Obrovský trapas, hanbím sa. Je to iba moja hlúposť?

mbt_alenka
25. apr 2024

Je mi síce trápne o tom písať, ale potrebujem sa vyrozprávať a aj počuť, ako by ste sa na mojom mieste postavili k takejto situácii.
Kolegyňa oslavovala päťdesiatku a pozvala na oslavu celé oddelenie 31 ľudí, prevažne ženy. Keďže som vedela, že s alkoholom nemám žiadne skúsenosti a nechcela som spoznávať svoju mieru práve tam, tak som sa dohodla s prevádzkarkou zariadenia, že mi objednajú nealko šampanské a nealko radler. Ku mne sa pridala ešte jedna kolegyňa, ktorá je v deviatom týždni tehotenstva, a tak som bola spokojná a na oslavu som sa tešila. Prevádzkarka nám to síce nestihla objednať, no dala nám vedieť nech s tým nerátame, čiže na poslednú chvíľu som ešte bola nakúpiť. Že budeme piť nealko, vedeli všetky baby čo sedeli pri stene. Dve z nich sa ujali toho, že nám budú dolievať a tie ďalšie, že im ho budú podávať. Bola som rada, že sa toho ujali, keďže prevádzkarka nám dovolila si doniesť vlastné pitie pod podmienkou, že naše fľaše budú vo vínnej chladničke v rohu pri stene, že nám ich nebudú nosiť čašníci, a že tie fľaše nikto neuvidí na stoloch. Za týchto podmienok sme ich nemohli mať poruke, museli by sme obchádzať celú miestnosť, a tak nás potešila ústretovosť kolegýň, sediacich pri chladničke. S postupom večera som začala mať divný pocit. Necítila som sa opitá, no nemala som dojem, že pijem úplné nealko. Tá tehotná kolegyňa odchádzala skôr, išla som ju odprevadiť a pýtala som sa jej, či je v pohode. Bola v pohode a uisťovala ma, že ani na mne nič nevidieť, že sa mi to len zdá. Aj ostatné baby ma unisono presviedčali, že ono to málinko alkoholu asi má, ale že opiť sa z toho nedá, ani zázrakom. Viac som to neriešila, dopila som pohár, ale potom som poprosila kamošky, nech mi radšej podajú nealko radler. Ďalej som popíjala radler, super som sa bavila, no keď mi bolo treba na toaletu, som si uvedomila, že ma motá, že je zle, tak som sa radšej vrátila k stolu a to je to posledné, čo si normálne pamätám. Po nejakom čase som na toaletu predsa len šla, to si však pamätám už len veľmi matne. Ostatné som si vyskladala len z rozprávania a z videí ktoré som videla. Dopadla som tak, že cestu na toaletu som už nezvládla a spadla som. Kolegyne ma po chvíli pozbierali, išli so mnou na záchod, ale kým sme tam došli, som sa pocikala. Následne som dosť dlho grcala, a tak dievčatá sa rozhodli, že odnesú ma domov. Mala som tam auto, ale nemal kto šoférovať, tak zavolali taxík. Taxíkom sme ale nešli, lebo kým došiel, začala som znova zvracať, zároveň mi povolili aj druhé zvierače, naložila som do gatí, preto ma vliekli domov pešo. Určite si hovoríte, že som nenormálna, keď mi skôr nedošlo, že nepijem nealko. Tiež si to hovorím a budem sa za to hanbiť celý život, no s alkoholom som mala nulové skúsenosti a nechala som sa presvedčiť, že cítim len to málo alkoholu ktoré obsahuje aj nealko šampanské a nealko radler. Nečakala som takýto podraz. Okrem toho, cítila som sa stále rovnako, výborne som sa bavila, až zrazu sa to zmenilo. Keď som si uvedomila, že je zle, už bolo neskoro. Neviem sa cez to preniesť, lebo sa v práci nesmierne hanbím. Už sú to skoro dva týždne, no včera som sa dostala k videu ktoré dokazuje, že je to presne tak, ako som si myslela, že nalievali mi alkoholické šampanské. Baby ktoré mi nalievali si mohli všimnúť, že sú to iné fľaše, lebo párkrát nalievali aj tehotnej kolegyni a jej naozaj nalievali nealko, no vraj si nič nevšimli. Tie fľaše sú síce podobné, ale sú rozoznateľné. Určite by som si všimla, že nám nalievajú z rozdielnych fliaš, keby sme s tehotnou kolegyňou sedeli pri sebe, no bohužiaľ, sedeli sme ďalej od seba. Avšak kolegyne ktoré fľaše podávali, vedeli čo robia, lebo neexistuje aby úplnou náhodou, na doliatie tehotnej kolegyni, vždy podali nealkoholické a na doliatie mne, vždy alkoholické. Určite to robili vedome, len blbé je, že fľaše podávalo viac kolegýň a každá tvrdí, že ich brali z tej istej chladničky a podávali nám len nealko. Je to klamstvo, keďže tehotná kolegyňa odišla úplne triezva a ja som sa úplne doriadila. Vyťahujú na mňa to, nech nehľadám vinníka, lebo aj vodku som si dala. Majú totiž video, kde mi naliali vodku, štrngli sme si a vypila som ju. Je to síce pravda, dala som si aj jednu vodku, ale vtedy som už nevedela čo robím, už som bola opitá. Bolo to chvíľu predtým, ako som nedošla na záchod. Predpokladám, že aj radler mi vymenili. Totiž, keď som sa bola ospravedlniť prevádzkarke, mi povedala, že nám dali niekoľko alkoholických radlerov a z toho nášho, nealkoholického, sa neminula ani fľaša, pritom po šampanskom som ešte asi dve hodiny pila radler. Podali mi ho v pohári, s argumentom, že sme sľúbili, že naše fľaše nebudú na stole. Fľašu som teda nevidela, preto netuším čo som mala naliate. Píšem to tu preto, lebo neviem čo mám robiť. Nechcem vyzerať ako blbka, ktorá sa na mol ožrala a každému rozprávala, že neviem ako je to možné, lebo som pila nealko, no zároveň neviem, či to ešte chcem niekomu dokazovať a zas to rozmazávať. Dnes už to viem dokázať, keďže u jednej kolegyne sa pohlo svedomie a poslala mi video z ktorého je všetko jasné. Som z toho smutná, lebo do takejto situácie by som sa nikdy nedostala, keby neurobili voči mne podraz. Ani len rodičia mi neverili, pritom nikdy som im neklamala, no je naozaj neuveriteľné, že niekto dokáže spraviť takú prasačinu. Neviem čo to celé malo znamenať. Buď to bola hlúpa sranda ktorá skončila smutne (určite to takto nechceli), alebo to bola pomsta štyroch kolegýň, ktoré so mnou súperili o funkciu. Predpokladám, že to mala byť sranda, totiž kolegyne ktorým som pomáhala v podobných stavoch, sa mi už párkrát vyhrážali, že ma opijú, no doposiaľ sa im to nepodarilo, tak teraz si na tom dali záležať, no znížili sa k použitiu unfér spôsobu. Alebo štyri kolegyne nevedia stráviť porážku vo výberovom konaní. Snažili by ste sa obhájiť, alebo už by ste to nechali tak? Neviem čo robiť, lebo uvedomujem si, že je to hlavne moja blbosť, no zároveň som presvedčená, že nebyť toho podrazu, tak sa do tejto situácie nedostanem a takto by som sa nikdy neznemožnila. Väčšia hanba sa snáď ani nedá zažiť.

karin1811
25. apr 2024

@mbt_alenka Ahoj, chcem ti len napísať a povzbudiť ťa. Tvoja hlúposť to určite nie je a od tých, ktoré ti takto nalievali niečo iné je to zákerné, pretože to robili vedome. Keďže nešlo o jeden pohárik. Dôveruj, ale preveruj..

victoriab
25. apr 2024

@mbt_alenka nedocitala som do konca, ale ked toto nie je rozpravka pre slaboduchych, akoze... nemas skusenost s alkoholom, ale necitila si, ze pijes alkohol? Vsak aj z rumovej pralinky to citit, ked ta v hrdle palj. Cokolvek alkoholicke si das (dokonca ak nemas skusenost k to viac to citis) proste citis. Takze toto je tak zle od adminov, ze to ani nie je smiesne....

muchotrafka298
25. apr 2024

Ja neverim, ze toto nie je vymysleny pribeh. Keby sa stala co len polovica tohoto, tak od hanby som do tej prace uz v zivote neprisla......Lebo NIKTO, opakujem NIKTO nie je taky tutmak, ze nepozna alkohol od nealka.

victoriab
25. apr 2024

@muchotrafka298 presne. Aj ked si len liznes, proste kasles, mas nejaku reakciu, toto neexistuje

januska12323
25. apr 2024

Odpoviem ti ako osoba, ktorá bola x krát opitá.
Kolegyne to robili vedome inak by nalievali alko aj tehotnej. Ty keďže si bola v tom, že piješ nealko nemala si sa prečo krotiť tak si sa opila. Čomu však nerozumiem je keď si už cítila, že sa cítiš divne ale stále si si nechala nalievať z neurčitého zdroja. Ďalšia vec, nech som bola akokoľvek opitá na záchod som stihla prísť, nemáš nejaké iné problémy?
Ak je to naozaj pravda s kolegyňami nič nerieš a dúfaj, že sa stane nejaký iný exces aby rozprávali o tom a na teba zabudli.

janka95
25. apr 2024

Tiež si myslím že človek musí cítiť že pije alko. Aspoň po určitej dobe. Už keď si mala pocit ze ťa motá alebo sa ti dačo nezdalo nemala si piť. Aj keď je to od tých kolegýň hnusný nepodarený vtip.
Naložiť do gatí to je už iný level. Ja by som do tej práce už asi neprišla :D

veselo_neveselo
25. apr 2024

@karin1811 ahoj, no uz mas skusenost, aj ked teda nepriala by som takuto fakt nikomu Stava sa. Pouc sa z toho, ze tymto zenam nemozes verit, a tak sa k nim aj nadalej postav
Uz to nerozmazavaj, uz nic nedoriesis. Ospravedlnovat sa ti nik nebude, ked ich svedomie netrapilo vtedy, tak nejaku pokoru teraz necakaj.

Dolezite je sa poucit, ze nikdy, NIKDY, nepi z pohara, ked nevidis z coho ti nalievaju, a nikdy z pohara, co si nemala celu dobu pod kontrolou. Presne kvoli tomuto. Je vela pribehov, kedy baby odisli zdrogovane, opite, aj ked to nemali v umysle. Este dakuj bohu, ze sa ti nic horsieho nestalo.
No a je hadam jasne, ze s touto skupinou uz nikdy do baru, na oslavu, nechod, po tejto skusenosti. Ak je treba kvoli praci, tak prist, zagratulovat, a odist.

martul
25. apr 2024

Nedočítala som to celé, sorry. Úplne je to zbytočné.
Len mi vysvetli, keď si si už aj dala prvý pohárik, tak mi nehovor, že si to nezacítila. Ja mám alergiu na alkohol, neznášam to, mne dokonca uškodí aj pena z piva, nemôžem ani nealko pivo a šampanské a teda to sa dá spoznať, vycítiť, tak mi povedz, prečo si pokračovala v pití?

stvura
25. apr 2024

krasny profil zivy mozno par dni...haha...treba sa odreagovat niekde inde a nie tu...
Ani v 16tke som nebola taka sprosta - prvy krat som si vtedy dala sampanske - a kazdy sa vie korigovat kolko vypije! (v zivote som nebola opita a mam 47)

martul
25. apr 2024

Áno, máš kolegyne pekné svine, aj tí, ktorí to natáčali, by sa mohli hanbiť. Nič to však nemení na tom, že si si mohla nalievať sama a proste alkohol cítiš a ty si pokračovala.
Takže áno, máš kolegov pekných hajzlíkov ale na vine si TY nie oni.

victoriab
25. apr 2024

@martul ale ved je sialene ze dospela zena sa ide dohadovat s prevadzkrkou, ze jej daju nealko,alebo ze si donesie svoje, ved to je sialene. Vsak som dospela svojpravna, dakujem neprosim si, pijem vodu. Toto som nepocula este ze na cudziu oslavu si idem ja dohadovat s prevadzkarkou co budem.pit. vsak to nie je moja oslava nie? Okrem.toho je to oslava z roboty, kvazi cudzi ludia.... akoze admini sa mali viac snazit, lebo toto je sialene...

majasimon
25. apr 2024

Nehnevaj sa, ale na čo bolo dobré hrotiť nealkoholické šampanské a nealkoholický radler? Dám si bublinky na prípitok, teda ten nealkoholický šampus a zvyšok pijem nealko čo je na stole či už voda, minerálka alebo cola. Naozaj na čo bolo dobré to čachrovanie s fľašami a kadejako na tajnáša?

iwesska
25. apr 2024

Nemyslim,ze je to tvoja chyba. Nechala by som to uz tak.Je to vizitka pripecenych kolegyn. A ver tomu,ze karma im to jedneho dna pekne spocita. Je mi ozaj luto,co ti spravili a zaroven nechapem,ako moze byt niekto taky primitiv. Ja napr.alkohol nesmiem vobec kvoli arytmii a keby mi toto spravili "zo srandy",mohlo by to skoncit fatalne.

jakoma
25. apr 2024

@mbt_alenka 31 ludi, prevazne zeny. Pravdepodobne nejaka tiez chodi na MK,tak tuto diskusiu by som na tvojom mieste zmazala. Mimo toho.. zle reagujes na alkohol, never kolegyniam, ktore si porazila v uzsom vybere na funkciu.. budes vediet do buducna.. ja stale hovorim, ze kolegyne nie su kamaratky (aj ked si s niektorymi dobre rozumiem) a kamaratky mam mimo prace.

karin1811
25. apr 2024

@veselo_neveselo toto malo ísť autorke nie mne

doriiis
25. apr 2024

Tak urciteee😂.Z tehotnej kolegyne sa vykľuje kamoška Sima,čo v živote nezasla ďalej,jak po prvú métu.A z kolegov tociacich videá sa vykľuju Samo a Rudo,čo si tieto detské opijase púšťajú a rehotaju sa na nich pri močení pri pisoaroch na miestnej základnej škole.😂Jo, autorka.Pokus sa ale cení 💪

radkaradix
25. apr 2024

akoooo, na to, aby som sa dos*ala z alkoholu by som musela vypit aspon 5 flias toho sampanskeho na ex.. :D :D :D

vanilka3
25. apr 2024

@mbt_alenka velmi ma tato tvoja skusenost mrzi, tie kolegyne su riadne mrchy

babovka2321
25. apr 2024

Samozrejme... Chcem vidiet tu akciu bez nealka. Minimalne k tej vodke alkoholici museli mat "brzdu", takze take krkolomne cachre kvoli tomu, aby ste mali nealko by bolo zbytocne riesit. Tiez som bola v mladych rokoch neraz "pod obraz bozi", ale neexistuje, zeby mi "povolili zvierace". Chod si vymyslat niekam inam.

h2
25. apr 2024

Nebola možnosť, aby ste vy s tehotnou kolegyňou sedeli pri tej chladničke? Nemusel by vám nikto nič podávať. Ale to je už teraz asi jedno, čas sa späť nevráti. Ak to robili úmyselne (čo si myslím, že áno) tak sú to riadne mrchy a hanbiť by sa mali oni. V podstate ťa úmyselne otrávili alkoholom.

caroline_
25. apr 2024

@mbt_alenka myslím som ze je to vymyslený príbeh, x krát som bola dosť opitá, ani raz sa mi nestalo ze by som sa pocikala, nie to ešte pokakala, to si neviem ani predstaviť ako je to možné, maximálne sa tak dogrcat to hej, a zas neverím, ze niekto kto sa poserie, to napíše ze si "nalozil do gati"...

radkaradix
25. apr 2024

@babovka2321 ved prave, take opletacky kvoli nealko sampusu.. ved ste si mali dat vodu s citronom, dzus, caj, kavu.. toto je strasy blud :D

vanilkovazmrzka
25. apr 2024

Pekna rozpravka. S tym ides do sutaze amaterskych poviedkarov?

alexandraas
25. apr 2024

Fiiiha...toto ked nie je vymyslene..
V zivote nikdy by som uz neprisla do tej prace po tom,co by som si nalozila do gati z jednej aj druhej strany...ale po pravde,velmi tejto rozpravke neverim

rencina_4
25. apr 2024

vsimla som si taketo za vlasy pritiahnute diskusie uz davnejsie, ale toto je novy strop. to takto sa nahaju komentare a aktivita na portali?

jaond19
25. apr 2024

@mbt_alenka ty dakuj ze mas skusenost "len" s posranymi gaťami. Ak sa niekde svojpomocne nalieva, nalievaj si vzdy sama aby si vedela co pijes. A povedat na slovensku na oslave ze nepijes je ako pozvanka "ožerte ma". Nabuduce nic nehovor a radsej to tajne dakam vylievaj a cuckaj si dzus

victoriab
25. apr 2024

@jaond19 ale co ma vylievat ked ona akozw nevedela ze to je alkohol 😄😄😄😄 toto je taka traposina jak mraky

jumama
25. apr 2024

Mne to pride tiez ako vymyslene, ved ak by si nechcela pit, tak k pohariku len privoninavas a ked by si ho mala stale poloplny, nik ti nedolieva.... urcite by to nebolo tak, ze by na celej oslave bol len alkohol a ziadne nealko, nealka si od smadu mozes vziat ake len mnozstvo chces. Aj ked by si zrovna mala pit len cistu mineralku, nejake somariny s nosenim vlastneho radleru by som nevymyslala. Cize preto ti to moc neverim.

chodec15
25. apr 2024

Predaj to ako telenovelu 🙂Nevediet, ze pijem alkohol. ... a svist ju balil do folie. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=W3IqLwGVQo0
simulienka2207
25. apr 2024

paneboze, mozes pisat bajky 🙂 ved toto je blbost jak traky..co mas 8 rokov? 😀