme deväť rokov. Po rokoch viem, že by som chcela mať hneď po sebe, teda menší vekový rozdiel. Ale všetko je ako má byť. Niekedy okolností inak život naplánujú ako by sme chceli,alebo si priali. Niekedy je to aj vec pohľadu...

andrejka1974
5. apr 2020

Ja mam zasa rozne rozdiely 26,22,20,12,8 cize teraz starsi pomahaju s mladsimi medzi 2 a tretim som mala len 2 roky 3 mesiace 2 hyperaktivny cize mala som dost s nim prace najstarsi zacal byt vted,y prvak v skole takze bola zabava cudujem sa ako som tych 3 chalanov zvladla

senta_sofia
5. apr 2020

@3m3chaela 2r.10 mesiacov a 2r.2 mesiace

eriksonka1234
5. apr 2020

@3m3chaela podľa mňa vekový rozdiel vôbec nehrá úlohu. Medzi mojimi je 5,5 roka, rozdielne pohlavie a od malička majú krásny vzťah, dokonca aj teraz, keď je syn v puberte, na sestru nedá dopustiť a držia pokope. Dcéra by za brata aj dýchala, tak ho ľúbi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre