Zaľúbila som sa do kolegu. Ako z toho von?

25. apr 2024

ahojte....idem si sem poradu....alebo sa mozno iba vyrozpravat som dospela vzdelana zena vydata v dlhorocnom manzelstve mam deti rodinu...problem je ze som sa v zrelsom veku zalubila do kolegu z prace....je odo mna o dost starsi...nestretavam sa s nim kaxdy den iba ho zazriem niekde v praci na chodbe pri odchode a pod. nevyhladavam ho zopar krat sme sa stretli pracovne....a ja som sa zalubila ako pubertiacka....on to nevie a jasne ze mu to nepoviem by som sa prepadla od hamby....problem mam ja ako sa toho zbavit...toho pocitu takej beznadeje ...nic ma nebavi...stale na neho myslim....a mam ho plnu hlavu pritom si uvedomujem to racionalne...ma rodinu zenu dvoch dospelych synov....a ja rodinu tiez... nikdy sa to nedozvie...ale co ja ...poradte co s tym😔😔

crazy_cat_lady
25. apr 2024

zalubila? skor je to, ze sa ti fyzicky paci a pritahuje ta, ale zalubenim by som to asi nenazvala 🙂 no, co ti poradit, bud zmenit pracu, aby si ho nemala na ociach (aj ked pises, ze ho nestretavas pravidelne), alebo neviem :D asi len cas pomoze a racionalne si uvedomit, ze mas doma manzela a deti a toto je cisto len fyzicka zalezitost.. doma mas nejake problemy s manzelom, ze si sa zahladela do druheho chlapa?

autor
25. apr 2024

@crazy_cat_lady praveze ziadne problemy....moj muz je dobry clovek stara sa o nas...nie je to o tom.ze by ma pritahoval fyzicky nie je dokonca ani fesak...to moj manzel je vacsi...ale ked ho stretnem bucha mi srdce...neviem rozpravat stiahne mi hrdlo...nestaci mi dych...je to hrozne....😥

barbora0308
25. apr 2024

Ty si sa nezalubila, iba zahladela 😅. Ved ho ani poriadne nepoznas...

crazy_cat_lady
25. apr 2024

zvlastne, ale ako pise slecna nado mnou, stale je to len o tom fyzicnom (aj ked pises, ze manzel je krajsi :D), nepoznas ho ako cloveka, nevies aky je, tak mozno si sa "zamilovala" len do nejakej tebou vytvorenej predstavy 🙂

autor
25. apr 2024

@barbora0308 mne to nie je smiesne ver mi...poznam...par krat sme spolu nieco riesili viem o nom nieco jasne ze nie nejake detaily....zakladne veci....je jedno ako to nazves zahladela...neviem...ja by som skor chcela vediet ako sa "odhladiet"😔

gribka1
25. apr 2024

Len čas ti pomôže, buď ťa to prejde alebo si na to zvykneš a naučíš sa s tým žiť. Budeš zaľúbená, ale neposunieš to nikam. Horšie by bolo, ak by to cítil rovnako. To by bolo horšie.

vanilkovazmrzka
25. apr 2024

Co uz, to sa stane hadam kazdemu ;) tak si uzi ten prijemny pocit motylov v bruchu, ak s tym nechces nic robit, tak casom to prejde.

athelas86
25. apr 2024

To či to voláme zaľúbenie alebo zahľadenie či zamilovanie je nepodstatné, dôležitá je tá emócia, myslím že každému je jasné o čo sa jedná. Taktiež si myslím že je zbytočné apelovať na to že veď o ňom autorka nič nevie, nič s ním nemá a vôbec ho nepozná - ona cíti nejaký pocit, emóciu a racionálne uvažovanie si v takom prípade môže tak ísť pískať, zaľúbenie prehluší všetko.

Riešenie nie je jednoduché, povedal by som že sú z toho dve cesty - Prvá je nerozvíjať kontakt ani vzťah, neidealizovať si ho v predstavách, bojovať s tým vo vnútri a vydržať cca 2 roky. Druhá možnosť je naopak čoraz viac ho spoznať, stretávať sa s ním, rozprávať. To oslabí jeho čaro a zaľúbenie by mohlo prejsť aj skôr. Alebo možno aj tretia cesta - povedať mu to 🙂 A ver tomu že sa veci nejakým spôsobom pohnú.

barbora0308
25. apr 2024

A vazne je to take silne? Jednoducho mi to nejde do hlavy. Ci sa mi pacili a pritahovali nejaky kolegovia? No jasne! Ale tym to aj skoncilo, max som si pomyslela aky fajny a to bolo vsetko 😅🤷. Na to, aby sa u mna prejavili taketo silne city k niekomu je potrebne viacej, ako sa parkrat porozpravat a vidiet na chodbe...

gribka1
25. apr 2024

@barbora0308 Hovorí sa, že kto nezažije, nepochopí.

autor
25. apr 2024

@barbora0308 ja to neviem vysvetlit...ked zacal unas pracovat som si myslela ze je hrozne nesympaticky povysenecky a aj s kolegynami sme neraz skonstatovali ak sme mali nejaku spolocnu akciu ze toho by sme doma nechceli...a potom sa to nejak...preplo....ja viem je to cele strasne ....doma mi nic nechyba mam vazne vsetko....ale ked odchadzam z prace citim strasnu beznadej ked ho vidim ako odchadza z parkoviska...chce sa mi fakt plakat...a pritom idem domov za milujucou rodinou ktoru tiez milujem....nemam 20 ani 30 ani 40....nechxem tu vypisovat pubertalne hluposti...moje dieta je vo faze zalubovania sa a randenia.....nie ja by som mala....ja samozrejme neurobim.nic....ale to svoje "utrpenie" by som.rada zmiernila a neviem ako...

autor
25. apr 2024

@athelas86 dakujem velmi pekne

barbora0308
25. apr 2024

@gribka1 No neviem, zazila som to minimalne 100x, na strednej skole 🤷 ... Ale na pracovisku? V dospelosti?
Vazne si to viem predstavit iba vtedy, ak by mi naozaj doma vo vztahu nieco chybalo, ale autorka tvrdi opak.

barbora0308
25. apr 2024

Autorka, ak to v tebe vyvolava take velmi silne emocie, tak sa poobzeraj po inej praci, zial ine vychodisko nevidim, ak tvrdis, ze kvoli tomu trpis.

gribka1
25. apr 2024

@barbora0308 No podľa všetkého, aj v dospelosti sa to stáva. Nejeden príbeh už na koníkovi bol.

h2
25. apr 2024

Máš vyše 40, on je oveľa starší, škaredší, ako tvoj manžel, je nesympatický, povýšenecký... Navyše je to ženatý otec rodiny. A to máš vážne problém sa od tohoto odľúbiť?
Doma ti nič nechýba, manžel je dobrý, milujúci fešák, nemáš žiadne problémy. No, možno by sa ti nejaké zišli, aby si si začala vážiť, čo máš a prestala myslieť na hlúposti. Keby sa tak napríklad tvoj manžel takto zaľúbil do kolegyne. Čo ti, samozrejme, neželám. Ale myslím, že potom by si sa raz dva prebrala.

joannita
25. apr 2024

Autorka, ja ta chapem. Podla mna kazdy raz zazije nieco podobne.... Ako dlho ste s manzelom? A id akeho veku? Mala si aj pred nim nejake znamosti, vyskusala su nejakych muzov pred nim?
Doma si sa proste zacala nudit, stereotyp. A vtedy sa stava presne toto co pises. Zazila som to niekolko x este ked som bola s byvalymi partnermi 🙂

athelas86
25. apr 2024

Ono každý z nás je iný, niekto je možno viac praktickejšie a racionálnejšie založený, niekto práveže skôr emočnejšie, s bohatším vnútorným svetom a citlivým vnímaním. Niekto má chladnú hlavu a niekto je taký romantik že si dokáže vziať život pre lásku.

Preto sa to jednému stáva aj v dospelosti a inému nie. Miesto na tomto svete a svoju úlohu v ňom však majú všetci ľudia, každý typ je svojím spôsobom prospešný.

domkakvet
25. apr 2024

Nemysliet na neho.

simca06022011
25. apr 2024

nic s tym, posnivaj si a zi si dalej svoj zivot.

marca12
25. apr 2024

Chce to cas. Toto poblaznenie casom odozneje,len dovtedy sa musis vytrapit. Skoro kazdemu sa to aspon raz v zivote stane. Musis byt pri rozume,nefantazirovat o nom. Ked aj pridu myslienky nanho,hned ich zazen,stopni si to v hlave. A casom to prejde.
Aspon mas dovod tesit sa do prace 😀ber to pozitivne

csipcsip000
25. apr 2024

Prejde to casom mam to overene nic snim netreba riesit a ono fakt prejde 😉

autor
25. apr 2024

@h2 ano to som cakala... ale myslis ze toto sa da urobit nejak "naschval?"...mam vysoku skolu... doktorat....nie som nejaka fakt ze pubiska...a vsetko co pises si uvedomujem....nikomu tym neublizujem iba sebe....

danica2711
25. apr 2024

človek musí vedieť byť na seba aj tvrdý. "Prefackať" sám seba, vysmiať sa sám sebe za postpubertálne úlety a vysvetliť sám sebe, že z toho tak či tak nič nebude a dôležitejšie je to, čo máš doma. Keď nepomôže, zmeniť zamestnanie, sejde z očí, sejde z mysli, pri týchto platonických "láskach" to funguje

autor
25. apr 2024

@marca12 no praveze nemam...

unicornlady
25. apr 2024

Keď máš toľko zamilovanosti v sebe, presmeruj ju k svojmu manželovi. Navrhni cez víkend nejaký výlet, choďte si spolu vo dvojici von ako keby ste ešte len začínali randiť...

Keď si hovorila, že tento má v sebe tú aroganciu, nepriťahuje ťa to? Možno na teba pôsobí viac mužskejšie? Alebo je to tým, že je nedostupný?

autor
25. apr 2024

@h2 a nehovorim ze nemam problemy...vztahove nie ale presli sme si tazke zdravotne veci nasho dietata...par operacii ..vzdy som vsetko ustala vydrzala....az teraz toto

autor
25. apr 2024

@joannita tiez si myslim ze tu bude pes zakopany...moj muz bol moj prvy a jediny muz...nic pred nim ani po nom...sme spolu 23 rokov....

h2
25. apr 2024

Prosím ťa, nezdôrazňuj, že máš VŠ a ešte doktorát, lebo je vcelku haNba, že si napísala "prepadla od haMby". Nezvyknem tu opravovať gramatiku a videla som tu už aj oveľa horšie chyby, ale už druhýkrát zdôrazňuješ, aká si vzdelaná, ako keby sa to, že sa zaľúbi do iného, mohlo ináč stať len nevzdelanej. Tak mi to nedalo.

autor
25. apr 2024

@h2 dakujem za upozornenie ...chcela som.iba priblizit nejaky svoj status....ja nepotrebujem súdy....skor dobru radu...ak nemas nejaku tak aspom za tu opravu gramatiky dakujem...