Pôrod v Nitre - marec 2021

lambertha
11. jan 2021

Ahojte.Budete niektora rodit v marci v Nitre?

miiriaam
11. jan 2021

@lambertha som z nr, termin mam 8.4.,mozno v marci.. Ale v nr velmi rodit nechcem😒

lambertha
autor
11. jan 2021

@miiriaam Rodila som v r.2016 v NR.Mala som planovanu sekciu.Teraz ale uvazujem,co by v tejto situacii bolo lepsie riesenie.Pocula som ze je to teraz vsade rovnako.Ale chcela by som pocut nazor mamiciek ktore rodili v tejto nelahkej situacii...

lambertha
autor
11. jan 2021

@miiriaam nevies ci je pravda ze uz nie je umozneny vyber konkretneho lekara/porodnika?

miiriaam
11. jan 2021

@lambertha skus najst tuto na konikovi skupinu porodnica Nitra a skus sa spýtať tam.. Ale v nr s porodnicou ludia nie su 2x spokojni😊

nikka232
12. jan 2021

Rodila som 22.12

nelamaria
12. jan 2021

Ja mám termín 10.marca a rodiť budem v NR

lambertha
autor
12. jan 2021

@nikka232 a opisala by si mi blizsie tvoje skusenosti.Rodila si v Nitre?

lambertha
autor
12. jan 2021

@nelamaria skoro ako ja.Alebo mozno rovnako,lebo termin mam stanoveny na 15.marca,no budem mat planovanu sekciu a ta sa robi o nieco skor.Budes rodit prirodzene?

nelamaria
12. jan 2021

@lambertha uvidím, zatiaľ je malá otočená ritkou dole. Tak ešte neviem. V pondelok idem na poradňu, ale ešte má čas na otočenie

katkou
15. jan 2021

Dobri deň chcem sa spýtať zajtra mam termín pôrodu ked sa nastuje do pôrodnici ci si treba vopred urobiť test na cokovid a ako to teraz na pôrodnici prebieha aby som sa vedľa prichystat

andrea2192016
17. jan 2021

@katkou ano treba PCR test

nikka232
17. jan 2021

@lambertha ano rodila som v Nr boli sme 9 dni kvoli zltacke

katkou
17. jan 2021

Ked som rodila normálne v sobotu na ktorí deň prepustia ked je tu taka si tuacia

lambertha
autor
17. jan 2021

@katkou ja si myslim ze v tejto situacii vas zbytocne dlho nebudu drzat.Hned ako to bude mozne,pojdete domov.Ake mas dojmy z celkoveho porodu,pristupu lekarov?

katkou
18. jan 2021

@lambertha Z celého pôrodu dojem mam takí výborný ,prebehlo to bez problémov a lekár a personal su výborný a príjemný

romiebeauty
21. jan 2021

Ahojte, rodila som teraz v januári v Nr a bola som spokojná. Výber porodnika možný nie je. Rodila som prirodzene, bez epi(v tých najbolestivejsich kontrakciach som ju žiadala, ale jednak už na to bolo asi neskoro a tiež mi povedali, že mi ju nemá ani kto podať, lebo anesteziologov stiahli na covid poschodie. Otec pri porode ani návštevy nie sú možné. Personál väčšinou OK, záleží od služby. Bola som prvorodicka, nechcela som preventívny nastrih čo aj doktorka respektovala - nakoniec som sa trochu roztrhla, ale nič strašné). Malú mi na sále na chvíľu priložili a potom priniesli este umytú, aby mi urobili fotku. Potom ju vzali na novorodenecké na vyhrevnu podlozku, ale este v den porodu mi ju aj doniesli a už som ju mala stále pri sebe. Keby mám rodiť znova, išla by som zas do NR, aj keď sa našli aj negatíva.

lambertha
autor
21. jan 2021

@romiebeauty dakujem za odpoved,negativa sa najdu vzdy a vsade,bez toho to nie je.Hlavne som bola zvedava na terajsiu situaciu,ako to tam funguje,ci je dostatok lekarov a pod.Len si neviem predstavit napr.situaciu,ze mam naplanovanu sekciu na urcity den a nahodou sa maly vypyta skor a treba utekat do nemocnice a nema mi kto pichnut spinal lebo anesteziolog je na covid oddeleni....😏

lae20
12. feb 2021

Žienky a môžem sa spýtať ako to tam mali keby bola náhodou mamička covid pozitívna? Ja mam rodiť 17.2. Plánovanou sekciou a pred tým PCR testy a mam s toho dosť strach co ak náhodou budem pozitívna, nemám potuchy co sa potom bude diať.

lambertha
autor
12. feb 2021

@lae20 na to by som bola aj zvedava, o tomto nemam potuchy ani ja, ako to prebieha. Ak niekto vie, kludne nech napise, na co sa mame pripravit.

bobo2433
12. feb 2021

@lae20 čo viem tak robia testy pred tým ,ak budeš pozitívna tak majú všetci tie skafandre .takže keď budú vedieť že si pozitívna tak k tebe tak aj pristupujú,aby sa chránili ,všetko stále dezinfikujú a čistia.uz im tam rodilo dosť žien s kovidom.neboj nic

lae20
12. feb 2021

@bobo2433 to mi je jasne ze ženy odrodia.. Len či potom neoddelia bábo od matky, mňa skôr zaujíma to..

bobo2433
13. feb 2021

@lae20 ak chces zitim ,robí mi tam svokra

lambertha
autor
13. feb 2021

@bobo2433 ak ta mozem poprosit, das aj mne vediet? Aj ja tam rodim coskoro. Dakujem. 🙂

bobo2433
13. feb 2021

@lambertha
@lae20 keď je matka pozitívna tak leží na covidovom oddelení a bábätko je na novorodeneckom.

lambertha
autor
13. feb 2021

@bobo2433 a ako je to vseobecne s navstevami? Viem ze su zakazane, no neda sa ani cez tie presklene dvere ukazat babo manzelovi? Alebo ak mamicka potrebuje nieco z domu, ako to teraz funguje? Pride muz, odovzda to sestricke ci ako?

lae20
13. feb 2021

@bobo2433 toto teta moc pozitívne nie je.. A myslím si že ani nie vhodné oddeľovať dieťa od matky

bobo2433
13. feb 2021

@lae20 nuž ...tak treba sa chrániť aby si nebola pozitívna alebo si vybrať inú nemocnicu

lae20
13. feb 2021

@bobo2433 chrániť sa človek môže ako koľvek ale nikdy nevie.. A už moc nenavyberám keďže na utorok mám naplánovanú sekciu