Ako prekonať strach z pôrodu prvého bábätka?

nadherna
15. mar 2012

neviem co ma caka pri porode a preto chcem vediet ci mam mat obavy?

adinkag
15. mar 2012

ahoj porod nieje zly aspon ten moj nebol len tych par hodin kontrakcii da zabrat 🙂 zopar krat som zatlacila a bola vonku obavy su zbytocne najprv ta prevezu na tkz vzdycharen tam su maminy ktore uz tiez maju par hod pred porodom , nasledne ti urobia monitor pripravia ta holenie klistir potom to sprchy a potom som travila cas predychavanim konktakcii nieje sa coho bat , jedine co je neprijemnne je to sitie hlavne sa potom dost dlho blbo sedi 🙂

jezibosorka
15. mar 2012

epi-no, ja som sa bala nastrihu,,, naskoniec som niaky nemala, epino je super vec 😉 😉

alicia28
15. mar 2012

tak toto je dobra otazka 😀 ja idem rodit uz druhe dieta a teraz sa bojim viac ako 1x,,lebo uz viem co ma caka a 1x som nevedela ,,,teraz ked nad tym rozmyslam ze idem zase rodit....... tak mi nie je vsetko jedno 😀 ,,,zavidim ti ze si prvorodicka a nevies do coho ides 🙂 drzim palce

marikac
15. mar 2012

neviem,ci sa da na to vopred pripravit 😖
Ja som sa porodu nevedela dockat, bola som uz velka, nemotorna, tazka a tesila som sa na babatko,velmi.
Ked mi odtiekla plodova voda (doma) tesila som sa, kontrakcie som mala nepravidelne a dali sa vydrzat. Klystir, nooo, ....az ma pod oblieval na wc 😀 😀 😀
Porodila som o 8,5 hod. neskor. Otvarala som sa prilis dlho a tie bolesti, no tazko opisat. Na vzdycharni som skriabala steny,co to tak bolelo a chytila som sestricku za golier,ze chcem epidural 😀 Bolo neskoro na to,ale uz som chcela cokolvek,nech sa mi ulavi 😅 Samotny porod-vypudzovacia faza netrvala dlho,ale asi nechces pocut vsetky detaily 😀 😀 😀 sitie som ani necitila, horsie boli hemoroidy co som vytlacila 😖 😠 ☹ au, este teraz ma zaboli zadok,ked si na to spomeniem. 😔

zuzin78
15. mar 2012

radsej nic necitaj na fore, kazdy porod je iny, prveho som sa ja bala ,lebo som nevedela, do coho idem, a spomienka nan BRRRRR, len to krasne dietatko v podobe mojej dcerky , stalo za to. druhy, aj toho som sa bala, lebo som uz vedela do coho idem a co ma caka spomienky nam no nahdera neplanovana sekcia, tak preto nam rada spominam. 😉
niektore sa bojime klistiru, mne ten nic nerobil, aspon som sa citila cista... 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkazv
15. mar 2012

hlavne mysli na bábätko to je jediné čo ti pomôže prekonať strach, ja som sa tiež bála a druhého pôrodu som sa bála viac ako prvého - paradoxne ale teraz ked kuknem na svoje deti ..... pôrod je proste cesta k dokonalej láske 😵

ajca123
15. mar 2012

Neboj sa 🙂 stoji to za to aj ked to boli,ale ked ti ukážu babetko budes šťastná.
Ja som prvých dvoch rodila s epiduralkou a pri treťom mi to nestihla lekárka dat a aj som rada lebo som prežila ten naj pôrod ale to zasivani bolelo viac ako pôrod. A pri Epi to necitiš zasivani.
Ale pomáha aj to ked chodiš na predporodny kurz. Tam ti všetko povedia a aj ako máš dychat 🙂

lubina
15. mar 2012

zvladli to miliony zien tak aj ty zvladnes, neboj. Kazda sa bojime, ale ked to pride sme silnejsie ako si len vieme predstavit. Zvladnes a ked ti daju tvoje babatko prvy raz, tak aj na bolest zabudnes a budes chciet aj dalsie vonavucke babatka 😉

svetllana
15. mar 2012

Pri prvom sa bojime, lebo nevieme, do coho ideme a pri druhom, lebo uz vieme, do coho ideme 😀 Nie, vazne..vobec sa nestresuj, najlepsie na to nemysliet (aj ked teoria je super, prax ina..chapem), aspon nemysliet negativne. Najdolezitejsie je sa pozitivne naladit, vobec si nepripustat katastroficke scenare, ani nic podobne. Nastav sa tak, ze to bude najkrajsi zazitok a skus sa na to tesit. Funguje to, psychika je mocna carodejka 😉 No a na zaver by som odporucila nepocuvat, necitat pribehy mamiciek z porodov..Ono vies, vela veci sa zvykne prifarbit a nafuknut, lebo mamicka tuzi po uznani a obdive, a kolkokrat realita je uplne ina 😉

sakura77
15. mar 2012

no ja som sa praveze prveho nebala,kedze som nevedela do coho idem 😅 po tom prvom som si povedala ze tak toto uz nikdy viac....a potom som za dva roky "vychladla" a dala sa na druhe a s velkym strachom,po prvej skusenosti to bol uplne super rychly porod 🙂 😉

careamell
15. mar 2012

Ja som sa na pôrod aj tešila, lebo som sa ledva hýbala a tak. Mala som plánovanú sekciu, takže som išla na hotové. To čakanie bolo úmorné ale tešila som sa, že uvidím to malé škvŕňa, na ktoré sme sa 9 mesiacov tešili. Ešte 10 minút pred zákrokom som si hladkala bruško a malému vravela, že sa čoskoro uvidíme. Pôrod je zážitok na celý život, nikdy na oba moje pôrody nezabudnem a to, keď uvidíš prvý krát svoje bábo je zážitok neopísateľný. Samozrejme, nie je vždy všetko v pôrodnici príjemné, ale s odstupom času budeš spomínať len v dobrom 🙂

beruska.zuzanka
15. mar 2012

Ja som sa pred prvým pôrodom absolútne nebála, možno preto, že som nevedela, čo bude, ale nejako som nedala na kadejaké hrôzostrašné príbehy, aj keď vypočula a prečítala som si kadečo...

Ak už strach máš, tak podľa mňa treba špecifikovať z čoho a prečo a skúsiť sa s tým do pôrodu popasovať, či už sama, s partnerom, mamou, psychológom, gynekológom... s niekým, komu 99,9% dôveruješ a upokojí Ťa... 😉

Druhé zatiaľ nečakám, ale dúfam, že to budem brať rovnako v pohode, ako pri malej... Treba myslieť pozitívne, polovica úspechu 😵 držím palce🙂

rolak
15. mar 2012

strach má každý, to je jasné,veľa báb tu na fóre píše,že porod bol vlastne v pohode, ja nemôžem písať z vlastnej skúsenosti,lebo som mala "luxusný" cisársky rez 😀 😀 😀 😀 😀 v zmysle,že ma proste nič nebolelo a bolo to super, a mnoho žien si takto spomína aj svoj prirodzený pôrod. telo vie,čo má robiť,je na to nastavené. každopádne u mňa odbúralo obavy to,že som mala dohodnutého pôrodníka,ktorému som absolútne verila. ver mi,že sú aj takí doktori,ktorí vedia odrodiť bez nastrihnutia. a ak si naozaj bojko a vieš to o sebe, zabezpeč si epidurál,môžeš a nemusíš ho napokon použiť,ale aj to ti môže dať určitý pocit istoty a zmenšiť obavy.

iwky
15. mar 2012

Každé telo je iné, a nikto ti nezaručí aký bude tvoj pôrod. Ale hlavne sa teš, keď to klbko šťastia po pôrode dostaneš do rúk, úplne zabudneš na bolesť. Ja som pôrod mala veľmi rýchli,silné bolesti mi začali až po prepichnutí plodovej vody. Šitie som mala len malé a skoro vôbec som ho necítila. A to som rodila bez EPI, a dcérka mala 4,5 kg 🙂 za 2 týždne po pôrode som bola úplne fit. Držím prsty, a mysli pozitívne 🙂

danusskaaa
15. mar 2012

obavy su na mieste, kazda vec co sa robi prvykrat je obavana... maminky su rozne, niektore poriadne ani nevedeli, ze rodia ine sa zase ovela viac vytrapili /vid ja/ ale aj tak to malinke za to stalo a na vsetky neprijemnosti a bolesti sa hned zabudne ked sa pozries na to male cudo, co to sposobilo! vzdy je to nadherny pocit.

jankako
15. mar 2012

ja sa nikdy nebojím takých vecí pri ktorých neviem ako to je.ked neviem dočoho idem.mám trošku strach,ale nie taký,ako ked viem dočoho idem.
každý porod je iný.každá máme aj druhorodička obavy.ale nie je to nič strašné.prežiješ!!!!!!!!🙂

kacsik
15. mar 2012

Ja sa samotného pôrodu vôbec nebojím, čo mi je až čudné, pretože už len u bežnej prehliadky u zubára ma chytajú mdloby a musí tam ešte stále chodiť mama, čo sa tak bojím :D Ja sa skôr bojím toho, čo bude po pôrode 🙂

lillika
15. mar 2012

Keby bol porod az tak strasny zazitok,zeny by nemali viac ako jedno dietatko 😉

mataharyy
15. mar 2012

Nenechat si vyprávět horory z porodu a dopředu se nebát, není čeho!!! Každý porod je jiný a to že tvá teta, máma, kamarádka... rodila čtyři dny v bolestech atp. neznamená že ty budeš taky, mě každý strašil, poslala jsem je do háje a dopředu se tím nezabývala a porod byl parádní, ráno přijel po měsíci manžel, byl sex, v jedenáct dopoledne první (nepravidelné) kontrakce, dojeli jsme nakoupit, pak šli posedět do hospody na zahrádku, v hospodě jsem měla kontrakce po dvou - třech minutách, tak jsem volala domů kdy že to mám jet do porodnice, tak mi bylo oznámeno že už, tak jsem procházkou došli z hospody domů (pravd trvalo to déle, když jsme co dvě minuty zastavovali a já prodýchávala, došli jsme domů a já se rozhodla že do porodnice nejedu že je to planý poplach a že nebudu dělat někde hysterku (právě proto že mi přišlo, že to musí být podstatně horší, podle toho co všichni tvrdili) 😅 No neprošlo to, byla na mě přesila, minutu po půlnoci mě přijali do porodnice, mezi kontrakcemi jsem se stihla více méně prospat 😀 a ráno v 5:10 se mládě narodilo, tři stehy z povinnosti a za tři hodiny jsem chodila po chodbě a chtěla malého k sobě... Druhý porod, no to ti ani nevím, než jsem se stihla přeorientovat na to že rodím, byl na světě (od prví kontrakce do narození uběhlo přesně 138 minut 😀 ). Takže opravdu dopředu není čeho se bát, užívej si to a to ostatní řeš až ve chvíli kdy to bude aktuální... Žádný další těhotenství už nebude takové jako to první, tak si ho nekaz zbytečnou panikou 😉

marya
15. mar 2012

nemusis sa nicoho bat, mozno nakonieco budes mat taky porod, na ktory budes velmi rada spominat 😉 ja som rodila 2x, oba porody rychlovka, pri druhom som dokonca musela bezat na salu a doktor za mnou a do 5 minut bol maly na svete 😵 😵 a 4 hodiny po porode som behala ako srnka, ziadne bolesti som nemala...na oba porody rada spominam, boli to super zazitky a radsej pojdem kedykolvek rodit ako k zubarovi 😉 😉 a tesim sa na treti 😀

jaja018
15. mar 2012

Mna o necele dva mesiace tiez caka prvy porod. Zo zaciatku som sa bala ale teraz to nejako neriesim. To male predsa musi ist nejako von 😀 Urcite to sice nie je nic prijemne a zvladnutelne bez akychkolvek problemov ale keby to bolo az take strasne tak by sa deti nerodili, alebo kazdy by mal maximalne jedno lebo druhy raz by do toho nesiel. 🙂

eri28
15. mar 2012

ja neviem co ta caka, lebo aj mna to caka prvy raz, jedine co ma ukludnuje, je dobra nemocnica, vyborny tim lekarov a konecne uvidim to mimino na ktore vsetci cakame, strach je na mieste, ale ked mas veke obavy, radcej to konzutuj z odbornikmi 😉 drzim palec 😉

angelblue
15. mar 2012

Netreba sa bat,kazda zena je ina a preto nevies aky bude,po case na bolest zabudnes a budes sa tesit zo svojho anjelika uvidis.ja som na bolest uz zabudla 🙂

martina05
15. mar 2012

pozri, podľa môjho názoru je dobré sa pripraviť ale príliš sa nad tým samotným pôrodom nezamýšľaj... podstatný je výsledok ...tvoje dieťa ..... prílišné úvahy podľa môjho názoru zvyšujú len stres a strach. Teš sa že uvidíš svoje bábo a všetko prebehne ľahšie. strach a stres sú pre rodičku kontraproduktívne

solinkarka
15. mar 2012

nebala som sa velmi lebo som nevedela co ma caka, ake to bude a pod 😀 ja som mala porod super,,,da sa to zvladnut aj bez epi 😉 ale ked si predstavim ze ist rodit druhe ....brrrr nieeee 😀

hori
15. mar 2012

nepripravuj sa na nic, uzivaj si to sladke nevedomie, ze nevies, co ta caka... ono posledny mesiac uz budes taka nemotorna, ze si budes zelat porodit za hocijaku cenu... 😉

anjelicek26
15. mar 2012

Skus sa fakt nebat, porod moze byt horor a moze to byt pianko a stresovanim sa vopred si nieco take len a len privolavas, pojdes do toho doslova zo stiahnutym zadkom a budes sa bat kazdeho pichnutia a prezivat bolest neporovnatelne viac.

U nas porodna babica na kurzoch vravela - kazdou kontrakciou blizsie k dietatu. Ono je to skutocne pravda. Cim je bolest, tlak, intenzivnejsi, "horsi", tym si mozes byt istejsia, ze to budete mat coskoro za sebou. Takze cim horsie - tym vlastne lepsie. Prirodzeny porod je uzasna vec, lebo ta bolest sa na vrcholku zlomi. V tom najhorsom - co sa tyka bolesti - sa narodi hlavicka, na dalsie zatlacenie telicko a bolest je prec. Zaplavi ta uzasna vlna endorfinov, v krvi mas adrenalinu, ze by si mohla lietat... je to ten najuzasnejsi pocit. Navyse v tom momente si to uz zvladla, uz horsie nebude, uz len lepsie. Navyse na tebe bude lezat take ulepene male stvorenie, ktore bude TVOJE.

Moje oba porody boli velmi bolestive - ale uzasne rychle. Oba sli von bez epi ci nejakych liekov ci plynu.... Porodu sa uz nebojim. Ak by drahy odkyvol tretie, tak sa na to budem len a len tesit. Na to moje mimi 😉 A rada si ho v porodnici odmakam 😵

dijefcatko
15. mar 2012

Nám na príprave hovorili, že sa máme pozitívne naladiť, lebo pôrodom to dieťatko už naozaj príde. Ja som sa na pôrod tešila, nebála som sa ani nástrihu a možno preto to prebehlo hladko. Bolelo jak čert, to sa vie, dobre som si pozavýjala, ale aj pritom som sa stihla tešiť, že už to prišlo. Na pôrod mám krásne spomienky a keby okolnosti dovolili, idem do toho hneď a zaraz 😀

strihalka
15. mar 2012

Pokud si budes rikat, ze mas strach, ze nevis ci to zvladnes...aspod, tak to tak opravdu aj bude....
Ja se od zacatku na samotny porod hrozne tesim, vim, ze to je okamzik, kdy prijde to male stvoreni na svet, za mesic mam termin a porad neprichazi strach....
Sestra v nemocnici rikala, ze tak jak si clvoek nastavi myslenku o porode, taky ten porod aj bude...
Zkus se nad tim zamyslet pozitivne...je to ten nejkrasnejsi zazitek, jeidne potom budes spravne uvolnena, svaly nebudes mit ztuhnute a celkove se ti bude lepe reagovat na kazdy okamzik behem porodu..

siusinocka
15. mar 2012

ja som si brala blízkeho k pôrodu - najprv kamoška a pri druhom sestra.. obe už boli po pôrode tak vedeli čo a ako treba... a hlavne si povedz ked porodilo niekolko miliard žien predomnou a porodí ich aj po mne, prečo by som ja mala byť iná.. ved som žena!!! neboj, nie je to nič hrozné, troška bolesti ale potom ten krásny pocit radosti ked drobca uvidíš.. hned zabudneš na všetko 🙂 drž sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre